Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω δει τους παλμούς στην έκδοση 1.0.10.12 μόλις μου ήρθε αλλά στην προηγούμενη έχω την αίσθηση ότι οι παλμοί αλλάζαν και με την κίνηση του χεριού, μπορεί να το τσεκάρει κάποιος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπερα στην παρεα! Σε λιγες μερες θα ειμαι και γω κατοχος του συγκεκριμένου ρολογιου.

Προηγουμενη εμπειρια μου με τα ρολογια ηταν :

1. Samsung gear fit 2 - καθολου ευχαριστημενος ανακριβεια gps σε καταγραφη διαδρομων

2. Xiaomi amaztif verge - καπως καλυτερα τα πραγματα αλλα μου την εσπαγε που αμα ειχα μερες να το χρησιμοποιήσω ηθελε συγχρονισμο με το κινητο και αργουσε πολυ στην συνεχεια να βρει gps. Σχετικα μικρη αποκλιση της διαδρομης σε συγκριση με αλλες συσκευες

3. Xiaomi amazfit bip (για λιγο διαστημα) - ήθελε και αυτo συγχρονισμο με το ρολοι εαν το αφηνες καποιες μερες σε αχρηστια αλλα μετα εβρισκε σχετικα γρηγορα σημα gps και περιεργως για τα λεφτα του εκανε πολυ καλη καταγραφη της διαδρομης (συγκρινόμενο με iphone και με iwatch)

Και τελικα αποφασισα να παρω το Huawei GT2! Ελπιζω να μεινω ευχαριστημενος!

Τωρα θα ηθελα να ρωτησω τα εξης :

Σχετικα με την αρχειοθετηση των δραστηριοτητων μου, πριν ξεκινησω να χρησιμοποιω smartwatches χρησιμοποιηουσα το runkepper. Με το Samsung δεν ειχα καποιο θεμα γιατι συνεργαζοτανε με το runkepper μια χαρα. Με τa Xiaomi εκανα αρχειοθετηση απο το Zepp στο Strava και μεσω του Syncmytracks μετεφερα τα δεδομενα στο runkepper. Τωρα δεν ξερω τι θα κανω! Τι μου προτείνετε ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα! Σε λιγες μερες θα ειμαι και γω κατοχος του συγκεκριμένου ρολογιου.

Προηγουμενη εμπειρια μου με τα ρολογια ηταν :

1. Samsung gear fit 2 - καθολου ευχαριστημενος ανακριβεια gps σε καταγραφη διαδρομων

2. Xiaomi amaztif verge - καπως καλυτερα τα πραγματα αλλα μου την εσπαγε που αμα ειχα μερες να το χρησιμοποιήσω ηθελε συγχρονισμο με το κινητο και αργουσε πολυ στην συνεχεια να βρει gps. Σχετικα μικρη αποκλιση της διαδρομης σε συγκριση με αλλες συσκευες

3. Xiaomi amazfit bip (για λιγο διαστημα) - ήθελε και αυτo συγχρονισμο με το ρολοι εαν το αφηνες καποιες μερες σε αχρηστια αλλα μετα εβρισκε σχετικα γρηγορα σημα gps και περιεργως για τα λεφτα του εκανε πολυ καλη καταγραφη της διαδρομης (συγκρινόμενο με iphone και με iwatch)

Και τελικα αποφασισα να παρω το Huawei GT2! Ελπιζω να μεινω ευχαριστημενος!

Τωρα θα ηθελα να ρωτησω τα εξης :

Σχετικα με την αρχειοθετηση των δραστηριοτητων μου, πριν ξεκινησω να χρησιμοποιω smartwatches χρησιμοποιηουσα το runkepper. Με το Samsung δεν ειχα καποιο θεμα γιατι συνεργαζοτανε με το runkepper μια χαρα. Με τa Xiaomi εκανα αρχειοθετηση απο το Zepp στο Strava και μεσω του Syncmytracks μετεφερα τα δεδομενα στο runkepper. Τωρα δεν ξερω τι θα κανω! Τι μου προτείνετε ?

