Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ από την 16.Χ και μετά. Συνήθως σε μεγάλες κλήσεις και επειδή κάνω σύντομες κλήσεις δεν μου συμβαίνει συχνά για αυτό και το έχω αφήσει. Θέλω κάποια στιγμή να κάνω reset και να βάλω εκ νέου το λογισμικό χωρίς να επαναφέρω το backup μου γιατί νομίζω ότι είναι καθαρά θέμα software. 
Μίλησε και με το apple support, θα τους δώσεις πρόσβαση στο κινητό σου και από τα καταγραφικά μπορεί να βγάλουν άκρη.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, drollAntonis said:

To ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ από την 16.Χ και μετά. Συνήθως σε μεγάλες κλήσεις και επειδή κάνω σύντομες κλήσεις δεν μου συμβαίνει συχνά για αυτό και το έχω αφήσει. Θέλω κάποια στιγμή να κάνω reset και να βάλω εκ νέου το λογισμικό χωρίς να επαναφέρω το backup μου γιατί νομίζω ότι είναι καθαρά θέμα software. 
Μίλησε και με το apple support, θα τους δώσεις πρόσβαση στο κινητό σου και από τα καταγραφικά μπορεί να βγάλουν άκρη.

Κατέβασε το τελευταίο ipsw, πέρνα το με restore από το iTunes και setup as new.

Αν συνεχίσει είναι θέμα παρόχου ή συσκευής.

Προφανώς backup πιο πριν και επαναφορά αργότερα όταν εξακριβώσεις τι φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Την ξέρω την διαδικασία, η οποία θα γίνει μόνο για να αποκλείσω αν φταίει η συσκευή ή όχι (γιατί μου το κάνει και με άλλον πάροχο) . Το θέμα είναι ότι επειδή δεν έχω icloud για να επαναφέρω μέρος του backup (αρχεία), εφόσον αποκλειστεί το πρόβλημα στην συσκευή κάποια στιγμή θα επαναφέρω το backup και ενδεχομένος και το πρόβλημα!

Ίσως πάρω icloud+ για έναν μήνα για να το δοκιμάσω!

Edited by drollAntonis
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, drollAntonis said:

Την ξέρω την διαδικασία, η οποία θα γίνει μόνο για να αποκλείσω αν φταίει η συσκευή ή όχι (γιατί μου το κάνει και με άλλον πάροχο) . Το θέμα είναι ότι επειδή δεν έχω icloud για να επαναφέρω μέρος του backup (αρχεία), εφόσον αποκλειστεί το πρόβλημα στην συσκευή κάποια στιγμή θα επαναφέρω το backup και ενδεχομένος και το πρόβλημα!

Ίσως πάρω icloud+ για έναν μήνα για να το δοκιμάσω!

Δεν υπάρχει λόγος να αγοράσεις iCloud 

Πάρε ένα αντίγραφο ασφαλείας από το iTunes 

Κάνε επαναφορά 

Μην βάζεις το αντίγραφο 

Στησε την συσκευή όπως θέλεις και δες εάν έχεις πρόβλημα 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν λυθεί το πρόβλημα με το setup as new, όταν θα βάλω το update το πιθανότερο είναι να επανέλθει το πρόβλημα. Εκτός και αν είναι θέμα hardware!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, drollAntonis said:

Αν λυθεί το πρόβλημα με το setup as new, όταν θα βάλω το update το πιθανότερο είναι να επανέλθει το πρόβλημα. Εκτός και αν είναι θέμα hardware!

Αυτό πάμε να ψάξουμε 

Εαν λυθεί πάει να πει ότι η συσκευή σου δεν έχει πρόβλημα 

Μετα βλέπουμε και κάνουμε αναλόγως 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα.

Θα ήθελα την βοήθεια σας.

Πρώτη επαφή με iphone και έχω μπερδευτεί σχετικά.με το θέμα φορτιστή και καλωδίων, ενώ το παιδί περιμένει πώς και πώς να ανοίξει το νέο του κινητό!

Έχω ανεβάσει το παρακάτω post στο topic των φορτιστών.

https://myphone.gr/forum/topic/44437/?do=findComment&comment=7190640

Εάν μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει θα το εκτιμούσα.

Ευχαριστώ.

 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, nikkal said:

Καλημέρα.

Θα ήθελα την βοήθεια σας.

Πρώτη επαφή με iphone και έχω μπερδευτεί σχετικά.με το θέμα φορτιστή και καλωδίων, ενώ το παιδί περιμένει πώς και πώς να ανοίξει το νέο του κινητό!

Έχω ανεβάσει το παρακάτω post στο topic των φορτιστών.

https://myphone.gr/forum/topic/44437/?do=findComment&comment=7190640

Εάν μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει θα το εκτιμούσα.

