Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια απλή ερώτηση :

Σε no name tablet που δε μπορώ να βρώ ROM από τον κατασκευαστή, πως μπορώ να κάνω "format" και να ξαναεγκαταστήσω μια εκδοση android που με βολεύει ?

 

Ξέχασε το...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέχασε το...

Εκτός από το να το βαψω μπλε και να το πεταξω στη θαλασσα, έχω άλλη επιλογή ?

Νομίζω ότι έχω αυτό : http://www.ebay.com/itm/7-4GB-A23-Dual-Core-Multi-Touch-Tablet-w-Camera-Android-Jelly-Bean-4-2-WIFI-PC-/371177314527?pt=US_Tablets&var=&hash=item566be458df

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το να το βαψω μπλε και να το πεταξω στη θαλασσα, έχω άλλη επιλογή ?

Νομίζω ότι έχω αυτό : http://www.ebay.com/itm/7-4GB-A23-Dual-Core-Multi-Touch-Tablet-w-Camera-Android-Jelly-Bean-4-2-WIFI-PC-/371177314527?pt=US_Tablets&var=&hash=item566be458df

 

Ναι, να το βάψεις άλλο χρώμα!:lol:

 

Σοβαρά τώρα, αν έχεις φτάσει στη φάση να το πετάξεις, δοκίμασε να φλασάρεις μιά Rom από μοντέλο που πιστεύεις πως είναι το ίδιο ακριβώς. Ψάξε αρκετά όμως πρώτα, να είσαι όσο πιό σίγουρος γίνεται πως πρόκειται για την ίδια κινεζιά.

Link to comment
Share on other sites

2-3 Rom έχουνε βγει για Q88 με Α23 επεξεργαστή. Πριν κάνα εξάμηνο είχα πάρει μία για τον κουμπάρο, κατάφερα να την μπρικάρω πριν την παραδώσω και αναγκάστηκα να τις κατεβάσω όλες. Κλασικά δούλεψε η 3η από γκαντεμιά, οι δύο πρώτες ανοίγανε, αλλά δεν είχα σωστό touch και οθόνη. Μην την πετάξεις πριν δοκιμάσεις...
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το να το βαψω μπλε και να το πεταξω στη θαλασσα, έχω άλλη επιλογή ?

Νομίζω ότι έχω αυτό : http://www.ebay.com/itm/7-4GB-A23-Dual-Core-Multi-Touch-Tablet-w-Camera-Android-Jelly-Bean-4-2-WIFI-PC-/371177314527?pt=US_Tablets&var=&hash=item566be458df

Τελικώς από ότι κατάλαβα δουλεύει, αλλά δεν σου αρέσει η έκδοση του android ....:)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα την προσφορά των carefour τάμπλετ 1065 της f&u Δεν μπορώ να ανοίξω αρχείο xl,word ,pdf αν δεν συνδεθώ με τομ ίντερνετ.Το κατεβάζω δηλαδή και μόταν θελήσω να το ανοίξω πρέπει να συνδεθώ ενώ υπάρχει στα αρχεία μου.Είναι το κιτ-κατ 4.4 και στο play store βρήκα το max office που δεν τα ανο΄λιγει χωρίς σύνδεση.Μετέφερα με στικλακι αρχεία από το λάπτοπ και μπάλι δεν τα άνοιγε , εκτός από ένα pdf που ήταν οδηγίγες χρήσης. Δεν έχω βρεί λύση ακόμη, φανταστείτε πως ένα κινητό samsung galaxy pocket του 2012 με 2.1 android τα ανοίγει κανονικά χωρίς σύνδεση Αν κάποιος έχσει κάτι υπόψιν ?

Εγκατέστησε μέσα από το Play Store το KingSoft office ή WPS Office.

Θα μπορείς με αυτό να επεξεργάζεσαι κανονικά αρχεία Office χωρίς να είσαι online.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω 2 ερωτησεις γιατι δεν βρηκα απαντηση οσο και αν εψαξα... η μαλλον δεν καταφερα να την βρω...

