Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στους παλμούς δεν έχει ακρίβεια, στις θερμίδες δεν έχει ακρίβεια, στον ύπνο  δεν έχει ακρίβεια, στα βήματα δεν έχει ακρίβεια, την ώρα πάντως την έχει σωστή 😅

Edited by jefman
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 ώρα πριν, elteo said:

Μην περιμένετε ακρίβεια στον ύπνο. Αντιθέτως δείχνει ότι να ναι. Κανένα ρολόι δεν δείχνει σωστά. Υπάρχει τύπος στο ίντερνετ με επαγγελματικά εργαλεία που το αποδεικνύει.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν περιμενω ακριβεια.. απλα πριν ποτε δν μου εδειχνε οτι ενω κοιμομουν να ειμαι αγρυπνος 40 λεπτα. Υποπτευομαι οτι ισως φταιει η ενεργοποιηση pin. Γτ και τις δυο μερες ξυπνησα και μου εδειχνε κλειδωμενο. Σαν να βγηκε απο το χερι μου...( μαλλον δν κανω ησυχο υπνο)

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, CORFIOT1967 said:

Καλή χρονιά παιδιά. Θέλω να ρωτήσω το εξής¨

Πως μπορεί να γίνει οταν ενεργοποιώ  το Bluetooth του κινητού (Galaxy A51) να ΜΗΝ συνδέεται αυτόματα το ρολόι αλλά να το συνδέω όταν θέλω εγώ?

Δεν νομίζω ότι υπάρχει αυτό σαν επιλογή γενικότερα. Αν το ρολόι είχε επιλογή να κλείσεις το ΒΤ θα γινόταν.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

gt2 pro και κινητό xiaomi redmi note 7. Με την mod Huawei health αδυνατώ να συγχρονίσω κινητό και ρολόι. Μόνο με app gallery και εγκατάσταση από εκει έπαιξε, αλλά δεν μπορώ έτσι να κάνω install custom watchfaces. 

Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Αν αποσυνδεθεί από την εφαρμογή υγεία πολύ δύσκολα γίνεται ξανά σύνδεση restart το ρολόι restart το κινητό και κάνα δυο φορές άνοιγμα κλείσιμο το Bluetooth μήπως φταίει που έχω την mod εφαρμογή;
Το κινητό είναι poco x3 nfc

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε κι εμένα όταν το είχα. Ιδιαιτέρως σπαστικό και ένας από τους λόγους που το πέταξα στο συρτάρι. Εγώ το διορθωνα με εκκαθάριση cache της εφαρμογής Huawei health η οποία είναι για τα μπάζα αλλά τέλος πάντων.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αν αποσυνδεθεί από την εφαρμογή υγεία πολύ δύσκολα γίνεται ξανά σύνδεση restart το ρολόι restart το κινητό και κάνα δυο φορές άνοιγμα κλείσιμο το Bluetooth μήπως φταίει που έχω την mod εφαρμογή;
Το κινητό είναι poco x3 nfc

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Γιατί δεν βγάζεις την modded εφαρμογή και να βάλεις για 1-2 μέρες την 'μαμά' εφαρμογή;

Αν δε σου κάνει και με την 'μαμά' εφαρμογή αποσυνδέσεις, θα καταλάβεις ότι φταίει η modded. ;)

Σ' αυτή την περίπτωση μένεις με την 'μαμά' εφαρμογή.

Δε νομίζω να προσθέτεις/αφαιρείς watch faces στο ρολόι κάθε μέρα. Αν δεν είχες προβλήματα τότε καλώς έμενες με την modded, αλλά αν αυτή δημιουργεί το περίβλημα σου δεν έχει νόημα να την κρατάς.

Βάλε στο ρολόι τα watch faces που σου αρέσουν περισσότερο και χρησιμοποιείς συχνότερα, και μείνε με την 'μαμά' εφαρμογή.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, elteo said:

Μου το έκανε κι εμένα όταν το είχα. Ιδιαιτέρως σπαστικό και ένας από τους λόγους που το πέταξα στο συρτάρι. Εγώ το διορθωνα με εκκαθάριση cache της εφαρμογής Huawei health η οποία είναι για τα μπάζα αλλά τέλος πάντων.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ελπιζω να μην εννοεις οτι πεταξες το ρολοι στο συρταρι . το ρολοι και η εφαρμογη ειναι τα τελευταια που φταινε γι αυτα τα προβληματα . ειδικα η εφαρμογη 3 μηνες τωρα μηδεν προβληματα . μηδεν

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stelioz78 said:

ελπιζω να μην εννοεις οτι πεταξες το ρολοι στο συρταρι . το ρολοι και η εφαρμογη ειναι τα τελευταια που φταινε γι αυτα τα προβληματα . ειδικα η εφαρμογη 3 μηνες τωρα μηδεν προβληματα . μηδεν

Ναι το έχω σε συρτάρι αφού το χρησιμοποίησα 1 χρόνο βέβαια. Στο ίδιο συρτάρι έχω και το πολύ καλό τότε GT1 classic αλλάπλέον του λείπουν πολλά. Το μόνο που αξίζει σε αυτά για μένα είναι η ανοικτή ακρόαση και η μπαταρία. 

