Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις δίκιο για το zoom in. Αν γυρίσω απότομα σε τηλεφακό δεν υπάρχει θόρυβος, αλλά αν γυρίσω σταδιακά, δηλαδή από zoom 1x.,0,9x,0,8x...0,5x τότε βγάζει τον θόρυβο!

 

Kαι πάλι φυσιολογικό.

Ο τηλεφακός είναι fixed 0.5x.

Δεν μετακινούνται μέρη φακών όπως στις πραγματικές κάμερες. Οπότε από το 1Χ του κυρίου φακού ΜΟΛΙΣ βάλεις οποιαδήποτε άλλη τιμή για zoom out, είναι ουσιαστικά zoom in = crop του τηλεφακού

Δηλάδή το 0.9x, 0.8x, 0.7x και 0.6x είναι zoom in (crop) του 0.5x.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι μετά την Αναβάθμιση έχει μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας και το επιβεβαιώνω και σήμερα πού είμαι σπίτι

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι μετά την Αναβάθμιση έχει μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας και το επιβεβαιώνω και σήμερα πού είμαι σπίτι

 

Το ιδιο και σε μένα αλλά με 11 pro max.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως είμαι καμία εφαρμογή που δημιουργεί το θέμα και όχι η ενημέρωση λογισμικού ;Εγώ με 13.3.1 και παρατηρώ τις τελευταίες μέρες batter drain.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως είμαι καμία εφαρμογή που δημιουργεί το θέμα και όχι η ενημέρωση λογισμικού ;Εγώ με 13.3.1 και παρατηρώ τις τελευταίες μέρες batter drain.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όλα είναι πιθανά

Δεν μπορούμε εύκολα να εντοπίσουμε όμως τι είναι αυτό που μας δημιουργεί πρόβλημα όπως στο Android

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι πιθανά

Δεν μπορούμε εύκολα να εντοπίσουμε όμως τι είναι αυτό που μας δημιουργεί πρόβλημα όπως στο Android

 

Τάσο ένα 15 με 20% πρακτικά βλέπω μείωση αυτονομίας εσυ ποσό το υπολογίζεις ;

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Τάσο ένα 15 με 20% πρακτικά βλέπω μείωση αυτονομίας εσυ ποσό το υπολογίζεις ;

 

Στο 6s τραγικά τα πράγματα

1 ώρα οθόνης το πολύ

Όχι ότι πριν ήταν τέρας αυτονομίας αλλά τώρα βλέπω μια μείωση παραπάνω από όσο λες

Είναι και παλιά συσκευή με παλιά μπαταρία όποτε καταλαβαίνεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά ξημέρωνε η επόμενη μέρα και είχα από 35 ως 50% και τώρα έχω 15 με 30%

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά ξημέρωνε η επόμενη μέρα και είχα από 35 ως 50% και τώρα έχω 15 με 30%

 

Να φανταστώ ότι είσαι συνέχει σπίτι ή εργάζεσαι;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πλέον σπίτι

 

και σπιτι και μειωση της ταξεως του 20% παει να πει μεγαλη διαφορα γιατι πιο πριν εαν βαλεις οτι ησουν εξω με 4γ, κινεισαι αλλαζεις σημα συνεχεια, φωτεινοτητα πολυ πιο ψηλα...

αρα η διαφορα ειναι μεγαλη σε σχεση με 13.3...

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ίδωμεν ελπίζω να το φτιάξουν όπως και κάνοντας hotspot το κινητο

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ήθελα να ρωτήσω για αγορά iPhone 11 από skroutz με την ένδειξη eu έχει κάποια ουσιαστική διαφορά με τα μεγάλα καταστήματα;Προφανώς εκτός της τιμής η εγγύηση ισχύει κανονικά για 1 χρόνο;Υπάρχει περίπτωση να μην λειτουργούν volte και wifi calling; Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα ήθελα να ρωτήσω για αγορά iPhone 11 από skroutz με την ένδειξη eu έχει κάποια ουσιαστική διαφορά με τα μεγάλα καταστήματα;Προφανώς εκτός της τιμής η εγγύηση ισχύει κανονικά για 1 χρόνο;Υπάρχει περίπτωση να μην λειτουργούν volte και wifi calling; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Δεν θα έχεις κανένα από τα προβλήματα που αναφέρεις. Απλά αν κοιτάς τα γνωστά καταστήματα με διαθεσιμότητα "Κατόπιν παραγγελίας" ή "Διαθέσιμο σε 4 -7 ημέρες", οι τιμές είναι ουσιαστικά πλασματικές αφού η πραγματική αναμονή για τη συσκευή είναι πάνω από ένα (1) μήνα. Η συγκεκριμένη τοποθέτηση είναι από προσωπική εμπειρία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις κανένα από τα προβλήματα που αναφέρεις. Απλά αν κοιτάς τα γνωστά καταστήματα με διαθεσιμότητα "Κατόπιν παραγγελίας" ή "Διαθέσιμο σε 4 -7 ημέρες", οι τιμές είναι ουσιαστικά πλασματικές αφού η πραγματική αναμονή για τη συσκευή είναι πάνω από ένα (1) μήνα. Η συγκεκριμένη τοποθέτηση είναι από προσωπική εμπειρία.