Ευχαριστώ.

 

Φόρτισε με ότι επώνυμο φορτιστή θέλεις 

Προτιμησε καλύτερα αργό φορτιστή όμως όσο μπορείς περισσότερο 

Κατα περίπτωση να κοιτάς σε ώρα ανάγκης να φορτίζεις με ταχύ φορτιστή 

Παρατηρώ όταν φορτιζω με γρήγορη φόρτιση ότι η μπαταρία δεν με κρατάει κιόλας τόσο πολύ. Δεν φορτίζει καλά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Tasos19s said:

Φόρτισε με ότι επώνυμο φορτιστή θέλεις 

Προτιμησε καλύτερα αργό φορτιστή όμως όσο μπορείς περισσότερο 

Κατα περίπτωση να κοιτάς σε ώρα ανάγκης να φορτίζεις με ταχύ φορτιστή 

Παρατηρώ όταν φορτιζω με γρήγορη φόρτιση ότι η μπαταρία δεν με κρατάει κιόλας τόσο πολύ. Δεν φορτίζει καλά 

Νομίζω πως οι πλεον αργοί είναι στα 10w (5v/2A). Θα το έχω στα υπόψιν μου αυτό.

Το θέμα είναι εάν αυτός που έχω κάνει δουλειά ή πρέπει να πάρω άλλον...

Γιατί, εαν έχω καταλάβει σωστά, επειδή δεν υποστηρίζει pd, θα παίζει στα 5v/3A, άρα στα 15w. Δηλαδή θα φορτίζει πιο αργά σε σύγκριση με τα 20w που σηκώνει η συσκευή.

Εκτός κι αν δεν έχω καταλάβει κάτι!

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, nikkal said:

Νομίζω πως οι πλεον αργοί είναι στα 10w (5v/2A). Θα το έχω στα υπόψιν μου αυτό.

Το θέμα είναι εάν αυτός που έχω κάνει δουλειά ή πρέπει να πάρω άλλον...

Γιατί, εαν έχω καταλάβει σωστά, επειδή δεν υποστηρίζει pd, θα παίζει στα 5v/3A, άρα στα 15w. Δηλαδή θα φορτίζει πιο αργά σε σύγκριση με τα 20w που σηκώνει η συσκευή.

Εκτός κι αν δεν έχω καταλάβει κάτι!

Εγώ φορτιζω με τον παλιότερο φορτιστή της εταιρείας που είναι 1Α

Το αφήνω όλη νύχτα και ξεκινάω κάθε πρωί με 100% 

Καμια φορά στην δουλειά άμα έχω ξεχάσει να φορτίσω, το βάζω σε έναν γρήγορο φορτιστή που έχω εκεί 

Δικη σου είναι η συσκευή εσυ θα αποφασίζεις πως θα την χρησιμοποιείς 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Tasos19s said:

Εγώ φορτιζω με τον παλιότερο φορτιστή της εταιρείας που είναι 1Α

Το αφήνω όλη νύχτα και ξεκινάω κάθε πρωί με 100% 

Καμια φορά στην δουλειά άμα έχω ξεχάσει να φορτίσω, το βάζω σε έναν γρήγορο φορτιστή που έχω εκεί 

Δικη σου είναι η συσκευή εσυ θα αποφασίζεις πως θα την χρησιμοποιείς 

Το καταλαβα αυτό με την αργή φόρτιση.

Απλά επειδή θέλω να την δουλέψω την συσκευή άμεσα, ρωτάω εάν με τον φορτιστή που ήδη έχω (και με τις προδιαγραφές του που τις έγραψα) θα κάνω δουλειά μου ή πρέπει να αγοράσω και φορτιστη τελικά.

Δεν με ενδιαφέρει σε πρώτη φάση η γρήγορη φόρτιση. Αυτό θα το δούμε μετά και αναλόγως την χρήση.

Edited by nikkal
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, nikkal said:

Το καταλαβα αυτό με την αργή φόρτιση.

Απλά επειδή θέλω να την δουλέψω την συσκευή άμεσα, ρωτάω εάν με τον φορτιστή που ήδη έχω (και με τις προδιαγραφές του που τις έγραψα) θα κάνω δουλειά μου ή πρέπει να αγοράσω και φορτιστη τελικά.

Δεν με ενδιαφέρει σε πρώτη φάση η γρήγορη φόρτιση. Αυτό θα το δούμε μετά και αναλόγως την χρήση.

εάν ο φορτιστής σου είναι no name κανενας δεν θα σου προτεινει να το φορτιζεις με αυτον ασχετα απο τα χαρακτηριστικα 

σε επώνυμο φορτιστή βάλε να φορτίζεις χωρίς να κοιτάς τα watt δεν πειραζει θα φορτιζει μια χαρα 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tasos19s said:

εάν ο φορτιστής σου είναι no name κανενας δεν θα σου προτεινει να το φορτιζεις με αυτον ασχετα απο τα χαρακτηριστικα 

σε επώνυμο φορτιστή βάλε να φορτίζεις χωρίς να κοιτάς τα watt δεν πειραζει θα φορτιζει μια χαρα 

 

Κατανοητό.

