Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Taso καταλαβαίνω ότι εμφανίζονται όλες . πλέον δεν ζητώ αυτό. Θέλω απλώς οι ομάδες που είχα στις επαφές στο Gmail (του ενός λογαριασμού) να γίνουν ομάδες στις επαφές που έχω τώρα . δεν μεταφέρονται οι ομάδες πάρα μόνο οι επαφές χύμα . ωστόσο το ios έχει δυνατότητα για ομαδοποιηση επομένως ψάχνω να βρω τρόπο να μεταφερθούν οι ομάδες από το Gmail στις ομάδες του ios. Δεν μπορώ να φανταστώ ότι δεν υπάρχει τρόπος . Ίσως δεν τον βρίσκω εγώ ή ενδεχομένως να ειναι κάποια τρίτη εφαρμογή.

Καταλαβαίνω ότι είναι σπάνιο να έχει ασχοληθεί κάποιος από την ομάδα με αυτό αλλά ειναι για εμένα απίθανο να μην υπαρχεθ λύση καθότι η μετάβαση ενός επαγγελματία από το ένα λογισμικό στο άλλο καθίσταται πολύ δύσκολη. Κάποια μέθοδο θα έχουν προβλέψει

 

Χωρίς να έχω καταλάβει τι θέλεις να κάνεις με τις επαφές σου αν έχεις windows pc η mac μπορεις να μπεις στο iCloud.com με το id σου και να διαχειριστεις τις επαφες σου με ομαδες κλπ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θα δοκιμάσω αυτήν την εφαρμογή ως εσχατη λύση εάν δεν βρω άλλο τρόπο. Την είχα βρει και εγώ σε αναζήτηση στο Google ωστόσο υπάρχουν αναφορές ότι κάνει συνεχώς διπλοτυπες επαφές από το icloud στο Gmail και γίνεται εν τέλει κακός χαμός.

 

Χειροκίνητα μπορώ να δημιουργήσω τις ομάδες αλλα θα μου πάρει πολύ χρόνο και δεν θα υπάρχει διαρκής συγχρονισμός ώστε να διατηρώ και το Gmail ενημερωμένο .

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

 

Αν δουλέψει η εφαρμογή να μην μπλέξεις με επαφές iCloud. Στις επαφές να χρησιμοποιήσεις μόνο τον Google λογαριασμό σου όποτε έτσι δεν θα έχεις προβλήματα με διπλότυπες επαφές.

 

Εναλλακτικά θα μπορούσες να περάσεις τις προσωπικές σου επαφές στο iCloud και να έχεις τις εταιρικές στο Gmail για να κανεις τον διαχωρισμό που θες από τα groups.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να γίνω λίγο περισσότερο επεξηγηματικος.

Οι επαφές από το Gmal account δεν καταχωρουνται με ομάδες στο ios είτε αν τις βάλω στο iCloud είτε αν τις αφήσω ως επαφές Gmail στο iOS. Προσπάθησα να τις καταχωρήσω από υπολογιστή Windows σε iCloud ωστόσο οι ομάδες πάλι δεν δημιουργήθηκαν.

Η εφαρμογή αυτή επί της ουσίας απ' ότι καταλαβαίνω θα περάσει τις επαφές από το Gmail στο iCloud και θα δημιουργήσει ομάδες με τη μορφή που τις θέλει το iOS. Επομένως αξίζει να το δοκιμάσω . φοβάμαι ωστόσο μην δημιουργήσει διπλό εγγραφές και μπλεξω χειρότερα επομένως θα ειανι η τελευταία μου προσπάθεια αφού εξαντλησω εναλλακτικές που μπορεί να βρω .

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να γίνω λίγο περισσότερο επεξηγηματικος.

Οι επαφές από το Gmal account δεν καταχωρουνται με ομάδες στο ios είτε αν τις βάλω στο iCloud είτε αν τις αφήσω ως επαφές Gmail στο iOS. Προσπάθησα να τις καταχωρήσω από υπολογιστή Windows σε iCloud ωστόσο οι ομάδες πάλι δεν δημιουργήθηκαν.

