Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να σου πω, ίσως να κυκλοφορούν με διαφορετικούς αισθητήρες, το πρόβλημα έχει εμφανιστεί, ιδιαίτερα κατά την διάρκεια έντονης άσκησης, σε πολλούς, δες και το huawei forums
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σημερα πηρα ενα s9 μτχ και στα βηματα ενω το ρολοι δειχνει 13600, η εφαρμογη λεει 14600 και εχει σαν πηγη βηματων και το κινητο. Πως το διορθωνουμε αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχετε κάνει αναβάθμιση στο fimware 1.0.10.8, μην την κάνετε, έχει θέμα με την μέτρηση καρδιακών παλμών δείχνει πολύ λιγότερους ειδικά κατα την άσκηση, υπάρχει και θέμα στα huawei foroums, γράψτε τους και εσείς μπας και το φτιάξουν γρήγορα

https://consumer.huawei.com/en/community/details/GT2-10108-Heart-Rate-issue/topicId_141207/

 

Θα έγραφα και εγώ ότι υπάρχει διαφορά στη μέτρηση των καρδιακών παλμών. Δεν το παρατήρησα τόσο στην άσκηση όσο στην ημερήσια μέτρηση. Η γραμμή έχει πολύ λίγες μεγάλες κορυφές μέσα στη μέρα, πλησιάζει στο flat πιο πολύ, ενώ πριν την ενημέρωση υπήρχαν μεγάλες διακυμάνσεις. Πράγματι πρέπει να το διορθώσουν...

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

1)Περνουμε το κνιητο ενος φιλου,(οχι huawei συσκευη).

Kανουμε αυτη την διαδικασια:

http://www.hwgtfaces.com/multiface.htm

Με αυτον τον τροπο περναμε 4-5 watchfaces.

2)Βρισκουμε ενα παλιο κινητο με android 6 και περναμε

αυτο:

http://www.hwgtfaces.com/Beta.htm

Με την δευτερη διαδικασια μπορουμε να περναμε 1(ενα) watchface καθε φορα ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΒΗΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΗΔΗ ΠΕΡΑΣΕΙ.

3)Η διαδικασια αφαιρεσης ενος watchfaces ειναι συνδεση με το βασικο κινητο μας οπου μπορουμε να αφαιρεσουμε οποιο θελουμε.

Εγω εχω το τηλεφωνο της γυναικας με taichi οπου εχω περαασει μεχρι 6 watchface,και ενα παλιο leagoo m8 οπου περναω 1 watchface καθε φορα.....

*Στο leagoo δεν εγκατασταθικε ποτε το taichi,δεν ξερω γιατι........

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Για να αγοράσω wf πρέπει να έχω συσκευή Huawei?

Μάλλον ναι , γιατί αν έχω καταλάβει από τα ποστ , μόνο σε ίδια κινητά βγάζει αυτή την επιλογή..

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τι βγάζει σε όλα τα κινητά την επιλογή για αγορά wf

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το θέμα είναι πως γίνεται η Αγορά

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τι βγάζει σε όλα τα κινητά την επιλογή για αγορά wf

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το θέμα είναι πως γίνεται η Αγορά

Σου έβγαλε επιλογή αγορας; που; τι κινητό εχεις; ... οκ το βρήκα αλλά δεν δίνουν δικαίωμα αγοράς.. ακόμα

Edited by fotis_4
Link to comment
Share on other sites

Με εκατοντάδες custom wfs και με τόσο απλή πλέον εγκατάσταση μέσω του hh modded απορώ γιατί ψάχνεστε να αγοράσετε.:blink::worry:
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Με εκατοντάδες custom wfs και με τόσο απλή πλέον εγκατάσταση μέσω του hh modded απορώ γιατί ψάχνεστε να αγοράσετε.:blink::worry:

Δεν βλέπω που το κακό; κάποιος να "ψάχνεται".

