Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς. Μάλλον ο evris συνδέθηκε με αναβαθμισμένη κεραία Cosmote (6ψηφιο eNB?), η οποία κάνει intra-band B7 + B7 και χρησιμοποιεί όλο το φάσμα της COTE στη συγκεκριμένη μπάντα. Γι αυτό έδειξε 4G+. Λογικά δεν πρόκειται να συνδεθεί με άλλες μπάντες ή να δείξει 4G+ με άλλο δίκτυο.

Ναι. Γιατί σε άλλα σημεία που πήγα δεν έπιασα 4G+ πουθενά.

Αν δω ότι πιάνω και σε άλλα σημεία της πόλης θα ενημερώσω.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

volte δεν έχεις ενεργοποιήσει;

Εννοώ, τώρα με το 4G+ σου παίζει σωστά;

 

Το VoLTE είναι ανεξάρτητο απο το 4G+. Με ικανοποιητικό 4G θα λειτουργήσει εάν η συσκευή είναι συμβατή. Μόνο με κακής ισχύος 4G δε θα λειτουργήσει σωστά (ή εάν η συσκευή δεν είναι συμβατή), και όχι εάν δεν υπάρχει 4G+. Δηλαδή το λέω όλο αυτό για να πω ότι το 4G+ δεν είναι προαπαιτούμενο για το VoLTE γιατί κάτι τέτοιο κατάλαβα.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το VoLTE είναι ανεξάρτητο απο το 4G+. Με ικανοποιητικό 4G θα λειτουργήσει εάν η συσκευή είναι συμβατή. Μόνο με κακής ισχύος 4G δε θα λειτουργήσει σωστά (ή εάν η συσκευή δεν είναι συμβατή), και όχι εάν δεν υπάρχει 4G+. Δηλαδή το λέω όλο αυτό για να πω ότι το 4G+ δεν είναι προαπαιτούμενο για το VoLTE γιατί κάτι τέτοιο κατάλαβα.

 

Στη Vodafone αν έχεις 4G+ όλες σου οι κλήσεις κάνουν διακοπές, δλδ κακή μετάδοση δεδομένων, προσπαθώ να δω αν με την ενεργοποίηση του 4G+ στη cosmote ξεκίνησαν και εκεί κάποια προβλήματα.

Μιας που και γω βλέπω 4G+ σε περιοχές της Αττικής με cosmote με μικρές πτώσεις στον ήχο ομιλίας, δλδ σαν να ακούγομαι απο μακριά.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

volte δεν έχεις ενεργοποιήσει;

Εννοώ, τώρα με το 4G+ σου παίζει σωστά;

Δεν το δοκίμασα...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μια ενδιαφέρουσα λειτουργεία που λένε θα ενσωματωθεί στην miui 12 είναι η λειτουργεία tap-tap που χτυπάς την πλάτη του κινητού και κάνει διάφορες ενέργειες.Όποιος θέλει να την δοκιμάσει έχει βγεί εφαρμογή και μπορεί να την κατεβάσει από εδώ https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-tap-tap-double-tap-device-gesture-t4140573
Link to comment
Share on other sites

Μια ενδιαφέρουσα λειτουργεία που λένε θα ενσωματωθεί στην miui 12 είναι η λειτουργεία tap-tap που χτυπάς την πλάτη του κινητού και κάνει διάφορες ενέργειες.Όποιος θέλει να την δοκιμάσει έχει βγεί εφαρμογή και μπορεί να την κατεβάσει από εδώ https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-tap-tap-double-tap-device-gesture-t4140573

Με αυτό το tap tap άκουσα ότι θα ενεργοποιεί την κάμερα. Θα έρθει με το MIUI 12. Ή δεν λέμε το ίδιο...

Το ανέβασα πιο πάνω σε λινκ. Δεν ξέρω αν το είδατε.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες.

Εγώ που έχω ήδη τη 12 γιατί δεν τη βλέπω;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες.

 

Εγώ που έχω ήδη τη 12 γιατί δεν τη βλέπω;

Γιατί είναι σε δοκιμαστική φάση. Δεν είπε κανείς ότι θα έρθει με την 12 απευθείας.
Link to comment
Share on other sites

Το 12, έχετε ακούσει πότε θα το πάρουν οι global εκδόσεις;

Οι global το έχουν πάρει.

