Jump to content

iPhone 11 Pro


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστεύω ότι είναι έργο του γρήγορου φορτιστή αυτές οι γρήγορες πτώσεις στα 11ρια. Εγώ είμαι 95% από 11/11/19, φορτιζω μόνο με quick charge παίζοντας και παιχνίδια ταυτόχρονα με θήκη. Του πίνω το αίμα κανονικά, αλλά τη γρήγορη φόρτιση δεν την αλλάζω πια. Τα προηγούμενα iPhone τα έβαζα για φόρτιση όλο το βράδυ, το 11 άντε να το έχω βάλει καμία βδομάδα συνολικά από τότε που το έχω πάρει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Συμφωνώ μαζί σου.

Από τότε που ξεκίνησα με 2 ταχυφορτιστες έναν 18 και έναν 30 η μπαταρία έπεσε ραγδαία σε συντομο διάστημα.

Βέβαια τώρα έχει σταθεροποιηθεί στο 94 αλλά και εγώ που το πρόσεχα μετά λέω δεν γ***** ας πέσει.

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Ξέρω αρκετές περιπτώσεις που χωρίς ταχύ φορτιστή είχαν την ίδια εξέλιξη. Το έχουμε αναλύσει πολλές φορές το θέμα και η κατάληξη είναι η ίδια... είναι τι μπαταρία θα σου τύχει.

 

Για παράδειγμα από προσωπική εμπειρία... το iPhone 11 έχει την ίδια υγεία μπαταρίας με το XR που αγοράστηκε ακριβώς ένα χρόνο πριν και με πανομοιότυπη χρήση από το ίδιο άτομο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω αρκετές περιπτώσεις που χωρίς ταχύ φορτιστή είχαν την ίδια εξέλιξη. Το έχουμε αναλύσει πολλές φορές το θέμα και η κατάληξη είναι η ίδια... είναι τι μπαταρία θα σου τύχει.

 

Για παράδειγμα από προσωπική εμπειρία... το iPhone 11 έχει την ίδια υγεία μπαταρίας με το XR που αγοράστηκε ακριβώς ένα χρόνο πριν και με πανομοιότυπη χρήση από το ίδιο άτομο.

 

Δεν έχει ταχύ φορτιστή

Τον απλό με το αυθεντικό κιόλας καλώδιο

 

Έτσι είναι η μπαταρία της συσκευής δεν μπορείς να κανείς κάτι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Αποφάσισα να κάνω μια στροφή σε iphone μετά από χρόνια στο Android.

Μπορείτε να μου πείτε τι παίζει στο θέμα εγγύησης?

Στα σκρουτζομαγαζα λένε 1 χρόνο εγγύηση προμηθευτή. Ενώ στα μεγάλα αν δε κάνω λάθος 2 χρόνια.

Τι παίζει τελικά, είναι όντως 1 χρόνος μόνο, γιατί σκέφτομαι να το πάρω από σκρουτζομαγαζο.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια αναζήτηση στην ενότητα του 11 Pro Max και θα βρεις αρκετές απαντήσεις για όλες τις απορίες σχετικά με (εγγύηση ,απόδειξη ,τιμολόγιο ).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Αποφάσισα να κάνω μια στροφή σε iphone μετά από χρόνια στο Android.

Μπορείτε να μου πείτε τι παίζει στο θέμα εγγύησης?

Στα σκρουτζομαγαζα λένε 1 χρόνο εγγύηση προμηθευτή. Ενώ στα μεγάλα αν δε κάνω λάθος 2 χρόνια.

Τι παίζει τελικά, είναι όντως 1 χρόνος μόνο, γιατί σκέφτομαι να το πάρω από σκρουτζομαγαζο.

 

 

2 έτη με απλή απόδειξη (νόμος προστασίας καταναλωτή, άρθρο 5 Ν. 2251/1894)

 

1 έτος με τιμολόγιο (άρθρο 559 του Αστικού Κωδικα)

 

 

Τα σκρουτζομαγαζα γράφουν ο,τι να ‘ναι.

Αν έχεις θέμα κατά το δεύτερο έτος, θα απευθυνθείς στα επίσημα σημεία σέρβις της Apple, όχι σε ανύπαρκτα μαγαζάκια.

 

Επίσης περισσότερες πληροφορίες εδώ

 

https://www.apple.com/legal/warranty/products/iphone-greek.html

 

Και εδώ

 

https://www.apple.com/gr/legal/statutory-warranty/

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

2 έτη με απλή απόδειξη (νόμος προστασίας καταναλωτή, άρθρο 5 Ν. 2251/1894)

 

1 έτος με τιμολόγιο (άρθρο 559 του Αστικού Κωδικα)

 

 

Τα σκρουτζομαγαζα γράφουν ο,τι να ‘ναι.

