Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατι η εφαρμογη του ανοιγει μονο οταν βρισκει ιντερνετ?

δηλαδη εαν εχω κλειστα δεδομενα ή το wifi,δεν μπορω να την ανοξω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ευχαριστώ.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Επειδή μου έγινε μόλις τώρα θα σου βγάλει ειδοποίηση στο ρολόι αν θες να ξεκινήσει να μετράει.

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, δεν ξερω αν εχει συζητηθει στο παρελθον αλλα μου συνεβη το εξης. Κατα τη διαρκεια ταξιδιου εχασα το στρογγυλο adaptorακι που φορτιζει το ρολοι. Και διαπιστωνω πως αυτο δεν πωλειται ΠΟΥΘΕΝΑ. Πηγα σε ολες τις αλυσιδες στην Αθηνα (εκτος απο το media) και σε διαφορα μικρα καταστηματα αλλα τιποτα. Μονο σε ενα καταστημα βρισκω της ΟΕΜ το οποιο δεν με ψηνει. Καταρχην μου φαινεται ολιγον αδιανοητο. Αλλα τελος παντων μηπως εχει τυχει σε κανεναν αλλον και γνωριζει καποια λυση; Παραγγελια στο service της Huawei σαν ιδιωτης μπορω να κανω και να μου το στειλουν σε διευθυνση εκτος Αθηνων (καθως θα ειμαι εκτος Αθηνων απο Δευτερα); Η μονο μεσω παραγγελιας σε καποιο καταστημα λιανικης το οποιο θα το παραγγειλει απο Huawei; Ευχαριστω! Edited by Georgio81
Link to comment
Share on other sites

Amazon

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

 

Ευχαριστω, το κακο με το Amazon ειναι πως αποστολη εχει μετα απο 10-15 ημερες αλλα αν δεν βγαλω ακρη μεχρι τη Δευτερα θα το παραγγειλω απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος κάποιο παιδί είπε ότι το συγκεκριμένο watchface δείχνει και την ώρα ή την διαφορά ώρας σε άλλη χώρα. Μάλλον αυτό θα κάνει αυτός ο δείκτης σε συνδυασμό με την στεφάνη του ρολογιού που έχει 24 αριθμούς-ώρες

 

Εγω το ανέφερα, δυστυχώς το watch face στο gt2 δεν παίζει σωστά (ή αφαίρεσαν την επιλογή για dual zone), δεν βγάζει την επιλογή του γραναζιου για να προσθέσεις την 2η πόλη όπως σε όλα τα παλιότερα μοντέλα.

Οπότε λειτουργεί όπως παρατήρησαν οι φίλοι σαν ένδειξη 24ωρης ώρας, δλδ πμ-μμ

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που τελικά έχω καταλάβει είναι πως το gt2 φοράει τόσο κλειστό λογισμικό που δεν μπορείς να κάνεις ούτε τα βασικά, με ελάχιστες παραμετροποιησεις που με κάνει να νοιώθω λίγο περιορισμένα ή σε άλλη εποχή.

 

Σχετικά με την αναβάθμιση, παρατήρησε κάποιος απ τους φίλους που συζητάγαμε για το ξυπνητήρι αν έχει διορθωθεί;

Επίσης παρατηρώ μια μεγαλύτερη κατανάλωση.

 

Και τελειώνοντας, σχετικά με την καινούρια προσθήκη που μπορείς πλεον να κανείς remote το ρολόι για φωτογραφίες στο κινητό, λειτουργεί σε όσα κινητά το έχω δοκιμάσει εκτός huawei.

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου έγινε μόλις τώρα θα σου βγάλει ειδοποίηση στο ρολόι αν θες να ξεκινήσει να μετράει.

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Ναι, μόλις επέστρεψα κι εγώ.

 

Η ειδοποίηση σ' εμένα βγήκε περίπου στα 400m από τη στιγμή που ξεκίνησα το περπάτημα, οπότε το τελικό αποτέλεσμα δεν ήταν ολοκληρωμένο.

 

Μικρό το κακό θα πει κάποιος, απλά το αναφέρω.

 

 

Edit: Τώρα βέβαια που βλέπω τα στατιστικά στο Health ίσως και να τα υπολόγισε όλα.

