Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα ομάδα! Κάποιος που έχει το gt2 αξίζει να πάει στο gt2 Pro? Θα δει διαφορά σε κάτι; το έχει κάνει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το έχει συγγενής μου το Pro. Σε σχέση με το 2 η τεράστια διαφορά είναι στην ποιότητα και τα υλικά κατασκευής. Σε όλα τα άλλα λίγο-πολύ είναι μία από τα ίδια.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το έχει συγγενής μου το Pro. Σε σχέση με το 2 η τεράστια διαφορά είναι στην ποιότητα και τα υλικά κατασκευής. Σε όλα τα άλλα λίγο-πολύ είναι μία από τα ίδια.
Σίγουρα καλύτερη κατασκευή αλλά και πιο βαρύ έτσι; Αφού η πλάτη δεν είναι πλαστική αλλά γυάλινη. Σε γενικές γραμμές δε νομίζω ότι αξίζει η αναβάθμιση

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,το έχει δοκιμάσει κάποιος στη θάλασσα;; μετράει απόσταση;;κ στο τρέξιμο αν κάνεις 5 χλμ σου λέει συνολικό χρόνο μόνο ή κ πόσο έκανες το κάθε χιλιόμετρο;;;τέλος το gps συνδέεται αμέσως ή αργεί;;

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει σε κολυμβητήριο και είμαι πολύ ευχαριστημένος ακρίβεια τις ίδιες μετρήσεις που είχε το galaxy watch kai i watch που είχα παλιότερα στην κατοχή μου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,το έχει δοκιμάσει κάποιος στη θάλασσα;; μετράει απόσταση;;κ στο τρέξιμο αν κάνεις 5 χλμ σου λέει συνολικό χρόνο μόνο ή κ πόσο έκανες το κάθε χιλιόμετρο;;;τέλος το gps συνδέεται αμέσως ή αργεί;;

 

Ευχαριστώ..

 

Σε θάλασσα είχα δοκιμάσει το GT1 το οποίο μετρούσε με καλή ακρίβεια. Στο τρέξιμο σου βγάζει αυτά που βλέπεις στη φωτογραφία. Το GPS το αργότερο που έχει κάνει να συνδεθεί είναι 30sec. Συνήθως σε 15 δευτερόλεπτα έχει κλειδώσει. 5ef58d42d9e0e8863104ffa40abbaced.jpg

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο τρέξιμο πως βγάζω τη φωνή που λέει τους παλμούς;. Δ θέλω να ακούγεται τίποτα
Αν έχεις ξεκινήσει την άσκηση και πατήσεις παύση σου βγάζει mute και κλείνει του ήχους. Πριν την άσκηση πας πάνω στο γραναζακι και επιλέγεις από εκεί τι ειδοποιήσεις θες και ανά πόσο.

Αν δε θέλεις καθόλου ήχους πουθενά πας ρυθμίσεις - > ήχοι - > σίγαση. 27fa3326ab802089b99bfb0c7b8540e7.jpg

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω σε περιοδικό (Online Νοεμβρίου) ότι το GT2 Plus μπορεί να σε φέρει πίσω στην αρχική σου θέση (Route back) με το Gps.

Ισχύει και με το δικό μας, ή μόνο σε συνεργασία με Huawei κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μπορούμε να βάζουμε οποιοδήποτε WF χωρις κινεζικους λογαριασμούς κλπ χαζά. με την εφαρμογή modded health app. Ευχαριστώ tsiftsism. Edited by fotis_4
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μπορούμε να βάζουμε οποιοδήποτε WF χωρις κινεζικους λογαριασμούς κλπ χαζά. με την εφαρμογή modded health app.

 

Xμ ένα λινκ να το δοκιμάσουμε?

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις τα watch faces που θέλεις από forum, sites ή το Telegram, και στο Health πηγαίνεις Devices -> WatchFaces -> πατάς τις 3 τελείες επάνω δεξιά -> Upload WatchFace.

 

Μετά με τον File Manager επιλέγεις από το path που κατέβασες το watch face, και το ανεβάζεις στο ρολόι.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Ευχαριστώ, πολύ εύκολο έγινε τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Xμ ένα λινκ να το δοκιμάσουμε?

 

Το αρχείο μπορείς να το βρείς στο Telegram, στο Huawei Watch GT/GT2 - Global group.

Υπάρχει pinned post με το αρχείο. Πριν το εγκαταστήσεις σβήνεις το παλιό health κ το hms. Κάνεις εγκατάσταση το καινούργιο κ αφού κατεβάσεις το wf που θέλεις από όπου θες πας μετά στα wfaces στο κινητό πάνω δεξιά πατάς τις τρεις τελίτσες κ απο εκεί βρίσκεις το αρχείο κ το κατεβάζεις στο ρολόι. Αρκεί να μην έχεις huawei κινητό. Εχω το s10 plus. Δεν χρειάστηκε ούτε να μεταφέρω το αρχείο σε άλλο φάκελο.