υπομονη!!! φιλε εχω δοκιμασει τα παντα για να κανω σηνχρονισμο στο στραβα και το αποτελεσμα ηταν παντα.. το τιποτα!!!! μεχρι και κταγραφοι δεδομενοων εκανα να μου στειλει αντιγραφο ι hauwei.. και παλι τιποτα... οποτε μη χανεισ το χρονο σου αδικα!!! Αν η ιδια η εταιρια δεν κανει κατι για το θεμα δεν υπαρχει λυση... ειναι ενα προβλημα που το εχουν ολοι!!!! και ολοι κανουμε υπομονη!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν θελώ να μιλήσω για τους καρδιακούς παλμούς... μετά τις τελευταίες ενημερώσεις οι καρδιακοί παλμοί είναι ακριβέστατοι σε σημείο που δεν το πίστευα.... Το τσέκαρω τώρα και 2 ήμερες. .και μάλιστα χθες με τεστ κοπώσεως σε γιατρο...που αποκλείεται να κανει λάθος... το ρολόι εγραφε ακριβως οτι εγραφε το μηχάνημα του γιατρού... Επίσης σήμερα κάνα πάνω από 15 φορεσ τσεκ σε ωρα άσκησης και ήταν και παλι ακριβός.. οπότε αν σε κάποιους δε γράφει σωστά καλο είναι να το τσεκαρουν και οι ίδιοι... τοποθετώντας το δακτυλο κάτω από το σαγονι κοντά στο τρόχιλο να βρεις σημείο για να τουσ μερίσεις... μετρασ για 15 δευτερα και πολλαπλασιάζεις με το 4.... εμένα τους βγάζει ακριβως.. γιατί πριν την αναβάθμιση εγραφε 10-15 παλμουσ παραπάνω... οπότε το σωστο για μνα είναι τώρα και όχι πριν ... ας το τσεκάρετε και μονοι σας.... οκ ολοι ξέρουμε ότι εχει τα προβλήματα του το ρολόι... αλλά μη του χρεώνουμε κι αλλα που δε πρέπει.. γιατί το to gps και οι παλμοί του τώρα είναι ακριβως... το καλύτερο που εχω δουλέψει... και μιλάμε για ακριβά μπραντς χεχεχεχεχ

Edited by Giambas
Link to comment
Share on other sites

... οκ ολοι ξέρουμε ότι εχει τα προβλήματα του το ρολόι... αλλά μη του χρεώνουμε κι αλλα που δε πρέπει.. γιατί το to gps και οι παλμοί του τώρα είναι ακριβως... το καλύτερο που εχω δουλέψει... και μιλάμε για ακριβά μπραντς χεχεχεχεχ

 

Eχε χάρη που έσβησα την άσκηση. Θα σου έβαζα το χάρτη να δεις χάλι απεικόνιση από το GPS. :wacko:

Θα το τσεκάρω άλλη μία και εύχομαι να είναι τυχαίο. Οι προηγούμενες φορές πριν τα 2 τελευταία updates ήταν ακριβέστατες.

Για παλμούς εγώ ποτέ δεν είχα θέμα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

στις ειδοποιήσεις χτυπάει ο ήχος κ η δόνηση ( η οποία είναι αδύναμη τελείως και δεν την καταλαβαίνω σχεδόν ποτέ ) αλλά δεν ανάβει η οθόνη. νομιζα ότι έτσι είναι το ρολόι αλλά καθώς διάβαζα από την αρχή αυτό το νήμα , λέγαν ότι η οθόνη αναβει στις ειδοποιήσεις. υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω κάνει και δεν μου ανάβει εμένα;

 

Αν δεν έχεις την οθόνη να αναβει με το σήκωμα δεν ανάβει με τις ειδοποιήσεις.Επίσης την δόνηση την κάνεις πιο δυνατη,εχει διαβαθμίσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω προσπαθουσα να στείλω την κλήση που έκανα να μιλάω στο ρολόι αλλά δεν πήγαινε,έμενε στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Eχε χάρη που έσβησα την άσκηση. Θα σου έβαζα το χάρτη να δεις χάλι απεικόνιση από το GPS. :wacko:

Θα το τσεκάρω άλλη μία και εύχομαι να είναι τυχαίο. Οι προηγούμενες φορές πριν τα 2 τελευταία updates ήταν ακριβέστατες.

Για παλμούς εγώ ποτέ δεν είχα θέμα.