Η εφαρμογή αυτή επί της ουσίας απ' ότι καταλαβαίνω θα περάσει τις επαφές από το Gmail στο iCloud και θα δημιουργήσει ομάδες με τη μορφή που τις θέλει το iOS. Επομένως αξίζει να το δοκιμάσω . φοβάμαι ωστόσο μην δημιουργήσει διπλό εγγραφές και μπλεξω χειρότερα επομένως θα ειανι η τελευταία μου προσπάθεια αφού εξαντλησω εναλλακτικές που μπορεί να βρω .

 

Στο τέλος θα με θυμηθείς τι σου είπα στην αρχή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη φορά που αχρηστεύεται τζαμάκι whitestone...Είπα να μην το ξαναβάλω και είτε να δοκιμάσω κάποια θήκη τύπου book είτε να βάλω κάποιο άλλο tempered glass . Το νέο τζαμάκι αν και μπήκε εύκολα χωρίς να έχω κάποιο θέμα με την αφή ή με τους αισθητήρες στο πάνω μέρος ωστόσο εμφανίζει νερά την κάτω αριστερή γωνία . Αν το πιέσω φεύγουν βέβαια αλλά και πάλι...

Επομένως μάλλον με βλέπω ξανά σε Dome μαζί θήκη τύπου book cover. Υπάρχει κάτι ανάλογο με το Dome ή είναι η μόνη επιλογή;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να τις ομαδοποιήσεις από το iPhone?

Edit

Βρήκα μια εφαρμογή που λέει πως συγχρονίζει τις ομάδες στις επαφές Gmail

 

https://apps.apple.com/gr/app/contacts-sync-for-google-gmail/id454390333

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

To contacts Sync είναι τέλειο το έχω βάλει και είμαι υπερευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη φορά που αχρηστεύεται τζαμάκι whitestone...Είπα να μην το ξαναβάλω και είτε να δοκιμάσω κάποια θήκη τύπου book είτε να βάλω κάποιο άλλο tempered glass . Το νέο τζαμάκι αν και μπήκε εύκολα χωρίς να έχω κάποιο θέμα με την αφή ή με τους αισθητήρες στο πάνω μέρος ωστόσο εμφανίζει νερά την κάτω αριστερή γωνία . Αν το πιέσω φεύγουν βέβαια αλλά και πάλι...

Επομένως μάλλον με βλέπω ξανά σε Dome μαζί θήκη τύπου book cover. Υπάρχει κάτι ανάλογο με το Dome ή είναι η μόνη επιλογή;

 

 

Ότι και να βάλεις πάνω στην οθόνη δεν συγκρίνεται με την αίσθηση και την απόδοση της γυμνής οθόνης. Χώρια ότι δεν είναι να βασίζεσαι σε κανέναν για αυτά τα θέματα, γιατί όλοι θα σου πουν ότι με το τάδε δεν έχουν κανένα θέμα.

Εγω ένα μήνα έκανα υπομονή και τα ξήλωσα όλα.

Δεν φτάνει που έδωσα κοντά 1μιση χιλιάρικο, δεν θα το ευχαριστηθώ κιόλας; Pass.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα το contacts sync και τελικά συγχρονισαν οι ομάδες του λογαριασμού Gmail!

Βεβαια η διαχείριση των ομάδων δεν ειανι τόσο εύκολη όσο στο Android ωστόσο κάνει την δουλειά του...!

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη φορά που αχρηστεύεται τζαμάκι whitestone...Είπα να μην το ξαναβάλω και είτε να δοκιμάσω κάποια θήκη τύπου book είτε να βάλω κάποιο άλλο tempered glass . Το νέο τζαμάκι αν και μπήκε εύκολα χωρίς να έχω κάποιο θέμα με την αφή ή με τους αισθητήρες στο πάνω μέρος ωστόσο εμφανίζει νερά την κάτω αριστερή γωνία . Αν το πιέσω φεύγουν βέβαια αλλά και πάλι...

