Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 28/3/2022 at 11:45 ΜΜ, admen said:

ειναι λιγο παλια αυτη η εκδοση

εγω εχω την 12.1.1.320

στο telegram κανε αναζητηση Huawei watch GT/GT2 

εχει τα παντα μεσα και watchface και τις νεοτερες μοντ εκδοσεις του health

επισης για watchfaces κατεβασε απο το play store το huawfaces εχει πολυ πραγμα αλλα η free εκδοση σου δινει 3 download το 24ωρο

Θα ρωτήσω το εξής.

Εχω το Watch 3 pro,που κι αυτό χρειάζεται το health για να δουλέψει.Σήμερα είχε αποσυντονιστεί με το κινητό και έλεγε άλλη ώρα  από το κινητό.Ετσι  πήρα τη Huawei να βοηθήσει.Εκεί είδα ότι στο κινητό γράφει ότι η εφαρμογή Health διακόπτεται επανειλημμένως.

Η Huawei μου είπε ότι πρέπει να δουλεύει συνέχεια στο παρασκήνιο το Health και πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις του κινητού,είδα ότι ψάχνοντας στις ρυθμίσεις  του κινητού και στο θέμα μπαταρία,λέει ότι η εφαρμογή Health δημιουργεί προβλήματα.

Εσείς έχετε κάποιο θέμα σχετικό;

Τελικά βρέθηκε γιατί δεν άνοιγε το Health.Είχα βάλει την πιο μεγάλη γραμματοσειρά,και μου είπαν ότι δεν την διαβάζει.Βάλανε μιοα μικρότερη και ήλθε στα ίσα του.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παρατεταμένο ταπ πάνω στο υγεία πάνε πληροφορίες εφαρμογής και ενεργοποίησε την αυτόματη έναρξη επίσης στο εξοικονόμηση μπαταρίας εγώ το έχω στο δεύτερο στο συνιστώμενο και δουλεύει μια χαρά

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, admen said:

Παρατεταμένο ταπ πάνω στο υγεία πάνε πληροφορίες εφαρμογής και ενεργοποίησε την αυτόματη έναρξη επίσης στο εξοικονόμηση μπαταρίας εγώ το έχω στο δεύτερο στο συνιστώμενο και δουλεύει μια χαρά

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έχεις δοκιμάσει με αυτές τις ρυθμίσεις να χρησιμοποιήσεις ένα blue tooth ακουστικό;

Link to comment
Share on other sites

GT 2e
Στην επιλογή "Σηκώστε για αφύπνιση" ενεργοποιείτε η οθόνη με το παραμικρό κούνημα, υπάρχει τρόπος ρύθμισης ή κάνω απενεργοποίηση και πάτημα στο button όταν θέλω?
Δυστυχώς στην καταμέτρηση βημάτων, υπολογίζει οποιαδήποτε κίνηση(π.χ, κούνημα χεριού πάνω-κάτω/δεξιά-αριστερά) σαν βήματα, αυτό όμως ισχύει στα περισσότερα Smartwatches...

Link to comment
Share on other sites



Δυστυχώς στην καταμέτρηση βημάτων, υπολογίζει οποιαδήποτε κίνηση(π.χ, κούνημα χεριού πάνω-κάτω/δεξιά-αριστερά) σαν βήματα, αυτό όμως ισχύει στα περισσότερα Smartwatches...


Στο δικό μου πάντως GT2 αν αρχίσω και κουνάω το χέρι μου ενώ κάθομαι, δεν καταγράφεται η κίνηση ως βήμα.



Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, tsiftsism said:


 

 


Στο δικό μου πάντως GT2 αν αρχίσω και κουνάω το χέρι μου ενώ κάθομαι, δεν καταγράφεται η κίνηση ως βήμα.



Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk
 

 

Αν κουνήσεις το χέρι σου πάνω-κάτω έντονα ή αν κάνεις κίνηση σαν να χτυπάς με σέικερ, δεν καταγράφει "βήματα"?

Link to comment
Share on other sites

Αν κουνήσεις το χέρι σου πάνω-κάτω έντονα ή αν κάνεις κίνηση σαν να χτυπάς με σέικερ, δεν καταγράφει "βήματα"?
Έχεις δίκαιο, με έντονη κίνηση του χεριού καταγράφει βήματα.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, tsiftsism said:

Έχεις δίκαιο, με έντονη κίνηση του χεριού καταγράφει βήματα. emoji106.png

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk
 

Δυστυχώς στα περισσότερα αυτό ισχύει, ελάχιστα μετρούν μόνο τα βήματα...