Οι EU περιμένουν.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το 12, έχετε ακούσει πότε θα το πάρουν οι global εκδόσεις;

Η απάντηση βρίσκεται στην... υπογραφή σου! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Οι global το έχουν πάρει.

Οι EU περιμένουν.

 

 

Εγώ με global δεν έχω πάρει τίποτα (είμαι με 11.0.5 Stable QGGMIXM).

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι ενάντια στο να κάνει κάποιος reset.

Έχω αλλάξει με τη σειρά τα:

Redmi Note 3

Redmi Pro

MI Note 2

Redmi Note 8 Pro

 

Αν εξαιρέσω το Redmi Pro,που το είχαν στείλει με μια σάπια ROM από Vickmall - έβαλα την original Κινέζικη - ,δεν έχω κάνει ποτέ reset.

Αυτά τα κάναμε πριν 5 - 7 χρόνια,'εχει προχωρήσει πλέον η φάση.

 

Πολύ καλά τα λες έτσι είναι άσε να ταλαιπωρούνται εγώ δεν έχω κάνει ποτέ σε καμμία συσκευή από τις 80;που έχω αλλάξει και δούλευαν ρολόι.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση βρίσκεται στην... υπογραφή σου! ;)

 

Σίγουρα και εγώ με MIUI GLOBAL 11.0.3.0 (QGGEUXM) είμαι και αναμένω...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά τα λες έτσι είναι άσε να ταλαιπωρούνται εγώ δεν έχω κάνει ποτέ σε καμμία συσκευή από τις 80;που έχω αλλάξει και δούλευαν ρολόι.

 

Περιμένουμε το MIUI 12,να δούμε τι "ψάρια" πιάνει. :music:

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε το MIUI 12,να δούμε τι "ψάρια" πιάνει. :music:

 

Το MIUI 12 έχει καταντήσει σαν την συντέλεια του κόσμου.. όλο έρχεται και ποτέ δεν φτάνει..

Link to comment
Share on other sites

Το MIUI 12 έχει καταντήσει σαν την συντέλεια του κόσμου.. όλο έρχεται και ποτέ δεν φτάνει..

 

Έχει αρχίσει να κουράζει η κυρα-ΧΙΑΟΜΙ με τα 500 κινητά που έχει βγάλει και προσπαθεί να αναβαθμίσει.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τώρα τελευταία μου συμβαίνει ένα κουφό με το wifi. Κι αυτό μόνο στο συγκεκριμένο κατάστημα (Everest) στη γειτονιά μου.

Ενώ δείχνει το σήμα wifi full, ανοίγει μόνο ορισμένες εφαρμογές. Στις άλλες λέει ότι δεν έχω δίκτυο. Ενώ όταν μπαίνω με δεδομένα όλα καλά.

Είναι πρόβλημα της συσκευής μου ή του ρούτερ που έχει το συγκεκριμένο κατάστημα; Ξέρει κανείς να μου πει τι φταίει; Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τώρα τελευταία μου συμβαίνει ένα κουφό με το wifi. Κι αυτό μόνο στο συγκεκριμένο κατάστημα (Everest) στη γειτονιά μου.

Ενώ δείχνει το σήμα wifi full, ανοίγει μόνο ορισμένες εφαρμογές. Στις άλλες λέει ότι δεν έχω δίκτυο. Ενώ όταν μπαίνω με δεδομένα όλα καλά.

Είναι πρόβλημα της συσκευής μου ή του ρούτερ που έχει το συγκεκριμένο κατάστημα; Ξέρει κανείς να μου πει τι φταίει; Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον;

 

Δεν ευθύνεται η συσκευή σου για αυτό.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Βασίλη! Είχα κάποιο άγχος μήπως φταίει η συσκευή μου.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τώρα τελευταία μου συμβαίνει ένα κουφό με το wifi. Κι αυτό μόνο στο συγκεκριμένο κατάστημα (Everest) στη γειτονιά μου.

Ενώ δείχνει το σήμα wifi full, ανοίγει μόνο ορισμένες εφαρμογές. Στις άλλες λέει ότι δεν έχω δίκτυο. Ενώ όταν μπαίνω με δεδομένα όλα καλά.

Είναι πρόβλημα της συσκευής μου ή του ρούτερ που έχει το συγκεκριμένο κατάστημα; Ξέρει κανείς να μου πει τι φταίει; Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον;

 

Έχει περιορισμό το δίκτυο του καταστήματος.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...