Επομένως μάλλον με βλέπω ξανά σε Dome μαζί θήκη τύπου book cover. Υπάρχει κάτι ανάλογο με το Dome ή είναι η μόνη επιλογή;

Φιλαράκι έχω το spiegen 4 μήνες τώρα και είναι σαν καινούριο....μην πετάς τα λεφτά σου στο whitestone...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα...Υποψήφιος κι εγώ αγοραστής αφού έχω ένα s10 plus είμαι ευχαριστημένος γενικά αλλά θα το χαρίσω στη γυναίκα...ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικα με τη συσκευή...Πρώτον χρησιμοποιείται κάποιο προστατευτικό στις κάμερες;θέλω να πω αν το βάζετε σε τσέπη κλπ γρατζουνίζεται;επίσης η έκδοση με τα 64gb είναι αρκετή;το λεω γιατί η αμέσως επόμενη στα 256 είναι αρκετά πιο ακριβή...Αν το πάρω απο μεγάλη αλυσίδα Κωτσόβολο κλπ με αποφορολόγηση και τιμολόγιο έχω ένα η 2 χρόνια εγγύηση;και τέλος η σελφι κάμερα πως είναι;επειδή έχω ακούσει ότι όσο πέφτει το φως είναι θολη και τα σχετικά...καλά για τις πίσω δε συζητάω ξέρω ότι είναι κορυφή και με το deep fusion...και σχετικά με την υγεία μπαταρίας χρησιμοποιείτε το ταχυφορτιστή που έχει μέσα η να πάρω και έναν με 5 watt για να μη φθείρεται η μπαταρία;επειδή έχω διαβάσει ότι η υγεία ανάλογα κιόλας με τη χρήση πέφτει εύκολα σε μερικούς..για τζαμάκι μπροστά χρησιμοποιείτε full cover υπάρχει θέμα με τη θολούρα ή ολα οκ;ή να πάρω το κανονικό μέχρι πριν το νοτς που καλύπτει;Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη αν σας κούρασα. Edited by Panoskontop
Link to comment
Share on other sites

Για να το θέσω καλύτερα τότε, την απάντηση θα την βρει 1. Σίγουρα και 2. Γρηγορότερα, αλλού.

Ειδικά τα άτομα που έρχονται από άλλες πλατφόρμες και χρειάζονται σωστές και συγκεκριμένες πληροφορίες, δύσκολα θα βρουν αυτό που ψάχνουν εδώ.

Κάνω λάθος;

 

Σε θεμα κινητου οπως αυτο του τιτλου(11 pro max),επρεπε κυριως να αναφερονται οι νεες δυνατοτητες/χαρακτηριστικα της συσκευης απο τους οποιους κατοχους(που αρα θα ενημερωσουν και υποψηφιους αγοραστες)πχ

για την αυτονομια,

για την ταχυτητα της ταχυφορτισης,

για την αποδοση των καμερων,

για την αποδοση του σηματος/wifi,

για την αποδοση του chip πχ σε παιχνιδια/επεξεργασια video

για οποια νεα updates βγουν,τι νεα φερνουν στην συγκεκριμενη συσκευη απο πλευρας αποδοσης κλπ

Αυτες ειναι οι συγκεκριμενες πληροφοριες για το συγκεκριμενο μοντελο του τιτλου,γιαυτο ανοιγονται κιολας ξεχωριστα θεματα για το καθε μοντελο

 

Και οχι να καθομαστε καθε 3 και λιγο να διαβαζουμε για αργους φορτιστες,υγεια μπαταριας,εγγυηση με τιμολογιο και αν τα 64GB ειναι αρκετα(λες και ξερουμε εμεις την χρηση του καθενος).

Link to comment
Share on other sites

Σε θεμα κινητου οπως αυτο του τιτλου(11 pro max),επρεπε κυριως να αναφερονται οι νεες δυνατοτητες/χαρακτηριστικα της συσκευης απο τους οποιους κατοχους(που αρα θα ενημερωσουν και υποψηφιους αγοραστες)πχ

για την αυτονομια,

για την ταχυτητα της ταχυφορτισης,

για την αποδοση των καμερων,

για την αποδοση του σηματος/wifi,

για την αποδοση του chip πχ σε παιχνιδια/επεξεργασια video

για οποια νεα updates βγουν,τι νεα φερνουν στην συγκεκριμενη συσκευη απο πλευρας αποδοσης κλπ

Αυτες ειναι οι συγκεκριμενες πληροφοριες για το συγκεκριμενο μοντελο του τιτλου,γιαυτο ανοιγονται κιολας ξεχωριστα θεματα για το καθε μοντελο

 

Και οχι να καθομαστε καθε 3 και λιγο να διαβαζουμε για αργους φορτιστες,υγεια μπαταριας,εγγυηση με τιμολογιο και αν τα 64GB ειναι αρκετα(λες και ξερουμε εμεις την χρηση του καθενος).

