Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιες είναι ή διαφορές ανάμεσα στο classic καί στο sport?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

H βασική διαφορά ειναι στο χρώμα της "κάσας" του ρολογιού:

classic ασημί κάσα με καφέ δερμάτινο λουράκι ( σε κάποιες συσκευασίες παρεχετε και μαυρο λουράκι)

sport μαυρη κάσα με μαυρο σιλικόνης λουράκι

 

κάνε ενα "γκουγκλαρισμα" και θα τα δεις .. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημερα μαγκες. Εγω παρηγγειλα το δικο μου απο σκρουτζομαγαζο με αποστολη για Κυπρο και ενω μου ειπαν 4-10 μερες το κανω track και βλεπω οτι ειναι κολλημενο Αθηνα εδω και 2 μερες. Πηρα τηλέφωνο στην acs και μου ειπαν οτι θα ερθει Κυπρο με καραβι την αλλη Πεμπτη και θα το παρω Παρασκευη (3 βδομαδες μετα την ημερα που εκανα την παραγγελια:mad:). Πηρα στο μαγαζι και μου ειπαν "δυστυχως τα δεματα με μπαταρια δεν τα περνανε με το αεροπλανο"..

Ισχυει αυτο??

 

Ναι ισχύει.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 2 θεματάκια να μου πείτε αν τα αντιμετωπίζετε και εσείς.

1) Οταν πατήσω το πανω κουμπάκι 2 φορές (δηλ απο το watch face να παέι στο μενού και πάλι πίσω) και "τραβήξω από πάνω το μενού" δεν αποκρίνεται με την πρώτη. Είτε πρέπει να το κάνω 2η φορά είτε πρέπει να περιμενω 2-3 δευτερόλεπτα μετά το διπλό πάτημα για να αποκριθεί.

2) Είχα και το προηγούμενο watch gt και ενώ αυτό έχει bt 5.1 και το παλιο ειχε 4.2 , το καινούριο καποιες φορές αποσυνδεεται εντός σπιτιού στα σημεία που μου αποσυνδεόταν και το παλιό. Υποτίθεται με το Bt 5 εχουμε range 40m.

Εχετε τα ιδια θεματα ;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν ανταποκρίνεται με την πρώτη γτ του δίνεις την εντολή να βγει εκτός και να ξανά μπει, το bugαρεις δλδ.

Είναι νορμάλ αυτό, μη ξεχνάς πως δεν έχει καμία τρελή επεξεργαστικη ισχύ.

 

Το οτι είναι ΒΤ 5 δε σημαίνει πως περνάει και τους τοίχους. Αν έχεις καλή κατασκευή λογικό να σε κόβει, είναι θέμα μάζας.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι και μένα κάνει αποσύνδεση (αλλά ελάχιστες φορές)

Όταν απομακρυνθεί από το κιν στην εξής φάση:

απόσταση σε ευθεία από σαλόνι σε τελευταίο υπνοδωμάτιο ,

Σπίτι 100τ.μ οπότε και 3 εσωτερικούς ενδιάμεσους τοίχους.

12μ περίπου

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μιλάμε για 40 m σε κλειστό χώρο σύμφωνα με τις προδιαγραφές του bt5. Την ίδια αποσύνδεση είχα και με το προηγούμενο οπότε δεν είναι λογικό, κάτι δεν είναι σωστό. Όπως και αυτό που λέτε ότι bugαρει στο προηγούμενο δεν γινόταν. Είχε καλύτερη απόκριση οπότε ας ελπίσουμε να το διορθώσουν.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Φίλε η συνδεσιμότητα του Gt2 με το κινητό μου είναι φοβερή, εμένα σε 62τμ σπίτι (2 υπνοδωμάτια, σαλόνι και κουζίνα ξεχωριστά) δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα, δε αποσυνδέεται ποτέ σε αντίθεση με το garmin fenix 3 που αποσυνδέοταν πολύ συχνά...

Μήπως το κινητό σου παίζει ρόλο?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Είναι η συσκευή σου Bluetooth 5;

Το λέω γιατί το Galaxy watch που είχα πριν, αποσυνδεόταν στο σπίτι σε συγκεκριμένα σημεία, μπαλκόνι πχ ή στη μια κρεβατοκάμαρα και εδώ με τίποτα.

