Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά με τόσες πωλήσεις που έκανε το rn8 pro φαίνεται ότι θα το υποστηρίξει,αλλά xiaomi είναι αυτή ποτέ δεν ξέρεις.
Link to comment
Share on other sites

Στα περισσότερα μοντέλα έχει δώσει ενημερώσει ασφαλείας απριλίου 2020 εγώ την έχω στο Α3, στο note 8 pro δεν ξέρω τι φοράει δεν έχω τη συσκευή.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Στα περισσότερα μοντέλα έχει δώσει ενημερώσει ασφαλείας απριλίου 2020 εγώ την έχω στο Α3, στο note 8 pro δεν ξέρω τι φοράει δεν έχω τη συσκευή.

Ως Φεβρουαρίου έφτασε το Note 8 Pro.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Απλά βλέπω ότι το 8 pro είναι λίγο μεγάλο.

Και βαρύ ε...200αρίζει.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι ανάμεσα στο Mi 8 και στο redmi note 8 pro να αγοράσω. Απλά βλέπω ότι το 8 pro είναι λίγο μεγάλο.
Καλό τι mi8 αλλά δεν έχει ακουστικά, sd card, radio, και η μπαταρία του είναι χωμα σε σχέση με το note 8 pro.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλό τι mi8 αλλά δεν έχει ακουστικά, sd card, radio, και η μπαταρία του είναι χωμα σε σχέση με το note 8 pro.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και να πω και ένα ακόμα. Η οθόνη του Mi 8 σε περίπτωση σπασίματος έχει 150€ ενώ στο 8 pro 60€. Γιατί πρέπει να το υπολογίζουμε και αυτό. Άρα έφυγα σφεντόνα για 8 pro.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το βάλω για πούλημα σιγά σιγά, όχι ότι έχει κάποιο κουσούρι το κινητό απλά έχω το μικρόβιο της αλλαγής κάθε μήνα. Στον έναν μήνα κοντά που το έχω ίσως είναι το καλύτερο midrange που έχει περάσει απο τα χέρια μου.

Μπαταρία θηρίο, χορταστική οθόνη, μηδέν κολλήματα και χάρη στη gcam τα νυχτερινά πλάνα απογειωνονται.

Θα το ήθελα λίγο πιο ελαφρύ μόνο και πιο βολικό στο χέρι αλλά μην τα θέλουμε όλα με τέτοια οθόνη και μπαταρία

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Και να πω και ένα ακόμα. Η οθόνη του Mi 8 σε περίπτωση σπασίματος έχει 150€ ενώ στο 8 pro 60€. Γιατί πρέπει να το υπολογίζουμε και αυτό. Άρα έφυγα σφεντόνα για 8 pro.
Το μέγεθος μην σε επηρεάζει, σε λίγες μέρες θα σου φαίνεται ίδιο.Ισα ίσα θα έχεις μεγαλύτερη οθόνη και δεν θα κουράζεις και τα μάτια.Νομιζω έχει και μια πιστοποίηση για την οθόνη από την tuv.
Link to comment
Share on other sites

Στον έναν μήνα κοντά που το έχω ίσως είναι το καλύτερο midrange που έχει περάσει απο τα χέρια μου

Αυτή ακριβώς είναι και η δική μου άποψη για το συγκεκριμένο. :rolleyes:

 

Το μόνο μελανό του σημείο είναι ότι δεν έχει 4G+.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Αυτή ακριβώς είναι και η δική μου άποψη για το συγκεκριμένο. :rolleyes:

 

 

 

Το μόνο μελανό του σημείο είναι ότι δεν έχει 4G+.

Ναι Χρήστο σωστός, μου διέφυγε αυτό.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Παίδες Android 10 θα πάρουμε?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάποιοι το έχουν πάρει κάποιοι άλλοι όπως και εγώ δεν το έχουμε πάρει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα, ολα καλα αλλα αυτο το "υπηρεσιες google play" δεν λεει να κατεβει το ποσοστο του ολο 12% συν πλην ειναι, τι επαναφορα τι στησιματα απο την αρχη, εχω και ενα redmi note 8 το ιδιο προβλημα , ειναι bug των xiaomi;;;; γιατι εχω και ενα huawei με ιδιο στισιμο και δεν εχει θεμα
Δεν είναι μόνο σε εσένα. Και σε εμένα μια από τα ίδια. Χτυπάει κάτι ξεγυρισμένα 30αρια...όταν το αντίστοιχο στο A71 είναι 3-4%.

Δεν ασχολούμαι γιατί βαράει κορυφαία SOT. Φαντάσου που θα πάει η αναμονή εάν αυτό το νούμερο μαζευτεί λίγο.

 

from my Samsung A71

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν επραξα σωστα αλλά :

Στις ρυθμισεις προγραμματιστών, κάτω κάτω σχεδόν τελευταίο έχει μια επιλογή " βελτιστοποίηση miui"

μου είπε φίλος που χρόνια έχει εμπειρία με xiaomi οτι το κλείνω και βλέπω μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα του κινητού, και η διαχείρηση ραμ αλλάζει εντελώς, γίνεται σαν του στοκ.