 

 

Ε να αγιάσει το στόμα σου ρε φίλε! Επιτέλους δηλαδή κάποιος να βλέπει τα ίδια που βλέπω κι εγώ δυο μήνες τώρα :lol:

Ας γινόταν ένα θέμα στην τελική εφόσον δεν έχει κίνηση, τουλάχιστον για τα Pro.

Link to comment
Share on other sites

Ε να αγιάσει το στόμα σου ρε φίλε! Επιτέλους δηλαδή κάποιος να βλέπει τα ίδια που βλέπω κι εγώ δυο μήνες τώρα :lol:

Ας γινόταν ένα θέμα στην τελική εφόσον δεν έχει κίνηση, τουλάχιστον για τα Pro.

 

Να συζητάμε αν είναι ότι θέλουν 2-3 άτομα

 

Όλοι μπορούν να γράψουν και να πούνε ότι τους προβληματίζει μέσα στα πλαίσια του Εντός θέματος

Και η υγεία και το μέγεθος και όλα ανήκουν στα περί συσκευής όποτε μπορούν να τα γράφουν

 

Αν κάποιος είναι εκτός θέματος μπορεί ένας διαχειριστής να κάνει αλλαγές ή να σβήνει σχόλια ή οτιδήποτε

Δεν είμαστε εμείς διαχειριστές για να μην επιτρέπουμε σε κάποιον να γράφει ότι θέλει

Απλά σαν κοινότητα κάποιες φορές εάν ξεφύγει εντελώς η συζήτηση καλό είναι να την σταματάμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να συζητάμε αν είναι ότι θέλουν 2-3 άτομα

 

Όλοι μπορούν να γράψουν και να πούνε ότι τους προβληματίζει μέσα στα πλαίσια του Εντός θέματος

Και η υγεία και το μέγεθος και όλα ανήκουν στα περί συσκευής όποτε μπορούν να τα γράφουν

 

Αν κάποιος είναι εκτός θέματος μπορεί ένας διαχειριστής να κάνει αλλαγές ή να σβήνει σχόλια ή οτιδήποτε

Δεν είμαστε εμείς διαχειριστές για να μην επιτρέπουμε σε κάποιον να γράφει ότι θέλει

Απλά σαν κοινότητα κάποιες φορές εάν ξεφύγει εντελώς η συζήτηση καλό είναι να την σταματάμε

 

Τοσα ειναι τα ατομα που πλεον καθονται και συμμετεχουν στα θεματα αυτα γιατι οι υπολοιποι σηκωθηκαν και εφυγαν με αυτα που βλεπουν και γραφονται.

 

Εχεις δει εσυ στα αλλα θεματα κινητων του forum να καθονται οι αλλοι να ζαλιζουν σε καθε νεα συσκευη το κεφαλι των αλλων με την υγεια της συσκευης τους?Λες και σε αυτους η υγεια της μπαταριας απο τις φορτισεις δεν πεφτει ποτε,ειναι μονιμα στο 100%........

 

Δεν απασχολει τοσο πολυ η υγεια της μπαταριας τους κατοχους πχ Samsung και Huawei που φορτιζουν τις ακριβες τους ναυαρχιδες με φορτιστες των 40 και 50W,και απασχολει καθε τρεις και λιγο τους κατοχους Iphone που φορτιζουν ακομα και με τον απλο φορτιστη των 5W.

Κοροιδευομαστε τωρα?

 

Και για την υγεια της μπαταριας ας αναφερθει μετα απο 8μηνες ή μετα απο ενα χρονο,οχι καθε 3 και λιγο.

 

Μια απο τα ιδια και με την εγγυηση τι παιζει αλλα και με τον χωρο αποθηκευσης και παει λεγοντας.

 

Κλασσικο παραδειγμα τωρα στο αλλο διπλα θεμα του 11pro. Ο ενας ρωταει για το τι ισχυει γενικα με αποφορολογηση και ο αλλος μετα ρωταει για ενα σκρουτζομαγαζο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=479954&page=33

 

Μπαινει μετα πχ ενας κατοχος και τα διαβαζει αυτα και ακομα και να θελει να γραψει κατι,σηκωνεται και φευγει.