 

σε πολλες ελληνικες λεξεις μου βγαζει αναμεσα στα γραμμα κουτακια αντι για τα κανονικα γραμματα

ξεερω οτι αυτο μπορει να διορθωθει αλλα δεν βρηκα το πως...

 

επισης στον stock broswer πως γινεται να μην εμφανιζει κατω δεξια διαφημισεις του google...

 

ευχαριστω και περιμενω αν καποιος ξερει να με βοηθησει....

 

 

ψαχνω τοση ωρα να το βρω αλλα δεν .. ειναι 2 φωτογραφιες απο ενα κινητο που δειχνει το πριν και το μετα.. αλλα δεν το βρισκω...

Edited by kost1980
Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω 2 ερωτησεις γιατι δεν βρηκα απαντηση οσο και αν εψαξα... η μαλλον δεν καταφερα να την βρω...

 

σε πολλες ελληνικες λεξεις μου βγαζει αναμεσα στα γραμμα κουτακια αντι για τα κανονικα γραμματα

ξεερω οτι αυτο μπορει να διορθωθει αλλα δεν βρηκα το πως...

 

επισης στον stock broswer πως γινεται να μην εμφανιζει κατω δεξια διαφημισεις του google...

 

ευχαριστω και περιμενω αν καποιος ξερει να με βοηθησει....

 

 

ψαχνω τοση ωρα να το βρω αλλα δεν .. ειναι 2 φωτογραφιες απο ενα κινητο που δειχνει το πριν και το μετα.. αλλα δεν το βρισκω...

Αλλαξε γραμματοσειρα. Μπορει να χρειαζεται root.

 

Ρουταρε και εγκατεστησε μια εφαρμογη που κοβει τις διαφημισεις.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικώς από ότι κατάλαβα δουλεύει, αλλά δεν σου αρέσει η έκδοση του android ....:)

Το tablet στη θεωρια ειναι λειτουργικο. Αφου ανοιξει κ παιξεις κ κανεις οτι κανεις, να πας να το πατησεις το on off buton κλεινει η οθονη αλλα δεν επανερχεται αν ξαναπατησεις το on off button.

Ουσιαστικα, δε μπαινει ποτε σε stand by mode. Ουτε κι ολας ανοιγει μετα. Θα ξαναανοιξει - Boot - οταν το θυμηθει.:ninja:

Λεω λοιπόν, δε χάνω κάτι να το formaρω και να ξαναπεράσω οτι μπορω για να λειτουργησει (ενδεχομενως).

Πάσα ιδέα... δεκτη !!!:D

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Σε ένα tablet asus έχει χαλάσει η οθόνη.Έκατσε πάνω ο αδελφός μου και ράγισε η οθόνη :P . Έχει δηλαδή, στο κέντρο περίπου, ένα μεγάλο μαύρο κύκλο (σαν ήλιος μαύρος :P).Έχει και άλλους 2-3 μικρούς τέτοιους κύκλους πιο κάτω.Το θέμα είναι ότι η touch screen παίζει κομπλέ σε αυτά τα σημεία.Μπορείς να κάνεις scroll κτλπ. Άρα χρειάζεται αλλαγή? Οι μαύροι κύκλοι βρίσκονται μόνο στην lcd display και άρα πρέπει να αγοράσω μόνο αυτήν?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

το ταβλετ γραφει τα ακολουθα στο cpuz Gigabyte Bitmore Tab770 – MY7317P

 

δεν εχω βρει πως μπορο να το κανω ρουτ.

ξερει κανεις καποιον οδηγο να το κανω;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι. Θα μπορέσεις όμως να την αλλάξεις μόνος σου? Πιστεύεις ότι αξίζει το κόστος και η διαδικασία?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.εχω να κανω μια απορια. ειναι τοσο δυσκολο σε καθε κατασκευαστη tablet η τηλεφωνου να ανεβαζει σε ενα server την official rom του:; βλεπω κατι τραγικες καταστασεις να εχει καποιοσ ενα προβλημα και να μη βρησκει rom να φλασαρει. Ας μπω στο θεμα μας

