Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έπρεπε να το σβήσεις αμέσως. Έστω και τώρα, με κάποιο τρόπο βεβαιώσου πως έσβησε.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς εμένα τους το έστειλα πίσω και περιμένω να μου κάνουν refund τα έξοδα αποστολής και την αξία του ταμπλετ. Προχτές το παρέλαβαν και περιμένω

 

εχεις καποιο Update??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχεις καποιο Update??

 

ναι παιδια μετα απο 1,5μηνα (απο την παραγγελια) μου εκαναν επιστροφη τα χρηματα στο ακεραιο. και τα εξοδα αποστολης απο Ελλαδα Κινα που ηταν 27,50ευρω ;)

εχασα μονο τα 7ευρω που πληρωσα για να μου το στειλουν απο Κινα Ελλαδα.

ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας χρονια σας πολλα καλη ανασταση και καλο πασχα να εχουμε.

 

Θα ηθελα την βοηθεια σας για να διαλεξω ενα tablet οπου θα μπει στο αμαξι και θα συνδεθει με το ηχοσυστημα για να μπορω να εχω gps να βλεπουμε ταινιες μουσικη και λοιπα (κατι σαν οθονη) αλλα για τον λογο οτι δεν υπαρχουν χρηματα θα κανω αυτην την λυση.Ο χωρος υπαρχει οπου θα μπει η βαση στο ταμπλο και θα φευγει καθε φορα που θα βγαινω...Ο χωρος μου μπορει να δεχτει μεχρι 8 ιντσες ταμπλετ..Εχω σκεφτει για το mls iqtab που εχει 16 γιγα χωρο..παιρνει και sim αλλα και sd....Δεν θυμαμαι το μοντελο...η τιμη του 88 ευρω..

 

Οποια βοηθεια δεχτη....Βεβαια θα περαστει και το igo μαζι

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω για αυτο σκευτομαι....Μαλλον θα το παρω....Κανεις????

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα teclast t10 και εχτες που πηγα να το ανοιξω δεν ανοιγε... το αφησα στη φορτηση αλλα το λαμπακι δεν αναβε παρα μονο η οθνη στην αρχη η οποια εδειχνε την μπαταρια αδεια παρολο που ηταν αρκετη ωρα στην πριζα.... με πολλες προσπαθειες μπορει να ανοιξει με πατημενο το κουμπι της εντασης και της ενεργειας μαζι και με βγαζει σε μια μαυρη οθονη με μικρα γραμματα που λεει select boot mode με τις επιλογες recovery fastboot και normal αλλα οποια και να επιλεξω δεν κανει τιποτα κια κολλαει.... επισης δεν το βλεπει ο υπολογιστης οταν το συνδεω με usb παρα μονο στην αρχη κανει τον ηχο οτι συνδεθηκε μια συσκευη και αμεσως οτι αποσυνδεθηκε... υπαρχει καποιος που να γνωριζει σχετικα??? ευχαριστω κ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέραα

 

 

 

Βρήκα αυτό το τάμπλετ : http://www.polishop.gr/Product.aspx?productId=1534

Laptop Asus 10.1" (x5Z8350/4GB/64GB/HD 400) T101HAGR029T

και σκέφτομαι να το πάρω, από χαρακτηριστικά φαίνεται πολύ καλό αλλά μπορείς να μου πει και κάποιος τη γνώμη του σχετικά;; Να πω οτί θέλω να είναι απο Ελλάδα για λόγους εγγύησης και το βρήκα και σε πολύ δυνατή τιμή οπότε δε ξέρω τι να κάνωω, heeelp! :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Edited by liiva
ξέχασα να βάλω σύνδεσμο
Link to comment
Share on other sites

Φίλε κάνε την ερώτηση σου στο νήμα του t10 καλύτερα ελπίζω να το λύσεις σύντομα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=458378&page=6

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαλησπέρα παιδιά,έχουμε ένα θεματάκι στο γραφείο με ένα ταμπλετ της MLS.Aπ'οτι έψαξα το μοντέλο πρέπει να είναι το iQTab Bullet 3G.

Εδω και μέρες δεν ανοίγει,πατάμε το κουμπί On/Off,ανοίγει στο Logo της ΜLS και κολλάει εκεί,αναβοσβήνωντας συνεχώς(τη μια σβήνει η οθόνη και την άλλη δείχνει το logo της MLS).Δοκίμασα για hard reset και δεν δεχεται ουτε αυτη την εντολη.(vol up και on/off δεν ειναι?)

