Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο v88 το εβαλα με το επισημο update και απο οσο ειδα εχω την εντυπωση πως χαμηλωνει και την αναλυση εικονας. Και γενικα οσο το δοκιμασα δυσχρηστο μου φανηκε, αλλα θα μου πεις ειναι ακομα beta οποτε ειδωμεν!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.Ήθελα μια πρόταση από τα μέλη του φορουμ.Είμαι μεταξύ Cube U30GT2 και το Pipo M9.Ποιο θα μου προτείνατε εσείς.Είχα καταλήξει στο cube αλλά διαβάζω για το θέμα που έχει με το wifi και το φοβάμαι λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Ήθελα μια πρόταση από τα μέλη του φορουμ.Είμαι μεταξύ Cube U30GT2 και το Pipo M9.Ποιο θα μου προτείνατε εσείς.Είχα καταλήξει στο cube αλλά διαβάζω για το θέμα που έχει με το wifi και το φοβάμαι λίγο.

 

To M9 είναι πιο ασφαλής επιλογή από το U30GT2, αλλά έχει χαμηλότερη ανάλυση οθόνης.

Πάντως, δες και τα M9 pro και το M6, ειδικά το δεύτερο αν θέλεις Retina οθόνη είναι ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Προτείνεις δηλάδη καλύτερα με Retina οθόνη?

 

Εξαρτάται τη χρήση.

 

Τα Retina υπερτερούν παντού εκτός από παιχνίδια όπου υστερούν λίγο λόγω υψηλότερης ανάλυσης οθόνης και θεμάτων συμβατότητας κάποιων παιχνιδιών (αν και η κατάσταση έχει βελτιωθεί δραματικά τους τελευταίους 6 μήνες).

 

Για οποιαδήποτε άλλη χρήση όμως - web browsing, διάβασμα e-books κ.λ.π - η Retina σε 9.7" είναι ένα επίπεδο πάνω από όλες τις άλλες λύσεις.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

για να το κάνω root κάνει αυτό;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=361527&highlight=root+tablet

και αν το έχει δοκιμάσει κάποιος τι συσκευή επέλεξε ;

ευχαριστώ

 

κανείς δεν ξέρει;

 

Linux version 3.0.8-tcc (ss@kf-mid) (gcc version 4.4.3 (GCC) ) #119 PREEMPT Mon Aug 13 09:33:10 HKT 2012

 

OS Version : 4.0.3

 

OS Name : ICE_CREAM_SANDWICH_MR1

 

OS Codename : REL

 

OS Build : eng.ss.20120827.151540

 

OS Release : 4.0.3

 

SDK: 15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CPU 1 armeabi-v7a

 

 

CPU 2 armeabi

 

 

 

m805_892x T065 M7513 Android/full_m805_892x_evm/m805_892x:4.0.3/M7513/eng.ss.20120827.151540:userdebug/test-keys

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τη χρήση.

 

Τα Retina υπερτερούν παντού εκτός από παιχνίδια όπου υστερούν λίγο λόγω υψηλότερης ανάλυσης οθόνης και θεμάτων συμβατότητας κάποιων παιχνιδιών (αν και η κατάσταση έχει βελτιωθεί δραματικά τους τελευταίους 6 μήνες).

 

Για οποιαδήποτε άλλη χρήση όμως - web browsing, διάβασμα e-books κ.λ.π - η Retina σε 9.7" είναι ένα επίπεδο πάνω από όλες τις άλλες λύσεις.

Το M9Pro είναι 10.1 και δεν θεωρείται retina αυτό που έχει. Απλά ένας καλύτερος τύπος IPS.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει το Ainol Novo 10 Hero 2 και το Ainol Novo 10 Hero στο buyincoins και το 2 ειναι φθηνότερο απο το 1.

Αξίζει ????

135 Ευρώπουλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πήρα από Pandawill το Pipo S3 και έχει σοβαρό πρόβλημα αφού το Wi-Fi είναι νεκρό. Το ανοίγω μπροστά από το router και δεν βρίσκει τίποτα. Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο; Υπάρχει περίπτωσει να είναι πρόβλημα software; Έστειλα και mail στο Pandawill χθες και αναμένω απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

Το M9Pro είναι 10.1 και δεν θεωρείται retina αυτό που έχει. Απλά ένας καλύτερος τύπος IPS.

Τα χεις μπλέξει . IPS είναι τύπος οθόνης.

Retina στα τάμπλετ λέμε την ανάλυση 2048x1536 στις 9.7", επειδή έτσι γούσταρε η Apple. Το M9pro έχει FHD ανάλυση, δηλαδή 1920x1080

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πήρα από Pandawill το Pipo S3 και έχει σοβαρό πρόβλημα αφού το Wi-Fi είναι νεκρό. Το ανοίγω μπροστά από το router και δεν βρίσκει τίποτα. Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο; Υπάρχει περίπτωσει να είναι πρόβλημα software; Έστειλα και mail στο Pandawill χθες και αναμένω απάντηση.

 

Προσπάθεσε πρώτα να συνδεθείς με άλλα ρουτερ... αν τα καταφέρεις θα ξέρεις τι φταίει. Αν οχι υπάρχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθεσε πρώτα να συνδεθείς με άλλα ρουτερ... αν τα καταφέρεις θα ξέρεις τι φταίει. Αν οχι υπάρχει θέμα.

 

Το κινητό μου από το ίδιο σημείο βρίσκει άλλα 6 δίκτυα στην πολυκατοικία. Το tablet δεν βρίσκει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τα χεις μπλέξει . IPS είναι τύπος οθόνης.

