Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι ακριβώς εννοείς με αυτό φίλε; μήπως δε το έπιασα γτ μου κάνει εντύπωση. Εγώ όσο είχα κινητό huawei υπήρχε η δυνατότητα και το είχα δοκιμάσει και δούλευε κανονικότατα. Από τότε που έχω το samsung δεν υπάρχει καν η επιλογή στο μενού του ρολογιού. Πώς τη βρίσκεις εσύ;
Σε εμένα στο p40 pro λειτουργεί τέλεια το απομακρυσμένο κλείστρο.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα.

Υποψήφιος για αγορά, θα ήθελα να σας ρωτήσω κάποια πράγματα που έχω απορίες.

Νομίζω ότι υπάρχουν λίγα faces. (προτιμώ τα απλά, λιτά).

Νομίζω ότι δεν συνεργάζεται με 3ες εφαρμογές (χρησιμοποιώ εδώ και πολλά χρόνια το sports tracker)

Δεν υπάρχει καμία συνεργασία με εφαρμογές της Google; (Google maps, fit, ημερολόγιο κλπ);;

Μετράει αρτηριακή πίεση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

:)

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Έχει αρκετά, πολλά χαζά πολλά αρκετά σοβαρά.. Δεν μπορώ να πω ότι μου λείπουν, αυτό που μου λείπει είναι παραμετροποίηση στις ενδείξεις σε κάποια.. Δίνει δεδομένα μόνο στο Google fit

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα στο p40 pro λειτουργεί τέλεια το απομακρυσμένο κλείστρο.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε εκτός huawei κινητά μιλάμε.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα στο p40 pro λειτουργεί τέλεια το απομακρυσμένο κλείστρο.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλά σε huawei κινητά εννοείται ότι δουλεύει, απλώς ο φίλος απόσο κατάλαβα το δουλεύει σε κινητό μη-huawei κάτι που δε ξέρω πώς μπορεί να συμβεί εφόσον απαιτούν emui 10.1..

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

από τότε που αγόρασα το ρολόι και το σύνδεσα με το κινητό όταν είναι να με καλέσουν η να κάνω εγώ κλήση γίνεται τρελό μπέρδεμα! η θα αποσυνδέεται το bt ακουστικό και θα απαντάει μόνο από κινητό ή θα απαντάει το ακουστικό αλλά ξαφνικά σε 2η κλήση να γυρίσει ξαφνικά στο τηλ!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

 

αυτό το input device τι κάνει στις ρυθμίσεις του ρολογιού στο bt; 57ace177936994c996360773beede81b.jpg

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Καλη(σπ/μ)έρα παιδιά, κοιτάω το ρολόι για δώρο, τα περισσότερα μου τα'χετε λύσει με τις συζητήσεις σας.

 

Δύο πράγματα που θέλω να ρωτήσω και δεν έχω καταλάβει ακριβώς:

 

1. Ξέρετε τι διαφορά έχει το GT2 gold από το απλό GT2; Καμία; Γιατί υπάρχει και αρκετά μεγάλη διαφορά στην τιμή απ'το GT2..

2. Επειδή θα συνδεθεί με iPhone, υπάρχουν κάποια features που δεν υποστηρίζονται / είναι διαφορετικά απ'τη σύνδεσή του με Android;

 

Ευχαριστώ πολύ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

Καλη(σπ/μ)έρα παιδιά, κοιτάω το ρολόι για δώρο, τα περισσότερα μου τα'χετε λύσει με τις συζητήσεις σας.

 

 

 

Δύο πράγματα που θέλω να ρωτήσω και δεν έχω καταλάβει ακριβώς:

 

 

 

1. Ξέρετε τι διαφορά έχει το GT2 gold από το απλό GT2; Καμία; Γιατί υπάρχει και αρκετά μεγάλη διαφορά στην τιμή απ'το GT2..

 

2. Επειδή θα συνδεθεί με iPhone, υπάρχουν κάποια features που δεν υποστηρίζονται / είναι διαφορετικά απ'τη σύνδεσή του με Android;

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ!

Για το πρώτο νομίζω ειναι μόνο το χρώμα και τίποτε άλλο.

Γενικά για χρήση με iPhone ει αι περιορισμένα τα χαρακτηριστικά λόγω κλειδωμένη λειτουργίας του bt.

Για το δεύτερο δεν υποστηρίζεται το spo2(μέτρηση οξυγονου), δεν μετράει αυτόματα το stress, και δεν μπορεί να περάσει νέα watchfaces από την εφαρμογή.

Βέβαια υπάρχει τρόπος να τα περνάει αλλά κάθε φορά πρέπει να το συνδέει με Android συσκευή.