 

Δεν ειναι θεμα moderator,απλης λογικης ειναι.

 

Και στο εξωτερικο αυτους που ψειριζουν τοσο πολυ τα της μπαταριας τους κραζουν ή αυτους που καθονται και ρωτανε τους αλλους τι χωρος τους καλυπτει/χρειαζεται.

Link to comment
Share on other sites

Τοσα ειναι τα ατομα που πλεον καθονται και συμμετεχουν στα θεματα αυτα γιατι οι υπολοιποι σηκωθηκαν και εφυγαν με αυτα που βλεπουν και γραφονται.

 

Εχεις δει εσυ στα αλλα θεματα κινητων του forum να καθονται οι αλλοι να ζαλιζουν σε καθε νεα συσκευη το κεφαλι των αλλων με την υγεια της συσκευης τους?Λες και σε αυτους η υγεια της μπαταριας απο τις φορτισεις δεν πεφτει ποτε,ειναι μονιμα στο 100%........

 

Δεν απασχολει τοσο πολυ η υγεια της μπαταριας τους κατοχους πχ Samsung και Huawei που φορτιζουν τις ακριβες τους ναυαρχιδες με φορτιστες των 40 και 50W,και απασχολει καθε τρεις και λιγο τους κατοχους Iphone που φορτιζουν ακομα και με τον απλο φορτιστη των 5W.

Κοροιδευομαστε τωρα?

 

Και για την υγεια της μπαταριας ας αναφερθει μετα απο 8μηνες ή μετα απο ενα χρονο,οχι καθε 3 και λιγο.

 

Μια απο τα ιδια και με την εγγυηση τι παιζει αλλα και με τον χωρο αποθηκευσης και παει λεγοντας.

 

Κλασσικο παραδειγμα τωρα στο αλλο διπλα θεμα του 11pro. Ο ενας ρωταει για το τι ισχυει γενικα με αποφορολογηση και ο αλλος μετα ρωταει για ενα σκρουτζομαγαζο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=479954&page=33

 

Μπαινει μετα πχ ενας κατοχος και τα διαβαζει αυτα και ακομα και να θελει να γραψει κατι,σηκωνεται και φευγει.

 

Δεν ειναι θεμα moderator,απλης λογικης ειναι.

 

Και στο εξωτερικο αυτους που ψειριζουν τοσο πολυ τα της μπαταριας τους κραζουν ή αυτους που καθονται και ρωτανε τους αλλους τι χωρος τους καλυπτει/χρειαζεται.

 

Δεν έχει τέτοια επιλογή το Android για υγεία μπαταρίας αλλιώς θα σου έλεγα τι μάχη καθημερινή θα γινόταν

 

Απλή λογική δίκη σου δεν σημαίνει ότι είναι το ίδιο λογική και για τον δίπλα

Έτσι κι αλλιώς προβλήματα δεν υπάρχουν τόσα που να μπαίνουμε κάθε μέρα και να ψάχνουμε λύσεις όποτε ναι μετά πάει η κουβέντα σε ψηλά γράμματα

 

Και η εγγύηση και όλα είναι θέματα τις συσκευής

Ναι κάποιοι τα έχουμε βαρεθεί και να τα διαβάζουμε και να τα λέμε και να τα βλέπουμε να τα γράφουν άλλοι αλλά τι να κάνουμε;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ας γινόταν ένα θέμα στην τελική εφόσον δεν έχει κίνηση, τουλάχιστον για τα Pro.

 

Ας γινει οτι γινει. Ουτως ή αλλως και στα νεα iphone παλι η ιδια ιστορια θα γινει. Θα μπουν πολλοι να γραψουν day one που θα παρουν τις νεες συσκευες και επειδη αργοτερα θα αρχισουν ορισμενοι να γραφουν το μακρι και το κοντο τους,θα ερημωσουν παλι τα θεματα.

 

Δηλαδη αντι να υπαρχει παραπανω συμμετοχη στα θεματα των iphone,ακριβως επειδη υποστηριζονται για περισσοτερα χρονια και γιατι ειναι οι ναυαρχιδες που πουλανε περισσοτερο παγκοσμιως,υπαρχει περισσοτερη συμμετοχη σε Android πλευρα που μετα τον 1.5χρονο θεωρουνται out of date.

