Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν την βρίσκεις γιατί δεν υπάρχει στο playstore στο telegram θα την βρεις

https://www.xda-developers.com/xiaomi-mi-health-app-gets-heart-rate-monitoring-support-using-camera/amp/

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το telegram για βοήθα λίγο...

 

Μπορεί να μπει και σε άλλες συσκευές xiaomi να υποθέσω?

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8073351#post8073351

για να μη παιδευεσαι :p

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα στο Redmi Note 4x. Πολύ καλή, μέτρησα το σφυγμό μου με την κάμερα!!
Η πλάκα είναι ότι φαίνεται να μετράει σωστά!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω (αγορασμένη μάλιστα) εφαρμογή που άνοιγε το φακό και μετρούσε τους παλμούς μέσα από την κάμερα. Το ίδιο κάνει και αυτό το app?
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά έχει και διάφορες άλλες καταγραφές...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Παρέλαβα χτες το κινητό για τη γυναίκα μου. Είναι πολύ γρήγορο και γενικά μου άρεσε πολύ.

Μια ερώτηση

Πώς μπορώ να αλλάξω την οθόνη κλειδώματος; δεν μπορώ να το βρω με τίποτα. Θέλω να βάλω μια φωτογραφία αλλά το μόνο που μπορώ να βάλω είναι κάποια έτοιμα θέματα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Παρέλαβα χτες το κινητό για τη γυναίκα μου. Είναι πολύ γρήγορο και γενικά μου άρεσε πολύ.

Μια ερώτηση

Πώς μπορώ να αλλάξω την οθόνη κλειδώματος; δεν μπορώ να το βρω με τίποτα. Θέλω να βάλω μια φωτογραφία αλλά το μόνο που μπορώ να βάλω είναι κάποια έτοιμα θέματα

Πας στη φωτογραφία τη σηκώνεις λίγο επάνω και από κάτω γράφει "χρήση ως" πατάς εκεί και μετά "ταπετσαρία".

Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Προσπαθώ εδώ και μέρες να περάσω το

Android Auto από εδώ https://auto.myzone.gr/

Σε μια φάση μου λεει "θέλετε να εκγαταστήσετε μια ενημέρωση σε μια ενσωματωμένη εφαρμογή".. που είναι η εφαρμογή?

Φαίνεται σαν να γίνεται ενημέρωση η εγκατασταση αλλά μέχρι εκεί

Έχω δει το βίντεο από το site και φτάνω μέχρι unknown sources το τσεκάρω και από εκεί με ξανά γυρίζει στην αρχική σελίδα

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε κάποιος να δουλέψει τα floating windows παράλληλα με Nova launcher;

Καπου διάβασα ότι χρειάζεται να μπεις στις επιλογές προγραμματιστη και να επιλέξεις το miui optimization.

Επειδή όμως δεν έχω διασταυρώσει ότι όντως δουλεύουν με αυτόν τον τρόπο, δεν το έχω κάνει.

Καποιος να μας διαφωτίσει υπάρχει;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε κάποιος να δουλέψει τα floating windows παράλληλα με Nova launcher;

Καπου διάβασα ότι χρειάζεται να μπεις στις επιλογές προγραμματιστη και να επιλέξεις το miui optimization.

Επειδή όμως δεν έχω διασταυρώσει ότι όντως δουλεύουν με αυτόν τον τρόπο, δεν το έχω κάνει.

Καποιος να μας διαφωτίσει υπάρχει;

 

Χωρίς να κάνω κάτι δουλεύουν μια χαρά σε mi9 lite με nova, απλά πρέπει να διαλέξεις οταν εισαι σε όποια εφαρμογή να ενεργοποιήσεις τα floating windows απο τις γρήγορες ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να κάνω κάτι δουλεύουν μια χαρά σε mi9 lite με nova, απλά πρέπει να διαλέξεις οταν εισαι σε όποια εφαρμογή να ενεργοποιήσεις τα floating windows απο τις γρήγορες ρυθμίσεις.

Ποιες γρήγορες ρυθμίσεις φίλε;

Μπορείς να το εξηγήσεις πιο αναλυτικά;

 

Edit

 

Κατάφερα και έχω αναδυόμενα παράθυρα από τις πρόσφατες εφαρμογές.

Επιλέγω μία που θέλω και δεξιά της έχει τέσσερα εικονίδια κυκλικά, ένα από αυτά ενεργοποιεί την εφαρμογή σε αναδυόμενο παράθυρο.

Με αυτό τον τρόπο μπόρεσα.

