Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρε πχ την τραπεζα σου με bt ακουστικο και οταν εισαι στην αναμονη παρε απο το σταθερο του σπιτιου σου και δες!εμενα η ομιλια με την τραπεζα παει ξαφνικα στο ακουστικο του κινητου!δεν την ακουω απο το bt ακουστικο!

 

Μόλις έκανα αυτό που λες.Πηρα από το κινητό αλλού και μετά από το σταθερό στο κινητό. Ακούω κανονικά από το ακουστικό bt. Το σταθερό έλεγε το κλασικό " η κλήση σας είναι σε αναμονή" Δε με πετάει όπως λες στο ηχείο του κινητού, ακούω κανονικά από το bt.Στο δικό μου κινητό δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο μς δύο bt συσκευές, δηλ. με το ρολόι και τα bt ακουστικά.

Μήπως το bt σου έχει κάποιο θέμα;

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μόλις έκανα αυτό που λες.Πηρα από το κινητό αλλού και μετά από το σταθερό στο κινητό. Ακούω κανονικά από το ακουστικό bt. Το σταθερό έλεγε το κλασικό " η κλήση σας είναι σε αναμονή" Δε με πετάει όπως λες στο ηχείο του κινητού, ακούω κανονικά από το bt.Στο δικό μου κινητό δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο μς δύο bt συσκευές, δηλ. με το ρολόι και τα bt ακουστικά.

Μήπως το bt σου έχει κάποιο θέμα;

δοκίμασα με Plantronics m70 και 3 Jabra! ποιο έχεις;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα με Plantronics m70 και 3 Jabra! ποιο έχεις;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Φίλε μου με κάτι απλά κινέζικα και δεν έχω θέμα.Θα το δοκιμάσω όμως και με άλλα πιο επώνυμα και θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου με κάτι απλά κινέζικα και δεν έχω θέμα.Θα το δοκιμάσω όμως και με άλλα πιο επώνυμα και θα ενημερώσω.
και ποιο κινητό έχεις;

εμένα δεν λέει η κλήση σας είναι σε αναμονή. απλά καλεί(και μεταφέρεται όπως είπα ο ήχος από το bt στο κινητό) . γιατί έχω ενεργοποιησει την αναμονή κλήσης σε wind αυτά σταθερό και κινητό

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

και ποιο κινητό έχεις;

εμένα δεν λέει η κλήση σας είναι σε αναμονή. απλά καλεί(και μεταφέρεται όπως είπα ο ήχος από το bt στο κινητό) . γιατί έχω ενεργοποιησει την αναμονή κλήσης σε wind αυτά σταθερό και κινητό

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Έχω ένα LG G8s android 10.

Δε θεωρώ όμως να έχουνε θέμα τα xiaomi, μήπως φταίει κάτι άλλο. Δες και με τη wind ή με το bt δε μπορώ να φτανταστω κάτι άλλο.

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

μπα όταν έχω ενεργές όλες τις ρυθμίσεις στις ρυθμίσεις του bt και για το ρολόι. κλήσεις, επαφές device input που λέει τότε εάν μιλάω σε μια γραμμή και με καλέσει άλλη ενώ μιλάω με το bt ακουστικό ξαφνικά γυρίζει η γραμμή στο τηλέφωνο!! απαράδεκτο!

 

επίσης όταν απαντήσω από το κινητό ή ένταση του συνομιλητή είναι στο φουλ και ακούνε όλοι τι λέω. όσο και να την μειώσω δεν μειώνεται! άμα από συνδέσω το ρολόι αυξομειώνει η ένταση εννοείται. πλήρης απογοήτευση ασυμβατότητα με το mi a3 εντελώς! το βάζω πώληση παιδιά 7 μέρες το έχω

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Σε βλέπω, γράφεις γράφεις και τα βάζεις με το ρολόι, λυπάμαι αλλά δεν φταίει το ρολόι, το μαγικό χεράκι σου φταίει που πειράζεις τα settings του ΒΤ, εσύ πας ενεργοποιείς τα πάντα σε όλες τις συσκευές και περιμένεις δια μαγείας να λειτουργεί σωστά.

Είναι σαν να πατάς σε αυτοκίνητο και τα 3 πεταλ μαζί, θα πάει;

 

Για να σε βοηθήσω, απο κάθε συσκευή πρέπει να ζητάς κάτι συγκεκριμένο, στα ακουστικά πχ τα πολυμέσα, στο ρολόι κλήσεις και επαφές.