Καμια βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Έχει πέσει σε bootloop κάποιος προσπάθησε προφανώς να περάσει άλλη ρομ και για αυτό έχει κολλήσει, η στην mls να ξανά περάσει την ρομ, ή ψάχνεις να βρείς την αυθεντική ρομ να την περάσεις ξανά εσύ, ή όπως είπε ο φίλος πιο πάνω στην ανακύκλωση.
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έστειλα mail στο banggood για να δουν ένα βίντεο που ανέβασα από ενα ταμπλετ chuwi hi book pro που ξαφνικά μετά από 6 μήνες σταμάτησε να λειτουργεί και να φορτίζει. Η απάντηση που έλαβα είναι αυτή.

 

Thank you for your email and order ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ..

For this case, we suggest that you sent it back and repair it, could you accept it?

If you accept, could you contact your local post office to ask for the chepest standard air register with tracking number ?(please not send the items by DHL , UPS or EMS, it is expensive and easy to lead tax issue )

And our company is in Shenzhen, China.

We apologize for this inconvenience and we will do the best we can to help solve the problem.

Looking forward to your reply.

Best regards,

Chiahsi

 

Τι μου προτείνετε να κάνω;;

Link to comment
Share on other sites

@Thanasis Είτε το στέλνεις για επισκευή όπως σου λένε (θα ζητήσεις να σου καλύψουν τα μεταφορικά) είτε ζητάς να το στείλεις Ελλάδα για επισκευή και να σου καλύψουν το κόστος αν είναι λογικο το ποσό είτε ζητάς κάποιο partial refund και το κρατάς. Συνήθως αυτές είναι οι επιλογές που σου δίνουν. Ανάλογα τι θες και εσύ, τους προτείνεις.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Για να το φτιάξω εδώ δεν με συμφέρει καθώς έχει κάψει μητρική. Partial refund πόσο μπορούν να μου δώσουν;
Εξαρτάται από πόσο καιρό το έχεις συνήθως. Στο εξάμηνο μπορείς να πάρεις, ρεαλιστικά μιλώντας, ένα 50-60% του ποσού που κόστισε. Μπορείς να ρωτήσεις αν γίνεται να σου δώσουν partial refund για να δεις τις προθέσεις τους και πόσο θα σου προτείνουν ώστε να δεις αν σε συμφέρει. Μπορείς επίσης να τους πεις να σου στείλουν άλλο και να βάλεις εσύ κάποιο ποσό και να επιστρέψεις το χαλασμένο.

Το βασικό είναι τι θες εσύ και ποια θεωρείς καλή λύση για εσένα από άποψη χρόνου και χρηματος, και ανάλογα τους προτείνεις λύση. Είναι γενικά συζητήσιμοι και αξιόπιστο μαγαζί. Και πίσω για επισκευή να το στείλεις δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα, αν δεν φτιάχνεται θα πάρεις λογικά partial refund ή θα σου προτείνουν λύση παρόμοια με αυτή που έγραψα πιο πάνω. Αρκεί να σου εγγυηθούν ότι δεν θα πληρώσεις για επισκευή. Αν είναι να πληρώσεις δεν σε συμφέρει νομίζω, κοιτάς άλλες λύσεις.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τους ζήτησα να πληρώσουν τα μεταφορικά που στο site των ΕΛΤΑ είναι 27 ευρώ, η να μου κάνουν partial refund και η απάντησή τους είναι αυτή.

 

We only can offer half of the shipping fee, which means you should offer 13.5euros. Could you accept it?

If not, you can take the tablet to the local shop to ask for the maintenance fee that inform us? And we don't support additional warranty after you repair it in your side?

Link to comment
Share on other sites

Τους ζήτησα να πληρώσουν τα μεταφορικά που στο site των ΕΛΤΑ είναι 27 ευρώ, η να μου κάνουν partial refund και η απάντησή τους είναι αυτή.

 

We only can offer half of the shipping fee, which means you should offer 13.5euros. Could you accept it?

If not, you can take the tablet to the local shop to ask for the maintenance fee that inform us? And we don't support additional warranty after you repair it in your side?

 

Τι έγινε, άλλαξαν πολιτική? Εμένα για τάμπλετ που επέστρεψα τα είχαν πληρώσει όλα και ήταν πάνω από 20€ απ' ότι θυμάμαι, αλλά ήταν μέσα στον μήνα που το είχα αγοράσει.

Εσύ τι είσαι διατεθειμένος να κάνεις? Αν θες να το στείλεις πίσω να επιμείνεις να πληρώσουν τα μεταφορικά (εκτος και αν δεν έχεις πρόβλημα να δώσεις το 15ευρω) και να σου εγγυηθούν ότι αν χρειαστεί ανταλλακτικά ότι θα τα πληρώσουν αυτοί. Και εννοείται να στο στείλουν πίσω με priority και δωρεάν.

