Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το Hyundai T10 και υποστηρίζει τηλεφωνικές κλήσεις.Φαντάζομαι και άλλα θα το κάνουν...

 

Ωραία! Δέχεσαι δηλαδή και κάνεις κλήσεις σαν ένα κανονικό κινητό τηλέφωνο έτσι; Το ίδιο ισχύει και για τα sms; Είσαι ευχαριστημένος γενικότερα;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και οταν εισαι στο ταχυδρομειο και σου κολλησουν το tracking number στο πακετο ζητας απο τον υπαλληλο να τραβηξεις μια φωτο απο το δεμα που θα φαινεται το τρακινγκ ναμπερ και η διευθηνση αποστολης.
Link to comment
Share on other sites

ή τραβάς εσύ μια φώτο με το κινητό σου.Βεβαιώσουν ότι φαίνεται η διεύθυνση στην οποία το στέλνεις, το αυτοκόλλητο με το tracking number που είναι κολλημένο στο πακέτο και αν είναι δυνατόν το χαρτάκι που σου δώσανε που γράφει πάνω το tracking number
Link to comment
Share on other sites

α ευχαριστω παιδια,νομιζω μου τα πατε ολα,

που θαντιμετωπισω:)

 

οποτε να μην αγχωνομαι:happy:

 

θα ξεκινησω την διαδικασια σε καμμια βδομαδα ,να χω δωσει

την διπλωματικη:rolleyes::p

 

(εχω το 45ημερο ως τελος μηνα)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Δέχεσαι δηλαδή και κάνεις κλήσεις σαν ένα κανονικό κινητό τηλέφωνο έτσι; Το ίδιο ισχύει και για τα sms; Είσαι ευχαριστημένος γενικότερα;

 

Μπορεί να δεχτεί και να κάνει κλήσεις αλλά το έχω δοκιμάσει ελάχιστα ( 1-2 φορές ) στην αρχή πού το πήρα μόνο για να τσεκάρω. Έτσι δεν μπορώ να σού μεταφέρω κάποια σοβαρή εμπειρία χρήσης .Το μόνο πού μπορώ να σού πω είναι ότι δουλεύει!

Το ίδιο ισχύει και για τα sms.

Link to comment
Share on other sites

φιλε Αpp2SD απλα και ευκολα download απο playstore

 

Την κατέβασα στο bitmore και manta αλλά δεν μετακίνησε εφαρμογές στην micro SD.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου την για να κάνεις την μεταφορά δεν χρειάζεται να τσεκάρεις κάτι εκεί που είσαι. Πας στις εφαρμογές (διαχείριση) και πατώντας πάνω σε κάθε εφαρμογή εκεί για όσες μεταφέρονται έχει επιλογή για μεταφορά στην κάρτα SD. (στο γράφω όπως γίνεται στο τηλέφωνό μου, δεν ξέρω πόσο διαφορετικό είναι για το τάμπλετ σου).

Ρίξε μια ματιά

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Παναγιώτης

 

Παναγιώτη ευχαριστώ το πάλεψα με το android sdk & java. Το java έκανα εγκατάσταση αλλά το android sdk δεν μπόρεσα να κάνω εγκατάσταση γιατί στον disc C δεν έβρισκα το πρόγραμμα για να δώσω την εντολή για αποθήκευση στην microsd.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

http://imgur.com/pCxQq7Shttp://i.imgur.com/StHMJD0.jpg

http://i.imgur.com/CZ7iCU6.jpg

 

Συνοπτικά κάποια χαρακτηριστικά της συσκευής:

Μέγεθος οθόνης: 7.0"

Ανάλυση: 800x480

Τεχνολογία οθόνης: TFT, Capacitive 5 σημείων

Επεξεργαστής: Μονοπύρηνος Allwinner A13, ARM Cortex A8, 1.2 GHz

Εσωτερική μνήμη: 4 GB

Μνήμη RAM: 512 MB DDR3

Υποστήριξη για κάρτες Micro SD(HC) μέχρι 32 GB

Wi-Fi: 802.11 b/g/n

USB: 1 x Micro USB

1 x 3.5 mm jack

Εμπρόσθια κάμερα: 0.3 Mpixel

Λειτουργικό σύστημα: Android 4.2 Jelly Bean

Μπαταρία: 2500 mAh

Στη συσκευασία: USB Cable, OTG-cable, Power Adapter,

 

Έχω το συγκεκριμένο tablet εδώ και περίπου 8 μήνες. Παρότι έχει κάποια θετικά στοιχεία έναντι άλλον της ίδιας κατηγορίας χρημάτων, όπως Play Store out-of-the-box, καλώδιο USB OTG στη συσκευασία, λεπτή κατασκευή, λογισμικό Android 4.2.2 (ξεκίνησε από ICS), και σχετικά καλή απόκριση οθόνης, κολλάει πάρα να ΠΑΡΑ πολύ, ακόμα και στα πιο απλά, οπότε η χρήση του γίνεται εκνευριστική πολύ εύκολα.

