Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχθές το βράδυ έκανα δοκιμή να δω πόσο πέφτει η μπαταρία του, με κλειστά WiFi και δεδομένα, δηλαδή μόνο ως τηλέφωνο να με πάρουν ήταν σε λειτουργία (δηλαδή όχι στην πτήση).

 

Το άφησα 00:00 στο 50% και το πρωί στις 08:00 ήταν πάλι στο 50%.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα το έχω με ανοιχτό Wi-Fi όταν κοιμάμαι, μαζί με λειτουργία πτήσης. Πάντα η μπαταρία πέφτει τουλάχιστον 5-10%.

 

Γενικά όλη την ημέρα το κάνει αυτό. Κάτι ρουφάει την μπαταρία και καμία εφαρμογή δεν φαίνεται να κάνει πολλή χρήση. Κι αν κλείσω το Wi-Fi και το αφήσω με ανοιχτά data, ακόμα χειρότερα.

 

Global ROM.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα το έχω με ανοιχτό Wi-Fi όταν κοιμάμαι, μαζί με λειτουργία πτήσης. Πάντα η μπαταρία πέφτει τουλάχιστον 5-10%.

 

Γενικά όλη την ημέρα το κάνει αυτό. Κάτι ρουφάει την μπαταρία και καμία εφαρμογή δεν φαίνεται να κάνει πολλή χρήση. Κι αν κλείσω το Wi-Fi και το αφήσω με ανοιχτά data, ακόμα χειρότερα.

 

Global ROM.

 

ναι κάπου 10% τρώει και το δικό μου... μάλλον θα αρχίσω να διαγράφω εφαρμογές μέχρι να την βρω.

-κατι άλλο..... ξέχασα απο που ανοίγει η ένδειξη τις ταχύτητας του δικτύου,που βρίσκετε?

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

ναι κάπου 10% τρώει και το δικό μου... μάλλον θα αρχίσω να διαγράφω εφαρμογές μέχρι να την βρω.

-κατι άλλο..... ξέχασα απο που ανοίγει η ένδειξη τις ταχύτητας του δικτύου,που βρίσκετε?

 

προβολή>κέντρο ελέγχου>Εμφάνιση ταχύτητας σύνδεσης.

Πάντως εμένα με ανοιχτό wifi και χωρίς λειτουργία πτήσης ,με μία κάρτα sim πέφτει 3-4% στο 8άωρο το βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια αν δεν μπω στην εφαρμογη του messenger και viber δεν ερχεται κανενα μηνυμα και μολις μπω ερχονται ολα μαζεμενα. Δεν γινοταν απο παντα αυτο προφανως. Διορθωνεται καπως;
Link to comment
Share on other sites

Τελευταια αν δεν μπω στην εφαρμογη του messenger και viber δεν ερχεται κανενα μηνυμα και μολις μπω ερχονται ολα μαζεμενα. Δεν γινοταν απο παντα αυτο προφανως. Διορθωνεται καπως;
Α, ναι, κι αυτό συμβαίνει στο δικό μου, όντως... Χάνω μηνύματα έτσι που έπρεπε να διαβάζονται στην ώρα τους... Καμία λύση;;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Α, ναι, κι αυτό συμβαίνει στο δικό μου, όντως... Χάνω μηνύματα έτσι που έπρεπε να διαβάζονται στην ώρα τους... Καμία λύση;;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και σε μενα συμβαινει αυτο,εχει λιγες μερες που γίνεται αυτο ενω δεν συνέβαινε....μαλλον απο την αναβάθμιση της εφαρμογης ισως...,ποιος ξερει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δουλεύει κανείς το Android Auto από το κινητό μας, σε αυτοκίνητο;;

 

Μετά από το τελευταίο update του Android Auto, δεν συνδέεται σε αυτοκίνητο, στο οποίο δούλευε μια χαρά πριν από το update.

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εαν εχει σχεση η τελευταία ενημέρωση αλλα απο χθες το τηλ βγάζει αυτο συνέχεια ...

%5Bimg%5Dhttps%3A//i.imgur.com/aw4kBIF.jpg?1[/img]

οταν παταω (προβολη σύνοψης) μου βγαζει την αναφορά σφάλματος που στέλνω αλλα δεν σταματάει.

Γνωρίζει κανείς τι γίνεται η θα χρειαστεί παλι να το επαναφέρω?:(

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εαν εχει σχεση η τελευταία ενημέρωση αλλα απο χθες το τηλ βγάζει αυτο συνέχεια ...

%5Bimg%5Dhttps%3A//i.imgur.com/aw4kBIF.jpg?1[/img]

οταν παταω (προβολη σύνοψης) μου βγαζει την αναφορά σφάλματος που στέλνω αλλα δεν σταματάει.

Γνωρίζει κανείς τι γίνεται η θα χρειαστεί παλι να το επαναφέρω?:(

 

Βρες την εφαρμογή Ασφάλεια στις εγκατεστημένες και δοκίμασε κάτω αυτά που λέει για απεγκατασταση ενημερώσεων και εκκαθάριση δεδομένων.

 

https://ibb.co/2gcVyCb

Link to comment
Share on other sites

Βρες την εφαρμογή Ασφάλεια στις εγκατεστημένες και δοκίμασε κάτω αυτά που λέει για απεγκατασταση ενημερώσεων και εκκαθάριση δεδομένων.

 

https://ibb.co/2gcVyCb

 

thanks ήθελε καθαρισμό δεδομένων ...