:)
Link to comment
Share on other sites

εγώ ξεσυνδεσα το ρολόι εντελώς από το κινητό! τα είχε κάνει σκ@τα! έχω πάντα συνδεδεμένο ακουστικό bt. ποτε δεν θέλω να μιλήσω από το ρολόι. και όταν με καλούν πατάω να απαντήσω με το ακουστικό bt και απαντάει το κινητό! πατάω να μεταφερθεί η κλήση γρήγορα στο bt ακουστικό και πάει στο ρολόι!! και ακούγεται φυσικά δυνατά! έλεος!

 

μιλάω με το bt ακουστικό με καλεί δεύτερη γραμμή και χωρίς να κάνω τίποτα και χωρίς να απαντήσω την 2η κλήση η1η μεταφέρεται στο κινητό!!! και δεν ακούω τον συνομιλητή!!! και δεν υπάρχει επιλογή τότε να ξανά γυρίσω την κλήση στο bt ακουστικό!

 

τραγικά πράγματα που δεν ξέρω εάν φταίει ότι το κινητό μου δεν εκεί Huawei αλλά xiaomi! εάν συνεχιστεί δεν μου χρησιμεύει έτσι το ρολόι και θα φάει πούλημα.. κρίμα και ε είναι ωραίο

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγώ ξεσυνδεσα το ρολόι εντελώς από το κινητό! τα είχε κάνει σκ@τα! έχω πάντα συνδεδεμένο ακουστικό bt. ποτε δεν θέλω να μιλήσω από το ρολόι. και όταν με καλούν πατάω να απαντήσω με το ακουστικό bt και απαντάει το κινητό! πατάω να μεταφερθεί η κλήση γρήγορα στο bt ακουστικό και πάει στο ρολόι!! και ακούγεται φυσικά δυνατά! έλεος!

 

μιλάω με το bt ακουστικό με καλεί δεύτερη γραμμή και χωρίς να κάνω τίποτα και χωρίς να απαντήσω την 2η κλήση η1η μεταφέρεται στο κινητό!!! και δεν ακούω τον συνομιλητή!!! και δεν υπάρχει επιλογή τότε να ξανά γυρίσω την κλήση στο bt ακουστικό!

 

τραγικά πράγματα που δεν ξέρω εάν φταίει ότι το κινητό μου δεν εκεί Huawei αλλά xiaomi! εάν συνεχιστεί δεν μου χρησιμεύει έτσι το ρολόι και θα φάει πούλημα.. κρίμα και ε είναι ωραίο

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Πως τα κατάφερες και τα έμπλεξες τόσο δεν ξέρω!!!!Ξύλωσε τα πάντα σχετικά με το ρολόι και ξαναπερασε τα χωρίς να τα πειράξεις.

Και εγω έχω το ρολοι,ακουστικά ΒΤ κατά καιρούς , και κινητό ΧΙΑΟΜΙ και δεν έχω καταφέρει να τα μπερδέψω τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Πως τα κατάφερες και τα έμπλεξες τόσο δεν ξέρω!!!!Ξύλωσε τα πάντα σχετικά με το ρολόι και ξαναπερασε τα χωρίς να τα πειράξεις.

 

Και εγω έχω το ρολοι,ακουστικά ΒΤ κατά καιρούς , και κινητό ΧΙΑΟΜΙ και δεν έχω καταφέρει να τα μπερδέψω τόσο.

χαμός γίνεται σου λέω! χτες έγινα ρεζίλι που ακούστηκε η φωνή του συνομιλητή από το ρολόι σε μέρος που δεν ήθελα!! στις ρυθμίσεις του bt στο κινητό το input device το έχεις τσεκάρει;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπα τα ίδια. τα έκανα από την αρχή άλλαξα και bt ακουστικό. πάλι πάω να καλέσω από το κινητό και αντί να πάει ο ήχος της κλήσης στο ακουστικό bt μένει στο κινητό! μόλις βγάλω το ρολόι όλα καλά

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ενώ ακούω μουσική από bt ακουστικά, αν απαντήσω σε κλήση από το ρολόι ο συνομιλητής ακούγεται από το ηχείο του ρολογιού. Πως γίνεται να το αλλάξω και να ακούω μόνο από τα bt ακουστικά τις κλήσεις;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ενώ ακούω μουσική από bt ακουστικά, αν απαντήσω σε κλήση από το ρολόι ο συνομιλητής ακούγεται από το ηχείο του ρολογιού. Πως γίνεται να το αλλάξω και να ακούω μόνο από τα bt ακουστικά τις κλήσεις;
αυτό νομίζω είναι οκ. μιλάς και ακούγεται από εκεί που απαντάς! εμένα απαντάω από το κινητό και χωρίς ρολόι πάει στο bt ακουστικό. αλλά με ρολόι μένει στο κινητό ο ήχος!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο νομίζω ειναι μόνο το χρώμα και τίποτε άλλο.