Αν έχεις θέμα κατά το δεύτερο έτος, θα απευθυνθείς στα επίσημα σημεία σέρβις της Apple, όχι σε ανύπαρκτα μαγαζάκια.

 

Επίσης περισσότερες πληροφορίες εδώ

 

https://www.apple.com/legal/warranty/products/iphone-greek.html

 

Και εδώ

 

https://www.apple.com/gr/legal/statutory-warranty/

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ωραίος... Σε ευχαριστώ πολύ φίλε!

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Απαλλαγή ΦΠΑ μέχρι πόσες συσκευές είναι; Σκέφτομαι να πάρω εγώ και η αδερφή μου. Παίζει για απαλλαγή και τα δυο ή μόνο το ένα; Να ρωτήσω τη λογίστρια αλλά βαρέθηκα να την παίρνω τηλ συνεχεια.
Link to comment
Share on other sites

Απαλλαγή ΦΠΑ μέχρι πόσες συσκευές είναι; Σκέφτομαι να πάρω εγώ και η αδερφή μου. Παίζει για απαλλαγή και τα δυο ή μόνο το ένα; Να ρωτήσω τη λογίστρια αλλά βαρέθηκα να την παίρνω τηλ συνεχεια.

 

Κανείς δεν θα μου απαντήσει;

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν θα μου απαντήσει;

 

 

Δεν υπάρχει όριο στις συναλλαγές με αποφορολογηση ΦΠΑ.

Απλώς αν πέσεις σε φορολογικό έλεγχο θα πρέπει να αιτιολογήσεις που βρίσκονται οι συσκευές που αγόρασες και αν χρησιμοποιούνται όντως επαγγελματικά, αφού θα κόψεις τιμολόγιο με αποφορολογηση ΦΠΑ.

 

Η γνώμη μου είναι να έχεις πάντα στον χώρο εργασίας σου και το κουτί της συσκευής της αδελφής σου (όπως και το δικό σου) και σε ενδεχόμενο έλεγχο εφορίας (όπου θα θελήσουν να διασταυρώσουν παραστατικά με εξοπλισμό της επιχείρησης) να δηλώσεις πως η δεύτερη συσκευή βρίσκεται στο σέρβις για διάγνωση ή επισκευή.

Επίσης με κάποιον τρόπο να δικαιολογήσεις ότι χρειάζεσαι 2 συσκευές (αν τις αγοράσεις και τις 2 στον δικό σου ΑΦΜ)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν θα μου απαντήσει;

 

Όπως σου είπαν από πάνω περίπου

Σε ενδεχόμενο έλεγχο θα πρέπει να μπορείς να καλύψεις όσες συσκευές έχεις αγοράσει

Εσυ ξέρεις πόσες μπορείς να δικαιολογήσεις

 

Βέβαια προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν μπορούν να σε ελέγχουν αφού είναι κινητό τηλέφωνο.

Λέω απλά ότι έπεσε έσπασε και το πεταξα. Κάθε μέρα μπορεί να χαλάνε τηλέφωνα δεν είναι παράλογο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει όριο στις συναλλαγές με αποφορολογηση ΦΠΑ.

Απλώς αν πέσεις σε φορολογικό έλεγχο θα πρέπει να αιτιολογήσεις που βρίσκονται οι συσκευές που αγόρασες και αν χρησιμοποιούνται όντως επαγγελματικά, αφού θα κόψεις τιμολόγιο με αποφορολογηση ΦΠΑ.

 

Η γνώμη μου είναι να έχεις πάντα στον χώρο εργασίας σου και το κουτί της συσκευής της αδελφής σου (όπως και το δικό σου) και σε ενδεχόμενο έλεγχο εφορίας (όπου θα θελήσουν να διασταυρώσουν παραστατικά με εξοπλισμό της επιχείρησης) να δηλώσεις πως η δεύτερη συσκευή βρίσκεται στο σέρβις για διάγνωση ή επισκευή.

Επίσης με κάποιον τρόπο να δικαιολογήσεις ότι χρειάζεσαι 2 συσκευές (αν τις αγοράσεις και τις 2 στον δικό σου ΑΦΜ)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Η λογίστρια είπε πως είμαστε οκ επειδή είμαστε και οι δυο στην ίδια επιχείρηση. Δεν έχω ξανακάνει έτσι αγορά και την θελουμε για επαγγελματικούς λόγους κυρίως για φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Η λογίστρια είπε πως είμαστε οκ επειδή είμαστε και οι δυο στην ίδια επιχείρηση. Δεν έχω ξανακάνει έτσι αγορά και την θελουμε για επαγγελματικούς λόγους κυρίως για φωτογραφίες.