Τώρα αν είσαι σίγουρος ότι είναι μητρική, δεν ξέρω αν συμφέρει η επισκευή εδω, εκτός και αν ξέρεις κανένα μαγαζί να σου κάνει διάγνωση να σιγουρευτείς και να εκτιμήσει το κόστος. Εγώ σε ανάλογη περίπτωση τους είχα αναφέρει ότι το πήγα σε μαγαζί και είναι hardware πρόβλημα, θα χρειαστεί ανταλλακτικά από Κίνα και δεν συμφέρει κλπ, επέμεινα για partial refund ώστε να αγοράσω άλλο και τελικά έδωσαν refund.

Στείλε ξανά ζητώντας τι θες ώστε να δεις τι θα απαντήσουν και πράττεις αναλόγως. Αν δεις ότι στα μασάνε προλαβαίνεις σε πιο δραστικές λύσεις όπως αρνητική αξιολόγηση σε διεθνή site αξιολογήσεων για να έρθουν στα ίσια τους.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Οι άνθρωποι είναι απαράδεκτοι. Δείτε τι απάντηση μου έδωσαν.

 

 

As for the tablet problem, could you please do the following:

 

A.please charge the tablet for 5 hours to see if there is electricity or not.

 

B.If there's a reset button, please press it after connecting the charger to re-boot.

 

C.Hold power button and volume up or down for 20-60 seconds to fastboot mode to restore the factory default settings.

 

D.If that does not work, then could you please change a charger and cable and see whether the charger or cable's problem.

If it still does not work, would you like to receive a refund 50€ for the tablet?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά αποφάσισα να στείλω το τάμπλετ πίσω στην Κίνα για επισκευή. Το έστειλα κανονικά συστημένο δέμα με τα ΕΛΤΑ πληρώνοντας μεταφορικά 15 ευρώ, και το δέμα μου γύρισε πίσω με την αιτιολογια ότι Το συγκεκριμένο αντικείμενο δεν προωθείται αεροπορικώς λόγω του περιεχομένου του κατόπιν έλεγχου στα X-RAYS ATHENS AMU80000 SPATA. Πήρα τηλεφωνο στο γραφείο στα σπατα και ζήτησα να μου πουν για ποιο λόγο επέστρεψε το δέμα μου πίσω, και η απάντησή τους ήταν ότι επειδή το δέμα έχει μπαταρία, γι αυτό δεν το στέλνουν. Εχει τυχει σε κάποιον το ίδιο πρόβλημα; Και αν ναι πως το έλυσε;
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα τα φώτα σας. σκέφτομαι να αντικαταστήσω το κινητό μου με tablet το οποίο θα έχει και τη δυνατότητα τηλεφωνικών κλήσεων Ποια είναι η γνώμη σας αν αξίζει πιστεύετε και Τι μοντέλο να διαλέξω μέχρι της τάξεως των 350 ευρώ το μέγεθος Δεν με απασχολεί
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κατ' αρχάς δεν ξέρω αν εδώ πρέπει να ποστάρω την απορία μου, παρακαλώ τους admin να τη μετακινήσουν αν υπάρχει καταλληλότερο subforum.

 

Λοιπόν είμαι σε αναζήτηση νέου e-reader. Θέλω ένα που να διαβάζει epubs μια και αυτό είναι το φορμάτ των ελληνικών ebooks... Έχετε να προτείνετε κάποιο; Σκέφτομαι για kobo...(είχα Kindle αλλά δυστυχώς δε βολεύει :( ).

"The only people we can think of as normal are those we don't yet know very well." Alain de Botton
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα, παθών κι εγώ για πρώτη φορά με συσκευή από Κίνα, ένα tablet Teclast, από Banggood, αξίας 82$.

 

Το παρέλαβα και το δούλεψα 2 μέρες, την 3η μέρα έπαψε να δείχνει σημεία ζωής. Έστειλα μήνυμα στο Banggood με φωτογραφίες και βίντεο από το πρόβλημα και η απάντησή του είναι:

 

Α) Να μου επιστρέψουν 25$ ως αποζημίωση επισκευής.

 

Β) Να επιστρέψω το tablet σε αυτούς, να το επισκευάσουν και να το στείλουν πίσω (αφού τους ενημερώσω πρώτα για το κόστος αποστολής).

 

Από ότι είδα, το κόστος αποστολής είναι γύρω στα 25-30€, τους το έστειλα ήδη.

 

Επειδή η αγορά έγινε εκτός PayPal, με πιστωτική, τι προτείνετε ρε παιδιά; Προσανατολισμό έχω να το επιστρέψω, μιας και μόλις 2 μέρες δούλεψε. Θα πάρω πίσω νέο tablet ή θα γίνει καπνός το 80αρι; Χαχαχαχαχα

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...