Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή τους πήγες τη συσκευή, έβγαλαν το tempered glass και δεν τη δοκίμασαν να δουν αν όντως έχει πρόβλημα η οθόνη πριν την αντικαταστήσουν; Και εσύ πριν τους το πας δε δοκίμασες χωρίς tempered glass για να δεις αν έχει πρόβλημα το touch στην οθόνη σου; :confused:

 

Τους πήγα τη συσκευή με το tempered glass (belkin τοποθετημένο σε εξουσιοδοτημένο)

Επειδή το πλήρωσα 30 ευρώ , με πόναγε η ψυχή μου να το αφαιρέσω οπότε τους το πήγα έτσι.

Είδανε το πρόβλημα που τους είπα και μου αλλάξανε οθόνη.

 

Με το που πήγα να το πάρω ξαναέβαλα το ίδιο τζάμι, άλλα 30 ευρώ (δεν πίστευα ότι θα δημιουργούσε πρόβλημα δίνοντας τόσα λεφτά)

Το 2ο τζάμι για να αφαιρέσει τον αέρα το γέμισε γρατζουνιές που φαινόντουσαν μόνο στον ήλιο αλλά και πάλι βέβαια.

μετά από 1-2 μέρες μου ξαναέκανε το ίδιο θέμα που είχα. είχα πάρει ανάποδες και ήθελα να πουλήσω το κινητό.

 

Τελικά αφαίρεσα τη ζελατίνα και δεν μου το ξαναέκανε. αυτά :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ έβαλα ένα «unbreakable» (10-12€ τα δυο) που πήρα από το αμαζον και δεν έχω κανένα θέμα.

Προφανώς με ενοχλεί γιατί ποτέ δεν έβαζα τζαμαρίες, αλλά όταν είδα πόσο πατσαβούρι γίνεται ενάμιση χιλιάρικο κινητό μετά από λίγες μέρες χωρίς screen protector, δεν είχα και άλλη επιλογή.

Θήκη επίσης δεν έβαζα ποτέ, αλλά face down το κινητό πάει βόλτες μόνο του χωρίς θήκη και αν το βάλεις κανονικά στο τραπέζι παλατζάρει ενοχλητικά λόγο καμερών.

Οπότε πήρα την αυθεντική δερμάτινη της Apple (πράσινη) και είναι μια χαρά. Τις υπόλοιπες δεν μπορούσα ούτε να τις βλέπω προσωπικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω ένα θεματάκι με το COSMOTE Ott app ενώ το τηλ μου ΔΕΝ είναι jailbroken έβαλα εχθές το app μπήκα με κωδικούς και όταν πήγα να ανοίξω κανάλι μου έβγαλε αυτό παρακάτω.....καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει;1de94d79b7f447d07e8780c8771ee09b.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνδεσες το ίδιο cosmote id σε συσκευή που ήταν Root/jailbroken; Αν ναι, αποσύνδεσε την και δοκίμασε να δεις ξανά κάτι στο iphone.
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου την εφαρμογή αυτή την έχω σε δυο Android συσκευές (unrooted) και παίζει κανονικά και στις δυο η μόνη iOS συσκευή είναι αυτή το pro max και δεν είναι jailbroken και δυστυχώς δεν παίζει!

 

Edit: τελικά το πρόβλημα ήταν ότι είχα συνδεμένη την εφαρμογή στις 2 Android συσκευές έκανα αποσύνδεση και έπαιξε στο iPhone. Ευχαριστώ για τη βοήθεια το φίλο!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by donkixoths
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα και καλό μήνα...Ήθελα να ρωτήσω η σέλφι κάμερα όταν πέφτει το φως πως τα πηγαίνει;πρόκειται να έρθει κάποια στιγμή nigth mode με ενημέρωση για τη μπροστινή όπως σε άλλα κινητά;Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τραβήξει ακόμα φωτογραφία με την μπροστά κάμερα, αλλά δεν βλέπω night mode ούτε νομίζω να προστεθεί ποτέ.

Για τηλεδιασκέψεις, FaceTime κλπ στη δίκη μου χρήση είναι άψογη.

Τώρα για σέλφιζ, σλόφιζ, ανιμότζι και τέτοια παλαβά, ότι κάνει το software. Με τόσο μικρούς φακούς μπροστά στις συσκευές, μην περιμένεις θαύματα σε low light.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω μπερδευτεί τόσο πολύ θέλω την βοήθεια σας

 

Έχω στο iMac στην εφαρμογή Photos 5.000 φωτογραφίες και βίντεο

 

Το τηλέφωνο μου είναι 16gb και δεν χωράνε εννοείται

 

Αγορασα χώρο 50gb στο iCloud

 

Μπορώ τώρα να τις ανεβάσω από το iMac στο iCloud για να μου τις περάσει και στο iPhone;

Τι μπορώ να κάνω;

Αυτήν την στιγμή στο iPhone δεν έχω καμία τις έσβησα όλες γιατί γινόταν ένα χάος είχα άλλες στο photos του iMac άλλες στο iCloud και άλλες μέσα στο κινητό ή δεν ξέρω κι εγώ που αλλου

