Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μενα το ιδιο. Ανα 4-5 μερες φορτιζα ανα 4-5 μερες φορτιζω.

 

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

34 minutes ago, fotisbasm said:

Δυστυχώς χάθηκε η μαγεία των 14 ημερών αυτονομία που διαφήμιζαν (καλά τόσες δεν είχα αλλά 9 με 10 μέρες είχα), ήταν το μοναδικό ρολόι που είχε τρελή αυτονομία, είναι όμορφο το ατιμο θα ζήσουμε με αυτο

Ερώτηση το pin σας δουλεύει; εμένα όχι όσα βίντεο είδα στο YouTube τίποτα


 

Κάτι έχεις κάνει εσύ φίλε μου και έχεις τόσο μεγάλη κατανάλωση. Την ίδια έκδοση λογισμικού έχω και εγώ και δεν έχει αλλάξει τίποτα στην αυτονομία μου με τις ίδιες ρυθμίσεις. Περίπου μία εβδομάδα έβγαζα πριν και το ίδιο βγάζω και τώρα. Το pin μου δουλεύει κανονικά και από αυτά που γράφεις συμπεραίνω ότι κάτι δεν "έκατσε" καλά με την αναβάθμιση σου. Σβήσε ό,τι εφαρμογή Health είχες γιατί από ότι είδα είχες βάλει και την modified από Telegram και μαζί σβήσε και τα κατάλοιπα από τους φακέλους. Κάνε και wipe data των εφαρμογών να μη μείνει τίποτα. Έπειτα κατέβασε την επίσημη από το Huawei App Gallery συνδέσου με το ρολόι και κάνε factory reset το ρολόι. 

Μετά από όλα αυτά δες τι γίνεται με την αυτονομία σου.

Link to comment
Share on other sites



Ερώτηση το pin σας δουλεύει; εμένα όχι όσα βίντεο είδα στο YouTube τίποτα


Αν αναφέρεσαι στο αν κλειδώνει το ρολόι όταν το βγάζεις από το χέρι σου, ναι, κλειδώνει.



Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια ενημέρωση είμαι και εγώ και δεν έχει αλλάξει κάτι στην αυτονομία του ρολογιού. Και το κλείδωμα δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η κατανάλωση ρε παιδιά μετά από ένα χρόνο μου βγάζει άνετα 7 ημέρες με όλα ανοιχτά

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που έχετε κινητά Huawei, σε κλήσεις, πχ όταν καλείτε κάποιον μέσω ρολογιού, όταν απαντήσουν σας ακούνε από το πρώτο δευτερόλεπτο; 

Έχω κινητό Xiaomi redmi note 8 Pro και έχω προσέξει ότι όταν κάνω κλήση από το ρολόι, ο συνομιλητής μου αρχίζει να μ ακούει μετά από 5 6 δευτερόλεπτα. 

Μήπως με κινητά της huawei το ρολόι έχει απόκριση σε όλα στο 100%?

Edited by Dep0n
Link to comment
Share on other sites

Σε Samsung (A52s) δεν έχω τέτοιο πρόβλημα

Στάλθηκε από το AGS2-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ίδιο και εγώ

Ερώτησης το δικό μάς ρολόι μπορεί να μετρήσει θερμοκρασία δέρματος;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να σταματήσω το μόνιμο έλεγχο παλμών μιας και δε με πολυενδιαφέρει; Να γλιτώσω την μπαταρία από κάτι για μένα άχρηστο σε καθημερινή βάση. Όταν θέλω, οκ τον κοιτάω...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να σταματήσω το μόνιμο έλεγχο παλμών μιας και δε με πολυενδιαφέρει; Να γλιτώσω την μπαταρία από κάτι για μένα άχρηστο σε καθημερινή βάση. Όταν θέλω, οκ τον κοιτάω...
Ναι. Στην εφαρμογή στο κινητό, μπαινεις στις ρυθμίσεις του ρολογιού και στην ενότητα "παρακολούθηση υγείας" έχει επιλογή για να το απενεργοποιήσεις.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2022 at 12:06 ΜΜ, nikoseggo said:

Το ίδιο και εγώ

Ερώτησης το δικό μάς ρολόι μπορεί να μετρήσει θερμοκρασία δέρματος;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το gt3 το εχει αυτο. Εμας οχι

Huawei Watch 3 Pro 48mm 4G (Classic Edition)

Οθόνη 1.43" AMOLED

  • Ολοήμερη καταγραφή SpO2
  • Δυνατότητα eSIM με 4G δίκτυο
  • Ανίχνευση θερμοκρασίας δέρματος

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Το gt3 το εχει αυτο. Εμας οχι

Huawei Watch 3 Pro 48mm 4G (Classic Edition)

Οθόνη 1.43" AMOLED
  • Ολοήμερη καταγραφή SpO2
  • Δυνατότητα eSIM με 4G δίκτυο
  • Ανίχνευση θερμοκρασίας δέρματος
Το gt3 με το watch 3 είναι δύο (τελείως) διαφορετικά ρολόγια. Παρόλα αυτά και τα δύο έχουν μέτρηση θερμοκρασίας δέρματος.