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, nikkal said:

Το καταλαβα αυτό με την αργή φόρτιση.

Απλά επειδή θέλω να την δουλέψω την συσκευή άμεσα, ρωτάω εάν με τον φορτιστή που ήδη έχω (και με τις προδιαγραφές του που τις έγραψα) θα κάνω δουλειά μου ή πρέπει να αγοράσω και φορτιστη τελικά.

Δεν με ενδιαφέρει σε πρώτη φάση η γρήγορη φόρτιση. Αυτό θα το δούμε μετά και αναλόγως την χρήση.

Φορτισε με ότι φορτιστή και καλώδιο γουστάρεις και μην αγχώνεσαι. Το χειρότερο που μπορείς να πάθεις ει αι να φορτίζει πιο αργά ή συσκευή.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, koutsis said:

Φορτισε με ότι φορτιστή και καλώδιο γουστάρεις και μην αγχώνεσαι. Το χειρότερο που μπορείς να πάθεις ει αι να φορτίζει πιο αργά ή συσκευή.

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, koutsis said:

Φορτισε με ότι φορτιστή και καλώδιο γουστάρεις και μην αγχώνεσαι. Το χειρότερο που μπορείς να πάθεις ει αι να φορτίζει πιο αργά ή συσκευή.

Δεν πάει έτσι 

Μεχρι και φωτιά μπορεί να πάρει η συσκευή 

Έχει τύχει και με επώνυμο ποσό μάλλον με no name 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Tasos19s said:

Δεν πάει έτσι 

Μεχρι και φωτιά μπορεί να πάρει η συσκευή 

Έχει τύχει και με επώνυμο ποσό μάλλον με no name 

Εγώ φορτιζω 5 χρόνια στο αμάξι με ένα κινέζικο no name και δεν είχα ποτέ θέμα. Τώρα καλό είναι να είναι επώνυμος βέβαια αλλά δεν θα πάθει και τίποτα αν φορτίσει 1 βδομάδα με no name...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Just now, koutsis said:

Εγώ φορτιζω 5 χρόνια στο αμάξι με ένα κινέζικο no name και δεν είχα ποτέ θέμα. Τώρα καλό είναι να είναι επώνυμος βέβαια αλλά δεν θα πάθει και τίποτα αν φορτίσει 1 βδομάδα με no name...

Όλοι μας έχουμε φορτίσει και με κινεζικό καλώδιο και με κινεζικό φορτιστή και με κομμένο καλώδιο και τα πάντα απλά λέμε πιο είναι το σωστό 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε δεύτερη φάση μπορείς να βρεις φορτιστές τις anker φθηνούς και ποιοτικούς αν δεν θες να αγοράσεις αυθεντικούς!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πήρα ένα 11 που εν γνώση μου δεν λειτουργεί η πίσω κάμερα, είχα κάμερες, πήγα σε έναν φίλο μας που είναι τεχνίτης, έβαλε τις άλλες πάλι τίποτα, μου είπε βέβαια ότι είχε ανοιχτεί και πειραχτεί η μητρική, αν το πάω i repair λέτε να γίνει κάτι?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Εμείς τι να πούμε, δε ξέρουμε τι έχει γίνει στη συσκευή. Πήγαινε το και πες μας εσύ τι σου είπαν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, bardull said:

Πήρα ένα 11 που εν γνώση μου δεν λειτουργεί η πίσω κάμερα, είχα κάμερες, πήγα σε έναν φίλο μας που είναι τεχνίτης, έβαλε τις άλλες πάλι τίποτα, μου είπε βέβαια ότι είχε ανοιχτεί και πειραχτεί η μητρική, αν το πάω i repair λέτε να γίνει κάτι?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν κάηκε κάτι στην μητρική δύσκολα θα βρεις άνθρωπο να το φτιάξει 

Πηγαινε όπου πιστεύεις ότι γνωρίζουν παραπάνω 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην έδωσες πολλά χρήματα να το αγοράσεις..... 

 

Δε το πας σε επίσημο σέρβις να εκτιμήσουν τη ζημιά και να κοστολογησουν την επισκευή?!?!?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, mol said:

Ελπίζω να μην έδωσες πολλά χρήματα να το αγοράσεις..... 

 

Δε το πας σε επίσημο σέρβις να εκτιμήσουν τη ζημιά και να κοστολογησουν την επισκευή?!?!?

Θα πούνε αλλαγή μητρικής 400€…

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...