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πράσινη οθόνη και που το έστειλα για αλλαγή οθόνη με εγγύηση... Μου είπαν τα κλασσικά ότι πήρε υγρασία και η αλλαγή οθόνης στοιχίζει 135 ευρώ... Όποιος ενδιαφέρεται για αξεσουάρ... που είναι σε κούτα... Ας πει Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δουλεύει κανείς το Android Auto από το κινητό μας, σε αυτοκίνητο;;

 

Μετά από το τελευταίο update του Android Auto, δεν συνδέεται σε αυτοκίνητο, στο οποίο δούλευε μια χαρά πριν από το update.

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα, κανένας άλλος με το ίδιο πρόβλημα;;

 

Βασικά παρατήρησα ότι δεν βγάζει καθόλου τις 3 εκείνες επιλογές όταν συνδέεται το καλώδιο στη θύρα του κινητού (μεταφορά αρχείων, χωρίς μεταφορά αρχείων, φόρτιση), πράγμα που έκανε πριν.

 

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κανένας άλλος με το ίδιο πρόβλημα;;

 

Βασικά παρατήρησα ότι δεν βγάζει καθόλου τις 3 εκείνες επιλογές όταν συνδέεται το καλώδιο στη θύρα του κινητού (μεταφορά αρχείων, χωρίς μεταφορά αρχείων, φόρτιση), πράγμα που έκανε πριν.

 

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

Το αυτοκίνητο μου είναι παλιό και δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά θα σου πρότεινα να κάνεις μία εκκαθάριση στην cashe της εφαρμογής χάρτες(Maps) και αν σου κάνει πάλι τα ίδια δοκίμασε να κάνεις απεγκατάσταση ενημέρωσης μπας και στρώσει...

Αυτό με το καλώδιο φαντάζομαι να λες όταν το συνδέσεις στο αυτοκίνητο και όχι στο pc;

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αλλαγή από mi 9 lite σε poco x3?

Δεν με ενδιαφέρει η ποιότητα κατασκευής και αν έχω amoled η όχι

 

Κάμερες αν έχει καλύτερες

Για την μπαταρία ξέρω ότι είναι τέρας

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αλλαγή από mi 9 lite σε poco x3?

Δεν με ενδιαφέρει η ποιότητα κατασκευής και αν έχω amoled η όχι

 

Κάμερες αν έχει καλύτερες

Για την μπαταρία ξέρω ότι είναι τέρας

 

Η κάμερα του poco μάλλον ειναι πιο σκοτεινή και στο χαμηλό φωτισμό εχει περισσότερο θόρυβο,το poco βέβαια έχει καλύτερη μπαταριά, δυνατότερο επεξεργαστή και μεγαλύτερη οθόνη.

https://www.notebookcheck.net/Comparison-test-Sony-IMX686-vs-IMX586-The-big-camera-revolution-comes-to-nothing.454689.0.html

Άλλα απο εκει και πέρα είναι ανάλογα τι θελει ο καθένας απο το κινητό του.

Εγω πάντως εχω φτάσει στα ορια μου σε μέγεθος και βάρος,το επόμενο κινητό μάλλον θα είναι κατι ελάχιστα πιο μικρο και ελπίζω πιο ελαφρύ.(να ευχαριστήσω την apple γιατί με το mini που έβγαλε όλες οι εταιρίες θα ακολουθήσουν)

Για μένα πάντως κινητό χωρίς amoled κόβετε χωρίς δεύτερη σκέψη.

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του poco μάλλον ειναι πιο σκοτεινή και στο χαμηλό φωτισμό εχει περισσότερο θόρυβο,το poco βέβαια έχει καλύτερη μπαταριά, δυνατότερο επεξεργαστή και μεγαλύτερη οθόνη.

https://www.notebookcheck.net/Comparison-test-Sony-IMX686-vs-IMX586-The-big-camera-revolution-comes-to-nothing.454689.0.html

Άλλα απο εκει και πέρα είναι ανάλογα τι θελει ο καθένας απο το κινητό του.

Εγω πάντως εχω φτάσει στα ορια μου σε μέγεθος και βάρος,το επόμενο κινητό μάλλον θα είναι κατι ελάχιστα πιο μικρο και ελπίζω πιο ελαφρύ.(να ευχαριστήσω την apple γιατί με το mini που έβγαλε όλες οι εταιρίες θα ακολουθήσουν)

Για μένα πάντως κινητό χωρίς amoled κόβετε χωρίς δεύτερη σκέψη.

 

+1000 Συμφωνώ Απολύτα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κρασαρει σε κανέναν άλλο η εφαρμογή του ραδιοφώνου, όταν ακούει 102.5 MHz ή μόνο εγώ έχω την "τιμή"; :p

 

Όχι πως ακούω τον συγκεκριμένο σταθμό, απλά τυχαία το ανακάλυψα πως κρασαρει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες μόλις ανακάλυψα ότι δεν δουλεύει η αναμονή κλήσης....μέχρι τώρα νόμιζα ότι είναι προνόμιο των συμβολαίων και δεν ισχύει στην καρτοκινητή f2g αλλά το έκαναν φίλοι και είναι σίγουρο ότι ισχύει και στο f2g. Οτι και να έκανα δεν δουλεύει....είμαι με την MIUI global 12.0.4

Μπορείτε να τσεκάρετε και να μου πείτε;;;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες μόλις ανακάλυψα ότι δεν δουλεύει η αναμονή κλήσης....μέχρι τώρα νόμιζα ότι είναι προνόμιο των συμβολαίων και δεν ισχύει στην καρτοκινητή f2g αλλά το έκαναν φίλοι και είναι σίγουρο ότι ισχύει και στο f2g. Οτι και να έκανα δεν δουλεύει....είμαι με την MIUI global 12.0.4

Μπορείτε να τσεκάρετε και να μου πείτε;;;

 

Σε εμενα δουλευει. 12.0.4

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αλλαγή σε realme 7 pro?

Κυρίως για μπαταρία και αν έχει καλύτερες κάμερες θα ήμουν κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...