Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους μας.

Αν κάνεις διάδρομο , που εκεί η μέτρηση από τον διάδρομο είναι ακριβής , θα δεις πόσο έξω πέφτει πλέον και στην απόσταση.Δηλαδή ενώ πριν στα 6 π.χ. χλμ , έχανε 50-60- μ. (απόλυτα λογικό) τώρα χάνει 500-600 ή και περισσότερα μέτρα. Επίσης στους παλμούς δεν μπορεί ενώ πρώτα είχα μετά από συγκεκριμένη ώρα και ταχύτητα π.χ. 145 παλμούς τώρα να μου βγάζει..100. Ούτε Κενυάτης δρομέας να ήμουνα..Αυτά και πάλι καλή χρονιά..

 

Καλή χρονιά!

Νίκο στο διάδρομο όμως δεν έχεις μέτρηση gps. Ανέφερα για ανοιχτό χώρο εξω μετρήσεις και είδα τα ίδια σε απόσταση και παλμούς πάνω κάτω.. Ίσως σε μέτρηση χωρίς το gps σε εσωτερικό χώρο πχ διάδρομο όπως λες να συμβαίνει αυτό που λες , δε το αμφισβητώ.

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά καλή χρονιά να έχουμε με υγεία. Να ρωτήσω κάτι; Μπορούμε με κάποιο τρόπο να το κάνουμε να έχει ελληνική γλώσσα στα πρόσωπα που κατεβάζουμε; Και αν ναι πως; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και Καλή Χρονιά! Μόλις αγόρασα το ρολόι, έχω μια απορία.

Πως μπορούμε να βάλουμε κάποιο άλλο δικό μας ringtone και notification;

Έχω δοκιμάσει αρκετά πράγματα αλλά δεν τα έχω καταφέρει μέχρι στιγμής..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά.

Έχω το Xiaomi Mi10 lite 5G.

Είναι πλήρως συμβατό με το GT2 ?

Θα έχω όλες τις λειτουργίες του ρολογιού ή ορισμένες είναι αποκλειστικά για Huawei συσκευές;

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω το ιδιο κινητο δουλευουν ολα τα βασικα.

Αν δεν κανω λαθος τα μοναδικα εξτρα που δουλευουν μονο σε Huawei συσκευες ειναι η αυτοματη παυση στις ασκησεις και η αγορα watch faces.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω το ιδιο κινητο δουλευουν ολα τα βασικα.

 

Αν δεν κανω λαθος τα μοναδικα εξτρα που δουλευουν μονο σε Huawei συσκευες ειναι η αυτοματη παυση στις ασκησεις και η αγορα watch faces.

Καλή χρονιά. +ότι χρησιμοποιείς το ρολόι για να βγάζεις φωτογραφίες στα κινητά της Huawei. Στήνεις το κινητό και πατάς στο ρολόι να βγάλεις φωτογραφία.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ 2 είναι τα βασικά θέματα που αντιμετωπίζω :

- Το ότι δεν ανάβει η οθόνη όταν έρχεται μια ειδοποίηση και πρέπει να πατήσω το κουμπί για να την δω.

- Και κατά την διάρκεια του τρεξίματος ενώ το έχω ρυθμίσει να μιλάει μόνο ανά 1 χιλιόμετρο αυτό μου μιλάει και κάθε 10 λεπτά. Γενικά είναι υπερβολικά φλύαρο κατά την διάρκεια μιας άσκησης

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι το υψόμετρο του δεν είναι σταθερό. Δείχνει στην αρχή το σωστό σχετικά ύψος και μετά δείχνει ότι να ναι. Παράδειγμα είμαι δίπλα στη θάλασσα στο δεύτερο όροφο. Το σωστό είναι 10μ περίπου. Αυτό το δείχνει για λίγο και μετά δείχνει από 6 έως και 55μ. Το ίδιο κάνει και το GT1 μου.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι το υψόμετρο του δεν είναι σταθερό. Δείχνει στην αρχή το σωστό σχετικά ύψος και μετά δείχνει ότι να ναι. Παράδειγμα είμαι δίπλα στη θάλασσα στο δεύτερο όροφο. Το σωστό είναι 10μ περίπου. Αυτό το δείχνει για λίγο και μετά δείχνει από 6 έως και 55μ. Το ίδιο κάνει και το GT1 μου.

 

Δεν έχω πετύχει ρολόι να δουλεύει σωστά το αλτιμετρο

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πετύχει ρολόι να δουλεύει σωστά το αλτιμετρο

 

Ok το να μην είναι ακριβείας αλλά να περπατάς δίπλα στην θάλασσα και να δείχνει μείον 9 μέτρα η συν 60 μέτρα είναι άλλο πράγμα. Αν δεν μπορούν, μη τη βάλουν αυτή τη λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει το υψόμετρο, πρέπει να έχετε ενεργοποιημενο το GPS και τα δεδομένα για να δείξει σωστά!,Αυτό ναι είναι φάουλ για μένα που πρέπει να τα έχεις ανοιχτά, κατά τα αλλα δουλεύει καλά...
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει το υψόμετρο, πρέπει να έχετε ενεργοποιημενο το GPS και τα δεδομένα για να δείξει σωστά!,Αυτό ναι είναι φάουλ για μένα που πρέπει να τα έχεις ανοιχτά, κατά τα αλλα δουλεύει καλά...