Retina στα τάμπλετ λέμε την ανάλυση 2048x1536 στις 9.7", επειδή έτσι γούσταρε η Apple. Το M9pro έχει FHD ανάλυση, δηλαδή 1920x1080

Άρα συμφωνείς και εσύ ότι δεν είναι Ρετίνα η οθόνη του M9Pro.

Τα άλλα είναι λεπτομέρειες. Δεν μπήκα σε τόση ανάλυση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πήρα από Pandawill το Pipo S3 και έχει σοβαρό πρόβλημα αφού το Wi-Fi είναι νεκρό. Το ανοίγω μπροστά από το router και δεν βρίσκει τίποτα. Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο; Υπάρχει περίπτωσει να είναι πρόβλημα software; Έστειλα και mail στο Pandawill χθες και αναμένω απάντηση.

 

Δοκιμασε και σε αλλα router να δεις τι γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Άρα συμφωνείς και εσύ ότι δεν είναι Ρετίνα η οθόνη του M9Pro.

Τα άλλα είναι λεπτομέρειες. Δεν μπήκα σε τόση ανάλυση.

 

Γιατί μπερδεύεσαι?Δεν είπε κάτι τέτοιο ο Frontier.

 

To M9 είναι πιο ασφαλής επιλογή από το U30GT2, αλλά έχει χαμηλότερη ανάλυση οθόνης.

Πάντως, δες και τα M9 pro και το M6, ειδικά το δεύτερο αν θέλεις Retina οθόνη είναι ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου από το ίδιο σημείο βρίσκει άλλα 6 δίκτυα στην πολυκατοικία. Το tablet δεν βρίσκει τίποτα.

Ωχ... :(

Φίλος μου έχει S3 (3g όμως) το οποίο δουλεύει μια χαρά το wifi του. Εύχομαι καλά ξεμπερδέματα...

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και στο αντιστοιχο νήμα είμαι κάτοχος του παραπάνω tablet εδώ και δύο μήνες.Ξαφνικά χωρίς να προηγηθεί κάτι σταμάτησε να δουλεύει η αφή στην οθόνη.Πέρασα ξανά την γνήσια ROM αλλά δεν έγινε τίποτα.Σύνδεσα ποντίκι και το tablet δουλεύει κανονικά.Καμμιά ιδέα για το πως μπορεί να επισκευαστεί χωρις να το στείλω Κίνα;
Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και στο αντιστοιχο νήμα είμαι κάτοχος του παραπάνω tablet εδώ και δύο μήνες.Ξαφνικά χωρίς να προηγηθεί κάτι σταμάτησε να δουλεύει η αφή στην οθόνη.Πέρασα ξανά την γνήσια ROM αλλά δεν έγινε τίποτα.Σύνδεσα ποντίκι και το tablet δουλεύει κανονικά.Καμμιά ιδέα για το πως μπορεί να επισκευαστεί χωρις να το στείλω Κίνα;
Προφανώς χρειάζεσαι νέο digitizer. Δεν βρίσκω πουθενά για το T7 όμως

Άρα συμφωνείς και εσύ ότι δεν είναι Ρετίνα η οθόνη του M9Pro.

Τα άλλα είναι λεπτομέρειες. Δεν μπήκα σε τόση ανάλυση.

Απλά σε διόρθωσα όσο αφορά το IPS. Το IPS ειναι η τεχνολογία της οθόνης και δεν έχει σχέση με την ανάλυση

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς χρειάζεσαι νέο digitizer. Δεν βρίσκω πουθενά για το T7 όμως

 

Απλά σε διόρθωσα όσο αφορά το IPS. Το IPS ειναι η τεχνολογία της οθόνης και δεν έχει σχέση με την ανάλυση

 

Το αγόρασα από geekbuying.Θα επικοινωνήσω μαζί τους μέσω του forum για να δω τι θα πουν.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα από geekbuying.Θα επικοινωνήσω μαζί τους μέσω του forum για να δω τι θα πουν.
Μην έχεις ελπίδες
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παρω μια ταμπλέτα με αποκλειστική χρήση Skype,για να μιλάω με γονείς Ελλάδα.έχετε να προτείνετε κάτι φτηνό και δοκιμασμένο?

Και ανθεκτικό στα χέρια των γονέων..

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παρω μια ταμπλέτα με αποκλειστική χρήση Skype,για να μιλάω με γονείς Ελλάδα.έχετε να προτείνετε κάτι φτηνό και δοκιμασμένο?

Και ανθεκτικό στα χέρια των γονέων..

 

Ainol Fire.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι μου,

 

Μπορω να συνδεσω το wifi κινεζοταμπλετ μου (Vero 10) με στικακι 3G της Wind κ με ποιο τροπο?

 

ευχαριστω

 

Κοίτα εδώ που συζητάμε το ίδιο πράγμα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4841292

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Δεν ξέρω εάν θα διαβάσει κανείς το μήνυμά μου ή είσθε όλοι σε καμιά παραλία ??

Εχω ένα tablet Made in China, http://www.ebay.com/ctg/Android-4-0-Tablet-HexTab-9-Inch-1-2GHz-8GB-/143715285

και έπαθα το κλασικό κλείδωμα από λανθασμένα pattern...

Η Google λοιπόν για να ξεκλειδώσει τον κωδικό πρέπει να πιστοποιήσει τον Account Google email+pass....

Έλα όμως που το wifi είναι κλειστό και δεν μπορεί να γίνει η πιστοποίηση !!!!

Προσπάθησα hard reset αλλά τίποτα, συνδιασμός κουμπιών τίποτα...ενώ έγινε software reset πάλι ζητάει πιστοποίηση.....

Μπορείτε να βοηθήσετε για να γίνει format με ODIN...αλλά χρειάζετε και firmware, εδώ τι κάνουμε ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...