 

Το σωστό είναι στο ρολόι μόνο επαφές και αν θες να μιλάς απ το ρολόι να το γυρνάς απ τη κλήση και στα ακουστικά κλήσεις και πολυμέσα.

3 επιλογές έχουν τα Xiaomi :

Ήχος τηλεφώνου

Ήχος πολυμέσων

Κοινοποίηση επαφής

Διάλεξε πως θα μοιραστούν οι αρμοδιότητες.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε βλέπω, γράφεις γράφεις και τα βάζεις με το ρολόι, λυπάμαι αλλά δεν φταίει το ρολόι, το μαγικό χεράκι σου φταίει που πειράζεις τα settings του ΒΤ, εσύ πας ενεργοποιείς τα πάντα σε όλες τις συσκευές και περιμένεις δια μαγείας να λειτουργεί σωστά.

 

Είναι σαν να πατάς σε αυτοκίνητο και τα 3 πεταλ μαζί, θα πάει;

 

 

 

Για να σε βοηθήσω, απο κάθε συσκευή πρέπει να ζητάς κάτι συγκεκριμένο, στα ακουστικά πχ τα πολυμέσα, στο ρολόι κλήσεις και επαφές.

 

 

 

Το σωστό είναι στο ρολόι μόνο επαφές και αν θες να μιλάς απ το ρολόι να το γυρνάς απ τη κλήση και στα ακουστικά κλήσεις και πολυμέσα.

 

3 επιλογές έχουν τα Xiaomi :

 

Ήχος τηλεφώνου

 

Ήχος πολυμέσων

 

Κοινοποίηση επαφής

 

Διάλεξε πως θα μοιραστούν οι αρμοδιότητες.

εγώ πχ ΔΕΝ θέλω τα πολυμέσα να πηγαίνουν στο bt ακουστικό γιατί οι ήχοι viber, whatsapp ακούγονται και αυτοί από το bt ακουστικό και όταν δεν φοράω το ακουστικό στο σπίτι δεν ακούω τον ήχο της ειδοποίησης.

την κλήση εάν δεν την έχω ενεργή στο ρολόι δεν μπορώ να απαντήσω στο ρολόι.

εάν την έχω ενεργή γίνεται το μπάχαλο που περιγράφω.

στο ρολόι το input device δεν ξέρω τι είναι αλλά δεν βλέπω διαφορά εάν το απενεργοποιησω.

 

μου λες ρολόι μόνο επαφές και εάν θέλω κλήση το γυρνάω. μα πως θα το γυρίσω εάν έχω τον διακόπτη των κλήσεων κλειστό;;

 

 

 

c2b5659e418539bb7bf44882a71401e2.jpgf8c198fbfbc28d2f8694951da6199657.jpg

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε βλέπω, γράφεις γράφεις και τα βάζεις με το ρολόι, λυπάμαι αλλά δεν φταίει το ρολόι, το μαγικό χεράκι σου φταίει που πειράζεις τα settings του ΒΤ, εσύ πας ενεργοποιείς τα πάντα σε όλες τις συσκευές και περιμένεις δια μαγείας να λειτουργεί σωστά.

 

Είναι σαν να πατάς σε αυτοκίνητο και τα 3 πεταλ μαζί, θα πάει;

 

 

 

Για να σε βοηθήσω, απο κάθε συσκευή πρέπει να ζητάς κάτι συγκεκριμένο, στα ακουστικά πχ τα πολυμέσα, στο ρολόι κλήσεις και επαφές.

 

 

 

Το σωστό είναι στο ρολόι μόνο επαφές και αν θες να μιλάς απ το ρολόι να το γυρνάς απ τη κλήση και στα ακουστικά κλήσεις και πολυμέσα.

 

3 επιλογές έχουν τα Xiaomi :

 

Ήχος τηλεφώνου

 

Ήχος πολυμέσων

 

Κοινοποίηση επαφής

 

Διάλεξε πως θα μοιραστούν οι αρμοδιότητες.

άρα εσύ λες να τα έχω έτσι; τότε πως θα απαντάω κλήση από το ρολόι; (εάν θέλω). 0b198b6934fc33497249fc78232dd9e5.jpg1191b092b1adcf42b9462b78258f740b.jpg

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε να στα βάλω σε μια σειρά.