Θυμόμουν ότι η διαδρομή που έκανα πάντα ήταν 5km, τώρα στο χάρτη είδα την σωστή απόσταση και ότι έκανα 5000+ βήματα, ~4.2km.

Ίσως να μπέρδεψα τα βήματα με τα χιλιόμετρα, θα το ελέγξω αυτό όταν και θα βάλω χειροκίνητα την έναρξη της άσκησης και θα μπορώ να συγκρίνω.

 

 

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να βρούμε το .hwt;

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://drive.google.com/file/d/1ZFuYkbTrztBLthJmNphZ5APHZzEUsyQx/view?usp=sharing

Edited by strong
Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μόλις επέστρεψα κι εγώ.

 

Η ειδοποίηση σ' εμένα βγήκε περίπου στα 400m από τη στιγμή που ξεκίνησα το περπάτημα, οπότε το τελικό αποτέλεσμα δεν ήταν ολοκληρωμένο.

 

Μικρό το κακό θα πει κάποιος, απλά το αναφέρω.

 

 

Edit: Τώρα βέβαια που βλέπω τα στατιστικά στο Health ίσως και να τα υπολόγισε όλα.

Θυμόμουν ότι η διαδρομή που έκανα πάντα ήταν 5km, τώρα στο χάρτη είδα την σωστή απόσταση και ότι έκανα 5000+ βήματα, ~4.2km.

Ίσως να μπέρδεψα τα βήματα με τα χιλιόμετρα, θα το ελέγξω αυτό όταν και θα βάλω χειροκίνητα την έναρξη της άσκησης και θα μπορώ να συγκρίνω.

 

 

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Νομίζω τα υπολογίζει απο την αρχή,κοίτα και τον χάρτη.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Και τελειώνοντας, σχετικά με την καινούρια προσθήκη που μπορείς πλεον να κανείς remote το ρολόι για φωτογραφίες στο κινητό, λειτουργεί σε όσα κινητά το έχω δοκιμάσει εκτός huawei.

 

Τι ακριβώς εννοείς με αυτό φίλε; μήπως δε το έπιασα γτ μου κάνει εντύπωση. Εγώ όσο είχα κινητό huawei υπήρχε η δυνατότητα και το είχα δοκιμάσει και δούλευε κανονικότατα. Από τότε που έχω το samsung δεν υπάρχει καν η επιλογή στο μενού του ρολογιού. Πώς τη βρίσκεις εσύ;

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Αυτο η το Honor MagicWatch 2 υπαρχει καποια διαφορα? Αμεση και απαντηση γιατι θελω να το παρω τωρα@
Link to comment
Share on other sites

Το έχω χρησιμοποιήσει 3 φορές για τη βόλτα μου με το ποδήλατο και έχω παρατηρήσει το εξής: το σύνολο των χιλιομέτρων που καταγράφει σχετίζεται με το σήμα του GPS. Από τη στιγμή που το tracking δεν είναι συνεχές αλλά ενεργοποιείται μόνο όταν ανοίξω την οθόνη στο κινητό και βρει το σήμα μου, τα δεδομένα είναι λάθος. Αν πχ κάνω μια διαδρομή, θα καταγράψει την αρχική θέση, και στη συνέχεια θα υπολογίσει τα χιλιόμετρα όταν θα ξαναβρεί σήμα δηλαδή όταν ανοίξω την οθόνη, και αν αυτό γίνει κοντά στην αρχική θέση θα βάλει σαν μέτρηση πολύ λίγα μέτρα και όλη τη διαδρομή που πήγα και ήρθα δεν την υπολογίζει! Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός...

Το έχει εντοπίσει κάποιος άλλος αυτό;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς με αυτό φίλε; μήπως δε το έπιασα γτ μου κάνει εντύπωση. Εγώ όσο είχα κινητό huawei υπήρχε η δυνατότητα και το είχα δοκιμάσει και δούλευε κανονικότατα. Από τότε που έχω το samsung δεν υπάρχει καν η επιλογή στο μενού του ρολογιού. Πώς τη βρίσκεις εσύ;

 

Δεν κάνω κάτι, μου την έχει σαν επιλογή "απομακρυσμενο κλειστρο"

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνω κάτι, μου την έχει σαν επιλογή "απομακρυσμενο κλειστρο"

 