Πράγματι, μεγάλη όχι αλλά διαφορά στην ταχύτητα υπάρχει. Και στη ραμ ακόμα μεγαλύτερη.

Ψάχνωντας το λιγάκι στο ίντερνετ, διάβασα οτι αν την απενεργοποιήσεις την επιλογή, όπως έκανα, δεν παίρνεις ενημερώσεις miui.

 

Γνωρίζει κάποιος κάτι? Αξίζει να μεινει απενεργοποιημένο?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν επραξα σωστα αλλά :

Στις ρυθμισεις προγραμματιστών, κάτω κάτω σχεδόν τελευταίο έχει μια επιλογή " βελτιστοποίηση miui"

μου είπε φίλος που χρόνια έχει εμπειρία με xiaomi οτι το κλείνω και βλέπω μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα του κινητού, και η διαχείρηση ραμ αλλάζει εντελώς, γίνεται σαν του στοκ.

Πράγματι, μεγάλη όχι αλλά διαφορά στην ταχύτητα υπάρχει. Και στη ραμ ακόμα μεγαλύτερη.

Ψάχνωντας το λιγάκι στο ίντερνετ, διάβασα οτι αν την απενεργοποιήσεις την επιλογή, όπως έκανα, δεν παίρνεις ενημερώσεις miui.

 

Γνωρίζει κάποιος κάτι? Αξίζει να μεινει απενεργοποιημένο?

Εγώ ενεργοποιημένο το έχω πάντως....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν επραξα σωστα αλλά :

 

Στις ρυθμισεις προγραμματιστών, κάτω κάτω σχεδόν τελευταίο έχει μια επιλογή " βελτιστοποίηση miui"

 

μου είπε φίλος που χρόνια έχει εμπειρία με xiaomi οτι το κλείνω και βλέπω μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα του κινητού, και η διαχείρηση ραμ αλλάζει εντελώς, γίνεται σαν του στοκ.

 

Πράγματι, μεγάλη όχι αλλά διαφορά στην ταχύτητα υπάρχει. Και στη ραμ ακόμα μεγαλύτερη.

 

Ψάχνωντας το λιγάκι στο ίντερνετ, διάβασα οτι αν την απενεργοποιήσεις την επιλογή, όπως έκανα, δεν παίρνεις ενημερώσεις miui.

 

 

 

Γνωρίζει κάποιος κάτι? Αξίζει να μεινει απενεργοποιημένο?

Σταματάει την επέμβαση της miui κυρίως σε ότι έχει να κάνει με τις εφαρμογές. Τις αφήνει στην ησυχία τους και δεν επεμβαίνει. Αυτό μπορείς να το κάνεις (εν μέρη) και μέσω του κανονικού μενού για κάθε εφαρμογή ξεχωριστά.

 

Θα χάσεις σε μπαταρία γιατί η ελευθερία των εφαρμογών θα είναι απεριόριστη.

 

Θεωρώ πιο καλό να ρυθμίσεις την συσκευή όπως εσύ θες , δηλαδή μια μια τις εφαρμογές και το πώς θες αυτές να παραμένουν στην ram, παρά να κλείσεις την βελτιστοποίηση και να τα αφήσεις όλα για όλα να κάνουν ότι θέλουν. Το μεγάλο θετικό (ή αρνητικό...όπως το πάρει κανείς) της miui είναι ότι σου δίνει την δυνατότητα να ελέγξεις πλήρως την δραστηριότητα των εφαρμογών.

 

from my Samsung A71

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Από ότι γνωρίζω τόσα χρόνια με xiaomi, καλύτερα να είναι κλειστό, για τα update δεν γνωρίζω αν έρχονται με κλειστό, δεν νομίζω να έχει κάποια σχέση αυτό με τα update.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τέτοια μπαταρία Χρήστο δεν θα καταλάβεις διαφορά, και στο Α3 όλα ανοιχτά είναι και η μπαταρία βράχος.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Σταματάει την επέμβαση της miui κυρίως σε ότι έχει να κάνει με τις εφαρμογές. Τις αφήνει στην ησυχία τους και δεν επεμβαίνει. Αυτό μπορείς να το κάνεις (εν μέρη) και μέσω του κανονικού μενού για κάθε εφαρμογή ξεχωριστά.

 

Θα χάσεις σε μπαταρία γιατί η ελευθερία των εφαρμογών θα είναι απεριόριστη.

 

Θεωρώ πιο καλό να ρυθμίσεις την συσκευή όπως εσύ θες , δηλαδή μια μια τις εφαρμογές και το πώς θες αυτές να παραμένουν στην ram, παρά να κλείσεις την βελτιστοποίηση και να τα αφήσεις όλα για όλα να κάνουν ότι θέλουν. Το μεγάλο θετικό (ή αρνητικό...όπως το πάρει κανείς) της miui είναι ότι σου δίνει την δυνατότητα να ελέγξεις πλήρως την δραστηριότητα των εφαρμογών.