Και στο δικό σου, στην επιλογή "Σηκώστε για αφύπνιση" ενεργοποιείτε η οθόνη με το παραμικρό κούνημα?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση γιατι κατι δεν βρισκω και μου διαφευγει. Στο μενου προπόνηση εβαλα τρεξιμο σε εξωτερικο χωρο , ολα καλα μεχρι εδω , στο κινητο πως βλεπουμε την διαδρομη στο χαρτη που καναμε;;;;;;
Στο Huawei health στο εγγραφές άσκησης δεν σου εμφανίζει την προπόνηση που έκανες; Αν πατήσεις πάνω στην κάθε άσκηση πρέπει να σου βγάζει και τον χάρτη.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikotsal said:

Μου ήρθε νέα έκδοση 12.1.3.320

Some bugs fixed 

Αυτό λέει, θα δείξει 

σε τι ?

 

Link to comment
Share on other sites

σε τι ?
 
Προφανώς στην εφαρμογή Health.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !Μπήκα στην εφαρμογή και πατησα εκει στο "Εγώ" μετά επάνω στο λογαριασμό μου και μου βγαζει μια επιλογή "πληρωμή και αγορές" , μπαίονω μέσα και μπορείς να βάλεις τα στοιχεία σου μια τραπεζικής κάρτας!Μήπως ειναι για να πληρώνουμε τα POS να και χλωμό το κόβω, το δοκίμασε κανείς να καταχωρήσει κάποια κάρτα?

Edit: Τώρα είδα να λεει προσθεστε μαι τραπεζική κάρτα για να κανετε αγορές σε εφαρμογές!Βεβαια αν ξέρει κανείς κάτι γι'αυτό...

Edited by boltsis
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !Μπήκα στην εφαρμογή και πατησα εκει στο "Εγώ" μετά επάνω στο λογαριασμό μου και μου βγαζει μια επιλογή "πληρωμή και αγορές" , μπαίονω μέσα και μπορείς να βάλεις τα στοιχεία σου μια τραπεζικής κάρτας!Μήπως ειναι για να πληρώνουμε τα POS να και χλωμό το κόβω, το δοκίμασε κανείς να καταχωρήσει κάποια κάρτα?
Edit: Τώρα είδα να λεει προσθεστε μαι τραπεζική κάρτα για να κανετε αγορές σε εφαρμογές!Βεβαια αν ξέρει κανείς κάτι γι'αυτό...
Δεν είναι για ανέπαφες συναλλαγές. Και να το υποστηρίξει κάποτε η huawei η σειρά gt ΔΕΝ έχει nfc. Πιστεύω πως σε κάποια στιγμή θα έρθει στα Watch 3 series μέσω curve. Όπως γίνεται τώρα στα κινητά huawei.
Αυτό που βλέπεις είναι όπως το είπες. Αν θέλεις να αγοράσεις κανένα Watch face.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν είμαι σίγουρος οτι ναι μεν εχει NFC αλλα δε το εχουνε ενεργοποιήσει?Όπως και να χει μακάρι να το βάλουνε στις επόμενες εκδοσεις!!

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν είμαι σίγουρος οτι ναι μεν εχει NFC αλλα δε το εχουνε ενεργοποιήσει?Όπως και να χει μακάρι να το βάλουνε στις επόμενες εκδοσεις!!
Ναι, έχει NFC αλλά η Huawei το έχει κλειδωμένο/απενεργοποιημένο.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το gt2 pro  και η εφαρμογή μου κάνει πολλά νερά, βέβαια είμαι με apple κινητό έχει κανείς εμπειρία; Ας πούμε εκτός το ότι κλείνει η εφαρμογή σταμάτησε να γράφει στρες .

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το gt2 pro  και η εφαρμογή μου κάνει πολλά νερά, βέβαια είμαι με apple κινητό έχει κανείς εμπειρία; Ας πούμε εκτός το ότι κλείνει η εφαρμογή σταμάτησε να γράφει στρες .
Από την εμπειρία που είχε ο αδερφός μου με το iPhone, ναι, πιστεύω ότι το ρολόι δεν συνεργάζεται σωστά με το iOS.
Δεν θυμάμαι να είχε πρόβλημα με την εφαρμογή, αλλά τα βασικά features δεν δούλευαν σωστά (ειδοποιήσεις σε κλήσεις και μηνύματα ερχόταν όποτε ήθελαν, το ρολόι αποσυνδέονταν, κοκ).

Αναγκάστηκε και το παράτησε, και πήρε το Apple watch.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2022 at 10:55 ΜΜ, nikotsal said:

Μου ήρθε νέα έκδοση 12.1.3.320

Some bugs fixed 

Αυτό λέει, θα δείξει 

Στη Mod version κάνουμε αυτές τις ενημερώσεις ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. 
Ποιο από τα δύο? 
  Huawei gt 2 classic ,  Huawei gt 2 pro, Grey. 
Σύνδεση με Huawei nova 9 και Huawei freebuds pro. 
 
Κανένα από τα δύο. GT 2 Pro Black.

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MeddlingMageGR said:

Κανένα από τα δύο. GT 2 Pro Black.

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Χαχαχα δηλαδή το δεύτερο που ρωτάω αλλά σε μαύρο χρώμα..

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...