Για το gt2 επιλέγεις :

input device (ειδοποιήσεις δλδ)

contact sharing (για να σου δείχνει τα ονόματα που σε καλούν)

Για το jabra επιλέγεις μόνο το phone calls (για να έχεις μόνο τις κλήσεις ομιλίας στο αυτί σου και τπτ άλλο πχ viber όπως είπες)

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε να στα βάλω σε μια σειρά.

 

Για το gt2 επιλέγεις :

 

input device (ειδοποιήσεις δλδ)

 

contact sharing (για να σου δείχνει τα ονόματα που σε καλούν)

 

Για το jabra επιλέγεις μόνο το phone calls (για να έχεις μόνο τις κλήσεις ομιλίας στο αυτί σου και τπτ άλλο πχ viber όπως είπες)

οκ αλλά έτσι δεν θα μπορώ να απαντήσω κλήση στο ρολόι απλά μου δείχνει μεν ποιος καλεί και δείχνει μόνο το το κουμπί απόρριψης όχι το πράσινο απάντησης. (οκ εγώ δεν με νοιάζει να απαντήσω στο ρολόι τώρα αλλά όταν θελήσω;- και εδώ είναι το θέμα μου. όταν ενεργοποιήσω και τις κλήσεις γίνεται το μπάχαλο με τις εισερχόμενες κλήσεις 2η γραμμή που έλεγα! βέβαια Ο SAKISART παραπάνω μου είπε ότι στην 2η κλήση που είναι σε αναμονή δουλεύει κανονικά άρα τι σκ@τα φταίει στον δικό μου συνδυασμό;; )

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

οκ αλλά έτσι δεν θα μπορώ να απαντήσω κλήση στο ρολόι απλά μου δείχνει μεν ποιος καλεί και δείχνει μόνο το το κουμπί απόρριψης όχι το πράσινο απάντησης. (οκ εγώ δεν με νοιάζει να απαντήσω στο ρολόι τώρα αλλά όταν θελήσω;- και εδώ είναι το θέμα μου. όταν ενεργοποιήσω και τις κλήσεις γίνεται το μπάχαλο με τις εισερχόμενες κλήσεις 2η γραμμή που έλεγα! βέβαια Ο SAKISART παραπάνω μου είπε ότι στην 2η κλήση που είναι σε αναμονή δουλεύει κανονικά άρα τι σκ@τα φταίει στον δικό μου συνδυασμό;; )

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να μη σου βγάζει απάντηση απ το ρολόι με αυτό τον τρόπο.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να μη σου βγάζει απάντηση απ το ρολόι με αυτό τον τρόπο.
όταν λέω κάτι αυτό είναι.... χωρίς την επιλογή phone calls ΔΕΝ ΈΧΕΙ πράσινο κουμπί για αποδοχή κλήσης. αλλά λογικό μου ακούγεται αυτό. αφού δεν έχω ενεργή την ρύθμιση να δέχεται κλήσεις.. δείχνει μόνο το κόκκινο πλήκτρο απόρριψης! (στην φώτο για κάποιο λόγο είναι κίτρινο!) αλλά κόκκινο είναι κανονικά.

 

9d7fccacd15ba0d2486fd58b3defdb7c.jpg

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όταν λέω κάτι αυτό είναι.... χωρίς την επιλογή phone calls ΔΕΝ ΈΧΕΙ πράσινο κουμπί για αποδοχή κλήσης. αλλά λογικό μου ακούγεται αυτό. αφού δεν έχω ενεργή την ρύθμιση να δέχεται κλήσεις.. δείχνει μόνο το κόκκινο πλήκτρο απόρριψης! (στην φώτο για κάποιο λόγο είναι κίτρινο!) αλλά κόκκινο είναι κανονικά.

 

9d7fccacd15ba0d2486fd58b3defdb7c.jpg

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Στο κινητό σου δείχνει ότι έχεις συνδεδεμένες συσκευές το ρολόι και το bt ταυτόχρονα;

Link to comment
Share on other sites

Moλις δοκίμασα με ρολόι και ΒΤ ακουστικα συνδεμένα αλλά δεν έβγαλε τέτοιο μήνυμα το ρολόι.Αλλά στο ρολόι δεν άλλαξα τις ρυθμίσεις.

Οταν αλλάξω το να ΜΗ δέχεται κλήσεις βγάζει το ίδιο μηνυμα.

