Jump to content

[Note 10 series] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περι κλάψας, να ναι καλά ο swind, το thread του για τη μπαταρία είναι από τα πιο γνωστά στο forum πλέον.

 

ΥΣ: Μια χαρά τα λέει το gsmarena, αρκεί να έχεις αλλάξει όπως είπες και 5 κινητά για να δεις πως πάει αναλογικά. Δεν κάνει ο καθένας την ίδια χρήση

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Δεν ξέρω τι λέει ο swind ούτε τον ίδιο ξέρω ούτε για το thread του ξέρω. Αλλα όσες φορες τον βλέπω να μιλάει σε posts είναι πολύ αντικειμενικός και στηρίζει τα πιστεύω του από την προσοπικη του εμπειρία στα κινητά και όχι σε άποψη 3rd party sites είτε 3rd party συγκριτικών video σε youtube. Κάτι που για εμενα είναι προτιμότερο κάποιος να έχει προσωπική άποψη και να μην του αρέσει κάτι. Παρα να έχει άποψη από αλλα sites και να μην του αρέσει κάτι επειδή το λένε κάποια sites η να υποστηρίζει κάτι τυφλά επειδή το λένε κάποια sites. Εγώ αυτό που βλέπω πάντα είναι πως περισσότερη μπαταρία είναι και περισσότερη αυτονομία. Ποτε δεν έχω δει κινητό με μεγάλη μπαταρία να είναι σε επίπεδο κινητού με μικρή μπαταρία. Και ποσο μάλλον 1000mah που είναι μεγάλη ποσότητα. Ο μονος τρόπος να πετύχεις μεγαλύτερη αυτονομία σε κινητό με μικρή μπαταρία και να το φτάσεις σε επίπεδο κινητού με μεγάλη μπαταρία είναι με root και αλλαγή όλου του λειτουργικού και σίγουρα αλλαγή του σάπιου stock kernel τις κάθε εταιρίας. Μονο έτσι ένα κινητό με μικρή μπαταρία φτάνει σε επίπεδο κινητού με μεγάλη μπαταρία χωρις να εχει πολλα mah. Αυτό που βλέπω φέτος είναι πως το mi note 10 pro τις xiaomi είναι ο βασιλιάς τις μπαταρίας. Ωσπου να δούμε και το s20 ultra τις samsung που θα έχει και αυτο 5k mah. Από εκεί και πέρα τα υπόλοιπα είναι κλασικά κινητά με 4000mah και 4300mah. Tίποτα το ιδιαίτερο, ούτε κάτι που σε κάνει να πεις ναι έχω μεγάλη αυτονομία. Είναι μια ωραία και σεβαστή αυτονομία αλλα όχι κάτι το ιδιαίτερο.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 117
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σου έχει ανεβάσει γιατί δεν έκανες clean install και τα νέα σου google service γράφτηκαν πάνω στα παλιά google service του android 9. Πριν την επαναφορά πρέπει να φόρτισης το κινητό σου full. Βackup δεν μπορείς να κανεις και πολλά πράγματα γιατί δεν εχεις root. Αλλα μπορείς να παρεις στο gmail η και σε cloud κάποια πράγματα. Επίσης καλο είναι να μην επαναφέρεις τίποτα εκτος τον επαφών σου. Γιατί πάλι πρόβλημα θα εχεις και θα αναγκαστείς να ξανά κανεις clean install. Δεν είναι και τόσο δύσκολο να ξανά κανεις install τα apps.

 

 

σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά από μπαταρία πώς πάτε;

Εγώ χθες, προς έκπληξή μου, έβγαλα 8h sot σε 28ώρες χρήσης! με χρήση wifi-data 80%-20%, όχι παιχνίδια, όλα ανοιχτά εκτός από aod.

Σήμα μέτριο, οθόνη σε 2k, πολύ opera, youtube vanced, gazzeta.

Το κινητό είναι 1,5 μήνα.

Edited by frix_ath
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από μπαταρία πώς πάτε;

Εγώ χθες, προς έκπληξή μου, έβγαλα 8h sot σε 28ώρες χρήσης! με χρήση wifi-data 80%-20%, όχι παιχνίδια, όλα ανοιχτά εκτός από aod.

Σήμα μέτριο, οθόνη σε 2k, πολύ opera, youtube vanced, gazzeta.

Το κινητό είναι 1,5 μήνα.

Καλημέρα,

Για τη χρήση που αναφέρεις, επειδή αρκετά συχνά κάνω σχεδόν την ίδια, είναι φυσιολογική η απόδοση που αναφέρεις.

Το δικό μου είναι έξη μηνών και ακόμη δεν έχω δει πτώση στην απόδοση της μπαταρίας, η αλήθεια όμως είναι ότι τη προσέχω.

