Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντας απογοητευμένος από την 13.5 και μετά στο θέμα μπαταρίας στο background activity, πέρασα σήμερα iOS 14...Αν και πολύ νωρίς, όλες οι βασικές εφαρμογές που δοκίμασα παίζουν χωρίς θέμα, η διάρκεια της μπαταρίας μέσα στην ημέρα είναι σαν μην έχεις beta, όπως επίσης σταμάτησε και το ρημάδι το background usage activity. Καινούρια features δε δοκίμασα, ούτε καν τα widgets, καθώς θέλω να δω πώς πάει από σταθερότητα για αρχή

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Σχετικά καλή την βλέπω την 13.5

Το background activity το προκαλεί σε εμενα το viber αλλά όχι συνέχεια

Δεν έχω βρει κιόλας το γιατί

Κάποιες μέρες μπορεί να γράψει παρασκήνιο 2 ώρες. Κάποιες 15’

 

Εντελώς ανεξήγητο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά καλή την βλέπω την 13.5

 

Το background activity το προκαλεί σε εμενα το viber αλλά όχι συνέχεια

 

Δεν έχω βρει κιόλας το γιατί

 

Κάποιες μέρες μπορεί να γράψει παρασκήνιο 2 ώρες. Κάποιες 15’

 

 

 

Εντελώς ανεξήγητο

 

 

 

Και στο Viber και στο gazzetta, στο newsbeast κλπ, οι οποίες εφαρμογές ήταν και πρόσφατα ενημερωμένες στο store. Επίσης άμα τα έκλεινες τελείως, όντως σταμάταγε το background, αλλά που να κλείνω το Viber κάθε φορά που το χρησιμοποιούσα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Και στο Viber και στο gazzetta, στο newsbeast κλπ, οι οποίες εφαρμογές ήταν και πρόσφατα ενημερωμένες στο store. Επίσης άμα τα έκλεινες τελείως, όντως σταμάταγε το background, αλλά που να κλείνω το Viber κάθε φορά που το χρησιμοποιούσα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Άρα ίσως είναι θέμα του iOS όπως λες

Τις άλλες εφαρμογές που λες δεν τις δουλεύω δεν γνωρίζω

 

Βασικά τώρα που μιλάμε είδα λίγο τα στατιστικά και έχω 5 ώρες παρασκήνιο στο viber

Φόρτισα 2η φορά σήμερα

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω όλες τις εφαρμογές που αναφέρατε, τελευταίο update κλπ, και δεν βλέπω να τρέχει τίποτα στο backround εκτός απ το instagram λογω των ειδοποιήσεων και επειδή το ξεσκίζω :p
Link to comment
Share on other sites

Έχω όλες τις εφαρμογές που αναφέρατε, τελευταίο update κλπ, και δεν βλέπω να τρέχει τίποτα στο backround εκτός απ το instagram λογω των ειδοποιήσεων και επειδή το ξεσκίζω :p

 

Άρα είσαι μια χαρά

Δεν είναι οι ειδοποιήσεις το πρόβλημα

Κι εγώ το viber το δουλεύω αλλά είπαμε να έχει μια λογική

Αυτό γράφει 5 ώρες παρασκήνιο και χρήση 1 ώρα άρα μιλάμε για πολύ σοβαρό πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν μας άρεσαν αυτά που έγραφαν σε αλλά forum θα γράφαμε εκεί

Προφανώς κάτι καλό βρίσκουμε εδώ και μένουμε

Τώρα αν συνέχεια συζητάμε για την υγεία της μπαταρίας ναι δεν είναι και το πιο ωραίο αλλά ο κάθε νέος χρήστης έχει την ελευθερία μα συζητάει ότι τον προβληματίζει

 

Δυνατότητες και updates και λοιπά δεν είναι τόσο ενδιαφέρον μάλλον για τους απλούς χρήστες της καθημερινότητας όποτε δεν χρειάζεται κιόλας να ψάχνονται