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μια απλή ερώτηση τώρα που το θυμήθηκα. Υπάρχει τρόπος να ανοίγει η οθόνη όταν έρχεται κάποια ειδοποίηση ; Γιατί μόνο δόνηση ή ήχο κάνει αλλά η οθόνη παραμένει κλειστή. 

Link to comment
Share on other sites

επισης μια απλη ερωτηση και απο μενα , πως γινεται να κοβουμε τον ηχο σε μια κληση , εννοω οταν σε παιρνουν τηλεφωνο ? εχει μονο απορριψη η απαντηση ?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

επισης μια απλη ερωτηση και απο μενα , πως γινεται να κοβουμε τον ηχο σε μια κληση , εννοω οταν σε παιρνουν τηλεφωνο ? εχει μονο απορριψη η απαντηση ?
πατάς το πάνω κουμπί και γίνεται mute
Link to comment
Share on other sites

πατάς το πάνω κουμπί και γίνεται mute
Γίνεται mute ο ήχος στο ρολόι. Το τηλέφωνο συνεχίζει να χτυπάει.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ilka71 said:
10 ώρες πριν, stelioz78 said:
επισης μια απλη ερωτηση και απο μενα , πως γινεται να κοβουμε τον ηχο σε μια κληση , εννοω οταν σε παιρνουν τηλεφωνο ? εχει μονο απορριψη η απαντηση ?

πατάς το πάνω κουμπί και γίνεται mute

Αυτό έψαχνα ,σε ευχαριστώ για την βοηθεια

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Gx2 said:
7 ώρες πριν, ilka71 said:
πατάς το πάνω κουμπί και γίνεται mute

Γίνεται mute ο ήχος στο ρολόι. Το τηλέφωνο συνεχίζει να χτυπάει.

Αν συνδιαζεται με κινητό huawei γίνεται mute και η συσκευή. 

Επίσης με τον ίδιο τρόπο κάνει και snooze το ξυπνητήρι. 

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Έχω το gt 2 pro. Δεν υπάρχει πουθενά η επιλογή μέτρησης οξυγόνου. Θέλει κάποιο trick για να παιξει;

Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χτες εγκατέστησα στο GT 2 46mm το καινούργιο update (11.0.14.90) και δεν λειτουργεί η μέτρηση των καρδιακών παλμών.
Έκανα disable και enable από το app την επιλογή, όπως και την επιλογή να τους μετράει real time και όχι, restart και shut down τη συσκευή, unpair και pair ξανά όπως και factrory restore αλλά τίποτα.

Καθάρισα και το ρολόι από την κάτω του μεριά αλλά ακόμη συνεχίζει.

Επιπλέον, δεν ανάβουν καθόλου τα πράσινα τα φωτάκια που όταν το φοράς αναβοσβήνουν για να μετράει τους παλμούς.

Έχει τύχει σε κάποιον? Καμία ιδεά?

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Sam_GR said:

Έχω το gt 2 pro. Δεν υπάρχει πουθενά η επιλογή μέτρησης οξυγόνου. Θέλει κάποιο trick για να παιξει;

Πατάς πάνω κουμπί και επιλέγεις το spO2

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, lostphoenix said:

Καλησπέρα. Χτες εγκατέστησα στο GT 2 46mm το καινούργιο update (11.0.14.90) και δεν λειτουργεί η μέτρηση των καρδιακών παλμών.
Έκανα disable και enable από το app την επιλογή, όπως και την επιλογή να τους μετράει real time και όχι, restart και shut down τη συσκευή, unpair και pair ξανά όπως και factrory restore αλλά τίποτα.

Καθάρισα και το ρολόι από την κάτω του μεριά αλλά ακόμη συνεχίζει.

Επιπλέον, δεν ανάβουν καθόλου τα πράσινα τα φωτάκια που όταν το φοράς αναβοσβήνουν για να μετράει τους παλμούς.

Έχει τύχει σε κάποιον? Καμία ιδεά?

Αν δεν αναβοσβηνουν τα πράσινα φωτάκια μυρίζει hardware πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, 

 

Σήμερα, εντελώς ξαφνικά, το ρολόι έβγαζε ειδοποιήσεις μαζί με δόνηση: 

"Γίνεται ενημέρωση 20%" μετά το ίδιο "Γίνεται ενημέρωση 30%" κλπ..κλπ... έως ότου έφτασε στο 100% και σταμάτησε. 