Edited by fotis_4
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, πολύ εύκολο έγινε τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Το αρχείο μπορείς να το βρείς στο Telegram, στο Huawei Watch GT/GT2 - Global group.

 

Υπάρχει pinned post με το αρχείο. Πριν το εγκαταστήσεις σβήνεις το παλιό health κ το hms. Κάνεις εγκατάσταση το καινούργιο κ αφού κατεβάσεις το wf που θέλεις από όπου θες πας μετά στα wfaces στο κινητό πάνω αριστερά πατάς τις τρεις τελίτσες κ απο εκεί βρίσκεις το αρχείο κ το κατεβάζεις στο ρολόι. Αρκεί να μην έχεις huawei κινητό. Εχω το s10 plus. Δεν χρειάστηκε ούτε να μεταφέρω το αρχείο σε άλλο φάκελο.

κατέβασα το telegram αλλά όμως βρίσκουμε το group αυτό ;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, πολύ εύκολο έγινε τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το αρχείο μπορείς να το βρείς στο Telegram, στο Huawei Watch GT/GT2 - Global group.

Υπάρχει pinned post με το αρχείο. Πριν το εγκαταστήσεις σβήνεις το παλιό health κ το hms. Κάνεις εγκατάσταση το καινούργιο κ αφού κατεβάσεις το wf που θέλεις από όπου θες πας μετά στα wfaces στο κινητό πάνω αριστερά πατάς τις τρεις τελίτσες κ απο εκεί βρίσκεις το αρχείο κ το κατεβάζεις στο ρολόι. Αρκεί να μην έχεις huawei κινητό. Εχω το s10 plus. Δεν χρειάστηκε ούτε να μεταφέρω το αρχείο σε άλλο φάκελο.

 

Σημείωση για να σου βγάλει τις τελίτσες πρέπει να έχεις την γλώσσα στα αγγλικά στο τηλέφωνο.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Σημείωση για να σου βγάλει τις τελίτσες πρέπει να έχεις την γλώσσα στα αγγλικά στο τηλέφωνο.
εκεί που λέει upload λες ;δεξιά είναι οι 3 τελίτσες όχι αριστερά; e03ee5dd5fac67b5cae5ba69bfab4128.jpg

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για πείτε από που κατεβάζουμε τώρα wf?

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κατέβασα το telegram αλλά όμως βρίσκουμε το group αυτό ;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Huawei Watch GT/GT2 - Global

Εχει ένα κόκκινο εικονίδιο το γκρουπ. Κ μετά πάνω δεξιά (κατω από τις τελιτσες)το έχει pinned message

Link to comment
Share on other sites

Αδέρφια ξέρω πως γίνεται. Το έκανα κάποτε με κινέζικο λογαριασμό στο GT1. Σε μένα σε αυτό health θέλει αγγλικά αλλιώς δεν εμφανίζει τις τελείες και το μενού.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

εκεί που λέει upload λες ;δεξιά είναι οι 3 τελίτσες όχι αριστερά; e03ee5dd5fac67b5cae5ba69bfab4128.jpg

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για πείτε από που κατεβάζουμε τώρα wf?

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Τέλεια... τώρα από όπου θες κατεβάζεις. Εγώ κατεβάζω από Telegram. Απο http://www.hwgtfaces.com

Κ από https://amazfitwatchfaces.com/huawei-watch-gt/fresh?compatible=46mm

Πιθανόν να θέλει το αρχείο να το μεταφέρεις σε άλλον φάκελο κ να μην το έχεις στις λήψεις η download. Ανάλογα το τι κινητό έχεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αδέρφια ξέρω πως γίνεται. Το έκανα κάποτε με κινέζικο λογαριασμό στο GT1. Σε μένα σε αυτό health θέλει αγγλικά αλλιώς δεν εμφανίζει τις τελείες και το μενού.

Έχω το gt2 δεν άλλαξα τίποτα. Κ μια χαρα τα κατεβάζει. Ελληνικά έχωhttps://ibb.co/7zdkrpk

Edited by fotis_4
Link to comment
Share on other sites

Έχω το gt2 δεν άλλαξα τίποτα. Κ μια χαρα τα κατεβάζει. Ελληνικά έχω

 

ΟΚ. Το γράφω για όποιον δεν τις βγάλει να μην ψάχνεται.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

κατέβασα ένα με κατάληξη. hwt πήγα στο health /τρεις τέλειες/upload αλλά λέει not supported αρχείο!

EDIT ΤΏΡΑ οκ ανέβασα ένα. για να δούμε

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

τα wf που κατεβάζουμε δεν φαίνονται στην εφαρμογή του health? η πάνε απευθείας στο κινητό;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Στην εφαρμογή..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...