Ενώ εγώ προσωπικά αντιμετώπισα και πολλά ελαττώματα κατασκευαστικά. Έχω αλλάξει 3 συσκευές. Η πρώτη μου χάλασε το βύσμα της φόρτισης μέσα σε περίπου 2 εβδομάδες, ενώ η 2η με την οποία μου αντικατέστησαν την πρώτη είχε πρόβλημα η οθόνη, και μου την αντικατέστησαν και αυτή με την συσκευή που έχω τώρα, χωρίς ευτυχώς κάποιο καινούργιο πρόβλημα.

 

Υπάρχουν κάπου οδηγίες για Root της συσκευής;

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη ευχαριστώ το πάλεψα με το android sdk & java. Το java έκανα εγκατάσταση αλλά το android sdk δεν μπόρεσα να κάνω εγκατάσταση γιατί στον disc C δεν έβρισκα το πρόγραμμα για να δώσω την εντολή για αποθήκευση στην microsd.

Ευχαριστώ.

 

Βασικά δεν έχω (ακόμα) τάμπλετ και δεν μπορώ να σου πω περισσότερα. Αυτό με το a2sd το έκανα για το κινητό του κουμπάρου, αλλά νομίζω πως θέλει να γίνει εξαρχής και όχι αφού έχεις ήδη εγκαταστήσει εφαρμογές (μπορεί όμως να κάνω και λάθος).

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

παιδια τωρα μιλαω μεσω paypal με buyincoins,

καθομαι μεσω εκει??

ή κανω claim?

δεν τα θυμαμαι γμτ καθολουυ:p

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Claim θα κάνεις μόνο αν δεν τα βρεις με το κατάστημα. Παραμένεις στο dispute κι αν δεν είναι συνεργάσιμος ο πωλητής κάνεις claim ώστε να βγάλει απόφαση το paypal.
Link to comment
Share on other sites

Για τον amlogic 802 του Onda 975M, τι έχετε να πείτε;

Τρέλα σκορ στο Antutu (30.000), αλλά σχετικά άγνωστος.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Claim θα κάνεις μόνο αν δεν τα βρεις με το κατάστημα. Παραμένεις στο dispute κι αν δεν είναι συνεργάσιμος ο πωλητής κάνεις claim ώστε να βγάλει απόφαση το paypal.

 

 

ακομα λεει χαζομαρουλες:) ο πωλητης.

του ζητησα τωρα διευθυνση να το στειλω πισω.

θα δουμε

σευχαριστω πολυ για τον χρονο σου navi:)(μου μειωνεις την οποια ανησυχια με τις καιριες απαντησεις σου)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Πρόσφατα απέκτησα ένα tablet 8'' της ARCHOS (80 Xenon) και θα ήθελα να σας ενημερώσω αλλά και να αναφέρω διάφορα προβλήματα που είχα..

Καταρχήν για τα 180€ θεωρώ οτι είναι αρκετά καλό, όμως απο την αρχή υπήρχε πρόβλημα με την οθόνη του καθώς "έτριζε" και στις 2 του πλευρές.. Το αντικατέστησα ύστερα απο πολύ κόπο (προσπαθούσε ο πωλητής να με πείσει ότι έτσι τρίζουν τα συγκεκριμένα και όπως είπε κατά λέξη " Ότι πληρώνεις παίρνεις"- φράση η οποία με ενόχλησε και με εκνεύρισε και σε περίπτωση πυ ήμουν εγώ αφεντικό του είχε πάρει στο καπάκι πόδι).

Συνεχίζω, μετά την αντικατάσταση του πρώτου tablet προέκυψε ένα νέο που στο προηγούμενο δεν υπήρχε.

Περιστρέφοντας το tablet, η οθόνη περιστρέφεται όποτε θέλει εκείνη.. κάνοντας τα νεύρα μου να θέλουν να το σπάσουν!

Γνωρίζει κάποιος για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό;

Πρέπει να προβώ πάλι για δεύτερη φορά σε αντικατάσταση;

Τι μου προτείνετε να κάνω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Ενας κινεζος που κινεζιζει :lol:

Καθολου πρωτοτυπο οφειλω να πω :p ,λιγη υπομονη και θα βρεις την ακρη δεν ειναι απατεωνες στο buyincoins.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ξεκίνα.

Οσο νωρις τοσο καλύτερα.

 

Πλησιάζει η κινέζικη πρωτοχρονια… ..πρόσεχε για κινέζικες αργίες.

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζει η κινέζικη πρωτοχρονια… ..πρόσεχε για κινέζικες αργίες.

 

Dear Sir /Madam!In this case, please select the local mail and the cheapest way to send the item back to us! You can send it back to our address below :

 

Jun Wang

 

Room 615, Apartment C, Sushe Building,

 

Xintianxia Huasai industrial area,

 

466 Jihua Road, Longgang District

 

Shenzhen

 

Guangdong 518129

 

P.R.China

 

Tel: 0755—25672819-8010

 

Please attach your order ID, your email address and the problem of the item in the parcel so that we can solve the problem for you once we get your parcel. Also please tell us the date when you send the item back to us, the tracking number or the custom form number.

 

αυτα μου απαντησε.

εχω ως 1η/2ου για escalate σε claim.