Στη δουλειά επίσης που είναι 3οροφο κτήριο, πιάνει τουλάχιστον στη διπλή απόσταση σε σχέση με galaxy watch που ηταν Bluetooth 4.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως είναι. Realme x2 pro.

Επίσης κάτι άλλο που παρατήρησα σε σχέση με το προηγούμενο είναι ότι ενώ στο προηγούμενο τραβώντας την κουρτίνα και βάζοντας το μην ενοχλείτε αποσυνδεόταν και από το Bluetooth, τώρα δεν βγαίνει το Bluetooth. Υπάρχει τρόπος να βγει από το ρολόι; Ή μόνο απενεργοποιώντας το από το κινητό;

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν κλείσεις το Bluetooth από το κινητό ή εκτός αν πας στη κουρτίνα ρολογιού στο σύστημα και πατήσεις αποσύνδεση...
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,υπαρχουν τρανταχτες διαφορες με το Honor magic2 ? απο βιντεακια δεν εχω δει κατι προσωπικα και σε εμφανιση το Honor μαρεσει περισσοτερο λογω γυαλιου σε ολη την επιφανεια ετσι οπως φαινεται!
Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ μας, είναι το πιο πλήρες face που έχω βρει και μπορεί κάποιος να το πει και όμορφο.

 

Screenshot-20200314-113619.jpg

 

Μολις παρελαβα επιτελους μετα απο 3 βδομαδες αναμονης και εγω το δικο μου!! Εβαλα αυτο το watchface αλλα δεν μου γραφει τιμη στο vo2max? Πρεπει να κανω κατι? :what:

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα επιτελους μετα απο 3 βδομαδες αναμονης και εγω το δικο μου!! Εβαλα αυτο το watchface αλλα δεν μου γραφει τιμη στο vo2max? Πρεπει να κανω κατι? :what:

Νομίζω ότι για να δουλέψει πρέπει να κάνεις τρέξιμο σε εξωτερικό χώρο ή κάτι τέτοιο για να δεις την τιμή , διαφορετικά γιοκ..

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς.

Τυπικά η μέτρηση πάει για άντρες 42ml/kg/min

Αυτό το νούμερο θα προδίδει πως έχεις καλή φόρμα.

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενεργοποιηθηκαν όλα τα watch faces και για ελληνικά accounts.

Παρα πολλές επιλογές.

Και ωραίες.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Οχι σε καμία περίπτωση. απλά έβαλαν 2 σελίδες load ακόμα. είναι μια καλή κίνηση. περιμένουμε και να μας ανοίξουν τα custom faces τώρα

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

https://consumer.huawei.com/ae-en/support/how-to/detail-troubleshooting/en-us00759572/

Εχει λαβει κανεις το καινουριο firmware 1.0.5.56 ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να βαλω custom watchface πρεπει να κανω κινεζικο λογαριασμο? Κατι διαβασα στο group στο fb οτι πρεπει να εχεις ενα παλιο κινητο android για να τα αλλαζεις απο εκει τα watchface. Ισχυει? Συγγνωμη αλλά ειμαι στοκος απο αυτα :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλό θα είναι να υπάρχει ένα άλλο κινητό.

Εκτός του κινεζικου λογαριασμού , χρειάζεται :

Μια συγκεκριμένη έκδοση του health ( αναφέρεται πιο πάνω )

Και το παλιό κινητό να το έχετε σε πτήση και με αγγλικά .

Ακολουθήστε πιστά τις οδηγίες που υπάρχουν και θα το πετύχετε

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλό θα είναι να υπάρχει ένα άλλο κινητό.

Εκτός του κινεζικου λογαριασμού , χρειάζεται :

Μια συγκεκριμένη έκδοση του health ( αναφέρεται πιο πάνω )

Και το παλιό κινητό να το έχετε σε πτήση και με αγγλικά .

Ακολουθήστε πιστά τις οδηγίες που υπάρχουν και θα το πετύχετε ������

 

Αυτο εδω εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...