Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,στο iphone 11 της κοπέλας μου είχε γίνει αντικατάσταση κάποια στιμγή με refurbished γιατί σταμάτησε να λειτουργεί ξαφνικά bluetooth & wifi...το κινητό είχε 93% υγεία μπαταρίας πριν 1 μήνα και εχθές πριν την αναβάθμιση είχε 86% υγεία μπαταρίας..δεν νομίζω οτι έχει υπόλοιπο εγγύησης και ενω το κινητο της πήγαινε άνετα απο το πρωί μέχρι το βράδυ πλέον το φορτίζει και το μεσημέρι. Υπάρχει κάποια πρόταση; σαν επιλογή έχουμε να το πάει σε ενα κατάστημα να αλλάξει μπαταρία με αυθεντική στα 50€(ετσι της είπαν) και υπάρχουν και πιο φθηνές αλλα δεν το προτείνουν

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

50€ και αυθεντική αποκλείεται.
99€ έχει η γνήσια (μετά τις τελευταίες αυξήσεις που έκανε η Apple) σε εξουσιοδοτημένο service. 

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, pavlidisc said:

50€ και αυθεντική αποκλείεται.
99€ έχει η γνήσια (μετά τις τελευταίες αυξήσεις που έκανε η Apple) σε εξουσιοδοτημένο service. 

99 ειναι πάρα πολλά. που είδες αυτό το νούμερο? Εγω ξέρω για 59 σε πιο καινούργια μονέλα,αρα 50 είναι normal στο παλιό 11άρι...

25 minutes ago, arxontas2323 said:

Καλησπέρα,στο iphone 11 της κοπέλας μου είχε γίνει αντικατάσταση κάποια στιμγή με refurbished γιατί σταμάτησε να λειτουργεί ξαφνικά bluetooth & wifi...το κινητό είχε 93% υγεία μπαταρίας πριν 1 μήνα και εχθές πριν την αναβάθμιση είχε 86% υγεία μπαταρίας..δεν νομίζω οτι έχει υπόλοιπο εγγύησης και ενω το κινητο της πήγαινε άνετα απο το πρωί μέχρι το βράδυ πλέον το φορτίζει και το μεσημέρι. Υπάρχει κάποια πρόταση; σαν επιλογή έχουμε να το πάει σε ενα κατάστημα να αλλάξει μπαταρία με αυθεντική στα 50€(ετσι της είπαν) και υπάρχουν και πιο φθηνές αλλα δεν το προτείνουν

Ναι, αυτό να κάνει. Να πάει σε επίσημο service και να βάλει αυθεντική.

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, koutsis said:

99 ειναι πάρα πολλά. που είδες αυτό το νούμερο? Εγω ξέρω για 59 σε πιο καινούργια μονέλα,αρα 50 είναι normal στο παλιό 11άρι...

iStorm
Document

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, pavlidisc said:

πότε ανέβασαν τόσο τις τιμές? εγώ θυμάμαι 59 είχε η αλλαγή. 🤔

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, koutsis said:

πότε ανέβασαν τόσο τις τιμές? εγώ θυμάμαι 59 είχε η αλλαγή. 🤔

Βρε συ....59€ είχε στο iPhone 4 🤣😂
Πριν την άνοδο (1-2 μήνες έχει αν δεν κάνω λάθος) η τιμή για το 11άρι ήταν 89€.
Πάντως με 50 ή 59...ούτε από τα LiDL που λένε...😋

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pavlidisc said:

50€ και αυθεντική αποκλείεται.
99€ έχει η γνήσια (μετά τις τελευταίες αυξήσεις που έκανε η Apple) σε εξουσιοδοτημένο service. 

 

1 hour ago, koutsis said:

99 ειναι πάρα πολλά. που είδες αυτό το νούμερο? Εγω ξέρω για 59 σε πιο καινούργια μονέλα,αρα 50 είναι normal στο παλιό 11άρι...