Έψαξα στο τηλέφωνο δεν είναι κάποια καινούργια έκδοση -είναι ακόμη η .90- και ούτε είδα κάτι άλλο στο ρολόι. Ξέρεις κανείς τι είναι? 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι κάτοχος του watch gt2 και του redmi note 8. Εδώ και λίγο καιρό δεν είχα ειδοποιήσεις στο ρολόι μου, ούτε και κλήσεις και ψάχνοντας να βρω τι φταίει, παρατήρησα ότι όταν μπαίνω στο app  και επιλέγω "Συσκευές", το ρολόι μου ειναι αποσυνδεδεμένο και τότε μου δείχνει να γίνεται η σύνδεση. Για λίγη ώρα όλα καλά και μετά από λίγο πάλι τα ίδια. Νομίζω ότι όλα ξεκίνησαν μετά την τελευταία ενημέρωση της εφαρμογής στην έκδοση 12.0.12.320. Να σημειώσω ότι πριν, όλα καλά, δεν έχανα καμία ειδοποίηση. Επίσης έγινε τελευταία και ενημέρωση στο κινητό στο mIOUI 12.5.1, δεν ξέρω αν παίζει και αυτό κάποιο ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ειναι λιγο εκτος θέματος αλλα θέλω μια βοήθεια.

Πήρα το gt 2pro ολα καλα εχω δυο θέματα μου βγάζει εκτός τα ακουστικα Bluetooth τα βαζω εγω συνέχεια, και δεν μπορώ να βρω με τπτ πως κλειδώνει η οθόνη όπως με το απλό gt που εχω και είσαι ξένοιαστος.

Ειναι πρώτη μέρα θα βρω και αλλα να ρωτήσω αλλα εδω δεν μπορώ να βρω για αυτό το ρολόι .

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, chrispetses said:

Καλησπέρα ειναι λιγο εκτος θέματος αλλα θέλω μια βοήθεια.

Πήρα το gt 2pro ολα καλα εχω δυο θέματα μου βγάζει εκτός τα ακουστικα Bluetooth τα βαζω εγω συνέχεια, και δεν μπορώ να βρω με τπτ πως κλειδώνει η οθόνη όπως με το απλό gt που εχω και είσαι ξένοιαστος.

Ειναι πρώτη μέρα θα βρω και αλλα να ρωτήσω αλλα εδω δεν μπορώ να βρω για αυτό το ρολόι .

Σας ευχαριστώ πολύ

Το να πετάει εκτός άλλες συσκευές Bluetooth (ακουστικά, αυτοκίνητο κλπ) είναι γνωστό πρόβλημα σε πάρα πολλούς που δεν έχουν κινητό της Huawei 😒

Το να κλειδώνει η οθόνη δεν το καταλαβαίνω, το να μην ενεργοποιείται με σήκωμα του χεριού γίνεται μέσα από την εφαρμογή της Huawei Health, αλλιώς ενεργοποιείται με πάτημα των κουμπιών.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, stubu said:

Το να πετάει εκτός άλλες συσκευές Bluetooth (ακουστικά, αυτοκίνητο κλπ) είναι γνωστό πρόβλημα σε πάρα πολλούς που δεν έχουν κινητό της Huawei 😒

Το να κλειδώνει η οθόνη δεν το καταλαβαίνω, το να μην ενεργοποιείται με σήκωμα του χεριού γίνεται μέσα από την εφαρμογή της Huawei Health, αλλιώς ενεργοποιείται με πάτημα των κουμπιών.

Καλημέρα και ευχαριστώ .

Αυτο με το κλείδωμα εννοώ οτι με το που ενεργοποιείται να μην μπορεί να καμια καμια άλλη ενέργεια. Με το απλό (που έχω φωτογραφία έχει lock) gt που ειχα άνοιγε αλλα δεν μπορούσε να κάνεις τπτ αλλο αν δεν το ξεκλειδωνες. Αυτό εννοώ γιατί οταν κουνας το χέρι και ανοίγει μπορεί να κάνει διάφορες αλλαγές απο μονο του.. και αυτο με τα ακουστικά φτιάχνει η θα ειναι έτσι? Ευχαριστώ

IMG_20220115_085200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ το gt 2
Το έχω 3 μέρες τώρα .
Όλα καλά αλλά εχω παρατηρήσει ότι από απόκρυψη όταν με περνούν δεν χτυπάει το ρολόι
μόνο το τηλέφωνο.
Όταν με πάρουν από επαφές η άλλη αριθμοί εκτός επαφών χτυπάει κανονικά.
Ευχαριστώ.
Και καλός σας βρήκα.
 
----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----
 
Και κάτι ακόμα φωτο σε πρόσοψη πως βάζουμε?
Έχουμε κάποια λύση σχετικά με αυτό;;;; Έχω ψάξει όλο το τοπικ αλλά απάντηση δεν έχω βρει

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...