Αυτήν τη διαδικασία εννοείς φίλε μου ή υπάρχει μήπως και άλλος τρόπος να τα έχουμε διαθέσιμα τα αναδυόμενα παράθυρα; Ευχαριστώ.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιες γρήγορες ρυθμίσεις φίλε;

Μπορείς να το εξηγήσεις πιο αναλυτικά;

 

Edit

 

Κατάφερα και έχω αναδυόμενα παράθυρα από τις πρόσφατες εφαρμογές.

Επιλέγω μία που θέλω και δεξιά της έχει τέσσερα εικονίδια κυκλικά, ένα από αυτά ενεργοποιεί την εφαρμογή σε αναδυόμενο παράθυρο.

Με αυτό τον τρόπο μπόρεσα.

Αυτήν τη διαδικασία εννοείς φίλε μου ή υπάρχει μήπως και άλλος τρόπος να τα έχουμε διαθέσιμα τα αναδυόμενα παράθυρα; Ευχαριστώ.

 

Γίνεται και έτσι όπως το έκανες αλλά εγω έλεγα ότι εχει ή μπορείς να βάλεις εικονίδιο στις γρήγορες ρυθμίσεις (δηλ. όταν κατεβάζεις την κουρτίνα) με αναδυόμενο παράθυρο και οταν εχεις ανοιχτη εφαρμογή κατεβάζεις την κουρτίνα και το ενεργοποιείς από εκεί https://ibb.co/f2qS8mj

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται και έτσι όπως το έκανες αλλά εγω έλεγα ότι εχει ή μπορείς να βάλεις εικονίδιο στις γρήγορες ρυθμίσεις (δηλ. όταν κατεβάζεις την κουρτίνα) με αναδυόμενο παράθυρο και οταν εχεις ανοιχτη εφαρμογή κατεβάζεις την κουρτίνα και το ενεργοποιείς από εκεί https://ibb.co/f2qS8mj

Μπράβο φίλε, ευχαριστώ.

Το έκανα κι έτσι και είναι πολύ βολικό.

Η αριθμομηχανή ομως δεν γίνεται αναδυομενο παράθυρο, άραγε ορισμένες εφαρμογές δεν μπαίνουν;

Ή υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει κι αυτό;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η αριθμομηχανή εχει η εφαρμογή αριστερά δυο βελάκια που γίνεται αναδυόμενη.... Οσο για εφαρμογές που δεν εχει αναδυόμενο μάλλον δεν μπορείς να κάνεις κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Γενική Ερώτηση:

Χρησιμοποιώ 2 sim (μία για κλήσεις & μια για free Internet) παίζει να έχω full ακτινοβολία?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γενική Ερώτηση:

Χρησιμοποιώ 2 sim (μία για κλήσεις & μια για free Internet) παίζει να έχω full ακτινοβολία?

Ευχαριστώ!

Μην ανησυχείς. Το όριο είναι το 2 σε πολύ οριακές περιπτώσεις το οποίο και πάλι δεν πρόκειται να το φτάσεις! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση εβαλα το wifi calling Vodafone κατεβάζω εφαρμογή?? Ανοίγω εκει που λεει κλήσεις με wifi calling?? Αλλα εχω δυο κάρτες και στην Vodafone που μπαίνω λεει για κοσμοτε ... Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Προσπαθώ εδώ και μέρες να περάσω το

Android Auto από εδώ https://auto.myzone.gr/

Σε μια φάση μου λεει "θέλετε να εκγαταστήσετε μια ενημέρωση σε μια ενσωματωμένη εφαρμογή".. που είναι η εφαρμογή?

Φαίνεται σαν να γίνεται ενημέρωση η εγκατασταση αλλά μέχρι εκεί

Έχω δει το βίντεο από το site και φτάνω μέχρι unknown sources το τσεκάρω και από εκεί με ξανά γυρίζει στην αρχική σελίδα

 

Το έχει εγκαταστήσει κανείς η είμαι ο μόνος που παλεύω:worry:

Link to comment
Share on other sites

Στην 64άρα στοκ κάμερα, όταν έχει κάποιο στήλο ψηλό τέρμα αριστερά τον παραμορφώνει (γέρνει προς τα δεξιά). Το έχει παρατηρήσει κανείς ή μόνο σε μένα γίνετε; Ή θέλει κάποια ρύθμιση που με διαφεύγει;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.... Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να επιστρέψω σε Android 9.

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.... Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να επιστρέψω σε Android 9.

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν είναι τόσο απλή διαδικασία καλό είναι στο συγκεκριμένο τηλέφωνο να μην το κάνεις, το θέμα είναι γιατί θες να γυρίσεις πίσω;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...