 

Έτσι ακριβώς

Στην ουσία κλείνεις την συσκευή με αυτήν την τιμή αλλά όταν την παραλάβεις μπορεί κάποιοι άλλοι να το δίνουν και φθηνότερα

Πολλές φορές μπορεί να φτάσει και ένα μήνα όπως λες ειδικά τώρα με όλα αυτά που συμβαίνουν

 

Ακόμα και εντός Ελλάδας σε διαθέσιμη προϊόντα έχουμε καθυστερήσεις 3-4 ημερών στην παράδοση παρόλο που μπορεί να έχει φτάσει στην πολύ σου το δέμα.

Έχουν πολύ φόρτο εργασίας και δεν προλαβαίνουν

 

Σκέψου τώρα να γίνει και παραγγελία από εξωτερικό και λοιπά και λοιπά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ενδιαφέρομαι να αγοράσω το iphone 11 64 στα 650€ καινούργιο είμαι κάτοχος xiaomi mi A1 σίγουρα θα πρόκειται για μεγάλη αναβάθμιση απλά πρώτη φορά θα πάω σε ios και με φοβίζει λίγο το θέμα της οθόνης ότι δεν είναι 1080 ! Εσείς τι λέτε ; Έχω δει ότι μπαταρία είναι πολύ καλή που το θεωρώ πολύ σημαντικό όπως και η κάμερα ! ...άλλες εναλλακτικές έχω το s10+ η το s20 !

Ευχαριστώ προκαταβολικά. !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ενδιαφέρομαι να αγοράσω το iphone 11 64 στα 650€ καινούργιο είμαι κάτοχος xiaomi mi A1 σίγουρα θα πρόκειται για μεγάλη αναβάθμιση απλά πρώτη φορά θα πάω σε ios και με φοβίζει λίγο το θέμα της οθόνης ότι δεν είναι 1080 ! Εσείς τι λέτε ; Έχω δει ότι μπαταρία είναι πολύ καλή που το θεωρώ πολύ σημαντικό όπως και η κάμερα ! ...άλλες εναλλακτικές έχω το s10+ η το s20 !

Ευχαριστώ προκαταβολικά. !

 

Από τα σύννεφα εάν έπεφτες λιγότερη ζημιά θα παθαινες

Κλείσε τα μάτια και προχωρά χωρίς φόβο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά ενδιαφέρομαι να αγοράσω το iphone 11 64 στα 650€ καινούργιο είμαι κάτοχος xiaomi mi A1 σίγουρα θα πρόκειται για μεγάλη αναβάθμιση απλά πρώτη φορά θα πάω σε ios και με φοβίζει λίγο το θέμα της οθόνης ότι δεν είναι 1080 ! Εσείς τι λέτε ; Έχω δει ότι μπαταρία είναι πολύ καλή που το θεωρώ πολύ σημαντικό όπως και η κάμερα ! ...άλλες εναλλακτικές έχω το s10+ η το s20 !!

 

Το 11άρι αξίζει σε όλα του. Αν τώρα θέλεις να πάρεις απόψεις για διάφορες συσκευές, απευθύνσου στο κατάλληλο μέρος... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ας μου πει την γνώμη του οποίος μπορεί για το ois της κάμερας σε εγράφη βίντεο!

Καλό, μέτριο, τι παίζει γιατί με ενδιαφέρει σαν συσκευή!

Επίσης, τα 12 + 12 mp της κάμερας θα εχουν καλύτερη ανάλυση από τα 48 που έχει το Huawei p30 lite που έχω τώρα στα χέρια μου;

Σας ευχαριστώ πολύ!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ας μου πει την γνώμη του οποίος μπορεί για το ois της κάμερας σε εγράφη βίντεο!

Καλό, μέτριο, τι παίζει γιατί με ενδιαφέρει σαν συσκευή!

Επίσης, τα 12 + 12 mp της κάμερας θα εχουν καλύτερη ανάλυση από τα 48 που έχει το Huawei p30 lite που έχω τώρα στα χέρια μου;

Σας ευχαριστώ πολύ!

Για φωτο huawei p30 pro

Για video iphone 11

Αυτη την αλλαγη εκανα εγω και σου λεω τι ειδα..

Για το 30 lite ισως και στο θεμα της φωτογραφιας να υπερεχει το 11

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά, ας μου πει την γνώμη του οποίος μπορεί για το ois της κάμερας σε εγράφη βίντεο!

Καλό, μέτριο, τι παίζει γιατί με ενδιαφέρει σαν συσκευή!

Επίσης, τα 12 + 12 mp της κάμερας θα εχουν καλύτερη ανάλυση από τα 48 που έχει το Huawei p30 lite που έχω τώρα στα χέρια μου;

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Το video που καταγράφει η 11 σειρά των iPhone, είναι μακράν ανώτερο από κάθε άλλη συσκευή κυκλοφορεί σήμερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κάποιος το Antutu ver 8.1.0

(Καθαρά από περιέργεια )

537.211 βγάζει απόδοση

 

http://www.imagebam.com/image/aeec041340508669

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...