Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι κι αλλιώς σε όλους μας δουλεύει όποτε θέλει όποτε τι να πω; Μήπως να το αφήσεις έτσι και ίσως δουλέψει;

 

Τι εννοεις οτι οποτε θελει δουλευει; Επισης πως καταλαβαινουμε οτι ειναι σε λειτουργια VoWiFi η συσκευη; Ποια ειναι η ενδειξη στην μπαρα;

Φανταζομαι ενας τροπος να δεις αν δουλευει ειναι να βαλεις την συσκευη σε λειτουργια πτησης και να ανοιξεις μετα το WiFi

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις οτι οποτε θελει δουλευει; Επισης πως καταλαβαινουμε οτι ειναι σε λειτουργια VoWiFi η συσκευη; Ποια ειναι η ενδειξη στην μπαρα;

Φανταζομαι ενας τροπος να δεις αν δουλευει ειναι να βαλεις την συσκευη σε λειτουργια πτησης και να ανοιξεις μετα το WiFi

 

Η ένδειξη στην μπάρα παίζει μεταξύ 2 και 4 κεραιών .. Παλιά ήταν πάντα φουλ το σήμα !!

Τώρα δεν είναι σταθερό το σήμα όμως όταν το έβαλα σε λειτουργία πτήσης δεχτηκα αλλά και εκανα εξερχόμενη κλήση.

Είχαν προηγηθεί 4 επαναφορες δικτύου.

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις οτι οποτε θελει δουλευει; Επισης πως καταλαβαινουμε οτι ειναι σε λειτουργια VoWiFi η συσκευη; Ποια ειναι η ενδειξη στην μπαρα;

Φανταζομαι ενας τροπος να δεις αν δουλευει ειναι να βαλεις την συσκευη σε λειτουργια πτησης και να ανοιξεις μετα το WiFi

 

Γυρίζω σπίτι και κάποιες φορές συνδέεται άμεσα

Άλλες φορές μετά από μια ώρα

Επάνω γράφει WiFi δίπλα στο Cosmote

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γυρίζω σπίτι και κάποιες φορές συνδέεται άμεσα

Άλλες φορές μετά από μια ώρα

Επάνω γράφει WiFi δίπλα στο Cosmote

 

 

Έτσι και σε εμένα.

Τις περισσότερες φορές συνδέεται σε μερικά δευτερόλεπτα το WiFi calling με το αντίστοιχο σήμα και λίγες φορές μουλαρωνει και δεν έχω WiFi calling για ώρες. Ευτυχώς όχι συχνά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά γιατί είμαι άσχετος με το WiFi calling. Στο κινητό έχω cosmote, για να λειτουργήσει το WiFi calling πρέπει ο πάροχος να είναι εξίσου cosmote στο σπίτι ή δεν παίζει ρόλο; Και επίσης όταν ενεργοποιείται το WiFi calling η μπάρα ένδειξης σήματος αυξάνεται ή μόνο με το cosmote WiFi σημαίνει ότι έχει ενεργοποιηθεί;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά γιατί είμαι άσχετος με το WiFi calling. Στο κινητό έχω cosmote, για να λειτουργήσει το WiFi calling πρέπει ο πάροχος να είναι εξίσου cosmote στο σπίτι ή δεν παίζει ρόλο; Και επίσης όταν ενεργοποιείται το WiFi calling η μπάρα ένδειξης σήματος αυξάνεται ή μόνο με το cosmote WiFi σημαίνει ότι έχει ενεργοποιηθεί;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Δεν έχει σημασία σε ποιο WiFi θα συνδεθείς.

Επίσης η μπάρα του σήματος δεν αλλάζει ένταση όταν συνδεθείς σε WiFi calling, ακόμα και με μια γραμμή ή με flight mode θα έχεις άψογη ποιότητα ομιλίας.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία σε ποιο WiFi θα συνδεθείς.

Επίσης η μπάρα του σήματος δεν αλλάζει ένταση όταν συνδεθείς σε WiFi calling, ακόμα και με μια γραμμή ή με flight mode θα έχεις άψογη ποιότητα ομιλίας.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία σε ποιο WiFi θα συνδεθείς.

