Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για κάποιο λόγο τις τελευταίες μέρες το ο φορτιστής μου βγάζει ένα code 43.

Το περίεργο είναι ότι ο αντάπτορας με άλλο καλώδιο δουλεύει όπως και το καλώδιο στον υπολογιστή.

δοκίμασα από τον Device Manager όλα τα σχετικά αλλά το πρόβλημα παραμένει.

καμία ιδέα?

Δοκίμασε να μπείς στο Dev menu και κλεισε το "Install via USB".

Τρέξει το Security (και καλά) του κινητού και μετά σύνδεσε στο PC να δείς εάν άλλαξε κάτι.

 

αυτό το έχω πάθει με γκόμενα.. συμβαίνει και σε αναβαθμίσεις κινητών; :X:O

:lol::lol::lol:

Με ξέρανες!!!!

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να μπείς στο Dev menu και κλεισε το "Install via USB".

Τρέξει το Security (και καλά) του κινητού και μετά σύνδεσε στο PC να δείς εάν άλλαξε κάτι.

 

Τίποτα στο Install via USB no apps.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ήρθε η αναβάθμιση σε 10 αρχές Μαρτίου δεν μπόρεσα να προχωρήσω την ώρα εκείνη και μετά χάθηκε και δεν ήρθε ξανά. Είμαι και εγώ 11.0.3.0 EU Να δούμε αν θα έρθει ξανά και πότε....

Ευτυχώς εγώ την έκανα πριν χαθεί. Αλλιώς θα περίμενα ακόμη. ;)

Την έκανα μια μέρα μετά αφότου ήρθε...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα πριν λιγο την έκδοση της συσκευης μου(global MIXM) απο εδω:

 

https://www.notebookcheck.net/Xiaomi-extends-Android-10-rollout-for-the-Redmi-Note-8-Pro.459299.0.html

 

Ακολουθησα τις οδηγιες και την εγκατεστησα. Ολοκληρα 2 γιγα στο κινητο,αλλα αφου δεν παει ο Μωάμεθ στο βουνο...

 

σε εμένα προερχόμενος από την 11.0.6 η 11.0.1.0 δούλεψε κανονικά χωρίς να χρειαστεί να κάνω reset.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ηρθε σε global εδω και 20 μερες.Για οσους δεν ηρθε ας δοκιμασουν να πανε στην ενημερωση συστηματος,να πατησουν πανω δεξια τις 3 τελιτσες και μετα το ληψη τελευταιου πακετου. Εγω ετσι το ειχα κανει και μου ηρθε..
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ηρθε σε global εδω και 20 μερες.Για οσους δεν ηρθε ας δοκιμασουν να πανε στην ενημερωση συστηματος,να πατησουν πανω δεξια τις 3 τελιτσες και μετα το ληψη τελευταιου πακετου. Εγω ετσι το ειχα κανει και μου ηρθε..

 

ξανα κατεβάζει την ίδια, δεν βρίσκει νέα απο κει

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Κι εγώ έτσι την πάτησα όταν είχε καθυστερήσει να έρθει το Android 10. Πάτησα εκεί πάνω και ήρθε ξανά η ίδια!

Απορώ γιατί το έχουν αυτό το μενού εκεί πάνω. Σε τι χρησιμεύει εφόσον δεν έρχεται τίποτα νέο!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

ξανα κατεβάζει την ίδια, δεν βρίσκει νέα απο κει

 

Δοκίμασε να πατήσεις πολλές φορές το 11 και μετά πήγαινε στις 3 τέλειες και δες αν έχει Επιλογή τελευταίο πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Τι αλλάζει αν πατήσεις πολλές φορές το 11; Έρχεται το νέο πακέτο στις τελίτσες;

 

Στα σκαριά και το MIUI 12!

https://techblog.gr/software/miui-12-dierreyse-to-neo-perivallon-christi/

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πατήσεις πολλές φορές το 11 και μετά πήγαινε στις 3 τέλειες και δες αν έχει Επιλογή τελευταίο πακέτο.