 

Εσύ τι λες να μην τα έχω ενεργοποιήσει; Δείχνει σωστό υψόμετρο στο 10% της ημέρας. Το υπόλοιπο 90% έχει απόκλιση όχι σοβαρή αλλά εξακολουθεί να είναι ενοχλητική. Ακόμα και το κόλπο της ενεργοποίησης άσκησης για να πάρει δεδομένα από το GPS κρατά λίγο.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δε το κοιτάω και όλη την ώρα, όσες φορές το χρειάστηκα να δω μου έδειχνε κανονικά το υψόμετρο βάση πληροφοριών στο Google!Επίσης θάλασσα όσες φορές άνοιξα τα δεδομένα GPS μου έδειχνε κανονικά το υψόμετρο!Τώρα αν το χάνει κατά τη διάρκεια της ημέρας δε το γνωρίζω..
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Στη πρώτη σύνδεση της ημέρας γιατί πρεπε να συνδεθώ τρεις τέσσερις φορές για να αρχίσουν να έρχονται οι ειδοποιήσεις; πχ ξυπνάω το πρωί ενεργοποιώ το ρολόι συνδέεται αυτόματα το κινητό και οι ειδοποιήσεις βαρανε μόνο στο κινητό. Ανοιγοκλείνω το Bluetooth απ το κινητό τίποτα, αποσύνδεω το ρολοι απ το κινητό το ξανασυνδεω και με τη δεύτερη τρίτη φορά αρχίσουν να έρχονται κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει το υψόμετρο, πρέπει να έχετε ενεργοποιημενο το GPS και τα δεδομένα για να δείξει σωστά!,Αυτό ναι είναι φάουλ για μένα που πρέπει να τα έχεις ανοιχτά, κατά τα αλλα δουλεύει καλά...

 

Έκανα το πολύ απλό, ανοιχτά όλα και μου βγάζει υψόμετρο Χ. Γοογλαροντας βρήκα ένα σαητ που σου βγάζει το υψόμετρο. Οκ είναι κοντά αν υπολογίσουμε και το ότι είμαι σε όροφο. Απλά είναι χαζό να θέλει να τα έχεις όλα ανοιχτά

Link to comment
Share on other sites

Ναι σαφώς αυτό είναι μεγάλο φάουλ, καθώς αν πας σε ένα βουνό που λόγω σήματος μπορεί να μην έχεις δεδομένα τότε δε θα μπορείς να δεις το υψόμετρο.. Δε ξέρω αv δουλεύει κανονικά μόνο με το GPS του κινητού..
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει ξανααναφερθει... αλλά είναι κρίμα ενα mi band 5 για παράδειγμα, να μετράει τα βήματα ακριβέστερα από το ρολόι μας...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω το ιδιο κινητο δουλευουν ολα τα βασικα.

 

Αν δεν κανω λαθος τα μοναδικα εξτρα που δουλευουν μονο σε Huawei συσκευες ειναι η αυτοματη παυση στις ασκησεις και η αγορα watch faces.

Ευχαριστώ !

 

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλή χρονιά. +ότι χρησιμοποιείς το ρολόι για να βγάζεις φωτογραφίες στα κινητά της Huawei. Στήνεις το κινητό και πατάς στο ρολόι να βγάλεις φωτογραφία.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ !

 

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια να ρωτησω nfc εχει ?

 

Καλή χρονιά . Όχι δεν έχει nfc. Εμένα χθες που βγήκα να τρέξω μου έβγαλε μια μεγάλη απόκλιση (συγκριτικά με ένα κινητό τηλέφωνο) δηλ στα 7 χιλιόμετρα μου έβγαλε 8, ένα χιλιόμετρο παραπάνω. Όταν τελείωσα και έβαλα τον χάρτη να δω την διαδρομή μου έβγαλε μια κουλή άσχετη ευθεία

https://ibb.co/4f43thm

Έκανα reset το ρολόι και ελπίζω να μην μου το ξαναβγάλει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά... Νέος κάτοχος και θέλω να ρωτήσω... Όταν ανοίγει η οθόνη υπάρχει κάποια ρύθμιση για να μένει περισσότερο ανοιχτή, γιατί σε μένα σβήνει σε 1-2 δευτερόλεπτα... Ευχαριστώ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σε καλά φίλε μου, καλά Χριστούγεννα σε όλους και καλή Χρονιά

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορείς να μου πεις σε Xiaomi redmi note 7 πως βρίσκω το λουκέτο που λες για να γλυτωσω και εγώ τις πολλαπλες ειδοποιήσεις;;;Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά... Νέος κάτοχος και θέλω να ρωτήσω... Όταν ανοίγει η οθόνη υπάρχει κάποια ρύθμιση για να μένει περισσότερο ανοιχτή, γιατί σε μένα σβήνει σε 1-2 δευτερόλεπτα... Ευχαριστώ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Μπορείς να μου πεις σε Xiaomi redmi note 7 πως βρίσκω το λουκέτο που λες για να γλυτωσω και εγώ τις πολλαπλες ειδοποιήσεις;;;Ευχαριστώ...

Ανοίγεις την εφαρμογή και μετά με το τετράγωνο κουμπί πλοήγησης μπαίνεις στο multitasking, εκεί πατάς παρατεταμένα πάνω στη καρτέλα της εφαρμογής και σου βγάζει την επιλογή

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...