Εννοώ τα κλασικά, φροντίζω να μη πέσει κάτω από το 10% για να μπει στη φόρτιση, σπανιότατα χρησιμοποιώ τη ταχεία φόρτιση, όταν φτάσει στο 100% δε το αφήνω παραπάνω από μισή ώρα περίπου στο φορτιστή κτλ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ενεργοποίησε κανένας σας μετά απο την αναβάθμιση τα 120hz 80346c9bbc0fe93704344db3c35f1a9c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε κανένας σας μετά απο την αναβάθμιση τα 120hz 80346c9bbc0fe93704344db3c35f1a9c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ όχι, εσύ είδες καμία διαφορά , προς το καλύτερο ή το χειρότερο;

Επίσης ψάχνω να βρω αυτό το μενού και δε το βρίσκω, που είναι ;;;

Edited by Leonid111
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όχι, εσύ είδες καμία διαφορά , προς το καλύτερο ή το χειρότερο;

Επίσης ψάχνω να βρω αυτό το μενού και δε το βρίσκω, που είναι ;;;

Κατέβασε αυτη την εφαρμογή

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.szalkowski.activitylauncher

 

Μετά άνοιξε την και πατα στην αναζήτηση αυτο που φαίνεται στην φωτογραφία παρακάτω.

Διαφορά δεν εχω προλάβει να δω! 0756eaa1399e25e57f4f5cc4b374d8b2.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημερα παιδια. Σημερα μου εχασε κοντα 15% μπαταρια απο 96% που το αφησα το βραδυ,με ολα κλειστα, 4g, wifi, display κτλ. Η συσκευη ανοιχτη οπως παντα. Εχανε καπου 3-4% κ βλεπω τωρα κ στην χρηση πεφτει πιο ευκολα. Ειδα αναλυτικο κ δεν δειχνει σε σχεση με αλλες μερες κατι νεο που να το ρουφηξε πχ, τι μπορει να ειναι? Εχω την 2.1 απο 1η Απριλιου Edited by user_pixon12

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Σημερα μου εχασε κοντα 15% μπαταρια απο 96% που το αφησα το βραδυ,με ολα κλειστα, 4g, wifi, display κτλ. Η συσκευη ανοιχτη οπως παντα. Εχανε καπου 3-4% κ βλεπω τωρα κ στην χρηση πεφτει πιο ευκολα. Ειδα αναλυτικο κ δεν δειχνει σε σχεση με αλλες μερες κατι νεο που να το ρουφηξε πχ, τι μπορει να ειναι? Εχω την 2.1 απο 1η Απριλιου

Εκανα επανεκκινηση, το φορτισα ξανα, σαν να εστρωσε, παιζει κατι τετοιο να φαει κολλημα?

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτη την εφαρμογή

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.szalkowski.activitylauncher

 

Μετά άνοιξε την και πατα στην αναζήτηση αυτο που φαίνεται στην φωτογραφία παρακάτω.

Διαφορά δεν εχω προλάβει να δω! 0756eaa1399e25e57f4f5cc4b374d8b2.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παιδια καλησπερα.Το εκανα το κολπακι με τα 120 αλλα...δεν βλεπω διαφορα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα.

Υπάρχει τρόπος να πάμε το κινητό λίγο πριν το τέλος της εγγύησης να αλλάξουμε μπαταρία την στιγμη που δεν εχει κάποιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Υπάρχει τρόπος να πάμε το κινητό λίγο πριν το τέλος της εγγύησης να αλλάξουμε μπαταρία την στιγμη που δεν εχει κάποιο πρόβλημα;

 

 

 

Smartec, και με ένα 25€ είσαι κομπλέ θεωρώ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Smartec, και με ένα 25€ είσαι κομπλέ θεωρώ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ερωτω αν γίνεται χωρίς κόστος επειδή είναι στην εγγύηση κι αν υπάρχει κάποια δικαιολογία να πούμε για δωρεάν αντικατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Ερωτω αν γίνεται χωρίς κόστος επειδή είναι στην εγγύηση κι αν υπάρχει κάποια δικαιολογία να πούμε για δωρεάν αντικατάσταση

Οι μπαταρίες στην Samsung (όπως και τα αξεσουάρ που συμπεριλαμβάνονται με το κινητό τηλέφωνο) έχουν 12 μήνες εγγύηση. Όχι 24.

Δεν νομίζω να υπάρχει εύκολος τρόπος για να "κοροϊδέψεις" ένα επίσημο service.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Οι μπαταρίες στην Samsung (όπως και τα αξεσουάρ που συμπεριλαμβάνονται με το κινητό τηλέφωνο) έχουν 12 μήνες εγγύηση. Όχι 24.

Δεν νομίζω να υπάρχει εύκολος τρόπος για να "κοροϊδέψεις" ένα επίσημο service.

Οκ.Ευχαριστω φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Χτες πήγα σμαρτεκ και ζήτησα να μου αλλάξουν την μπαταρία σε Note 10.Ειπα ότι δεν κρατάει πολύ κι έχει πέσει η απόδοση της. Σε 1 ώρα μου το φέραν πίσω με νέα μπαταρία χωρις να πληρώσω κάτι.Εδωσα μόνο 9.90€ για να μου περάσουν νέα ζελατίνα στην οθόνη.

Τώρα το κινητό μου είναι 11 μηνών.Σε 1 χρόνο θα το ξαναπάω για αλλαγή αλλά αυτή την φορά θα πληρώσω κάνα 25€.

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 10 series] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...