 

Επιλογή για τελευταίο πακέτο έχει, πρέπει να το κατεβάσεις μόνος και να το επιλέξεις από τον εσωτερικό χώρο του κινητού

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με rn7 ,σκέφτομαι να πάω σε 8 pro η mi9 lite.Το δεύτερο μιας και υπάρχει σε έλλειψη κλείνω πιο πολύ στο 8 pro.Αξίζει η μετάβαση με την έννοια θα καταλάβω ότι έγινε κάποια αναβάθμιση η πάνω κάτω θα είμαι στα ίδια;Από μέγεθος τι λέει ,μεγάλη διαφορά με το rn7;Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με rn7 ,σκέφτομαι να πάω σε 8 pro η mi9 lite.Το δεύτερο μιας και υπάρχει σε έλλειψη κλείνω πιο πολύ στο 8 pro.Αξίζει η μετάβαση με την έννοια θα καταλάβω ότι έγινε κάποια αναβάθμιση η πάνω κάτω θα είμαι στα ίδια;Από μέγεθος τι λέει ,μεγάλη διαφορά με το rn7;Ευχαριστώ.

Σίγουρα μεγαλύτερη οθόνη έχει το rn8 Pro.

Δες το και μόνος σου!

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9513&idPhone2=9812#48mp,*,*

Υποβάθμιση σε καμία περίπτωση...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με rn7 ,σκέφτομαι να πάω σε 8 pro η mi9 lite.Το δεύτερο μιας και υπάρχει σε έλλειψη κλείνω πιο πολύ στο 8 pro.Αξίζει η μετάβαση με την έννοια θα καταλάβω ότι έγινε κάποια αναβάθμιση η πάνω κάτω θα είμαι στα ίδια;Από μέγεθος τι λέει ,μεγάλη διαφορά με το rn7;Ευχαριστώ.

 

Δέν αξίζει ρε φίλε να πάς στο note 8 Pro απο την στιγμή που έχει βγεί η μετά έκδοση της σειράς redmi..να έλεγες για λίγο νωρίτερα ναί..άν έχεις gcam στο note 7 έχεις φωτογραφίες σαν dslr..οπότε απο θέμα φωτογραφίας δεν αξίζει..και απο άλλες απόψεις δεν πιστεύω να σου κάνει τέτοια κολλήματα ουτος ώστε να κάνεις την μετάβαση..απλά περειμένεις να πέσει το note 9s και πάς σε αυτό.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Όπου και να πάει σε καμία περίπτωση δεν υποβαθμίζεται. Όσο για gcam υπάρχει και για το Note 8pro.

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-wyroczen/

Επίσης έχει και nfc, αν το χρειάζεται, κάτι που δεν έχουν όλα τα 9άρια!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτά σκεφτόμουν...υποβάθμιση σίγουρα δεν είναι άλλα νομίζω (μπορεί να κάνω και λάθος) ούτε κάποια ουσιαστική αναβάθμιση ,σίγουρα έχει μεγαλύτερη οθόνη,μεγαλύτερη μπαταρία,nfc, αλλά μέχρι εκεί .Κατά τα άλλα με rn7 εχω παρά πολύ καλή κάμερα με περασμένη gcam και δεν έχω κολλήματα και σχετικά καλή αυτονομια.Το 9άρι με τίποτα δεν το σκέφτομαι ,ο κύριος λόγος είναι ότι βγάλανε το nfc.
Link to comment
Share on other sites

Αυτά σκεφτόμουν...υποβάθμιση σίγουρα δεν είναι άλλα νομίζω (μπορεί να κάνω και λάθος) ούτε κάποια ουσιαστική αναβάθμιση ,σίγουρα έχει μεγαλύτερη οθόνη,μεγαλύτερη μπαταρία,nfc, αλλά μέχρι εκεί .Κατά τα άλλα με rn7 εχω παρά πολύ καλή κάμερα με περασμένη gcam και δεν έχω κολλήματα και σχετικά καλή αυτονομια.Το 9άρι με τίποτα δεν το σκέφτομαι ,ο κύριος λόγος είναι ότι βγάλανε το nfc.