εκανα μια συνδεση σταθερου στη wind και μου εδωσαν δωρο ενα tablet e-star beauty 7" model: mid7188 τετραπυρινο με επεξεργαστη allwinner A33 ram 512 και ο θεος μαζι μας. καλο το ταμπλτακι δεν λεω ειδικα αφου ειναι κ δωρο.το προβλημα ειναι οτι εχει πολλα bloatware τα οποιοα σαν poweruser και τρελαμενος με τα android θα ηθελα να τα στειλω απο εκει που ηρθαν. αρχιζω λοιπον να σκεφτομαι το root recovery backup και μετα να πειραματιστω με ασφαλεια. επειδη ομως φοβαμαι να μη brickarei και θελωντας να ειμαι καλος με αυτη τη συσκευη λεω να βρω πρωτα την official rom για να υπαρχει για καθε ενδεχομενο.ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η OFFICIAL ROM ΟΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ;;;;;;;; και ναι δεν υπαρχει ΠΟΥΘΕΝΑΑΑΑΑΑΑΑ. εχω ψαξει ολο το web τιποτα

ΓΙΑ ROOT βρηκα το kingo android root ( δεν το εχω δοκιμασει)

ΓΙΑ CUSTOM RECOVERY CWM H TWRP ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

 

ΚΑΙ ΑΝΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΚΑΠΟΥ ΤΗΝ OFFICIAL ROM τοσο δυσκολο ειναι εκει στη κινα να ανεβει μια rom;;;;;

 

εχει καποιος απο εσας τι ιδιο tablet;;;;;

εχει βρει καποιος απο εσας καποιο απο τα παραπανω΄;;;;;;;;

ευχαριστωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, επειδή δεν την έχω ψάξει ποτέ με τα τάπμλετ θα ήθελα την βοήθειά σας.

Στα 100€ (μάξιμουμ) πιο θεωρείται αξιόπιστο και να ανταπεξέρχεται στην χρήση παιχνιδιών, web browsing και ταινιών.

Είναι για έναν φίλο μου και δεν έχει τρελές απαιτήσεις το θέλει για τα παιδιά του, από άποψη root, flashing και λοιπά δεν έχουμε πρόβλημα το φτιάχνω εγώ αλλά επειδή δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με τα τάπμλετ, ζητάω τις προτάσεις σας.

Ευχαριστώ

(Το έγραψα και σε άλλο νήμα αλλά δεν μου απάντησε κανείς μια εβδομάδα τώρα:O)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.εχω να κανω μια απορια. ειναι τοσο δυσκολο σε καθε κατασκευαστη tablet η τηλεφωνου να ανεβαζει σε ενα server την official rom του:; βλεπω κατι τραγικες καταστασεις να εχει καποιοσ ενα προβλημα και να μη βρησκει rom να φλασαρει. Ας μπω στο θεμα μας

εκανα μια συνδεση σταθερου στη wind και μου εδωσαν δωρο ενα tablet e-star beauty 7" model: mid7188 τετραπυρινο με επεξεργαστη allwinner A33 ram 512 και ο θεος μαζι μας. καλο το ταμπλτακι δεν λεω ειδικα αφου ειναι κ δωρο.το προβλημα ειναι οτι εχει πολλα bloatware τα οποιοα σαν poweruser και τρελαμενος με τα android θα ηθελα να τα στειλω απο εκει που ηρθαν. αρχιζω λοιπον να σκεφτομαι το root recovery backup και μετα να πειραματιστω με ασφαλεια. επειδη ομως φοβαμαι να μη brickarei και θελωντας να ειμαι καλος με αυτη τη συσκευη λεω να βρω πρωτα την official rom για να υπαρχει για καθε ενδεχομενο.ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η OFFICIAL ROM ΟΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ;;;;;;;; και ναι δεν υπαρχει ΠΟΥΘΕΝΑΑΑΑΑΑΑΑ. εχω ψαξει ολο το web τιποτα

ΓΙΑ ROOT βρηκα το kingo android root ( δεν το εχω δοκιμασει)

ΓΙΑ CUSTOM RECOVERY CWM H TWRP ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

 