Link to comment
Share on other sites

Ας γινει οτι γινει. Ουτως ή αλλως και στα νεα iphone παλι η ιδια ιστορια θα γινει. Θα μπουν πολλοι να γραψουν day one που θα παρουν τις νεες συσκευες και επειδη αργοτερα θα αρχισουν ορισμενοι να γραφουν το μακρι και το κοντο τους,θα ερημωσουν παλι τα θεματα.

 

Δηλαδη αντι να υπαρχει παραπανω συμμετοχη στα θεματα των iphone,ακριβως επειδη υποστηριζονται για περισσοτερα χρονια και γιατι ειναι οι ναυαρχιδες που πουλανε περισσοτερο παγκοσμιως,υπαρχει περισσοτερη συμμετοχη σε Android πλευρα που μετα τον 1.5χρονο θεωρουνται out of date.

 

Ποιος ο λόγος να υπάρχει κίνηση;

Αφού ο πολύς κόσμος δεν έχεις κανένα θέμα

Απλά ξεκλειδώνει την συσκευή κάνει την δουλειά του, πάει σπίτι την φορτίζει και ξανά την άλλη μέρα πάλι τα ίδια

Άρα;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Απο ποτε σε τεχνολογικο forum συμμετεχεις μονο αν εχεις προβλημα με την συσκευη σου?

Και ασε που και προβλημα να εχεις,αν ειναι θεμα hardware αφορα το service,ενω αν ειναι θεμα software,αναμενεις επομενο update.

 

Δηλαδη με βαση αυτη την λογικη σε τεχνολογικα forum για καρτες γραφικων ή επεξεργαστες/μητρικες/ram,σχολιαζουν και συμμετεχουν κυριως οσοι εχουν προβληματα με τις συσκευες τους?

 

Τελος κατι αλλο που βλεπω πολλες φορες να γραφεται στις νεες ναυαρχιδες.

Στην καθημερινη χρηση λεει δεν θα καταλαβεις διαφορες.

Εμ ναι μαστορα εαν το κινητο το εχεις μονο για facebook/instagram οντως δεν θα καταλαβεις διαφορες με τα νεα τσιπακια γιατι πολυ απλα δεν τα ζοριζεις. Κατσε παιξε καινουργια παιχνιδια ή κανε video editing να δεις αν θα καταλαβεις διαφορες πχ μεταξυ iphone 6s και iphone 11.

Link to comment
Share on other sites

Απο ποτε σε τεχνολογικο forum συμμετεχεις μονο αν εχεις προβλημα με την συσκευη σου?

Και ασε που και προβλημα να εχεις,αν ειναι θεμα hardware αφορα το service,ενω αν ειναι θεμα software,αναμενεις επομενο update.

 

Δηλαδη με βαση αυτη την λογικη σε τεχνολογικα forum για καρτες γραφικων ή επεξεργαστες/μητρικες/ram,σχολιαζουν και συμμετεχουν κυριως οσοι εχουν προβληματα με τις συσκευες τους?

 

Τελος κατι αλλο που βλεπω πολλες φορες να γραφεται στις νεες ναυαρχιδες.

Στην καθημερινη χρηση λεει δεν θα καταλαβεις διαφορες.

Εμ ναι μαστορα εαν το κινητο το εχεις μονο για facebook/instagram οντως δεν θα καταλαβεις διαφορες με τα νεα τσιπακια γιατι πολυ απλα δεν τα ζοριζεις. Κατσε παιξε καινουργια παιχνιδια ή κανε video editing να δεις αν θα καταλαβεις διαφορες πχ μεταξυ iphone 6s και iphone 11.

