Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ποιο λόγο;; 11.0.2.0 είναι η τελευταία δεν βλέπω άλλη.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι σωστά. Βλέπω και το Q στην αρχή. Τα άλλα έχουν το P. Μας βλέπω κατευθείαν για MIUI 12. Άλλη έκδοση της 11 δεν θα υπάρξει.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του τηλεφώνου και εγώ.... Και καλώς σας βρήκα!

Την Δευτέρα θα το έχω στα χέρια μου. Μέχρι αύριο θα είναι με το mi a2 lite με το οποίο έχω μέτριες εντυπώσεις.

Έχει κάποιος από εσάς κάποιο λινκ που να περιέχει οδηγίες για root?

 

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εγω το εχω root και με custom recovery απο τον ιανουαριο,,αμα ακολουθησεις σωστα τις οδηγιες και οποιο παλικαρι ασχοληθει και κανεις-κανετε ακριβως αυτα που λεει θα το κανεις root,,,απλα θα βαλεις αυτο το recovery που ειναι πιο καινουργια version..φυσικα να εχεις ξεκλειδωτο bootloader

οδηγιες https://xiaomi.eu/community/threads/global-unlock-bootloader-recovery-menu-twrp-root-and-nfc-100.53786/

 

καινουργιο recovery android 9.0 και android 10 αναλογως τι android εχεις επανω βαζεις και το αναλογο recovery

https://wetransfer.com/downloads/e3b7771149d9428ad78e49603421629820200522220037/072da48706f456450bdfbafe94e9fc2b20200522220140/9398b8

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω root και με custom recovery απο τον ιανουαριο,,αμα ακολουθησεις σωστα τις οδηγιες και οποιο παλικαρι ασχοληθει και κανεις-κανετε ακριβως αυτα που λεει θα το κανεις root,,,απλα θα βαλεις αυτο το recovery που ειναι πιο καινουργια version..φυσικα να εχεις ξεκλειδωτο bootloader

 

οδηγιες https://xiaomi.eu/community/threads/global-unlock-bootloader-recovery-menu-twrp-root-and-nfc-100.53786/

 

 

 

καινουργιο recovery android 9.0 και android 10 αναλογως τι android εχεις επανω βαζεις και το αναλογο recovery

 

https://wetransfer.com/downloads/e3b7771149d9428ad78e49603421629820200522220037/072da48706f456450bdfbafe94e9fc2b20200522220140/9398b8

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια. Είχα τσεκάρει αρκετά link τόσες ημέρες που περάσανε και είχα διαβάσει και αυτές τις οδηγίες που μου έστειλες.

Εχω σκοπό να ακολουθήσω αυτές ακριβώς.

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι εάν χρειάζομαι το fix για να δουλέψει το nfc ή το χρειάζονται αυτοί που χρησιμοποιούν το Google pay.....

Όσο για το recovery είχα σκοπό να βάλω αυτό που λένε οι οδηγίες μιας και είμαι με Android 9 (11.0.3.0) και επειδή είδα στο xda κάποια TWRP να καταλήγουν σε μαύρη οθόνη...θα προτιμήσω το LR team TWRP.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια. Είχα τσεκάρει αρκετά link τόσες ημέρες που περάσανε και είχα διαβάσει και αυτές τις οδηγίες που μου έστειλες.

Εχω σκοπό να ακολουθήσω αυτές ακριβώς.

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι εάν χρειάζομαι το fix για να δουλέψει το nfc ή το χρειάζονται αυτοί που χρησιμοποιούν το Google pay.....

Όσο για το recovery είχα σκοπό να βάλω αυτό που λένε οι οδηγίες μιας και είμαι με Android 9 (11.0.3.0) και επειδή είδα στο xda κάποια TWRP να καταλήγουν σε μαύρη οθόνη...θα προτιμήσω το LR team TWRP.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα recovery στο λινκ που ανεβασα ειναι απο την LR team TWRP.......το fix εγω το ειχα βαλει ασχετως αν δεν χρησιμοποιω το gpay
Link to comment
Share on other sites

τα recovery στο λινκ που ανεβασα ειναι απο την LR team TWRP.......το fix εγω το ειχα βαλει ασχετως αν δεν χρησιμοποιω το gpay
Οκ

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Για την αναβαθμιση να περιμενω μπας και ερθει τιποτα ή πρεπει να κανω κατι εγω χειροκινητα; Αν το κανω εγω υπαρχει καποιος οδηγος;

Ευχαριστω πολυ

5cf042e651cc1655e94531f189c4e5c3.jpg

Edited by laniel
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Για την αναβαθμιση να περιμενω μπας και ερθει τιποτα ή πρεπει να κανω κατι εγω χειροκινητα; Αν το κανω εγω υπαρχει καποιος οδηγος;

Ευχαριστω πολυ

5cf042e651cc1655e94531f189c4e5c3.jpg

Δες τα ποστ 2075 και 2080 όλα αναλυτικά.
Link to comment
Share on other sites

Δες τα ποστ 2075 και 2080 όλα αναλυτικά.