 

 

Το μόνο που με στεναχωρεί είναι ότι δεν υπάρχει κάποιος που να βάζει μια τάξη σε αυτά που λέμε. Όλοι ξεφεύγουμε είτε λίγο είτε πολύ

 

Έρχεται υγεία μπαταριας και στο ρολόι με την έλευση του νέου λειτουργικού ...:lol::lol::lol:

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται υγεία μπαταριας και στο ρολόι με την έλευση του νέου λειτουργικού ...:lol::lol::lol:

 

Θα πέσει πολύ κλάμα άρα

Θα γεμίσει και ο τόπος με αγγελίες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα πέσει πολύ κλάμα άρα

Θα γεμίσει και ο τόπος με αγγελίες

 

 

Θα είναι καλή περίοδος να αγοράσουμε κανένα μεταχειρισμένο δηλαδή :)

 

Αν κάνουν το λάθος και δείξουν υγεία μπαταρίας και στα AirPods θα έχουμε λιποθυμίες ψυχαναγκαστικων :lol:

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι καλή περίοδος να αγοράσουμε κανένα μεταχειρισμένο δηλαδή :)

 

Αν κάνουν το λάθος και δείξουν υγεία μπαταρίας και στα AirPods θα έχουμε λιποθυμίες ψυχαναγκαστικων :lol:

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Χρειάζεται να υπάρχει για να ξέρουμε τι αγοράζουμε και τι πουλάμε

Τώρα ένας που τα δουλεύει μέρα νύχτα τα πουλάει ίδια τιμή με έναν που τα έχει έτσι για την πλάκα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να υπάρχει για να ξέρουμε τι αγοράζουμε και τι πουλάμε

Τώρα ένας που τα δουλεύει μέρα νύχτα τα πουλάει ίδια τιμή με έναν που τα έχει έτσι για την πλάκα

Δε νομίζω ότι τελικά παίζει ρόλο η συνεχής χρήση, αλλά ο τρόπος και κυρίως η φάση της φόρτισης. Έχω ένα Pro Max, ως βασικό, με καθημερινή χρήση από τον 09/19 και με συνεχείς φορτίσεις σε σπίτι, αυτοκίνητο, γραφείο και με τη μπαταρία να μην έχει πέσει ποτέ κάτω από 50%, που έχει ακόμη υγεία 100%. Αντίστοιχα, ο γιος μου είχε ένα Pro Max για 3 μήνες, το οποίο έβαζε στη φόρτιση σχεδόν πάντα όταν ήταν κάτω από το 5%, ενώ πολλές φορές του έσβηνε από μπαταρία. Ε, λοιπόν, η υγεία πήγε πολύ γρἠγορα στο 99%.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι τελικά παίζει ρόλο η συνεχής χρήση, αλλά ο τρόπος και κυρίως η φάση της φόρτισης. Έχω ένα Pro Max, ως βασικό, με καθημερινή χρήση από τον 09/19 και με συνεχείς φορτίσεις σε σπίτι, αυτοκίνητο, γραφείο και με τη μπαταρία να μην έχει πέσει ποτέ κάτω από 50%, που έχει ακόμη υγεία 100%. Αντίστοιχα, ο γιος μου είχε ένα Pro Max για 3 μήνες, το οποίο έβαζε στη φόρτιση σχεδόν πάντα όταν ήταν κάτω από το 5%, ενώ πολλές φορές του έσβηνε από μπαταρία. Ε, λοιπόν, η υγεία πήγε πολύ γρἠγορα στο 99%.

 

Έτυχε να έχει αυτήν την μπαταρία

Πιο πολύ αυτό παίζει ρόλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το 11 από Οκτώβριο, το φορτίζω και με γρήγορο φορτιστή και με αργό και ασύρματα, σε ο,τι ποσοστό τύχει, και ακόμα 100% είναι η υγεία .