Επίσης η μπάρα του σήματος δεν αλλάζει ένταση όταν συνδεθείς σε WiFi calling, ακόμα και με μια γραμμή ή με flight mode θα έχεις άψογη ποιότητα ομιλίας.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Μπα μην το λες

Έχει θέματα ειδικά αν δεν έχεις καλό δίκτυο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σου, εμένα υπολειτουργεί σε μεγάλο βαθμό. Χάνω κλείσεις, τραγική επικοινωνία, και πολλές φορές δείχνει ότι έχω απενεργοποιημενο το κινητό. Δεν ξέρω εάν φταίει η forthnet που έχω σύνδεση λόγω nova. Άσε που νομίζω ότι προκαλεί και battery drain γιατί δεν λειτουργεί σωστά. Το απενεργοποίησα για να δω πως θα πάει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σου, εμένα υπολειτουργεί σε μεγάλο βαθμό. Χάνω κλείσεις, τραγική επικοινωνία, και πολλές φορές δείχνει ότι έχω απενεργοποιημενο το κινητό. Δεν ξέρω εάν φταίει η forthnet που έχω σύνδεση λόγω nova. Άσε που νομίζω ότι προκαλεί και battery drain γιατί δεν λειτουργεί σωστά. Το απενεργοποίησα για να δω πως θα πάει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ναι έτσι παρόμοια θέματα έχω κι εγώ

Σε 2-3 διαφορετικά κιόλας δίκτυα όχι μόνο στο ίδιο router

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους κατοχος τησ συσκευης εδω και 2 μερες αλλα αντιμετοπιζω ενα προβλημα.εβγαλα απο την cosmote twin sim επειδη εχω 2 κινητα το θεμα ειναι στο iphone δεν μπορω να κανω κληση ενω μπορω να δεχτω κανονικα εκανα επεναφορα αλλα παλι τιποτα εννοειται οτι στο αλλο κινητο που εχω δουλευει κανονικα android realme x2 pro ξερει κανεις τι μπορει να παιζει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους κατοχος τησ συσκευης εδω και 2 μερες αλλα αντιμετοπιζω ενα προβλημα.εβγαλα απο την cosmote twin sim επειδη εχω 2 κινητα το θεμα ειναι στο iphone δεν μπορω να κανω κληση ενω μπορω να δεχτω κανονικα εκανα επεναφορα αλλα παλι τιποτα εννοειται οτι στο αλλο κινητο που εχω δουλευει κανονικα android realme x2 pro ξερει κανεις τι μπορει να παιζει?

 

Όταν προσπαθείς από το iPhone το άλλο το έχεις κλειστό, σωστά? Στο 1314 δοκίμασες μα κάνεις κλήση?

Link to comment
Share on other sites

Όταν προσπαθείς από το iPhone το άλλο το έχεις κλειστό, σωστά? Στο 1314 δοκίμασες μα κάνεις κλήση?

σωστα το εχω κλειστο το αλλο στο 1314 οχι δεν δοκιμασα το περιεργο ειναι οτι εχτες μπορουσα να παρω σημερα δοκιμασα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

σωστα το εχω κλειστο το αλλο στο 1314 οχι δεν δοκιμασα το περιεργο ειναι οτι εχτες μπορουσα να παρω σημερα δοκιμασα τιποτα

 

εκαν κληση στο 1314 τιποτα το εβαλα σε πτηση για 5 δευτερα και μετα μπορουσα να κανω κληση δεν ξερω για ποσο βεβαια επειδη το πηρα μεταχειρισμενο δεν ξερω αν ειναι θεμα κινητου η καρτας για να ξερω που θα απευθυνθω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Κάτοχος Note 10+ 512gb, θελω να μπω ξανα στο mobile κομμάτι της Apple καθώς είμαι κάτοχος Mac mini και Apple TV.Θα μπορούσατε να με διαφωτίσετε σε ένα 11αρι iPhone 64gb πόσος είναι ο καθαρός χώρος για τα υπόλοιπα πέραν του λειτουργικού;

Την συσκευή την θέλω για δεύτερη γιατί το Note δεν το αλλάζω για κανένα λόγο.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος,νομιζω γυρω στα 57GB.

 

Νομίζω παρακάτω ότι είναι αλλά κι εγώ χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος

Βέβαια τι 57 τι 55 δεν έχει μεγάλη διαφορά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, είχα βάλει ενα ξυπνητήρι και μεσα στον ύπνο το έκλεισα και οταν ξύπνησα ειδα οτι ειχε παρει μετα απο κανενα 30λεπτο κλήση το 112 :lol::lol:

 

Τι φάση αυτό? Πρόσφατα το ενημέρωσα στην τελευταία αναβάθμιση 13.5.1

 

Επισης έχω κλειστή την λειτουργία sos απο το power button

 

 

Το μονο που ειχα αφήσει ανοιχτό ηταν η αυτοματη κλήση Αφου το ειδα το έκλεισα και αυτο..