Γενικά για χρήση με iPhone ει αι περιορισμένα τα χαρακτηριστικά λόγω κλειδωμένη λειτουργίας του bt.

Για το δεύτερο δεν υποστηρίζεται το spo2(μέτρηση οξυγονου), δεν μετράει αυτόματα το stress, και δεν μπορεί να περάσει νέα watchfaces από την εφαρμογή.

Βέβαια υπάρχει τρόπος να τα περνάει αλλά κάθε φορά πρέπει να το συνδέει με Android συσκευή.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου φίλε μου! :)

Με ξενέρωσες βέβαια για τη μέτρηση οξυγόνου, αλλά και για το χρώμα / διαφορά τιμής..

:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου φίλε μου! :)

 

Με ξενέρωσες βέβαια για τη μέτρηση οξυγόνου, αλλά και για το χρώμα / διαφορά τιμής..

 

:happy:

Παρακαλώ!

Δυστυχως η apple για να προωθήσει το watch της τα έχει όλα κλειστά εκτός του οικοσύστηματος της....

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτό νομίζω είναι οκ. μιλάς και ακούγεται από εκεί που απαντάς! εμένα απαντάω από το κινητό και χωρίς ρολόι πάει στο bt ακουστικό. αλλά με ρολόι μένει στο κινητό ο ήχος!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Από όπου απαντήσεις, από εκεί θα συνομιλεις

Απαντάς από το ρολόι μιλάς απ το ρολόι, απαντας από το κινητό μιλας από το κινητό

:)
Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Από όπου απαντήσεις, από εκεί θα συνομιλεις

Απαντάς από το ρολόι μιλάς απ το ρολόι, απαντας από το κινητό μιλας από το κινητό

Εμ όχι.Σε απάντηση κλήσης πάντα,αν απαντήσεις στο κινητό και πατήσεις στην επιλογή για το μεγάφωνο θα πάει στο μεγάφωνο,αν ξαναπατήσεις και επιλέξεις το ρολόι θα σε πάει στο ρολόι,αν θες πας και στο κινητό.Αυτό σε Μι ΝΟΤΕ 10.Η επιλογή γίνεται απο το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Εμ όχι.Σε απάντηση κλήσης πάντα,αν απαντήσεις στο κινητό και πατήσεις στην επιλογή για το μεγάφωνο θα πάει στο μεγάφωνο,αν ξαναπατήσεις και επιλέξεις το ρολόι θα σε πάει στο ρολόι,αν θες πας και στο κινητό.Αυτό σε Μι ΝΟΤΕ 10.Η επιλογή γίνεται απο το κινητό.
Ε αν αλλάξεις πηγή ήχου κατά την κλήση λογικό να αλλάξει. Το ίδιο λεμε
:)
Link to comment
Share on other sites

Εμ όχι.Σε απάντηση κλήσης πάντα,αν απαντήσεις στο κινητό και πατήσεις στην επιλογή για το μεγάφωνο θα πάει στο μεγάφωνο,αν ξαναπατήσεις και επιλέξεις το ρολόι θα σε πάει στο ρολόι,αν θες πας και στο κινητό.Αυτό σε Μι ΝΟΤΕ 10.Η επιλογή γίνεται απο το κινητό.
εμένα εάν απαντάω από το κινητό ΔΕΝ έχει το ρολόι να το στείλω εκεί!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τελικά μόνο εάν απενεργοποιησω το να δέχεται κλήσεις το ρολόι από το μενού του bt ακουστικου δουλεύει σωστά η απάντηση κλπ. mi a3 το κινητό εάν έχει σημασία

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

μπα όταν έχω ενεργές όλες τις ρυθμίσεις στις ρυθμίσεις του bt και για το ρολόι. κλήσεις, επαφές device input που λέει τότε εάν μιλάω σε μια γραμμή και με καλέσει άλλη ενώ μιλάω με το bt ακουστικό ξαφνικά γυρίζει η γραμμή στο τηλέφωνο!! απαράδεκτο!

 

επίσης όταν απαντήσω από το κινητό ή ένταση του συνομιλητή είναι στο φουλ και ακούνε όλοι τι λέω. όσο και να την μειώσω δεν μειώνεται! άμα από συνδέσω το ρολόι αυξομειώνει η ένταση εννοείται. πλήρης απογοήτευση ασυμβατότητα με το mi a3 εντελώς! το βάζω πώληση παιδιά 7 μέρες το έχω

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

μπα όταν έχω ενεργές όλες τις ρυθμίσεις στις ρυθμίσεις του bt και για το ρολόι. κλήσεις, επαφές device input που λέει τότε εάν μιλάω σε μια γραμμή και με καλέσει άλλη ενώ μιλάω με το bt ακουστικό ξαφνικά γυρίζει η γραμμή στο τηλέφωνο!! απαράδεκτο!