Τι κινητό έχεις αδερφέ; Πραγματικά μου κάνει εντύπωση γιατί και οι πληροφορίες σε εκείνο το update έλεγαν ότι γίνεται μόνο σε συσκευές με emui 10.1 και πάνω. Αν μπορούν και άλλοι χρήστες να μας πουν αν το βρίσκουν και με άλλα κινητά πέρα από huawei.firmware_Update_02.jpg?w=800&ssl=1

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Το έχω χρησιμοποιήσει 3 φορές για τη βόλτα μου με το ποδήλατο και έχω παρατηρήσει το εξής: το σύνολο των χιλιομέτρων που καταγράφει σχετίζεται με το σήμα του GPS. Από τη στιγμή που το tracking δεν είναι συνεχές αλλά ενεργοποιείται μόνο όταν ανοίξω την οθόνη στο κινητό και βρει το σήμα μου, τα δεδομένα είναι λάθος. Αν πχ κάνω μια διαδρομή, θα καταγράψει την αρχική θέση, και στη συνέχεια θα υπολογίσει τα χιλιόμετρα όταν θα ξαναβρεί σήμα δηλαδή όταν ανοίξω την οθόνη, και αν αυτό γίνει κοντά στην αρχική θέση θα βάλει σαν μέτρηση πολύ λίγα μέτρα και όλη τη διαδρομή που πήγα και ήρθα δεν την υπολογίζει! Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός...

Το έχει εντοπίσει κάποιος άλλος αυτό;

 

Αφου έχει gps το ρολόι.Το ενεργοποιείς ως ασκηση πριν ξεκινησεις και τα καταγράφει.

Link to comment
Share on other sites

όχι τελικά τζαμακι είναι ρε συ όχι μεμβράνη!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Στείλτε ένα λινκ ρε παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Υποψήφιος για αγορά, θα ήθελα να σας ρωτήσω κάποια πράγματα που έχω απορίες.

Νομίζω ότι υπάρχουν λίγα faces. (προτιμώ τα απλά, λιτά).

Νομίζω ότι δεν συνεργάζεται με 3ες εφαρμογές (χρησιμοποιώ εδώ και πολλά χρόνια το sports tracker)

Δεν υπάρχει καμία συνεργασία με εφαρμογές της Google; (Google maps, fit, ημερολόγιο κλπ);;

Μετράει αρτηριακή πίεση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

:)

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Edited by BabisT
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Υποψήφιος για αγορά, θα ήθελα να σας ρωτήσω κάποια πράγματα που έχω απορίες.

Νομίζω ότι υπάρχουν λίγα faces. (προτιμώ τα απλά, λιτά).

Νομίζω ότι δεν συνεργάζεται με 3ες εφαρμογές (χρησιμοποιώ εδώ και πολλά χρόνια το sports tracker)

Δεν υπάρχει καμία συνεργασία με εφαρμογές της Google; (Google maps, fit, ημερολόγιο κλπ);;

Μετράει αρτηριακή πίεση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

:)

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Τα Watch Faces είναι λίγα, και σχεδόν όλα χαζά και παιδικά. Αυτά που προτείνουν οι Κινέζοι δηλαδή. Σοβαρά σχέδια έχει 1-2.

Δεν παίρνει άλλες εφαρμογές από αυτές που έχει.

Πίεση όχι δεν μετράει.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά την αναβάθμιση σταμάτησε να μου εμφανίζει στο τηλέφωνο την δυνατότητα μεταφοράς της κλήσης στο ρολόι, έκανα μια επανεκκίνηση αλλά τίποτα. Είναι σε όλους αυτό?

Και δεύτερο, στο ρολόι στο αρχείο κλήσεων σας εμφανίζει όλες τις κλήσεις γιατί σε εμένα μόνο αυτά που έχω αποθήκευση σαν αγαπημένα στο ρολόι?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Στις κλήσεις που απαντάς μπορείς να την μεταφέρει στο ρολόι,σε αυτές που καλείς εσύ όχι. Σωστά; Το είδα και εγώ,παλιά πρέπει να ήταν για όλες.

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά. Μπορώ να κάνω κλήση από το ρολόι και να την μεταφέρω στο κινητό αν όμως κάνω κλήση από το κινητό δεν έχω πλέον επιλογή.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...