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι λαθος μου.

Παντως και σας ειναι οτι να ναι οι σφυγμοι? (Οκ οχι παντα)

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση δύο custom watchfaces από telegram όμως ενώ τα έχει περάσει στο ρολόι δεν μου τα εμφανίζει (ούτε σαν preview όταν κρατάμε πατημένη την οθόνη για να αλλάξουμε watchface)... Και αν το επιλέξω απλά μου δείχνει μια μαύρη οθόνη!!! Το κακό είναι πως δεν τα βλέπει ούτε μέσα από την εφαρμογή κ έτσι δεν μπορώ ούτε να τα διαγράψω.... Καμία ιδέα;; 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, thansof_7 said:

Έκανα εγκατάσταση δύο custom watchfaces από telegram όμως ενώ τα έχει περάσει στο ρολόι δεν μου τα εμφανίζει (ούτε σαν preview όταν κρατάμε πατημένη την οθόνη για να αλλάξουμε watchface)... Και αν το επιλέξω απλά μου δείχνει μια μαύρη οθόνη!!! Το κακό είναι πως δεν τα βλέπει ούτε μέσα από την εφαρμογή κ έτσι δεν μπορώ ούτε να τα διαγράψω.... Καμία ιδέα;; 

Ποια έκδοση της εφαρμογής health χρησιμοποιείς; Από το site της Huawei;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, panoszavra said:

Ποια έκδοση της εφαρμογής health χρησιμοποιείς; Από το site της Huawei;

Χρησιμοποιώ σε δεύτερο παλιό κινητό μόνο για αυτή τη δουλειά την έκδοση 10.0.3.511 της health μαζί με την εφαρμογή taichi 6.0.3

Εχω περάσει και έχω σβήσει κατά καιρούς πάρα πολλά watchfaces έτσι και δεν μου είχε παρουσιαστεί κανένα πρόβλημα. Πρώτη φορά το βλέπω αυτό.. 

Link to comment
Share on other sites

πάντως τώρα που το παρατήρησα και εμένα τρώει πολλή μπαταρία πλέον. από χτες τέτοια ώρα από 96%έχει πάει 75%!ενώ πριν έπεφτε 10%/μέρα. χρησιμοποιώ το health με έκδοση 12.1.1.320

Link to comment
Share on other sites

πάντως τώρα που το παρατήρησα και εμένα τρώει πολλή μπαταρία πλέον. από χτες τέτοια ώρα από 96%έχει πάει 75%!ενώ πριν έπεφτε 10%/μέρα. χρησιμοποιώ το health με έκδοση 12.1.1.320


Το ίδιο παρατήρησα και εγώ από το 90% εχθές το βράδυ σήμερα έπεσε στο 60% και είναι 2μιση το μεσημέρι

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, thansof_7 said:

Χρησιμοποιώ σε δεύτερο παλιό κινητό μόνο για αυτή τη δουλειά την έκδοση 10.0.3.511 της health μαζί με την εφαρμογή taichi 6.0.3

Εχω περάσει και έχω σβήσει κατά καιρούς πάρα πολλά watchfaces έτσι και δεν μου είχε παρουσιαστεί κανένα πρόβλημα. Πρώτη φορά το βλέπω αυτό.. 

Οπότε είσαι ενήμερος με τα workarounds που χρειάζονται. Θα σου πω τί δουλεύει σε μένα (τουλάχιστον μέχρι πριν κάποιες μέρες που το είχα δοκιμάσει).

Έχω την modded έκδοση 11.0.6.515 σε ένα tablet. Και τίποτα άλλο.

Την είχα κατεβάσει από δω... https://faces4watch.com/download/how-to-install-custom-watch-faces-on-huawei-watch-gt-gt2-gt2e-gt2-pro-honor-watches/

Από είδα έχουν ανανεωθεί οι εκδόσεις σε νεότερες. Κάνε μια δοκιμή.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, panoszavra said:

Οπότε είσαι ενήμερος με τα workarounds που χρειάζονται. Θα σου πω τί δουλεύει σε μένα (τουλάχιστον μέχρι πριν κάποιες μέρες που το είχα δοκιμάσει).