ΚΑΙ ΑΝΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΚΑΠΟΥ ΤΗΝ OFFICIAL ROM τοσο δυσκολο ειναι εκει στη κινα να ανεβει μια rom;;;;;

 

εχει καποιος απο εσας τι ιδιο tablet;;;;;

εχει βρει καποιος απο εσας καποιο απο τα παραπανω΄;;;;;;;;

ευχαριστωωωωωωω

 

Σκασίλα του μεγάλη του κινέζου βιοτέχνη που έφτιαξε ένα φασόν τάμπλετ για την Wind σε 10.000 κομμάτια, για το αν δεν υπάρχει η ROM στο internet. Δεν πληρώνεται για τέτοιο πράμα από κανέναν, οπότε σιγά μην ασχοληθεί. Ούτε πελάτες θα χάσει, ούτε μεροκάματο. Παραγγελίες χοντρική παίρνει, λογικά έδωσε και developer kit στην Wind και άιντε στο καλό.

 

Η ROM για να ανέβει στο internet, είναι δουλειά της Wind...

Link to comment
Share on other sites

Σκασίλα του μεγάλη του κινέζου βιοτέχνη που έφτιαξε ένα φασόν τάμπλετ για την Wind σε 10.000 κομμάτια, για το αν δεν υπάρχει η ROM στο internet. Δεν πληρώνεται για τέτοιο πράμα από κανέναν, οπότε σιγά μην ασχοληθεί. Ούτε πελάτες θα χάσει, ούτε μεροκάματο. Παραγγελίες χοντρική παίρνει, λογικά έδωσε και developer kit στην Wind και άιντε στο καλό.

 

Η ROM για να ανέβει στο internet, είναι δουλειά της Wind...

 

Λοιπόν παιδιά έστειλα email στην estar λέγοντας τους ότι το ταμπλέτ δεν ανοίγει και ότι χρειάζομα την εργοστασιακή rom καθώς και τα εργαλεία να το φτιάξω και μου απάντησαν να το στείλω κάπου στην Αθηνά που είναι ο αντιπρόσωπος τους για επισκευή. Και αναρωτιέμαι είναι δύσκολο να μου στείλουν την rom? Μήπως δεν την έχουν ούτε αυτοί;;

Link to comment
Share on other sites

το ταβλετ γραφει τα ακολουθα στο cpuz Gigabyte Bitmore Tab770 – MY7317P

 

δεν εχω βρει πως μπορο να το κανω ρουτ.

ξερει κανεις καποιον οδηγο να το κανω;;;;;

 

καποιος να ξερει κατι;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι εχω ενα προβλημα με το F&U ETB8556 tablet. 1}Δεν υποστηριζεται απο την Google play store Εχω κατεβασει καποιο apk αλλα οταν το εκανα install μετα μου εγραφε πως η εφαρμοφη σταματησε να λειτουργει. Παω να κατεβασω απο την Google play store και μου λεει οτι θα μου το στειλει. Δεν μπορω να καταλαβω τι γινετε. Υπαρχει καποιο ling που θα διορθωσει το προβλημα? 2} Μπορω να κατεβασω CYDIA για να μπορω να κανω hack στα παιχνιδια? Κοιταξα στο youtube αλλα δεν μπορω να καταλαβω. Αρκετα παιχνιδια εκανα hack με το game killer αλλα πολλα θελουν cydia. Ολα αυτα γινονται για το γιο μου που ειναι 8 χρονων και δεν εχω χρηματα να του παρω αλλο tablet. Αν μπορειτε να με βοηθησετε σας ευχαριστω εκ των προτερων Ντινος απο Πατρα ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι εχω ενα προβλημα με το F&U ETB8556 tablet. 1}Δεν υποστηριζεται απο την Google play store Εχω κατεβασει καποιο apk αλλα οταν το εκανα install μετα μου εγραφε πως η εφαρμοφη σταματησε να λειτουργει. Παω να κατεβασω απο την Google play store και μου λεει οτι θα μου το στειλει. Δεν μπορω να καταλαβω τι γινετε. Υπαρχει καποιο ling που θα διορθωσει το προβλημα? 2} Μπορω να κατεβασω CYDIA για να μπορω να κανω hack στα παιχνιδια? Κοιταξα στο youtube αλλα δεν μπορω να καταλαβω. Αρκετα παιχνιδια εκανα hack με το game killer αλλα πολλα θελουν cydia. Ολα αυτα γινονται για το γιο μου που ειναι 8 χρονων και δεν εχω χρηματα να του παρω αλλο tablet. Αν μπορειτε να με βοηθησετε σας ευχαριστω εκ των προτερων Ντινος απο Πατρα ευχαριστω

1 :CYDIA = ios !!!!!