τι προτεινετε?γιατι αμα δεν κανω claim,δεν εχω κ την προστασια του paypal,

οταν θα παραλαβω:confused:

 

 

για αργιες τι προτεινετε?να στειλω αααμεσα υποθετω:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos οποιος γνωριζει μια γρηγορη απαντηση , εκανα dispute στο paypal για ενα tablet και περιμενω απαντηση απο πωλητη.

 

για να κανω claim σε περιπτωση που δεν τα βρουμε θα πρεπει πρωτα να το εχω στειλει πισω και να το εχει παραλαβει ?

ρωταω γιατι το escalate σε claim ληγει στις 04/02/14.

 

επισης εαν μου πει οτι δεχεται full refund αλλα πρεπει να το παραλαβει πρωτα τι κανω εγω με το dispute ???

παρακαλω μια βοηθεια γιατι δεν μου εχει ξανατυχει και ειμαι και λιγο ασχετος με αυτα.

Edited by cosini
Link to comment
Share on other sites

flashtool και φλασαρεις το νεο ROM (firmware)

 

To flashtool δεν θελει να ανοιξει το μηχανημα απλα να περνει τροφοδοσια ρευματος

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

φιλε Αpp2SD απλα και ευκολα download απο playstore

 

 

Φίλε δεν μπορώ να βρω πουθενά ρομ ξέρεις μήπως από που μπορώ να βρω;;

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια λίγο χαζή ερώτηση.... Έχω το ainol hero 2 το οποίο ήρθε ρουταρισμένο. Αν κάνω επαναφορά σε εργοστασιακες ρυθμίσεις παραμένει ρουταρισμένο?
Link to comment
Share on other sites

Γιατι εκανες dispute?Ειναι προβληματικο το ταμπλετ και θελεις να το γυρισεις πισω?Εχει καποιο προβλημα και θελεις να διαπραγματευτεις με τον πωλητη για καποια αποζημειωση?

Τι θελεις να κανεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Dear Sir /Madam!In this case, please select the local mail and the cheapest way to send the item back to us! You can send it back to our address below :

 

Jun Wang

 

Room 615, Apartment C, Sushe Building,

 

Xintianxia Huasai industrial area,

 

466 Jihua Road, Longgang District

 

Shenzhen

 

Guangdong 518129

 

P.R.China

 

Tel: 0755—25672819-8010

 

Please attach your order ID, your email address and the problem of the item in the parcel so that we can solve the problem for you once we get your parcel. Also please tell us the date when you send the item back to us, the tracking number or the custom form number.

 

αυτα μου απαντησε.

εχω ως 1η/2ου για escalate σε claim.

τι προτεινετε?γιατι αμα δεν κανω claim,δεν εχω κ την προστασια του paypal,

οταν θα παραλαβω:confused:

 

 

για αργιες τι προτεινετε?να στειλω αααμεσα υποθετω:)

 

Το στελνεις με συστημενο β προτ. (βγαζεις φωτο το δεμα στο ταχυδρομειο με το τρακινγκ ναμπερ και την διευθηνση αποστολης να φαινονται) και περιμενεις μεχρι την προτελευταια μερα που εχεις δικαιωμα για claim.Αν δεν σου εχει κανει refund ως τοτε τον πιστολιαζεις :lol:

 

"οταν θα παραλαβω:confused:"

αυτο δεν το καταλαβα ,τι να παραλαβεις?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εκανες dispute?Ειναι προβληματικο το ταμπλετ και θελεις να το γυρισεις πισω?Εχει καποιο προβλημα και θελεις να διαπραγματευτεις με τον πωλητη για καποια αποζημειωση?

Τι θελεις να κανεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το στελνεις με συστημενο β προτ. (βγαζεις φωτο το δεμα στο ταχυδρομειο με το τρακινγκ ναμπερ και την διευθηνση αποστολης να φαινονται) και περιμενεις μεχρι την προτελευταια μερα που εχεις δικαιωμα για claim.Αν δεν σου εχει κανει refund ως τοτε τον πιστολιαζεις :lol:

 

"οταν θα παραλαβω:confused:"

αυτο δεν το καταλαβα ,τι να παραλαβεις?

ατεμη ορθογραφια:p

αμα περιμενω να παραλαβει το buyincoins ήθελα να πω θαναι αργα,

(θα χει περασει το προ claim διαστημα που μου δινει το paypal για να συνεννοηθω με τον πωλητη:))

 

αχαα ,λες στελνω tamplet και τους δειχνω φωτο και αμα δεν με κανει refund,με αυτα τα αποδεικτικα(παρολο που ακομα

δεν θα χει παραλαβει το ταμπλεt:confused:)προχωραω σε claim..:)

 

ωραιος evmeni,σευχαριστωωω!

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ,απλα μην κανεις αμεσα claim οταν τους δωσεις το τρακινγκ ναμπερ αλλα περιμενε μεχρι 2 μερες πριν την προθεσμια που σου επιτρεπει να κανεις claim ,με την αναμονη τους δειχνεις οτι τους εδωσες ολο το χρονο που σου επετρεπε το paypal.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...