 

Εμένα πάντως το gps μου βγαίνει ακριβως και σε απόσταση εχει καποια θεματακια στη διαβάθμιση του χάρτη... Τώρα ίσως σε κάποια σημεία μα δείχνει αλλα ντι αλλων... αλλά αυτό το κάνουν όλα τα gps όταν το σημα τους είναι ασθενές... σε αυτό παίζουν πολλά ρολο...όπως πχ τα καιρικά φαινόμενα... γέφυρες κλπ κλπ... Πάντως εγώ προσκοπικά είμαι πολύ ικανοποιημένος με αυτά... αλλα με έχουν απογοητεύσει πολύ!!

Edited by Giambas
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις την οθόνη να αναβει με το σήκωμα δεν ανάβει με τις ειδοποιήσεις.Επίσης την δόνηση την κάνεις πιο δυνατη,εχει διαβαθμίσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω προσπαθουσα να στείλω την κλήση που έκανα να μιλάω στο ρολόι αλλά δεν πήγαινε,έμενε στο κινητό.

 

Με p30 pro που το δουλεύω η κλήση γυρνάει στο ρολόι κανονικά.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Για σας καί απ'μένα, έχω το ρολόι κανά μήνα περίπου. Παιδιά από ότι κατάλαβα το ρολόι έχει διάφορα προβλήματα ανάλογα με το τηλέφωνο πού χρησιμοποιείται, σε μένα με one+ 7 όλα δουλεύουν σωστά εκτός του ότι

"πώς να το πω" σηκώνει; ανοίγει; απαντάει τη κλήση χωρίς να κάνεις τίποτα. Δεν ξέρω αν τό έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος από εσάς.

Εντομεταξύ επειδή όλα τα άλλα δουλεύουν σωστά φοβάμαι να κάνω την

τελευταία ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Με p30 pro που το δουλεύω η κλήση γυρνάει στο ρολόι κανονικά.

 

Τελικά σήμερα μετά απο πολλες προσπαθειες έφτιαξε.Ροντάρισμα ήθελε;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Για σας καί απ'μένα, έχω το ρολόι κανά μήνα περίπου. Παιδιά από ότι κατάλαβα το ρολόι έχει διάφορα προβλήματα ανάλογα με το τηλέφωνο πού χρησιμοποιείται, σε μένα με one+ 7 όλα δουλεύουν σωστά εκτός του ότι

"πώς να το πω" σηκώνει; ανοίγει; απαντάει τη κλήση χωρίς να κάνεις τίποτα. Δεν ξέρω αν τό έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος από εσάς.

Εντομεταξύ επειδή όλα τα άλλα δουλεύουν σωστά φοβάμαι να κάνω την

τελευταία ενημέρωση.

Σου δουλευει και η αυτόματη παύση;;δηλαδη εκει που κανει άσκηση και σταματήσεις.. να σταματάει το χρόνο και όταν αρχιζεις παλι την άσκηση να αρχίζει ο χρόνος;;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις την οθόνη να αναβει με το σήκωμα δεν ανάβει με τις ειδοποιήσεις.Επίσης την δόνηση την κάνεις πιο δυνατη,εχει διαβαθμίσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω προσπαθουσα να στείλω την κλήση που έκανα να μιλάω στο ρολόι αλλά δεν πήγαινε,έμενε στο κινητό.

φίλε μου τι εννοείς να ανάβει με το σήκωμα; αν εννοείς όταν κουνάω τον καρπό το έχω ενεργοποιημένο , αλλά όταν έρχεται ειδοποίηση η οθόνη του ρολογιού δεν ανάβει.

adok13
Link to comment
Share on other sites

Eχε χάρη που έσβησα την άσκηση. Θα σου έβαζα το χάρτη να δεις χάλι απεικόνιση από το GPS. :wacko:

Θα το τσεκάρω άλλη μία και εύχομαι να είναι τυχαίο. Οι προηγούμενες φορές πριν τα 2 τελευταία updates ήταν ακριβέστατες.

Για παλμούς εγώ ποτέ δεν είχα θέμα.