 

Τι προτείνεται εσείς για να έχω πρόσβαση σε όλες τις φωτό από το κινητό ενώ είναι τόσο μικρό σε χωρητικότητα;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω μπερδευτεί τόσο πολύ θέλω την βοήθεια σας

 

Έχω στο iMac στην εφαρμογή Photos 5.000 φωτογραφίες και βίντεο

 

Το τηλέφωνο μου είναι 16gb και δεν χωράνε εννοείται

 

Αγορασα χώρο 50gb στο iCloud

 

Μπορώ τώρα να τις ανεβάσω από το iMac στο iCloud για να μου τις περάσει και στο iPhone;

Τι μπορώ να κάνω;

Αυτήν την στιγμή στο iPhone δεν έχω καμία τις έσβησα όλες γιατί γινόταν ένα χάος είχα άλλες στο photos του iMac άλλες στο iCloud και άλλες μέσα στο κινητό ή δεν ξέρω κι εγώ που αλλου

 

Τι προτείνεται εσείς για να έχω πρόσβαση σε όλες τις φωτό από το κινητό ενώ είναι τόσο μικρό σε χωρητικότητα;

 

Εγω ξαναγυρισα σε ios συσκευη μετα απο χρονια και ειχα τον ιδιο προβληματισμο και χρησιμοποιοω το Google Photos που παρεχει απεριοριστο χωρο δωρεαν για φωτογραφιες και βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξαναγυρισα σε ios συσκευη μετα απο χρονια και ειχα τον ιδιο προβληματισμο και χρησιμοποιοω το Google Photos που παρεχει απεριοριστο χωρο δωρεαν για φωτογραφιες και βιντεο.

 

Για να τα περάσω όλα εννοείς από το Photos στο google Photos?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για να τα περάσω όλα εννοείς από το Photos στο google Photos?

 

Ναι εγω αυτο εκανα. Ευκολο να γινει και εκτος αυτο και να ξαναπαω σε android ολα μου τα αρχεια θα ειναι εκει

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω αυτο εκανα. Ευκολο να γινει και εκτος αυτο και να ξαναπαω σε android ολα μου τα αρχεια θα ειναι εκει

 

Άμα τα περάσω εκεί θα μου γίνουν χάος

Τώρα είναι με την σειρά με ημερομηνίες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που τις έσβησες αρχικά από το iPhone, δε ξέρω αν τις περάσεις στο iCloud ξανά, θα εμφανιστούν στη συλλογή του iPhone(πρόσφατα) ή θα τις βάλει σε άλλο φάκελο ξεχωριστά, καθώς δε το έχω δοκιμάσει. Σε κάθε περίπτωση πάντως χρειάζεται να πας ρυθμίσεις-φωτογραφίες-βελτιστοποίηση αποθήκευσης ώστε να μη γεμίσει ο χώρος των 16gb

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να μπεις μέσω του safari ή κάποιου άλλου browser στο iCloud , να τις περάσεις εκεί και μετά στο iPhone να ανοίξεις τον διακόπτη στο iCloud για το συγχρονισμό των φωτογραφιών και μα επιλέξεις τη βελτιστοποίηση φωτογραφιών. Θα έχεις κάτι σαν thumbnails στο κινητό και όλα στο cloud. Ελπίζω να το έγραψα όσο πιο κατανοητά γίνεται.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Με Adsl κάπου θα κολλήσει με τόσα gb

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Με βλέπω για αγορά κανένα iPhone 256 να ησυχάσω

Τζάμπα έκανα και αγορά 50gb iCloud

Τώρα είναι άδεια τα 49,5gb

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με βλέπω για αγορά κανένα iPhone 256 να ησυχάσω

Τζάμπα έκανα και αγορά 50gb iCloud

Τώρα είναι άδεια τα 49,5gb

 

 

Αν δεν κάνω λάθος έχεις frog

Κατά τη διάρκεια κάποιας προσφοράς με πολλά γίγα κάνε το iPhone hotspot και ρίξε τα όλα στο iCloud σωστά.

Επίσης για μια ώρα κάθε μήνα η cosmote δίνει απεριόριστα gb.

 

Θα τα καταφέρεις :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, είμαι κάτοχος του pro max εδώ και 1 εβδομάδα και οι πρώτες γρατζουνιές στο κινητό μου ως δια μαγείας εμφανίστηκαν.εχει συμβεί και σε άλλους ;; Δεν το άφηνα πουθενά άλλου παρά μόνο σε τραπέζι ούτε τσάντες τσέπη κτλπ. Μίλησα με την apple καταγράψανε το θέμα μου και μου είπαν να επισκεφτώ ένα κατάστημα σερβις να το δούνε. Αμφιβάλω αν θα βγάλω άκρη έχει κάποιος παρόμοιο θέμα ; Κι αν ναι έβγαλε άκρη με το σερβις ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, είμαι κάτοχος του pro max εδώ και 1 εβδομάδα και οι πρώτες γρατζουνιές στο κινητό μου ως δια μαγείας εμφανίστηκαν.εχει συμβεί και σε άλλους ;; Δεν το άφηνα πουθενά άλλου παρά μόνο σε τραπέζι ούτε τσάντες τσέπη κτλπ. Μίλησα με την apple καταγράψανε το θέμα μου και μου είπαν να επισκεφτώ ένα κατάστημα σερβις να το δούνε. Αμφιβάλω αν θα βγάλω άκρη έχει κάποιος παρόμοιο θέμα ; Κι αν ναι έβγαλε άκρη με το σερβις ;

