Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ μια από τα ίδια global 12.0.10 .

Το κινητό κινητό δεν έχει έχει θέματα θέματα,Αξίζει να πάμε στην EU?

 

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, aristidis540 said:

Και εγώ μια από τα ίδια global 12.0.10 .

Το κινητό κινητό δεν έχει έχει θέματα θέματα,Αξίζει να πάμε στην EU?

 

Ουσιαστικά δεν έχω πρόβλημα, το κινητό ρολαρει άνετα. Ανησυχώ στο θέμα ασφάλειας μόνο, γιατί δεν πήρε αναβάθμιση ασφαλείας εδώ και 1,5 χρόνια. Θα το κρατήσω μέχρι την άνοιξη και μετά πάμε για αλλαγή. Το τηλέφωνο το πήρα Νοέμβριο 19, θα έχει 3,5 χρόνια. Τα έβγαλε τα λεφτά του. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τι είναι το Προφίλ Εργασίας;

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με την αναζήτηση επαφών, δεν τις εμφανίζει όλες όταν γράφω στην αναζήτηση και βγάζει μερικές κάτω από έναν τίτλο "Προφίλ Εργασίας", τις οποίες όμως δεν μπορώ να ανοίξω!

Εάν κάνω όμως scroll down με το γράμμα στις επαφές μου, τις βρίσκω κανονικά όλες και ανοίγουν.

Πως γίνεται να το καταργήσω αυτό το Προφίλ Εργασίας και να βρίσκω όλες τις επαφές μου με την αναζήτηση κανονικά και να ανοίγουν κιόλας από εκεί; f20ab978cd056f8f0bbaaa8eedf5b041.jpg

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, topmar said:

Παιδιά, τι είναι το Προφίλ Εργασίας;

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με την αναζήτηση επαφών, δεν τις εμφανίζει όλες όταν γράφω στην αναζήτηση και βγάζει μερικές κάτω από έναν τίτλο "Προφίλ Εργασίας", τις οποίες όμως δεν μπορώ να ανοίξω!

Εάν κάνω όμως scroll down με το γράμμα στις επαφές μου, τις βρίσκω κανονικά όλες και ανοίγουν.

Πως γίνεται να το καταργήσω αυτό το Προφίλ Εργασίας και να βρίσκω όλες τις επαφές μου με την αναζήτηση κανονικά και να ανοίγουν κιόλας από εκεί; f20ab978cd056f8f0bbaaa8eedf5b041.jpg

Mi 9 Lite via Tapatalk
 

Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να το ψάξεις στίς Ρυθμίσεις>Google>Ρύθμιση και επαναφορά>Ρύθμιση του προφίλ εργασίας σας. Κάποτε πρέπει να το δημιούργησες....

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να το ψάξεις στίς Ρυθμίσεις>Google>Ρύθμιση και επαναφορά>Ρύθμιση του προφίλ εργασίας σας. Κάποτε πρέπει να το δημιούργησες....
Μόλις πάω εκεί, λέει να δημιουργήσω τώρα ένα προφίλ.... Δεν έχω κάνει τίποτα τέτοιο ρε φίλε...

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, topmar said:

Μόλις πάω εκεί, λέει να δημιουργήσω τώρα ένα προφίλ.... Δεν έχω κάνει τίποτα τέτοιο ρε φίλε...

Mi 9 Lite via Tapatalk
 

Τότες δεν κατέω πράμα.... που λέμε και εμείς οι Κρητικοί 

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αντικαταστήσω την μπαταρία,  ξέρει κανείς κάποιο κατάστημα στην Ελλάδα ή και απέξω να πουλά γνήσιες μπαταρίες για το mi 9 lite ; Σε τελική, αξίζει τον κόπο (και το χρήμα) να προβώ σε αλλαγή;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αντικαταστήσω την μπαταρία,  ξέρει κανείς κάποιο κατάστημα στην Ελλάδα ή και απέξω να πουλά γνήσιες μπαταρίες για το mi 9 lite ; Σε τελική, αξίζει τον κόπο (και το χρήμα) να προβώ σε αλλαγή;
Καλή ιδέα αυτή... Γνήσια ΟΕΜ μπαταρία είναι BM4F 4030mAh για το κινητό αυτό;

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

€ 14,49 35%OFF | NOHON Battery For Xiaomi Mi 8 9 Lite SE 9T Pro 10 POCOPHONE F1 F2 Pro CC9 CC9E A3 5X 6X Replacement Bateria BM3J BM3E BM3L BM3M
https://a.aliexpress.com/_mMLui1y

Nohon ότι καλύτερο σε oem μπαταρία, γνήσια δεν υπάρχει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει άραγε όμως η αλλαγή;; Το έχει κάνει κανείς;

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, topmar said:

Αξίζει άραγε όμως η αλλαγή;; Το έχει κάνει κανείς;

Mi 9 Lite via Tapatalk
 

Λυπάμαι να το αποσύρω το τηλέφωνο γιατί ακόμη δουλεύει άνετα, η μπαταρία του έχει πέσει μετά από 3 χρόνια (φυσιολογικό), αλλά αν υπάρχει καλή μπαταρία σε λογική τιμή γιατί όχι;. Στο eBay υπάρχει στοκ, αλλά δεν είναι nohon. 

Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου αξίζει, το τηλέφωνο πάει μπάλα χωρίς κολλήματα χωρίς bugs. Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος... Η μπαταρία έχει πέσει λίγο και εμένα αλλά θα σκεφτώ για αντικατάσταση σε 6μηνο.Θα έλεγα μην πας σε κάτι πέρα από nohon. Πολλοί που έχουν βάλει oem λένε ότι είναι χειρότερη η μπαταρία από ότι ήταν πριν την αλλάξουν. 

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το κινητό σε αυτοκίνητο, με Android Auto;

Όταν το συνδέω στο δικό μου όχημα, δεν βγάζει το κλασικό pop up παράθυρο επιλογής σύνδεσης (για να επιλέξω την επιλογή σύνδεσης με Android Auto), αλλά μόνο φορτίζει απευθείας.

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2023 at 12:13 ΠΜ, topmar said:

Αξίζει άραγε όμως η αλλαγή;; Το έχει κάνει κανείς;

Mi 9 Lite via Tapatalk
 

Έκανα αλλαγή μπαταρίας και με την ευκαιρία άλλαξα και το πίσω γυαλί που το είχα  σπάσει.

Εμένα μου φάνηκε εύκολο,έβαλα της Nohon που γράφει ο φίλος.Περίμενα κάτι καλύτερο άλλα οκ.

Τώρα για την αλλαγή το πάτε σε έναν ηλεκτρονικό,άντε άλλο ένα 10αρικο.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας έχω το κινητο xiaomi mi 9 lite.

Ξαφνικά δεν ανοιγει η οθόνη,βγάζει κατι καθετες γραμμές.Υπεθεσα οτι εσπασε η οθόνη χωρις να φαίνεται ράγισμα.

Το πήγα στο σερβις της vodafone στην πόλη μου , δοκίμασαν δικη τους οθόνη αλλά δεν τα κατάφεραν. Μου είπαν μπορει να ειναι πλακέτα αλλά δεν ήταν σιγουροι. Το θέμα ειναι  ότι έχω αποθηκευμένα στη μνήμη του κινητού πολλά χρήσιμα τηλεφωνα , φωτογραφίες και άλλα δεδομένα.

Δυστυχώς δεν μπορώ να μπώ μέσα από υπολογιστη γιατί  ναι μεν το αναγνωρίζει, αλλά μου ζητάει να κάνει αποδοχή το κινητο και φυσικα χωρίς οθόνη δεν γίνεται αποδοχή.

Μήπως ξέρετε κανένα πολύ ειδικό σέρβις στην Αθήνα να το  πάω μήπως και μπορέσουν να το επισκευάσουν;

Ευχαριστω πολύ.

Edited by APELL
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Δεν κρατούσα πάνω απο χρόνο κινητό,όμως αυτό συνεχίζει....Με την οθόνη στον χαλικοδρομο πέρασε όχημα 2 τόνων.Αν ήταν πλαστικό θα γινόταν κομματια 😁

IMG_20230908_153645 (1).jpg

IMG_20230908_153654 (1).jpg

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2023 at 4:11 ΜΜ, aristidis540 said:

Δεν κρατούσα πάνω απο χρόνο κινητό,όμως αυτό συνεχίζει....Με την οθόνη στον χαλικοδρομο πέρασε όχημα 2 τόνων.Αν ήταν πλαστικό θα γινόταν κομματια 😁

IMG_20230908_153645 (1).jpg

IMG_20230908_153654 (1).jpg

Πραγματικά είναι εξαιρετικό τηλέφωνο και πλέον την ποιότητα κατασκευής του συναντάς μόνο σε ναυαρχίδες. Για όποιον ενδιαφέρεται εδώ και καιρό έχω περάσει την evolution X και έχει δώσει άλλο αέρα στη συσκευή... Android 13, security patch καθε μήνα, απίθανη διαχείριση μπαταρίας, χωρίς bugs. Σκεφτόμουν να αλλάξω τηλέφωνο αλλά με το πέρασμα της ρομ λέω να το κρατήσω για όσο πάει!! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...