 

Ωχ ελπίζω να μην έχει θέμα με την καταγραφή της διαδρομής. Νομίζω κάτι χαλιά χάρτες καταγραφής είδα σε ένα ελληνικό βίντεο στο youtube. Ελπίζω να μην με απογοητεύσει αλλιώς με βλέπω να γυρίζω στο ταπεινό xiaomi bip. Το αγόρασα με την λογική ότι είναι το πιο δημοφιλές ρολόι στο skroutz με 526 αξιολογήσεις με σχεδόν 5 αστέρια!

Link to comment
Share on other sites

Η αυτόματη παύση από ότι έχω καταλάβει υπάρχει και δουλεύει μόνο σε Huawei τηλέφωνα. Εγώ στο τρέξιμο απλά πατάω pause με το πάνω κουμπί. Edited by TsiKotsi
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει η δυνατότητα στην ίδια καταγραφή να ενναλάσετε το μέσον όπως στο strava; Δηλαδή περπάτημα μετά τρέξιμο ίσως ποδήλατο και ξανά περπάτημα ;
Link to comment
Share on other sites

Ωχ ελπίζω να μην έχει θέμα με την καταγραφή της διαδρομής. Νομίζω κάτι χαλιά χάρτες καταγραφής είδα σε ένα ελληνικό βίντεο στο youtube. Ελπίζω να μην με απογοητεύσει αλλιώς με βλέπω να γυρίζω στο ταπεινό xiaomi bip. Το αγόρασα με την λογική ότι είναι το πιο δημοφιλές ρολόι στο skroutz με 526 αξιολογήσεις με σχεδόν 5 αστέρια!

 

Έκανα άλλη μία διαδρομή και ξαναγύρισε στα γνωστά καλά μονοπάτια. Άψογο. Μάλλον έφαγε κάποιο σκάλωμα. Επειδή έχω και το bip δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο. Μα καμία. Το gt είναι ρολόι. Το άλλο είναι παιχνίδι για 10χρονα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα άλλη μία διαδρομή και ξαναγύρισε στα γνωστά καλά μονοπάτια. Άψογο. Μάλλον έφαγε κάποιο σκάλωμα. Επειδή έχω και το bip δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο. Μα καμία. Το gt είναι ρολόι. Το άλλο είναι παιχνίδι για 10χρονα.

Όντως φαίνεται σαν παιχνίδι την κυριολεξία. Αλλά τον τελευταίο καιρό τρέχω ανάμεσα σε κτίρια στον δρόμο λόγω καραντίνας και θέλω να πέφτει η διαδρομή στον χάρτη ακριβώς πάνω στον δρόμο, ή τουλάχιστον όσο είναι εφικτό. Έχω δει ρολόγια που σε δειχνουν να τρέχεις πάνω στις ταράτσες κτιρίων και να κάνεις κάτι κουλα ζικ Ζακ ένω πχ τρέχεις σε έναν δρόμο ευθεία. Με το bip κάνει πολύ καλή καταγραφή. Ελπίζω το gt 2 να είναι ακόμη καλύτερο σε αυτό τον τομέα. Δηλ η σωστή καταγραφή δίνει και σωστή μέτρηση απόστασης τρεξίματος. Αλλιώς θα φάει σουτ.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ας μου απαντήσει κάποιος θα τρελαθώ.οταν σας έρχεται ειδοποίηση στο ρολόι ανάβει η οθόνη;
Αν την εφαρμογή την έχω επιλεγμένη μέσα από το Health, ναι, ανάβει.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν ανάβει ρε παιδιά. τις έχω ρυθμίσει τις ειδοποιήσεις μέσα από το health αλλά η οθόνη δεν ανάβει. λέτε ναχει πρόβλημα το ρολόι μου ,τοχω πάρει πριν 2 μέρες. Edited by adok13
adok13
Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν ανάβει ρε παιδιά. τις έχω ρυθμίσει τις ειδοποιήσεις μέσα από το health αλλά η οθόνη δεν ανάβει. λέτε ναχει πρόβλημα το ρολόι μου ,τοχω πάρει πριν 2 μέρες.

 

αν σου έρθει ειδοποίηση και το χέρι σου πχ κάτω, ΔΕΝ θα ανάψει η οθόνη. Αν κάνεις την κίνηση για το δεις, θα ανάψει με την ειδοποίηση.