 

Επισης η διάρκεια απο την κλήση ηταν 9sec

 

Nα ενημερώσω επίσης οτι δεν εχω φτιάξει ιατρικό ID ουτε ειμαι jailbreak

 

Επίσης και κατι λιγο ασχετο μετα την τελευταία αναβάθμιση παρατηρω οτι η μπαταρια πέφτει σχετικα γρήγορα.. το ίδιο συμβαίνει και στο xs που εχει η κοπελα μου.. λογικα θα φτιάξει με καποια αναβάθμιση να υποθέσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,παρατήρησα στην οθόνη μια άσπρη κουκκίδα η οποία για να την δει κανεις πρέπει να πάει σε ανοιχτόχρωμο φόντο με σχεδόν τέρμα φωτεινότητα,επίσης πρέπει να είσαι ψειρας για να το δεις.

Πήγα σε ένα εξουσιοδοτημένο Σερβις της Apple και μου είπαν ότι μπορούν να μου αντικαταστήσουν την οθόνη εντός της εγγύησης μαζί με αδιαβροχόποιηση.

Τι λέτε να κάνω; Γιατί φοβάμαι μην δεν βάλουν γνήσια οθόνη η μην τυχόν βάλουν καμία μεταχειρισμένη,ένα άλλο πράγμα που μου την δίνει είναι μην γεμίσει με σκόνη η καμερα έτσι όπως την αλλάζουν. Με την αδιαβροχοποιηση τι γίνεται;

Έχει κανεις αντίστοιχη εμπειρία;

Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,παρατήρησα στην οθόνη μια άσπρη κουκκίδα η οποία για να την δει κανεις πρέπει να πάει σε ανοιχτόχρωμο φόντο με σχεδόν τέρμα φωτεινότητα,επίσης πρέπει να είσαι ψειρας για να το δεις.

Πήγα σε ένα εξουσιοδοτημένο Σερβις της Apple και μου είπαν ότι μπορούν να μου αντικαταστήσουν την οθόνη εντός της εγγύησης μαζί με αδιαβροχόποιηση.

Τι λέτε να κάνω; Γιατί φοβάμαι μην δεν βάλουν γνήσια οθόνη η μην τυχόν βάλουν καμία μεταχειρισμένη,ένα άλλο πράγμα που μου την δίνει είναι μην γεμίσει με σκόνη η καμερα έτσι όπως την αλλάζουν. Με την αδιαβροχοποιηση τι γίνεται;

Έχει κανεις αντίστοιχη εμπειρία;

 

Το είπες όμως μόνος σου

Πρόκειται για επίσημο

Τα αλλά όλα που λες είναι δικές σου θεωρίες που προφανώς δεν πρόκειται να συμβούν

Μην ανησυχείς προχώρησε το γιατί για να κάηκε pixel αργότερα μπορεί να έχεις κι αλλά θέματα με την οθόνη

 

Αυθεντική θα μπει, καινούργια και όλα καλά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

μετα απο χρονια χρησης android συσκευων βρισκομαι στην θεση να αγορασω iphone για την κορη και επειδη δεν γνωριζω τον χωρο της apple ζηταω την βοηθεια σας.

θελουμε ενα iphone 11 λοιπον και η πρωτη σκεψη ειναι να κοιταξω στα καταστηματα σε skroutz και best price.

το ερωτημα ειναι

1)θα εχουμε 2 χρονια εγγυηση ακομα και αν το site του καταστηματος μιλαει για 1 χρονο εγγυηση?

2) εχει σημασια αν η συσκευη ειναι EU?

3)υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να προσεξω κατα την αγορα ωστε να μην βρεθω αργοτερα προ εκπληξεων?

 

σας ευχαριστω προκαταβολικα και συνχωρηστε με αν οι ερωτησεις ειναι χαζες η εχουν απαντηθει στο παρελθον

Edited by christou
Link to comment
Share on other sites

Ο 2ος χρόνος είναι υποχρέωση του πωλητή επομένως θα πρέπει να βρεις ένα μαγαζί με πολλές αξιολογήσεις.

 

Θα σου πρότεινα να επικοινωνήσεις μαζί τους για να επιβεβαιώσεις ότι όντως θα αναλάβει τον 2ο χρόνο, γιατί είναι αρκετά μαγαζιά που ενώ υπάρχει η νομοθεσία, δεν τον δέχονται και είναι μπλέξιμο μέχρι να βγάλεις άκρη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...