 

from my Samsung A71

 

Από ότι γνωρίζω τόσα χρόνια με xiaomi, καλύτερα να είναι κλειστό, για τα update δεν γνωρίζω αν έρχονται με κλειστό, δεν νομίζω να έχει κάποια σχέση αυτό με τα update.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τέτοια μπαταρία Χρήστο δεν θα καταλάβεις διαφορά, και στο Α3 όλα ανοιχτά είναι και η μπαταρία βράχος.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σας ευχαριστώ και τους 2 για τις απόψεις σας.

Προσωπικά με βόλεψε πιο πολύ κλειστό, μιας και το χρησιμοποιώ μονο 3 μερες το κινητό, μου φαίνεται υπερβολικά χαοτικό και δύσκολο να ρυθμίσω για κάθε εφαρμογή ξεχωριστά.

Τις 2 πρώτες μερες που δεν το γνωριζα και ήταν ανοιχτό vs σήμερα που το είχα κλειστό όλη τη μερα πάντως διαφορά στη μπαταρία δεν είχα. Με τις ρυθμίσεις μου, κατά μέσω όρο 1 ώρα χρήσης οθόνης ισούται με 10% σε μπαταρία, οπότε βγάζω περίπου 10 ώρες sot. για μενα αυτό ειναι 2 μερες χρήσης.

Θα έχω το νου μου στο forum, να δω οταν πάρετε εσεις επόμενη αναβάθμιση αν θα με επιρεάσει, μιας και το google μου λεει οτι δεν θα παίρνω αν ειναι κλειστή η ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν επραξα σωστα αλλά :

Στις ρυθμισεις προγραμματιστών, κάτω κάτω σχεδόν τελευταίο έχει μια επιλογή " βελτιστοποίηση miui"

μου είπε φίλος που χρόνια έχει εμπειρία με xiaomi οτι το κλείνω και βλέπω μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα του κινητού, και η διαχείρηση ραμ αλλάζει εντελώς, γίνεται σαν του στοκ.

Πράγματι, μεγάλη όχι αλλά διαφορά στην ταχύτητα υπάρχει. Και στη ραμ ακόμα μεγαλύτερη.

Ψάχνωντας το λιγάκι στο ίντερνετ, διάβασα οτι αν την απενεργοποιήσεις την επιλογή, όπως έκανα, δεν παίρνεις ενημερώσεις miui.

 

Γνωρίζει κάποιος κάτι? Αξίζει να μεινει απενεργοποιημένο?

Αν θέλεις ταχύτητα δοκίμασε αυτά αλλά ίσως να χάσεις λίγο μπαταρία.Επιλογές προγραμματιστών >> Ενεργοποιήσε τον Εξαναγκασμό απόδοσης GPU >> Ενεργοποιήσε τον Εξαναγκασμό 4x MSAA >> Απενεργοποιήσε την επικάλυψη HW.Κλίμακα κινουμένων σχεδίων 0,5 και στις 3 επιλογές.Θα δεις διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις ταχύτητα δοκίμασε αυτά αλλά ίσως να χάσεις λίγο μπαταρία.Επιλογές προγραμματιστών >> Ενεργοποιήσε τον Εξαναγκασμό απόδοσης GPU >> Ενεργοποιήσε τον Εξαναγκασμό 4x MSAA >> Απενεργοποιήσε την επικάλυψη HW.Κλίμακα κινουμένων σχεδίων 0,5 και στις 3 επιλογές.Θα δεις διαφορά.

 

δεν είναι η ταχύτητα που με ενοχλεί, το κινητό πάει σφαίρα. την επιθετική ραμ εψαχνα να φτιαξω λιγάκι :)

Link to comment
Share on other sites

Η βελτιστοποίηση καλύτερα είναι ενεργοποιημένη και να το κάνεις μέσα από τις εφαρμογές,γιατί ανάλογα με το κάθε μοντέλο και σε σχέση με τις εφαρμογες που έχεις βγάζει κάποια bug και θα ψάχνεις να βρεις τι φταίει.Οποτε αν παρατηρήσεις κάτι περίεργο να ξέρεις πιθανόν να είναι από αυτό.Αστο και το βλέπεις..
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μια βοήθεια γιατί έχω φάει σκάλωμα....

εναλλαγή χρήσης data από sim Α στην sim B πως κάνουμε?

εννοώ αντί να τραβάω data από τον πάροχο της sim A

να τραβάω από τον πάροχο της sim B και αντίστροφα

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω το τηλ φαντάζομαι έχει ίδιο μενού.Πας ρυθμίσεις -καρτες σιμ και δίκτυα -τερμα κάτω μετά στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις και από εκεί διαλέγεις ποια κάρτα θα κάνει κλήσεις η δεδομένα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...