Edited by bill33
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό σου δείχνει ότι έχεις συνδεδεμένες συσκευές το ρολόι και το bt ταυτόχρονα;
ναι εννοείται! το μπέρδεμα γίνεται μόνο όταν ενεργοποιώ τον διακόπτη phone calls για το ρολόι. αλλά επειδή εσύ SAKISART λες ότι σου δουλεύει κανονικά μήπως φταίει τι; έχω δοκιμάσει bt xiaomi, Plantronics και 3 jabra 15,25,35

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

ναι εννοείται! το μπέρδεμα γίνεται μόνο όταν ενεργοποιώ τον διακόπτη phone calls για το ρολόι. αλλά επειδή Ο SAKISART λέει ότι του δουλεύει κανονικά μήπως φταίει τι; έχω δοκιμάσει bt xiaomi, Plantronics και 3 jabra 15,25,35

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Μια ανακεφαλαίωση γιατί χάθηκε η μπάλα λίγο :)

Το ξαναγράφω.Στο κινητό τηλ έχω συνδεδεμένα τα bt ακουστικά και το ρολόι.

Αν μιλάω από το κινητό μέσω bt ακουστικών και με καλέσει κάποιος λέει" η κλήση σας είναι σε αναμονή".

Να τονίσω οτι τα ακουστικά είναι συνδεδεμένα με το κινητό και όχι με το ρολόι.Δε γίνεται να είναι και με ρολόι και με κινητό ταυτόχρονα τα bt ακουστικά.

Αν απαντήσω από τα ακουστικά μιλάω από εκεί, αν πατήσω από το ρολόι μιλάω από αυτό. Ελπίζω να βοήθησα :)

https://www.linkpicture.com/view.php?img=LPic5f6c9522203fb868540380

https://www.linkpicture.com/view.php?img=LPic5f6c990c7f922664768280

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Μια ανακεφαλαίωση γιατί χάθηκε η μπάλα λίγο :)

Το ξαναγράφω.Στο κινητό τηλ έχω συνδεδεμένα τα bt ακουστικά και το ρολόι.

Αν μιλάω από το κινητό μέσω bt ακουστικών και με καλέσει κάποιος λέει" η κλήση σας είναι σε αναμονή".

Να τονίσω οτι τα ακουστικά είναι συνδεδεμένα με το κινητό και όχι με το ρολόι.Δε γίνεται να είναι και με ρολόι και με κινητό ταυτόχρονα τα bt ακουστικά.

 

https://www.linkpicture.com/view.php?img=LPic5f6c9522203fb868540380

https://www.linkpicture.com/view.php?img=LPic5f6c9522203fb868540380

ναι εσύ καλά τα λες :)

σε εμένα συμβαίνουν παράξενα πράγματα όταν ενεργοποιώ το να δέχεται κλήσεις το ρολόι (και να μπορείς να απαντήσεις από αυτό)

 

εάν απενεργοποιησω την επιλογή δέχεται μεν κλήσεις αλλά μόνο να τις απορρίψω. (αλλά δουλεύει όπως εσένα η 2η κλήση!)

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχεις πάθει εσύ λέγεται Bluetooth randomly και έχει συμβεί γιατί έχεις κάνει πολλά pairing και το κινητό σου έχει κι άλλες συσκευές πάνω του με αποτέλεσμα να τρελαίνεται και να μη ξέρει τι να κάνει. Στο λέει και το ίδιο το ρολόι.

Η λύση είναι να σβήσεις όλες τις συσκευές απο τη σύζευξη, να κάνεις επαναφορά το ρολόι σου και να κάνεις pairing μόνο το ρολόι και τα ακουστικά. επίσης πρέπει να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων του Bluetooth μέσα απ τις εφαρμογές για να σβήσει logs και άλλα τέτοια.

Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο μιας που δεν έχω πρόσβαση στο κινητό σου να δω τις λεπτομέρειες αλλά πιστεύω πως το παρακάτω βίντεο θα βοηθήσει

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχεις πάθει εσύ λέγεται Bluetooth randomly και έχει συμβεί γιατί έχεις κάνει πολλά pairing και το κινητό σου έχει κι άλλες συσκευές πάνω του με αποτέλεσμα να τρελαίνεται και να μη ξέρει τι να κάνει. Στο λέει και το ίδιο το ρολόι.