Είναι θέμα τύχης το πως θα εξελιχθεί η "υγεία" της μπαταρίας.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Τις τελευταίες μέρες παρατηρώ ότι την νύχτα, παρότι είναι πάντα σε λειτουργία πτήσης, η μπαταρία πέφτει αισθητά. Σήμερα έπεσα για ύπνο στις 01:00 με 74% και τώρα στις 06:00 ήταν στο 66%. Να σημειώσω ότι πριν κοιμηθώ είχα κλείσει από τον task switcher όλες τις ανοιχτές εφαρμογές.

Στο μενού της μπαταρίας τα δυο πρώτα σε χρήση είναι το outlook (με οθόνη 19 λεπτά και παρασκήνιο 13 λεπτά) και το viber στη δεύτερη θέση (με οθόνη 8 λεπτά και παρασκήνιο 1 ώρα και 39 λεπτά). Το viber έχει πολύ περίεργο ποσοστό στο παρασκήνιο μιας και το χρησιμοποιώ ελάχιστα μέσα στην ημέρα έως καθόλου. Και γενικά δεν δέχομαι μηνύματα εκεί, πολύ λίγα. Λέτε αυτό να κάνει την ζημιά; Από την άλλη μεριά βέβαια εφόσον όλες οι εφαρμογές ήταν κλεισμένες και η συσκευή σε λειτουργία πτήσης δικαιολογείται σε 5 ώρες να χάσει 8 μονάδες μπαταρίας; Είναι στη τελευταία επίσημη έκδοση χωρίς jaillbreak κτλ.

Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Τις τελευταίες μέρες παρατηρώ ότι την νύχτα, παρότι είναι πάντα σε λειτουργία πτήσης, η μπαταρία πέφτει αισθητά. Σήμερα έπεσα για ύπνο στις 01:00 με 74% και τώρα στις 06:00 ήταν στο 66%. Να σημειώσω ότι πριν κοιμηθώ είχα κλείσει από τον task switcher όλες τις ανοιχτές εφαρμογές.

Στο μενού της μπαταρίας τα δυο πρώτα σε χρήση είναι το outlook (με οθόνη 19 λεπτά και παρασκήνιο 13 λεπτά) και το viber στη δεύτερη θέση (με οθόνη 8 λεπτά και παρασκήνιο 1 ώρα και 39 λεπτά). Το viber έχει πολύ περίεργο ποσοστό στο παρασκήνιο μιας και το χρησιμοποιώ ελάχιστα μέσα στην ημέρα έως καθόλου. Και γενικά δεν δέχομαι μηνύματα εκεί, πολύ λίγα. Λέτε αυτό να κάνει την ζημιά; Από την άλλη μεριά βέβαια εφόσον όλες οι εφαρμογές ήταν κλεισμένες και η συσκευή σε λειτουργία πτήσης δικαιολογείται σε 5 ώρες να χάσει 8 μονάδες μπαταρίας; Είναι στη τελευταία επίσημη έκδοση χωρίς jaillbreak κτλ.

Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη.

 

Πάλι καλά

Εμενα το viber γράφει 5 ώρες παρασκήνιο και παραπάνω

Έχει θέμα. Μόνο αυτό κλείνω εγώ από το multitask και το ξανά ανοίγω και ξεκολλάει κάποιες φορές

Δεν κλείνω τίποτα άλλο ποτέ πάντοτε όλα ανοιχτά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν στο ios 14 θα μπορούμε να προσθέτουμε widget και από άλλες εφαρμογές ή μόνον ότι έχει τώρα ; Την πέρασα την 14.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν στο ios 14 θα μπορούμε να προσθέτουμε widget και από άλλες εφαρμογές ή μόνον ότι έχει τώρα ; Την πέρασα την 14.