 

 

Δεν νομίζω να έχεις θέμα με ολοκαίνουργια συσκευή. Που ακριβώς είναι οι γρατσουνιές όμως; Βάλε καμία φωτό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχεις θέμα με ολοκαίνουργια συσκευή. Που ακριβώς είναι οι γρατσουνιές όμως; Βάλε καμία φωτό.

 

Δυστυχώς δεν φαίνονται σε κάμερα που προσπάθησα. Είναι στην μέση και είναι αρκετες. Και όσο περνάνε οι μέρες γίνονται παραπάνω γύρω γύρω από το σημείο. Έχω παραγγείλει τζαμάκι και περιμένω. Θα το πάω στο σερβις κι αν βγάλω άκρη καλώς το προσέχω παρά πολύ και μ κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση τέτοιο θέμα δεν είχα με παλιότερα μοντέλα iPhone και τα λεφτά είναι πολλά παρά πολλά όποτε κάθε γρατζουνιά πονάει

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν είναι στην οθόνη, τότε με τον αέρα.

Είναι πραγματικά πατσαβούρι το γυαλί των x-XS-11.

 

Πραγματικά σκέφτομαι με τον αέρα! Λόγω καραντίνας δεν έχω πάει και πουθενά για να το βάλω κάπου. Πραγματικά δεν ξέρω αν θα βρω το δίκιο μου θα δείξει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν νομίζω να έχεις θέμα με ολοκαίνουργια συσκευή. Που ακριβώς είναι οι γρατσουνιές όμως; Βάλε καμία φωτό.

 

Στην οθόνη μόνο υπάρχουν οι γρατζουνιές

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, είμαι κάτοχος του pro max εδώ και 1 εβδομάδα και οι πρώτες γρατζουνιές στο κινητό μου ως δια μαγείας εμφανίστηκαν.εχει συμβεί και σε άλλους ;; Δεν το άφηνα πουθενά άλλου παρά μόνο σε τραπέζι ούτε τσάντες τσέπη κτλπ. Μίλησα με την apple καταγράψανε το θέμα μου και μου είπαν να επισκεφτώ ένα κατάστημα σερβις να το δούνε. Αμφιβάλω αν θα βγάλω άκρη έχει κάποιος παρόμοιο θέμα ; Κι αν ναι έβγαλε άκρη με το σερβις ;

 

Δεν γίνεται αυτό που λες και το γνωρίζεις

Κάπου είχες σκόνη και βάλε βγάλε στην τσέπη στο μπουφάν στο παντελόνι έγιναν τα σημάδια

Μην το ψάχνεις καθόλου δεν θα βρεις άκρη και είναι και απόλυτα λογικό

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δεν κάνω λάθος έχεις frog

Κατά τη διάρκεια κάποιας προσφοράς με πολλά γίγα κάνε το iPhone hotspot και ρίξε τα όλα στο iCloud σωστά.

Επίσης για μια ώρα κάθε μήνα η cosmote δίνει απεριόριστα gb.

 

Θα τα καταφέρεις :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ναι frog έχω

Και τώρα με το πακέτο που έχω είναι μέσα καμία 15gb

Θα το αφήσω όλη την νύχτα στο παράθυρο και ατην φόρτιση να δω ποσά θα ανεβάσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται αυτό που λες και το γνωρίζεις

Κάπου είχες σκόνη και βάλε βγάλε στην τσέπη στο μπουφάν στο παντελόνι έγιναν τα σημάδια

Μην το ψάχνεις καθόλου δεν θα βρεις άκρη και είναι και απόλυτα λογικό

 

Ακριβώς γι αυτό ρώτησα εάν έχει συμβεί σε κάποιον το κινητό δεν έχει βγει καν από το σπίτι μου όχι να το βάζω σε τσάντες μπουφάν κτλπ γνωρίζω απόλυτα την χρήση που του έχω κάνει και όντως μου έχει συμβεί αυτό. Δεν ξέρω εάν έτυχε εάν είναι ελαττωματικό ή οτιδήποτε και κάθε μέρα που περνάει γεννιέται μια νέα γρατζουνιά. Λογικό δεν το βρίσκω να μην βγάλω άκρη γιατί τα λεφτά του είναι δυο μισθοί και βάλε και περιμένεις την απόλυτη ασφάλεια δηλαδή σε καθημερινές συνθήκες τι θα γινόταν; Δεν είναι λογικό και ειδικά με το τζαμί της οθόνης που υποστηρίζουν ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...