Έχω την modded έκδοση 11.0.6.515 σε ένα tablet. Και τίποτα άλλο.

Την είχα κατεβάσει από δω... https://faces4watch.com/download/how-to-install-custom-watch-faces-on-huawei-watch-gt-gt2-gt2e-gt2-pro-honor-watches/

Από είδα έχουν ανανεωθεί οι εκδόσεις σε νεότερες. Κάνε μια δοκιμή.

αν και αφού γενικά μου δουλεύει αυτή η μέθοδος δεν θα ήθελα να πειραματιστώ!!Θα το δοκιμάσω όμως κ αυτό... 

Κάτι άλλο... Αν κάνω factory reset το ρολόι θα χαθούν οι ασκήσεις που έχω κάνει... Υπάρχει τρόπος να επανέλθουν στο ρολόι κάπως..;; με συγχρονισμό;; με restore?? 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, thansof_7 said:

αν και αφού γενικά μου δουλεύει αυτή η μέθοδος δεν θα ήθελα να πειραματιστώ!!Θα το δοκιμάσω όμως κ αυτό... 

Κάτι άλλο... Αν κάνω factory reset το ρολόι θα χαθούν οι ασκήσεις που έχω κάνει... Υπάρχει τρόπος να επανέλθουν στο ρολόι κάπως..;; με συγχρονισμό;; με restore?? 

Θεωρώ με βάση την λογική πως ότι έχει ανέβει στην εφαρμογή, θα μπορέσει να συγχρονιστεί μετά από reset. Μην σε πάρω και στον λαιμό μου όμως.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από το πρωί καταπίνει την μπαταρία σαν νεράκι το φορτισα πριν2 ώρες στο 100% και τώρα είναι στο 88%

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, fotisbasm said:

Οι σφυγμοί είναι ακριβώς σωστοί, το έχω τσεκάρει με ιατρικό μηχανικά, αυτό που είναι ότι νανεειναι το οξυγόνο, 95 πραγματικό 99 το ρολοι

Στάλθηκε από το AGS2-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν ξερω. εγω δεν ειμαι ικανοποιημενος. Και δεν λεω στο σημειο οπου ειμαι αραχτος, δειχνει πχ 65-70 και βαζω το οξυμετρο και δειχνει το ιδιο.

Μιλαω για τις αλλαγες. Και εκει τρωει restart και συνερχεται,

Δλδ ειμαι 65-70. Παω τον σκυλο βολτα. Παει μεχρι 80.Και γω νιωθω ρε παιδι μου οτι ειμαι σε ανηφορα και ζοριζομαι. Το κλεινω το ανοιγω παει 95-105

Αλλο παραδειγμα.

Ξυπνησα μια φορα αποτομα (θορυβος ).  Τρομαξα και ενιωθα το φυσιολογικο σφυροκοπημα.Το ρολοι κοιμοταν ακομα και εδειχνε 60-65. Κλεινω ανοιγω και πηγε 120 πχ!!

Καπως εχει στρωσει αυτο το θεμα. Αλλαξα χερι και το σφιγγω λιγο παραπανω. Αλλα δεν το εμπιστευομαι πλεον,

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τι έτρωγε την μπαταρία, ενεργοποιηθηκε η μουσική και έπαιζε τραγούδια στο αθόρυβο. Μάλλον έκανα εγώ την μλκια αλλά δεν θυμάμαι πως νεότερα αύριο χάχαχαχαχ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό ήταν, ουφ

Ακόμα απορώ πώς ενεργοποιθηκε η μουσική και μάλιστα στο αθόρυβο

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, fotisbasm said:


Μου μυρίζει πρόβλημα (προβληματικό) watchface, με εργοστασιακό watchface δοκίμασες;;;;

Τι να πω!!! Φρεσκο πριν 10 λεπτα.

Βγαζω σκυλο στο χαλαρο εχει και κρυακι. Κοιταω μετα απο 5 λεπτα την ωρα....150-->155-->163!!

Ερχεται λεω!!!!!!!το ασπρο φως!!!

Το βγαζω απο το χερι και το ξαναβαζω....89!!

ε ενταξει

Χρησιμοποιω το GS73 που μου αρεσει πολυ.

IMG_20220111_070758_983.thumb.jpg.dc906c

Εσυ ποιο αν επιτρεπεται?

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...