2 δοκίμασε να κάνεις (για google playstore) εκκαθάριση δεδομένων ,εκκαθάριση μνημης cache ...(μπορεί να φτιαχτεί)

3 εάν δεν φτιαχτεί πρέπει να το κάνεις root το ταβλετ ( σαν να λέμε jailbreak :lol:)

υπάρχουν πολλά προγράμματα που το κάνουν ( εάν ξέρεις τι επεξεργαστή έχει ,όνομα εταιρείας... για να σε βοηθήσουμε.. )

4 το game killer δεν κάνει hack (μια μα...α είναι )

κατέβασε το κατευθείαν στο ταβλετ και καντο εγκατάσταση http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/google-play-store-5-1-11-apk/

τα υπόλοιπα σε pm ....

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα ταβλε 7αρη τετραπηρινο estar αλλα με 512 μνημη ,εβαλα 5-6 εφαρμογες και μου εβγαλε οτι δεν εχω χωρο εσβησα εβαλα ενα προγραμμα που περνα της εφαρμογες στην εξωτερικη μνημη αλλα τιποτα μονο μια εφαρμογη μεταφερεται εβαλα καποια που σβηνουν τις εφαρμογες που τρεχουν και κανουν καθαρισμα μνημης παλι τιποτα, τι νανα κανω (οταν εβαλατην μνημη μου βγαζη συνεχεια επανω sdcard is mounted) ετσι πρεπει να το γραφη συνεχεια στην μπαρα που κατεβαινη

Πεστε καμοια ιδεα τι να κανω γιατι το ταμειο ειναι μιον για αλλο. Ευχαριστω..

Edited by kostascbr
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε alex222850 σε ευχαριστω που απαντησες λοιπον τα χαρακτηριστηκα του tablet ειναι επεξεργαστής 1.2 GHz (Dual Core Cortex A9), Λειτουργικό Android 4.2 Jelly Bean Μνήμη 8GB και RAM 1GB DDR3.

Οσον αφορα αυτο που λες jailbreak το διαβασα στο youtube αλλα δεν καταλαβα πως γινετε και αν ειναι προγραμμα απο που το κατεβαζουν. Πως κανουν root το tablet?

Φταιει που τα αγγλικα μου δεν ειναι καλα και δεν μπορω να καταλαβω τι λενε οταν βλεπω το βιντεο. Ελπιζω τα χαρακτηριστικα να σε βοηθησουν και να με βοηθησεις ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε alex222850 σε ευχαριστω που απαντησες λοιπον τα χαρακτηριστηκα του tablet ειναι επεξεργαστής 1.2 GHz (Dual Core Cortex A9), Λειτουργικό Android 4.2 Jelly Bean Μνήμη 8GB και RAM 1GB DDR3.

Οσον αφορα αυτο που λες jailbreak το διαβασα στο youtube αλλα δεν καταλαβα πως γινετε και αν ειναι προγραμμα απο που το κατεβαζουν. Πως κανουν root το tablet?

