Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τι καταναλωση έχετε το 24ωρο με ελάχιστη χρηση και παλμους(smart) sleep και stress ενεργα ;

 

τρίτη μέρα και είμαι στο 87%, οθόνη παντα κλειστή,ολα τα άλλα ανοιχτά αλλά καθόλου ασκηση.

Link to comment
Share on other sites

τρίτη μέρα και είμαι στο 87%, οθόνη παντα κλειστή,ολα τα άλλα ανοιχτά αλλά καθόλου ασκηση.

 

3η ημέρα με παλμούς και στρες κλειστά, χωρίς άσκηση, με ανοικτό το trusleep και οθόνη στο σήκωμα του χεριού έχω 71%. :worry:

περίπου 10% ανα ημέρα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Τοσο ειναι φιλε 10% τη μερα,εκτος αν αλλαξε κατι με το τελευταιο update

 

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Τονίζω ότι έχω κλειστά παλμούς και στρες.

 

Οσο και να το ζορίσω 14 ημέρες δεν βγαίνει με τίποτα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μετά το σκηνικό με την Huawei εχω παρατήσει το ρολόι στο συρτάρι ενεργοποιημενο χωρίς σύνδεση BT, τώρα που διάβασα τα μνματα σας είπα να ρίξω μια ματιά στο υπόλοιπο μπαταρίας, 4 μέρες έχει φάει 30% χωρίς να κάνει απόλυτος τίποτα. Οπότε για να βγάλει κάποιος την αυτονομία των 14ρων ημερών το ρολόι πρέπει απλά να μην κάνει ΤΙΠΟΤΑ.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Στα reviews στο YouTube ολοι εχουν να πουν για την αυτονομία 12-14 μέρες κτλ..... μήπως το παλιο firmware να ηταν καλύτερο απο αποψη αυτονομιας ;
Link to comment
Share on other sites

Το έβγαλα από φορτιστή παρασκευή 20 του μήνα νομίζω γύρω στις 6-7 το απόγευμα και έχοντας όλα ανοιχτά εκτός AOD, με 5 λεπτά κλήση και πέντε μέρες από μιάμιση ώρα μέτρηση προπόνησης καθώς και χρήση φακού κάθε μέρα για περίπου 1 λεπτό σύνολο και μέτρηση οξυγόνου μια φορά και εγκατάσταση του καινούριου firmware και ενός watcface,τώρα 12¨44 το βράδυ έχω υπόλοιπο 18% !! Μια χαρά μην το ματιάξω!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω το honor magic watch 2... εχω κάνει τα πάντα... αλλά πάντα μετά από λίγες μέρες σταματάει η λήψη ειδοποιήσεων στο ρολόι... επανέρχεται μόνο με απεγκατασταση και επανεγκατασταση της εφαρμογής...

Ήλπιζα ότι με το να βάλω την εφαρμογή από το AppGallery της Huawei, θα έφτιαχνε... αλλά τελικά και εδώ τα ίδια...

Το κινητό μου είναι το Realme x2 pro

Καμία ιδέα κανείς??

Edited by Eldir

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν βρίσκω νόημα να μετράω συνέχεια παλμούς και στρες. Το λουράκι για να είναι σχετικά αξιόπιστο ότι μετράει πρέπει να είναι σε συγκεκριμένη θέση και σφιχτό. Εγώ το έχω χαλαρά γιατί δεν μπορώ να με σφίγγει. Οπότε μετράω όποτε θέλω εγώ χειροκίνητα και όπως πρέπει.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει υπενθύμιση γεγονότος. Βάζω έξτρα ξυπνητήρι για να θυμηθώ κάτι. Εδώ το έχουν μικρά band.

Γίνεται βέβαια και υπενθύμιση συμβάντος αλλά μέσω ημερολογίου σε ειδοποίηση

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Νέος χρήστης και έχω κάποια ερωτήματα.

Αρχικά υπάρχει double tap για να ανάβει η οθόνη;

Δεύτερον για να μου βγάλει τις κλήσεις που δέχομαι θέλει κάποια ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Νέος χρήστης και έχω κάποια ερωτήματα.

 

Αρχικά υπάρχει double tap για να ανάβει η οθόνη;

 

Δεύτερον για να μου βγάλει τις κλήσεις που δέχομαι θέλει κάποια ρύθμιση;

Όχι και στα δύο. Οι κλήσεις έρχονται κανονικά. Τις Άλλες ειδοποιήσεις τις ενεργοποιείς από την εφαρμογή Υγεία (health) στο κινητό σου.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι και στα δύο. Οι κλήσεις έρχονται κανονικά. Τις Άλλες ειδοποιήσεις τις ενεργοποιείς από την εφαρμογή Υγεία (health) στο κινητό σου.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

Ωραία. Τους παλμούς πως το κάνω να μη μετράει συνεχόμενα;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Τους παλμούς πως το κάνω να μη μετράει συνεχόμενα;

 

Πας στο κινητό στην εφαρμογή ΥΓΕΙΑ > ΣΥΣΚΕΥΕΣ >Πατάς στην εικόνα του ρολογιού επάνω >Παρακολούθηση Υγείας >Συνεχής παρακολούθηση > Απενεργοποίηση

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Όσον αφορά τη κατανάλωση ενέργειας με όλα ανοιχτα και 40 ειδοποιήσεις τη μέρα η κατανάλωση είναι στο 14% χωρίς άσκηση με GPS. Νομίζω ότι οι ειδοποιήσεις τρώνε πολύ μπαταρία... 0c26d61a75ad16c6b68337a0adef47a0.jpg7991b355b5de5890477a56c33c96b1c6.jpg

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας τρόπος να μεγαλώσουν τα γράμματα στις ειδοποιήσεις;

Δλδ εμάς τους 40+ δεν τους σκέφτεται κανείς, όλα για εσάς τους πιτσιρικάδες ρε γμτ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...