 

 

Ok θα το κανω .. το τηλ μετα θα ειναι οπως το ειχα ή πρεπει ολες οι ρυθμισεις να γίνουν απ την αρχη;

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Ok θα το κανω .. το τηλ μετα θα ειναι οπως το ειχα ή πρεπει ολες οι ρυθμισεις να γίνουν απ την αρχη;

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!

Όχι, δεν χρειάζεται τίποτα να κάνεις. Έρχεται όπως θα ερχόταν επίσημα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Νέα Redmi και Mi με 5G έρχονται... (MTK & Snapdragon)!

https://gr.gizchina.com/2020/05/22/redmi-h-erchetai-me-snapdragon-865-dimensity-1000/

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα με το πρώτο redmi note. Κάθε αλλαγή τηλεφώνου που έκανα ήταν Xiaomi redmi (note ή max). Το rn9pro είναι πολύ καλό τηλέφωνο εκτός...... απο τον άθλιο dialer. Μου έρχεται να το σπάσω. Δικίμασα να εγκαταστήσω το apk του dialer αλλά δεν δουλεύει και δεν γίνεται απεγκατάσταση.

 

Αν κάποιος έχει τρόπο να δουλέψει ο miui dialer ας το γράψει μήπως και σωθούμε! Ξέρει κάποιος αν σε επόμενη αναβάθμιση υπάρχει περίπτωση να μπει ο miui dialer;

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα με το πρώτο redmi note. Κάθε αλλαγή τηλεφώνου που έκανα ήταν Xiaomi redmi (note ή max). Το rn9pro είναι πολύ καλό τηλέφωνο εκτός...... απο τον άθλιο dialer. Μου έρχεται να το σπάσω. Δικίμασα να εγκαταστήσω το apk του dialer αλλά δεν δουλεύει και δεν γίνεται απεγκατάσταση.

 

 

 

Αν κάποιος έχει τρόπο να δουλέψει ο miui dialer ας το γράψει μήπως και σωθούμε! Ξέρει κάποιος αν σε επόμενη αναβάθμιση υπάρχει περίπτωση να μπει ο miui dialer;

Βάζεις αυτόν τον dialer....

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free

 

Τον ορίζεις ως προεπιλεγμένο, θα τον παραμετροποιήσεις όπως εσύ θες και τέλος. Δεν θα γυρίσεις πιστεύω ποτέ σε άλλον.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας το TeamViewer QuickSupport; Το πέρασα χθες και δεν μου δούλευε. Μου δίνει πρόσβαση μόνο στο να βλέπω την οθόνη χωρίς την δυνατότητα χειρισμών.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να ενεργοποιήσω;

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ καλός. Οι επαφές πως μπορούν να οδηγούνται σε αυτόν για κλήση και όχι στον άθλιο google?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φαίνεται πολύ καλός. Οι επαφές πως μπορούν να οδηγούνται σε αυτόν για κλήση και όχι στον άθλιο google?

 

οκ το βρήκα. φαίνεται όντως πολύ καλός. ε υ χ α ρ ι σ τ ώ π ο λ ύ

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις αυτόν τον dialer....

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free

 

Τον ορίζεις ως προεπιλεγμένο, τον παραμετροποιήσεις όπως εσύ θες και τέλος. Δεν θα γυρίσεις πιστεύω ποτέ σε άλλον.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόλις τον έβαλα.

Οι πρώτες εντυπώσεις θετικότατες.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Τι έχει ο dialer της google και δεν σας αρέσει;Εμένα μια χαρά μου φαίνεται,το μόνο που μου λείπει σε σχέση με της xiaomi είναι η ηχογράφηση,τίποτα άλλο.Ακόμα και αυτός που βάλατε δεν έχει ηχογράφηση.
Link to comment
Share on other sites

Της Google είναι για πέταμα.

Καμμία σχέση με τον miui dialer.

Για πείτε και καμμιά εφαρμογή της προκοπής για μηνύματα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Της Google είναι για πέταμα.

Καμμία σχέση με τον miui dialer.

Για πείτε και καμμιά εφαρμογή της προκοπής για μηνύματα.

Textra έχω εγώ και τη θεωρώ κορυφή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...