 

Γιατί να κάνω video editing αφού δεν μου χρειάζεται;

Ο καθένας ότι θέλει κάνει με την συσκευή του

Αν δεν κάνει πολλά ναι εννοείται δεν θα καταλάβει και τεράστιες διαφορες

 

Κι όμως στα forum που αφορούν κινητά τηλέφωνα επειδή χρόνια ασχολούμαι θα σου πω ότι ναι μπαίνουν οι περισσότεροι όταν έχουν πρόβλημα

Άλλοι μένουν άλλοι φεύγουν

 

Στα forum για κάρτες γραφικών δεν ξέρω και δεν με αφορά τον λόγο που μπαίνουν

 

 

Αναφέρω έτσι ενδεικτικά ότι πολλές φορές έτυχε να μπω σε forum για αυτοκίνητα ή μηχανές για κάτι που έψαχνα, το βρήκα και δεν ξανά μπήκα

 

Κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και εδώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα...Υποψήφιος κι εγώ αγοραστής αφού έχω ένα s10 plus είμαι ευχαριστημένος γενικά αλλά θα το χαρίσω στη γυναίκα...ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικα με τη συσκευή...Πρώτον χρησιμοποιείται κάποιο προστατευτικό στις κάμερες;θέλω να πω αν το βάζετε σε τσέπη κλπ γρατζουνίζεται;επίσης η έκδοση με τα 64gb είναι αρκετή;το λεω γιατί η αμέσως επόμενη στα 256 είναι αρκετά πιο ακριβή...Αν το πάρω απο μεγάλη αλυσίδα Κωτσόβολο κλπ με αποφορολόγηση και τιμολόγιο έχω ένα η 2 χρόνια εγγύηση;και τέλος η σελφι κάμερα πως είναι;επειδή έχω ακούσει ότι όσο πέφτει το φως είναι θολη και τα σχετικά...καλά για τις πίσω δε συζητάω ξέρω ότι είναι κορυφή και με το deep fusion...και σχετικά με την υγεία μπαταρίας χρησιμοποιείτε το ταχυφορτιστή που έχει μέσα η να πάρω και έναν με 5 watt για να μη φθείρεται η μπαταρία;επειδή έχω διαβάσει ότι η υγεία ανάλογα κιόλας με τη χρήση πέφτει εύκολα σε μερικούς..για τζαμάκι μπροστά χρησιμοποιείτε full cover υπάρχει θέμα με τη θολούρα ή ολα οκ;ή να πάρω το κανονικό μέχρι πριν το νοτς που καλύπτει;Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη αν σας κούρασα.

 

Εγώ πήρα day 1 θήκη (hybrid spigen) τζαμακι για πίσω κάμερες και τζαμακι οθόνης όλα. Spigen. Το έχω λίγες μέρες (περίπου 10) αλλά το τζαμακι της οθόνης είναι σαν να μην υπάρχει και τοποθετήθηκε με μήτρα που είχε μέσα η συσκευασία επομένως τοποθετήθηκε πολύ εύκολα και στο σωστό σημείο χωρίς καμία φουσκαλα.

 

Τζαμακι στην κάμερα έβαλα γιατί είχα θέμα με παλιότερες συσκευές και δεν ήθελα να το ρισκάρω . επίσης έκανα και ασφάλεια σπσιματος και κλοπής από ασφαλιστική εταιρία.

 

Φορτιστή χρησιμοποιώ αυτόν που περιείχε και αν ήταν πιο δυνατός πάλι αυτόν θα χρησιμοποιουσα.γενικα η υγεία της μπαταριας από ότι λενε προστατεύεται περισσότερο με αργή φορτιση αλλά για εμένα είναι πολύ σπουδαιτερο η γρήγορη φόρτιση. Αν έχεις την επιλογή φορτίσετο αργά αλλά πολύ ταλαιπωρία

Link to comment
Share on other sites

 

Κι όμως στα forum που αφορούν κινητά τηλέφωνα επειδή χρόνια ασχολούμαι θα σου πω ότι ναι μπαίνουν οι περισσότεροι όταν έχουν πρόβλημα

 

 

Σε τεχνολογικο forum ειμαστε ή σε forum καποιου service της infoquest/Document/Istorm/Smartec κλπ για να καθομαστε να μιλαμε μονο για προβληματα.

Στα αλλα θεματα των Android που υπαρχει μεγαλυτερη συμμετοχη απο εδω,οι αλλοι σχολιαζουν κυριως για προβληματα? :lol:

Τα πραγματα ειναι πολυ απλα.

Ο Ελληνας γενικα δεν ειναι των forum. Για αυτο τα περισσοτερα site τεχνολογιας/ψυχαγωγιας ειναι ψοφια απο πλευρας συμμετοχης( κυριως σε ενεργους χρηστες). Οποιος εχει ριξει ενα βλεφαρο,ξερει κατα ποσο ισχυουν αυτα που λεω ή οχι.