 

επίσης όταν απαντήσω από το κινητό ή ένταση του συνομιλητή είναι στο φουλ και ακούνε όλοι τι λέω. όσο και να την μειώσω δεν μειώνεται! άμα από συνδέσω το ρολόι αυξομειώνει η ένταση εννοείται. πλήρης απογοήτευση ασυμβατότητα με το mi a3 εντελώς! το βάζω πώληση παιδιά 7 μέρες το έχω

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Σου είπα,ξηλωσε τα παντα και ξαναπερασε το.Απο τα πολλά πειράγματα για να το φέρεις στα μέτρα σου κάπου χαθηκε η μπαλα.Αν ακόμα δεν σε βολευει το πουλάς.

Link to comment
Share on other sites

Σου είπα,ξηλωσε τα παντα και ξαναπερασε το.Απο τα πολλά πειράγματα για να το φέρεις στα μέτρα σου κάπου χαθηκε η μπαλα.Αν ακόμα δεν σε βολευει το πουλάς.
τα έκανα 3 φορές από την αρχή. τα ίδια. ασυμβατότητα με Android στοκ που έχει το mi a3 μάλλον. μόλις αποσυνδέω το ρολόι όλα φτιάχνουν. μόλις το συνδέω γίνονται αυτά που περιέγραψα. απαράδεκτο

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σου είπα,ξηλωσε τα παντα και ξαναπερασε το.Απο τα πολλά πειράγματα για να το φέρεις στα μέτρα σου κάπου χαθηκε η μπαλα.Αν ακόμα δεν σε βολευει το πουλάς.
καλημέρα δοκίμασα σε 3 κινητά το ρολόι (redmi note 8, redmi note 7 και mi a3) ΚΑΙ ΣΤΑ 3 κάνει τα ίδια! άρα μάλλον δεν έχετε δοκιμάσει αυτά που λέω... όταν μιλάω με bt ακουστικό και με πάρει 2η κλήση ο συνομιλητής φεύγει από το bt ακουστικό και πάει στο κινητό! άρα πρέπει να πιάσω το κινητό γρήγορα για να ακούσω τον άλλον!

 

επίσης ΔΕΝ υπάρχει επιλογή εάν καλέσω από πχ το κινητό ή το bt να μεταφέρω την κλήση στο ρολόι!

 

δοκίμασε τα και πες μου. γιατί εγώ έκανα 3 δοκιμές σε 3 τηλέφωνα. άρα εγώ τα κάνω σωστά.

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα δοκίμασα σε 3 κινητά το ρολόι (redmi note 8, redmi note 7 και mi a3) ΚΑΙ ΣΤΑ 3 κάνει τα ίδια! άρα μάλλον δεν έχετε δοκιμάσει αυτά που λέω... όταν μιλάω με bt ακουστικό και με πάρει 2η κλήση ο συνομιλητής φεύγει από το bt ακουστικό και πάει στο κινητό! άρα πρέπει να πιάσω το κινητό γρήγορα για να ακούσω τον άλλον!

 

επίσης ΔΕΝ υπάρχει επιλογή εάν καλέσω από πχ το κινητό ή το bt να μεταφέρω την κλήση στο ρολόι!

 

δοκίμασε τα και πες μου. γιατί εγώ έκανα 3 δοκιμές σε 3 τηλέφωνα. άρα εγώ τα κάνω σωστά.

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Αν καλέσεις οχι δεν μπορείς να μεταφερεις την κλήση,και αυτό είμαι σίγουρος ότι άλλαξε με το τελευταίο update.Για το πρώτο που λες αν μπορέσω θα το αναπαράγω και θα γράψω.

Link to comment
Share on other sites

Αν καλέσεις οχι δεν μπορείς να μεταφερεις την κλήση,και αυτό είμαι σίγουρος ότι άλλαξε με το τελευταίο update.Για το πρώτο που λες αν μπορέσω θα το αναπαράγω και θα γράψω.

παρε πχ την τραπεζα σου με bt ακουστικο και οταν εισαι στην αναμονη παρε απο το σταθερο του σπιτιου σου και δες!εμενα η ομιλια με την τραπεζα παει ξαφνικα στο ακουστικο του κινητου!δεν την ακουω απο το bt ακουστικο!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...