Ναι, αυτό να κάνει. Να πάει σε επίσημο service και να βάλει αυθεντική.

καταρχας να σας ευχαριστησω και τους 2 για την αμεση απαντηση,γνωριζουμε αν θα κρατησουν παραπανω απο μερα το κινητο(istorm);

(στα samsung ειμαι συνηθισμενος να το παιρνω την ιδια μερα οταν χρειαστει)

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, arxontas2323 said:

 

γνωριζουμε αν θα κρατησουν παραπανω απο μερα το κινητο(istorm);

Εάν συνεννοηθείς τηλεφωνικά ή μέσω email από πριν, μπορεί να το πάρεις και άμεσα (μετά από 1-2 ώρες).

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, arxontas2323 said:

γνωριζουμε αν θα κρατησουν παραπανω απο μερα το κινητο(istorm);

Αν δεν το έχεις πάει ήδη, προτίμησε Document. Ανάλογα τη διαθεσιμότητα του ανταλλακτικού μπορεί να το πάρεις και σε λίγες ώρες. Θα σου πουν οι ίδιοι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athanaso77 said:

Αν δεν το έχεις πάει ήδη, προτίμησε Document. Ανάλογα τη διαθεσιμότητα του ανταλλακτικού μπορεί να το πάρεις και σε λίγες ώρες. Θα σου πουν οι ίδιοι.

Έχει μόνο στην Αθήνα δυστυχώς!!

 

3 ώρες πριν, pavlidisc said:

Εάν συνεννοηθείς τηλεφωνικά ή μέσω email από πριν, μπορεί να το πάρεις και άμεσα (μετά από 1-2 ώρες).

Αυτό θα γίνει!! ευχαριστώ πολύ!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα. Ήμουν κατοχος Iphone του 4s και του 5s και έπειτα android. Μετά από χρόνια σκέφτομαι την επιστροφή με μπάτζετ γύρω στα 350. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω ποιο να πάρω. Μεταχειρισμένο φυσικά γιατί τα νέα δεν πλησιάζονται. Eiμαι μεταξύ XR και του 11. Δεν ξέρω αν μπορεί να μπει στην κουβέντα και το xs. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by dimitris_213
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, dimitris_213 said:

Καλημέρα. Ήμουν κατοχος Iphone του 4s και του 5s και έπειτα android. Μετά από χρόνια σκέφτομαι την επιστροφή με μπάτζετ γύρω στα 350. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω ποιο να πάρω. Μεταχειρισμένο φυσικά γιατί τα νέα δεν πλησιάζονται. Eiμαι μεταξύ XR και του 11. Δεν ξέρω αν μπορεί να μπει στην κουβέντα και το xs. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Το καλύτερο είναι να πάρεις το νεότερο που μπορείς με βάση τα λεφτά σου. Το 11 είναι μια καλή επιλογή αν και η οθόνη του είναι lcd 720p. Έχει βέβαια καλύτερες κάμερες σε σχέση με το xr και είναι ένα χρόνο νεότερο. Εγώ εκεί θα πήγαινα για αρχή.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, koutsis said:

Το καλύτερο είναι να πάρεις το νεότερο που μπορείς με βάση τα λεφτά σου. Το 11 είναι μια καλή επιλογή αν και η οθόνη του είναι lcd 720p. Έχει βέβαια καλύτερες κάμερες σε σχέση με το xr και είναι ένα χρόνο νεότερο. Εγώ εκεί θα πήγαινα για αρχή.

Ε ναι αυτό λέω και εγώ. Με βάση το οικονομικό μέχρι εκεί με παίρνει. Απλά το xr το βρίσκω στα 280 ενώ το 11αρι στα 350. Και σκέφτομαι αν αξίζει το επιπλέον 70αρι.