 

Και για να επιστρεψουμε στα του εδω θεματος και των iphone,παρε για παραδειγμα το macrumors που αναφερθηκε πιο πισω.

Υπαρχουν κατηγοριες για τα παντα https://forums.macrumors.com/

Δεν παει ο αλλος σε ενα θεμα για το iphone 11 και ρωταει ποση εγγυηση εχουν,τι τζαμακι να αγορασουν,αν του φτανουν τα 64gb ή οχι και πως πρεπει να φορτιζει το κινητο.

Και δεν παιζει ρολο το οτι μιλαμε για το macrumors.

Μια χαρα και αλλες κατηγοριες υπαρχουν και στο εδω forum που απλα δεν σχολιαζει/γραφει/ρωταει κανεις,παρα μονο στα κεντρικα θεματα.

Link to comment
Share on other sites

Σε τεχνολογικο forum ειμαστε ή σε forum καποιου service της infoquest/Document/Istorm/Smartec κλπ για να καθομαστε να μιλαμε μονο για προβληματα.

Στα αλλα θεματα των Android που υπαρχει μεγαλυτερη συμμετοχη απο εδω,οι αλλοι σχολιαζουν κυριως για προβληματα? :lol:

Τα πραγματα ειναι πολυ απλα.

Ο Ελληνας γενικα δεν ειναι των forum. Για αυτο τα περισσοτερα site τεχνολογιας/ψυχαγωγιας ειναι ψοφια απο πλευρας συμμετοχης( κυριως σε ενεργους χρηστες). Οποιος εχει ριξει ενα βλεφαρο,ξερει κατα ποσο ισχυουν αυτα που λεω ή οχι.

 

Και για να επιστρεψουμε στα του εδω θεματος και των iphone,παρε για παραδειγμα το macrumors που αναφερθηκε πιο πισω.

Υπαρχουν κατηγοριες για τα παντα https://forums.macrumors.com/

Δεν παει ο αλλος σε ενα θεμα για το iphone 11 και ρωταει ποση εγγυηση εχουν,τι τζαμακι να αγορασουν,αν του φτανουν τα 64gb ή οχι και πως πρεπει να φορτιζει το κινητο.

Και δεν παιζει ρολο το οτι μιλαμε για το macrumors.

Μια χαρα και αλλες κατηγοριες υπαρχουν και στο εδω forum που απλα δεν σχολιαζει/γραφει/ρωταει κανεις,παρα μονο στα κεντρικα θεματα.

 

το πρόβλημα σου ποιο ειναι δεν καταλαβαίνουμε όμως

διάβαζε και ξένα site αφου σε καλύπτουν

ο Έλληνας αυτά συζητάει τι να κάνουμε με το ζόρι να λέμε οτι λένε και σε αλλα site;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ..με το τζάμι στις πίσω κάμερες εντάξει;έχεις κανένα θέμα στις φωτογραφίες;

 

Όχι κανένα . αρκεί :

1 να το περάσεις σωστά χωρίς να ακουμπήσει η κόλλα στις κάμερες (δεν έχει μήτρα αυτό)

2 να είναι πολύ καλά καθαρισμενοι οι φακοί ώστε να βάλεις από πάνω το τζαμακι σε καθαρους φακούς

3 αν βάλεις τζαμακι πίσω στις κάμερες χρειάζεται και θήκη μάλλον της ίδιας εταιρίας γιατι αλλιώς θα προεξεχει και θα σπάσει.

 

Οι φωτογραφίες και τα βίντεο τουλάχιστον στα δικά μου ματιά είναι ίδιες

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα σου ποιο ειναι δεν καταλαβαίνουμε όμως

διάβαζε και ξένα site αφου σε καλύπτουν

ο Έλληνας αυτά συζητάει τι να κάνουμε με το ζόρι να λέμε οτι λένε και σε αλλα site;

 

Με αφορμη την πιο πισω ''κουβεντα''στην χαμηλη συμμετοχη που υπαρχει πλεον στα θεματα των iphone,απλα ξεκαθαρισα λιγο το τοπιο στο γιατι γινεται οτι γινεται.

 

Περαν τουτου οτι καταλαβαινει ο καθενας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...