 

Λογικά πολλοί προγραμματιστές θα βγάλουν δικα τους widgets για τις εφαρμογές τους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λογικά πολλοί προγραμματιστές θα βγάλουν δικα τους widgets για τις εφαρμογές τους

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Μακάρι γιατί αλλιώς δεν μπορώ να πω ότι είναι κάτι το εντυπωσιακό ή πολύ καλό στην 14

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Μακάρι γιατί αλλιώς δεν μπορώ να πω ότι είναι κάτι το εντυπωσιακό ή πολύ καλό στην 14

 

Ακόμα είναι beta τι ψάχνεις;

Σεπτέμβριο θα βγει η τελική και από εκεί ξεκινάει η όλη βελτίωση

Οι beta απλά προσπαθούν να κάνουν την τελική λίγο σταθερή ώστε να βγει στην μεγάλη μάζα

Μετά παίρνουν από αυτήν την μεγάλη μάζα τα στατιστικά και ξεκινάνε οι διορθώσεις και οι προσθήκες

Άρα μιλάμε για ακόμα 4-5 μήνες ώστε να φτάσουμε σε ικανοποιητικό επίπεδο

 

Δεν είναι οι beta για καθημερινή χρήση που την βάζουν πολλοί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και σε αυτή τη φάση η 14 είναι λειτουργική για καθημερινή χρήση. Απλά ήθελα να μάθω αν θα μπορούμε να προσθέσουμε και αλλά widgets ή δυστυχώς να αρκεστούμε σε αυτά που μας δίνει η Apple
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και σε αυτή τη φάση η 14 είναι λειτουργική για καθημερινή χρήση. Απλά ήθελα να μάθω αν θα μπορούμε να προσθέσουμε και αλλά widgets ή δυστυχώς να αρκεστούμε σε αυτά που μας δίνει η Apple

 

 

Η Apple και η κάθε εταιρεία φτιάχνει ότι θέλει, δίνει τα API στους devs και αυτοί κάνουν ότι θέλουν.

Εννοείται πως εκατοντάδες χιλιάδες εφαρμογές θα βγάλουν widgets, για το App Store μιλάμε. Όλοι θα θέλουν να προωθήσουν το “next big thing”.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να ξέρει όποιος θέλει να περάσει την 14 αυτή τη στιγμή θα χάσει 10gb αποθηκευτικού χώρου. Δεν ξέρω για ποιον λόγο αλλά όταν την πέρασα 10gb τα έχασα. Με την 13 που πέρασα πέρυσι πάλι σε αυτό το στάδιο δεν έχασα κάτι από χώρο. Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Πάντως να ξέρει όποιος θέλει να περάσει την 14 αυτή τη στιγμή θα χάσει 10gb αποθηκευτικού χώρου. Δεν ξέρω για ποιον λόγο αλλά όταν την πέρασα 10gb τα έχασα. Με την 13 που πέρασα πέρυσι πάλι σε αυτό το στάδιο δεν έχασα κάτι από χώρο.

 

Προσωρινά είναι

Μετά θα σβήσουν λογικά

Αλλιώς στα τηλέφωνα δηλαδή με 16gb δεν μπαίνει καθόλου;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και για το Mac ισχύει.

Δεν ξέρω πάντως εγώ στα 64 έχω κάποιο πρόβλημα. Μακάρι να διορθωθεί γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, κάτοχος εδώ και δυο εβδομάδες περίπου, πρώτη φορά σε iOS... ενώ στην αρχή το βράδυ δεν έχανε ούτε 1% εδώ και λίγες μέρες βλέπω σε 6 ώρες ύπνου να έχει πέσει το πρωί 10%... τις εφαρμογές τις κλείνω όλες το βράδυ... τι να φταίει ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τρώει κάτι κολλήματα τελευταία το ios με κάποιες εφαρμογές... Εγώ είχα θέμα με το tapatalk, το έβγαλα και το ξαναέβαλα μετά από 2 μέρες κι όλα καλά. Μάλλον περιμένουμε την επόμενη αναβάθμιση.
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...