 

 

Είσαι κομπλέ τότε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχει αγοράσει κανείς από το e-karavasilis στο skroutz, είναι εντάξει οι συσκευές από θέμα κλειδώματος?

Πρέπει να προσέξω κάτι πριν την παλαβή (πχ εισαγωγή από χώρα ευρωπαϊκής ένωσης)?

Χρόνια σε android είμαι εντελώς άσχετος τι παίζει με τα iphone.

Ευχαριστώ.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχει αγοράσει κανείς από το e-karavasilis στο skroutz, είναι εντάξει οι συσκευές από θέμα κλειδώματος?

Πρέπει να προσέξω κάτι πριν την παλαβή (πχ εισαγωγή από χώρα ευρωπαϊκής ένωσης)?

Χρόνια σε android είμαι εντελώς άσχετος τι παίζει με τα iphone.

Ευχαριστώ.

 

Από skroutz τελευταία είχα ένα ρολόι με πρόβλημα και τελικά στην Document μου είπαν ότι το imei της συσκευής δεν καλυπτόταν από εγγύηση στο 2ο έτος με την απόδειξη

 

Τι συσκευή θα σου τυχει δηλαδή είναι πιστεύω γιατί φέρνουν για άλλες χώρες και έτσι έχουμε τις χαμηλότερες τιμές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Από skroutz τελευταία είχα ένα ρολόι με πρόβλημα και τελικά στην Document μου είπαν ότι το imei της συσκευής δεν καλυπτόταν από εγγύηση στο 2ο έτος με την απόδειξη

 

Τι συσκευή θα σου τυχει δηλαδή είναι πιστεύω γιατί φέρνουν για άλλες χώρες και έτσι έχουμε τις χαμηλότερες τιμές

 

Το κουτι του κινητού εξω γράφει την χώρα προορισμού?

Μπορώ να τσεκαρω κάπως βαση ΙΜΕΙ για πια αγορά προοριζόταν?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχει αγοράσει κανείς από το e-karavasilis στο skroutz, είναι εντάξει οι συσκευές από θέμα κλειδώματος?

 

Πρέπει να προσέξω κάτι πριν την παλαβή (πχ εισαγωγή από χώρα ευρωπαϊκής ένωσης)?

 

Χρόνια σε android είμαι εντελώς άσχετος τι παίζει με τα iphone.

 

Ευχαριστώ.

 

 

 

Από αυτό το μαγαζί είχα αγοράσει το iPhone X και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Μάλιστα όταν τους είχα ρωτήσει τηλεφωνικά αν είναι ελληνική συσκευή μου είχαν πει συγκεκριμένα ότι το προϊόν είναι ακριβώς το ίδιο με εκείνο που φέρνει ο Κοτσόβολος ☺️

 

 

Sent from my iPhone 11 Pro Max using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το κουτι του κινητού εξω γράφει την χώρα προορισμού?

Μπορώ να τσεκαρω κάπως βαση ΙΜΕΙ για πια αγορά προοριζόταν?

 

δεν γράφει

 

μονο απο το imei βρίσκουν αυτοι χωρες προορισμου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το κουτι του κινητού εξω γράφει την χώρα προορισμού?

Μπορώ να τσεκαρω κάπως βαση ΙΜΕΙ για πια αγορά προοριζόταν?

 

 

https://checkcoverage.apple.com/us/en/

 

Ρίχνεις εδώ όχι τον imei αλλα το serial number

 

Δεν θα σου δείξει χώρα προορισμού, αλλα αν έχεις έγκυρη εγγύηση της Apple για το 1ο ετος

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

1 συσκευή δικαιούμαι εν τέλη. Σκέφτομαι είτε το 64αρη είτε το 256. Το 8αρη το 64gb έχω διαθέσιμη μνήμη 40gb . Τώρα δεν ξέρω. Από χρώμα είμαι είτε ανάμεσα στο μαύρο είτε στο πράσινο.
Link to comment
Share on other sites

1 συσκευή δικαιούμαι εν τέλη. Σκέφτομαι είτε το 64αρη είτε το 256. Το 8αρη το 64gb έχω διαθέσιμη μνήμη 40gb . Τώρα δεν ξέρω. Από χρώμα είμαι είτε ανάμεσα στο μαύρο είτε στο πράσινο.

 

Ε τότε μείνει σε 64αρι

Πάει να πει δεν έχεις πολλές απαιτήσεις σε μνήμη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...