 

Η λύση είναι να σβήσεις όλες τις συσκευές απο τη σύζευξη, να κάνεις επαναφορά το ρολόι σου και να κάνεις pairing μόνο το ρολόι και τα ακουστικά. επίσης πρέπει να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων του Bluetooth μέσα απ τις εφαρμογές για να σβήσει logs και άλλα τέτοια.

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο μιας που δεν έχω πρόσβαση στο κινητό σου να δω τις λεπτομέρειες αλλά πιστεύω πως το παρακάτω βίντεο θα βοηθήσει

 

σε ευχαριστώ αλλά στο κινητό μου είχα μόνο το ακουστικό bt και τώρα το τηλ. τίποτε άλλο.

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα πως έχεις το Mi A3 (πολύ κακό κινητό) και υπάρχουν πάρα πολλές αναφορές για το Bluetooth randomly και πως δεν έχουν λύσει το πρόβλημα αυτό, οι περισσότεροι το έχουν αυτό το πρόβλημα αν έχουν ακουστικό και συνδεδεμένο infotainment που είναι εξίσου ίδιο με το ρολόι (πάνω κατω)

Εδώ υπάρχει η λύση που σου ανέφερα, ακόλουθα τα βήματα και κάνε επαναφορά το ρολόι

https://mobileinternist.com/xiaomi-mi-a3-common-issues#2

 

Αν δεν αλλάξει κάτι δεν έχεις άλλες επιλογές.

Το ρολόι πάντως δεν φταίει.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Έχω το xiaomi note 8 Pro. Ακόμη δεν έχω καταφέρει να ξεκλειδώνει η συσκευή μου μέσω ρολογιού. Υπάρχει κάποιος με την ίδια συσκευή που να έχει βρει λύση;

Επίσης, μπορούμε να προσθέσουμε standby faces ή αναγκαστικά θα έχουμε μονο αυτά που έχει το smartwatch? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχεις πάθει εσύ λέγεται Bluetooth randomly και έχει συμβεί γιατί έχεις κάνει πολλά pairing και το κινητό σου έχει κι άλλες συσκευές πάνω του με αποτέλεσμα να τρελαίνεται και να μη ξέρει τι να κάνει. Στο λέει και το ίδιο το ρολόι.

Η λύση είναι να σβήσεις όλες τις συσκευές απο τη σύζευξη, να κάνεις επαναφορά το ρολόι σου και να κάνεις pairing μόνο το ρολόι και τα ακουστικά. επίσης πρέπει να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων του Bluetooth μέσα απ τις εφαρμογές για να σβήσει logs και άλλα τέτοια.

Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο μιας που δεν έχω πρόσβαση στο κινητό σου να δω τις λεπτομέρειες αλλά πιστεύω πως το παρακάτω βίντεο θα βοηθήσει

 

Γραφω πιο πίσω ότι το δοκιμασα με ρολόι και ακουστικά μονο και το κάνει αυτό που λέει ο φίλος.

Link to comment
Share on other sites

Γραφω πιο πίσω ότι το δοκιμασα με ρολόι και ακουστικά μονο και το κάνει αυτό που λέει ο φίλος.

 

Ναι αλλά έγραψες ότι έβαλες να μη δέχεται κλήσεις και στο εμφάνισε έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά έγραψες ότι έβαλες να μη δέχεται κλήσεις και στο εμφάνισε έτσι.
εγώ το έγραψα αυτό! αλλά ανέφερα και πιο πάνω ότι τα ίδια προβλήματά κάνει και με το redmi note 8 του γιου μου! άρα; δεν είναι μόνο το mi a3!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά έγραψες ότι έβαλες να μη δέχεται κλήσεις και στο εμφάνισε έτσι.
Το έκανα όπως ο φίλος,να μην απαντά σε κλήσεις,μόνο να απορρίπτει,αλλά πάντα μόνο δύο συσκευές συνδεμένες. Τεσπα σε εμενα δουλεύει όπως θέλω. Αν και νομίζω ότι πλέον σε εισερχόμενες κλήσεις πρώτα δονείται δύο φορές και μετά βγάζει ήχο,παλια είμαι σίγουρος ότι ο ήχος ξεκιναγε κατευθειαν.

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους υπάρχει τρόπος με το που ακουμπάω την οθόνη να ενεργοποιείται η ώρα χωρίς να χρειάζεται να πατήσω το πάνω πλήκτρο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...