Link to comment
Share on other sites

Όσο πιο πολλά αντέχει η τσέπη σου τόσο καλύτερα 

Το 11αρι είναι πολύ καλή συσκευή πάντως 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tasos19s said:

Όσο πιο πολλά αντέχει η τσέπη σου τόσο καλύτερα 

Το 11αρι είναι πολύ καλή συσκευή πάντως 

Χαχαχα...έτσι είναι. Απλά επειδή η τσέπη μας δεν αντέχει και πολλά πολλά, προσπαθώ με όσο το δυνατόν λιγότερα χρήματα να κάνω την  καλύτερη για εμένα επιλογή. Και εγώ πάντως προς τα εκεί πηγαίνω. Σας ευχαριστώ όλους

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, dimitris_213 said:

Ε ναι αυτό λέω και εγώ. Με βάση το οικονομικό μέχρι εκεί με παίρνει. Απλά το xr το βρίσκω στα 280 ενώ το 11αρι στα 350. Και σκέφτομαι αν αξίζει το επιπλέον 70αρι.

Σίγουρα αξίζει το 70άρι.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dimitris_213 said:

Χαχαχα...έτσι είναι. Απλά επειδή η τσέπη μας δεν αντέχει και πολλά πολλά, προσπαθώ με όσο το δυνατόν λιγότερα χρήματα να κάνω την  καλύτερη για εμένα επιλογή. Και εγώ πάντως προς τα εκεί πηγαίνω. Σας ευχαριστώ όλους

Εννοώ αυτά που έχεις στο μυαλό σου, πάρε το πιο ακριβό που αντέχεις 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Tasos19s said:

Εννοώ αυτά που έχεις στο μυαλό σου, πάρε το πιο ακριβό που αντέχεις 

Ναι ναι κατάλαβα. Μάλλον καταλήγω στο 11αρι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας, αντιμετωπίζω ένα θεματακι με τις κλήσεις. Μιλάω για περίπου ένα δύο λεπτά κ μετά κόβεται η γραμμή. Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος? Να ενημερώσω ότι έκανα αναβάθμιση στο ios 16.5 αλλά το αντιμετώπιζα και πριν. Έχω cosmote και η εταιρεία μου είπε να δοκιμάσω τη sim σε άλλη συσκευή. Για πείτε μου τι μπορεί να φταίει κατά τη γνώμη σας? 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, thor21 said:

Καλησπέρα σας, αντιμετωπίζω ένα θεματακι με τις κλήσεις. Μιλάω για περίπου ένα δύο λεπτά κ μετά κόβεται η γραμμή. Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος? Να ενημερώσω ότι έκανα αναβάθμιση στο ios 16.5 αλλά το αντιμετώπιζα και πριν. Έχω cosmote και η εταιρεία μου είπε να δοκιμάσω τη sim σε άλλη συσκευή. Για πείτε μου τι μπορεί να φταίει κατά τη γνώμη σας? 

Σε όλους μας έχει συμβεί 

Επανεκκινηση πρώτα κάνε 

Μετά παρατήρησε εάν στο κάνει σε μια περιοχή μόνο πχ στο σπίτι ή στο κάνει όπου και να είσαι πχ στο σπίτι, στην δουλειά και μακριά από όλα αυτά πάλι το κάνει…

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει κ επανεκκίνηση, το κάνει κ στη δουλειά κ πριν λίγο κ στο σπίτι. Το έκανε κ παλιά όπως είπα πριν είχα κάνει ενημέρωση συστήματος κ σταμάτησε κ τώρα πια το κάνει πάλι.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, thor21 said:

Έχω κάνει κ επανεκκίνηση, το κάνει κ στη δουλειά κ πριν λίγο κ στο σπίτι. Το έκανε κ παλιά όπως είπα πριν είχα κάνει ενημέρωση συστήματος κ σταμάτησε κ τώρα πια το κάνει πάλι.

Έχεις ενεργή την επιλογή για Wi-Fi calling? 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...