Φταιει που τα αγγλικα μου δεν ειναι καλα και δεν μπορω να καταλαβω τι λενε οταν βλεπω το βιντεο. Ελπιζω τα χαρακτηριστικα να σε βοηθησουν και να με βοηθησεις ευχαριστω

Το cortex a9 το ξέρω.... πήγαινε ρυθμίσεις ..πληροφορίες συσκευής θέλω μάρκα(ποία εταιρεία το κατασκευάζει) του επεξεργαστή( η κάνε εγκατάσταση κάνα πρόγραμμα που να σου πει τι έχεις σαν το cpu-z).... στο android δεν υπάρχει jailbreak αλλά root (μην μπερδεύεσαι με τα μηλα...) το root σου επιτρέπει να έχεις πρόσβαση στην συσκευή σου παντού και να κάνεις ότι θέλεις !! εάν δεν ξέρω εταιρεία δεν μπορώ .... δοκίμασε αυτό .. http://youtu.be/2tGDe9n9WGo από την σελίδα http://www.mgyun.com/en/getvroot (δεν ξέρω εάν θα πετύχει..) αυτα που σου έστειλα με pm τα είδες ;;

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι σας ευχαριστω που ασχολιστε με το προβλημα μου. 1} Εβαλα το com.android.vending-5.1.11-80310011-minAPI9 που μου ειπε ο alex222 εκανα εκκαθαριση προσωρινης μνημης αλλα παλι το ιδιο μου γραφει Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ τελικα δεν συνεργαζεται το f&u etb 8556 tablet με την google srore play 2} Εχω βαλει πριν 1 μηνα αυτο το ROOT με την αγκυρα αλλα ειναι στα κινεζικα. Το εβαλα και παταω οτι δειχνει στην τυχη. Μου δειχνει οτι εχω μεσα στο tablet. Ειδα στο youtube οτι γινετε μεσω κομπιουτερ εγω απλα το εγκατεστησα κατ`ευθεια στο tablet. Καλα εκανα? Απο οτι μπορω να καταλαβω δουλευει αλλα δεν ξερω τι κανει .Θα κανω απεγκατασταση και θα βαλω αυτο που μου προτεινετε την αγγλικη version. Μετα τι θα πρεπει να κανω για να γινει jalibreak ουτως ωστε να βαλω Cydia για να κανει ο μικρος hack στα παιχνιδια του, που εχουν και οι φιλοι του. 3} και απο που κατεβαζω Cydia { Με το κομπιουτερ τα καταφερνω αρκετα καλα σε πολλα πραγματα. Με την καινουργια τεχνολογια δεν ξερω τιποτα δεν εχω χρονο τωρα πια να ασχοληθω ιδιως οταν εχεις παιδι δεν εχεις δουλεια. Εχεις αλλα στο μυαλο σου. Και παλι του βαζω οτι θελει στο tablet μεχρι εκει που μπορω } Και παλι σας ευχαριστω για ολα.
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα ακουω να θελουν να προπληρωθουν τα εξοδα αποστολης (αληθεια ποσα σου ειπαν να τους στειλεις και τι βαρος ειχε?) και να πω την αληθεια αυτο το σαιτ ουτε καν το εχω ξανακουσει.

 

Για να δεχτουν την επιστροφη επρεπε να συμπληρωσω μια φορμα και να προπληρωσω μεσω paypal τα ταχυδρομικα εξοδα για να μου το ξαναστειλουν πισω , πραγμα που εκανα, και εστειλα το ταμπλετ.

 

Τωρα συμφωνα με το tracing number RE432338294GR το ταμπλετ εχει φτασει εκει απο 20/09/2014 και απο το chinagrabber μου λενε οτι δεν το εχουν λαβει.

 

Βαρος ειχε γυρω στα 500 γραμμαρια. μου ζητησαν 30 $ βαση της πολιτικης επιστοφης που εχουν, τα οποια και πληρωσα μεσω paypal.

 

Εδω και λιγες ημερες μετα απο πιεσεις δικες μου ωστε να μου πουν τον λογο που δεν το εχουν παραλαβει σταματησαν να μου απαντουν ,

τους ξαναεστειλα μηνυμα οτι θελω μια απαντηση, τους ειπα οτι θα στειλω σε διαφορα φορουμ την αλληλογραφια και την ολη αντιμετωπιση που εχουν στην εγγυηση τους αλλα απαντηση δεν εχω. τι κανω τωρα ????

επισης τι θα γινει με το ταμπλετ θα παραμεινει στα κινεζικα ταχυδρομεια ??

 

Παρακαλω οποια ιδεα εχετε για την συνεχεια στο τι μπορω αλλο να κανω.

Edited by cosini
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...