Επίσης, αν είσαι πχ στο γραφείο και ειναι σβηστή η οθόνη, αν έρθει ειδοποίηση πάλι ΔΕΝ θα ανάψει, πρέπει να κάνεις την κίνηση.

Αν άναβε με την παραμικρή ειδοποίηση ζήτω που καήκαμε με την αυτονομία του. Εχω το παλιό GT όμως, μιλάω με βάση αυτού.

 

Δόνηση/ηχητικό θα σου κάνει κανονικά όμως!

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

αν σου έρθει ειδοποίηση και το χέρι σου πχ κάτω, ΔΕΝ θα ανάψει η οθόνη. Αν κάνεις την κίνηση για το δεις, θα ανάψει με την ειδοποίηση.

Επίσης, αν είσαι πχ στο γραφείο και ειναι σβηστή η οθόνη, αν έρθει ειδοποίηση πάλι ΔΕΝ θα ανάψει, πρέπει να κάνεις την κίνηση.

Αν άναβε με την παραμικρή ειδοποίηση ζήτω που καήκαμε με την αυτονομία του. Εχω το παλιό GT όμως, μιλάω με βάση αυτού.

 

Δόνηση/ηχητικό θα σου κάνει κανονικά όμως!

 

Ετσι είναι και στο δικό μου GT2. ;)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

αν σου έρθει ειδοποίηση και το χέρι σου πχ κάτω, ΔΕΝ θα ανάψει η οθόνη. Αν κάνεις την κίνηση για το δεις, θα ανάψει με την ειδοποίηση.

Επίσης, αν είσαι πχ στο γραφείο και ειναι σβηστή η οθόνη, αν έρθει ειδοποίηση πάλι ΔΕΝ θα ανάψει, πρέπει να κάνεις την κίνηση.

Αν άναβε με την παραμικρή ειδοποίηση ζήτω που καήκαμε με την αυτονομία του. Εχω το παλιό GT όμως, μιλάω με βάση αυτού.

 

Δόνηση/ηχητικό θα σου κάνει κανονικά όμως!

σευχαριστω πολύ , κατάλαβα. έτσι μου δουλεύει κ μένα. αλλά ερχόμενος από gear S3 όταν λέγατε ότι ανάβει η οθόνη νόμιζα ότι ανάβει σαν το gear S3.

adok13
Link to comment
Share on other sites

αν σου έρθει ειδοποίηση και το χέρι σου πχ κάτω, ΔΕΝ θα ανάψει η οθόνη. Αν κάνεις την κίνηση για το δεις, θα ανάψει με την ειδοποίηση.

Επίσης, αν είσαι πχ στο γραφείο και ειναι σβηστή η οθόνη, αν έρθει ειδοποίηση πάλι ΔΕΝ θα ανάψει, πρέπει να κάνεις την κίνηση.

Αν άναβε με την παραμικρή ειδοποίηση ζήτω που καήκαμε με την αυτονομία του. Εχω το παλιό GT όμως, μιλάω με βάση αυτού.

 

Δόνηση/ηχητικό θα σου κάνει κανονικά όμως!

και καλα κανει και δουλεύει ετσι για να μπορεί να κανει καλύτερη εξοικονόμηση μπαταρίας... σπορ ρολόι το είπαν όχι ρολόι γραφείου... χεχεχεχ αλλά και σπορ που το είπανε α να δουμε θα γίνει ποτέ;;;

Edited by Giambas
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ προτιμώ να δουλεύει έτσι. δεν είναι θέμα αν είναι ρολόι γραφείου, το θέμα είναι ότι αν έχεις ανοίξει καμία συζήτηση στο Viber π.χ. και έρχονται τα μυνήματα συνέχεια σου σπάει τα νεύρα να ανοίγει η οθόνη συνέχεια.δεν έχει νόημα
adok13
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ προτιμώ να δουλεύει έτσι. δεν είναι θέμα αν είναι ρολόι γραφείου, το θέμα είναι ότι αν έχεις ανοίξει καμία συζήτηση στο Viber π.χ. και έρχονται τα μυνήματα συνέχεια σου σπάει τα νεύρα να ανοίγει η οθόνη συνέχεια.δεν έχει νόημα

 

φοβήθηκες όμως μην έχει πρόβλημα το ρολόι... χεχεχεχεχεχε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...