Ούτε το δικό σου πρέπει να έχει nfc. Γι αυτό είπα αν θέλεις οπωσδήποτε nfc πας RN8 Pro. Κι αυτό παίρνει gcam.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

μολις ηρθε το κινητο

δωρο για τα γενεθλια του μικρου

ανοιξε κατευθειαν με MUI 11

αγοραστηκε απο αρενα77 (με αυτοκολλητο infoquest)

επειδη δουλευει απο το 2012 με χιαομι δε θα εχει προβλημα

 

φωτο ειδα μια χαρα (δεν ειμαστε και εξπερ) , εμενα μου φανηκε λιγο γκουμουτσα αλλα ΟΚ

 

υπαρχουν πουθενα τιπς για το συγκεκριμενο?

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

μολις ηρθε το κινητο

 

δωρο για τα γενεθλια του μικρου

 

ανοιξε κατευθειαν με MUI 11

 

αγοραστηκε απο αρενα77 (με αυτοκολλητο infoquest)

 

επειδη δουλευει απο το 2012 με χιαομι δε θα εχει προβλημα

 

 

 

φωτο ειδα μια χαρα (δεν ειμαστε και εξπερ) , εμενα μου φανηκε λιγο γκουμουτσα αλλα ΟΚ

 

 

 

υπαρχουν πουθενα τιπς για το συγκεκριμενο?

Καλορίζικο καταρχήν.. σκρουτζομαγαζο και εγγύηση απο infoquest; μου κάνει εντύπωση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

μολις ηρθε το κινητο

δωρο για τα γενεθλια του μικρου

ανοιξε κατευθειαν με MUI 11

αγοραστηκε απο αρενα77 (με αυτοκολλητο infoquest)

επειδη δουλευει απο το 2012 με χιαομι δε θα εχει προβλημα

 

φωτο ειδα μια χαρα (δεν ειμαστε και εξπερ) , εμενα μου φανηκε λιγο γκουμουτσα αλλα ΟΚ

 

υπαρχουν πουθενα τιπς για το συγκεκριμενο?

 

Καλορίζικο!

Link to comment
Share on other sites

ναι

και μενα

αλλα μεσα απο τη ζελατινα ειχε το infoquest

Καλορίζικο κι από μένα. Φαίνεται άλλαξε και πολιτική ο... Σκρουτζ! ;)

 

εμενα μου φανηκε λιγο γκουμουτσα αλλα ΟΚ

Δεν πειράζει. Σε μια βδομάδα θα... μικραίνει! ;) :)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια .εχω ένα smartswatch και ένα bluetouth ακουστικα.αν για καποιο λογο αποσυνδεθεί από το ρολοι αλλα μερικες φορες και στο ασχετο μου ανοιγοκλεινει συνεχεια το bluetooth και πρεπει να προλάβω όταν ανοιγει να πατησω να κανει συνδεση στο ρολοι για να μπει χειροκίνητα να κανει συνδεση για να σταματησει να ανοιγοκλεινει
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

 

Μου ράγισε το γυαλί από τη πίσω κάμερα.

 

Υπάρχει ανταλλακτικό?

 

Το έχει αλλάξει κανένας?

 

Πρέπει να βγει το πίσω καπάκι πρώτα?

 

Κάποιο λινκ για ανταλλακτικό?

 

Ευχαριστώ όποιον βοηθήσει.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

 

Μου ράγισε το γυαλί από τη πίσω κάμερα.

 

Υπάρχει ανταλλακτικό?

 

Το έχει αλλάξει κανένας?

 

Πρέπει να βγει το πίσω καπάκι πρώτα?

 

Κάποιο λινκ για ανταλλακτικό?

 

Ευχαριστώ όποιον βοηθήσει.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Με μία γρήγορη ματιά https://www.bestprice.gr/cat/6720/diafora-antallaktika-kinhtwn.html?q=redmi+note+8+pro+%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1 για τζαμάκια

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι υπήρχαν και τέτοια ανταλλακτικά για τη συσκευή μας! Το θέμα είναι πως τα περνάς...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...