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα. Απλά θα περιμένεις πολύ ακόμα. :rolleyes: Εχω Watch GT πολύ καιρό από το 1 και τώρα το 2. Και η huawei δεν το έχει με τις αλλαγές. Ολα πάνε πολύ αργά και κυρίως όλα γίνονται για τις συσκευές της. Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πουλάω το GT2 γιατί θα πάω σε Suunto το είχα πάρει τον Ιούλιο είναι σε άριστη κατάσταση φυσικά υπάρχει απόδειξη και το κουτί με τα παρελκόμενα του οποίος ενδιαφέρεται ας μου στείλει μήνυμα ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά 14% μπαταρία σε 28 ώρες είναι λογικό με κλειστό heart rates kai stress αλλά συνδεδεμενο τις 15 ώρες με bluetoothειναι λογική κατανάλωση?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά 14% μπαταρία σε 28 ώρες είναι λογικό με κλειστό heart rates kai stress αλλά συνδεδεμενο τις 15 ώρες με bluetoothειναι λογική κατανάλωση?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ΒΤ με το κινητό εννοείς;Αυτό ουτως ή άλλως γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά 14% μπαταρία σε 28 ώρες είναι λογικό με κλειστό heart rates kai stress αλλά συνδεδεμενο τις 15 ώρες με bluetoothειναι λογική κατανάλωση?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εγώ αυτό παρατηρώ ότι η αυτονομία του σε σχέση με το gt1 είναι μικρότερη με ίδια πάντα χρήση. Αλλά δεν με πολύ νοιάζει γιατί ένα 8ημερο μου το βγάζει άνετα οπότε δεν παραπονιεμαι. Τι να πουν και οι χρήστες των galaxy watches.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό παρατηρώ ότι η αυτονομία του σε σχέση με το gt1 είναι μικρότερη με ίδια πάντα χρήση. Αλλά δεν με πολύ νοιάζει γιατί ένα 8ημερο μου το βγάζει άνετα οπότε δεν παραπονιεμαι. Τι να πουν και οι χρήστες των galaxy watches.
Εγώ πιστεύω ότι έχει μεγάλη σημασία στη κατανάλωση το πληθως των ειδοποιήσεων που έρχονται στο ρολοϊ. Γνώμη μου χωρίς τσεκάρισμα.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σε κάποιο ποστ οδηγός για το πώς θα αγοράσω- κατεβάσω δωρεάν wf?

Προφανώς δεν έχω τηλέφωνο huawei

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Έχω θέμα με την beta έκδοση της huawei health. Έχω κάνει κινέζικο λογαριασμό κτλ. Ώστε να κατεβάζω watchfaces αλλά επειδή άλλαξα κινητό και χρειάστηκε να τα ξανακατεβάσω και έκανα σύνδεση από την αρχή, πλέον δεν συνδέεται. Μου λέει ότι το huawei mobile service δεν λειτουργεί. Μου προτείνει κάποιες ενέργειες να κάνω μέσα στο κινητό αλλά και πάλι τίποτα... Υπάρχει λύση; Σημείωση ότι με την τελευταία έκδοση λειτουργεί σωστά... Edited by chrispolo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Έχω θέμα με την beta έκδοση της huawei health. Έχω κάνει κινέζικο λογαριασμό κτλ. Ώστε να κατεβάζω watchfaces αλλά επειδή άλλαξα κινητό και χρειάστηκε να τα ξανακατεβάσω και έκανα σύνδεση από την αρχή, πλέον δεν συνδέεται. Μου λέει ότι το huawei mobile service δεν λειτουργεί. Μου προτείνει κάποιες ενέργειες να κάνω μέσα στο κινητό αλλά και πάλι τίποτα... Υπάρχει λύση; Σημείωση ότι με την τελευταία έκδοση λειτουργεί σωστά...

 

Δεν χρειάζεται κινέζικος λογαριασμός, ψάξε λίγο στις πίσω σελίδες και κατέβασε τη huawei health mod από το Telegram

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...