Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα πρόβλημα. Κατέβασα την beta του Android 10 την μετέφερα στην sd card αλλά όταν την επιλέγω για να την περάσω μέσα από το σύστημα μου λέει Failed mount/ sd card:no such file/directory και κάτω couldn't mount και δεν εμφανίζεται το αρχείο. Έκανα και διαμόρφωση και πάλι τα ίδια.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρέπει να χρησιμοποιήσεις adb

Και άλλοι στο XDA έχουν θέμα

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update στο δακτυλικό δε ξαναπέρασα τα δακτυλικά γιατί δεν έχω χρόνο να κάθομαι να τα ενεργοποιώ ξανά σε όλες τις εφαρμογές που χρησιμοποιούν biometrics και λειτουργούν μια χαρά όπως και πριν, δε βλέπω ουδεμία διαφορά.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από την Πέμπτη που έχω το τηλέφωνο δεν μου έχει έρθει update για το fingerprint. Εννοείται ότι δουλεύω και έχω περάσει δακτυλικο. Κάνω κάτι ή το αφήνω έτσι;

 

Λάζαρος..

Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Μετά το update στο δακτυλικό δε ξαναπέρασα τα δακτυλικά γιατί δεν έχω χρόνο να κάθομαι να τα ενεργοποιώ ξανά σε όλες τις εφαρμογές που χρησιμοποιούν biometrics και λειτουργούν μια χαρά όπως και πριν, δε βλέπω ουδεμία διαφορά.
Ούτε εγω λολ. Μόνο άμα τα βρω σκούρα αλλά so far so good.

 

Sent from my SM-N9750 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από την Πέμπτη που έχω το τηλέφωνο δεν μου έχει έρθει update για το fingerprint. Εννοείται ότι δουλεύω και έχω περάσει δακτυλικο. Κάνω κάτι ή το αφήνω έτσι;

 

Λάζαρος..

Note 10+

Θα σου έρθει Λάζαρε, κι εμένα σήμερα το πρωί έσκασε. Έρχεται σαν notification κι απ'ότι έχω καταλάβει pushαρεται σιγά σιγά σε όλες τις εκατομμύρια συσκευές.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Θα σου έρθει Λάζαρε, κι εμένα σήμερα το πρωί έσκασε. Έρχεται σαν notification κι απ'ότι έχω καταλάβει pushαρεται σιγά σιγά σε όλες τις εκατομμύρια συσκευές.
Έτσι θυμάμαι και εγώ Βασίλη, οπως είχε γίνει και πριν κάτι μήνες με το s10. Αναμονή λοιπόν.

 

Λάζαρος..

Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα! Η μπαταρια σας κραταει συνολικα παραπανω απο μια μερα, εννοειται με δυο γραμμες και μια φυσιολογικη χρηση...
Link to comment
Share on other sites

Στο μενου της καμερας γιατι δεν κου εμφανιζει τα μεγεθη για τις φωτογραφιες αλλα μονον για το βιντεο;
Link to comment
Share on other sites

Στο μενου της καμερας γιατι δεν κου εμφανιζει τα μεγεθη για τις φωτογραφιες αλλα μονον για το βιντεο;

δεν υπαρχει πλεον στο μενου στις ρυθμισεις ,απλα στη γραμμη πανω που εχει το φλας τις ρυθμισεις εχει τις επιλογες 4,3 16,9 κτλ

Screenshot-20191029-193233-Camera-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ, προερχομενος απο note9 εψαχνα στις ρυθμισεις τα megapixels της φωτογραφιας, αλλα εβρισκα μονον για το βιντεο.
Link to comment
Share on other sites

ακριβως το ιδιο και εγω ,το πηρα και δεν εβρισκα τις ρυθμισεις,ξανα εκανα επαναφορα και παλι τιποτα και αφου μπηκα στα φορουμ της samsung ειδα οτι οντως δεν υπαρχει.σαν συμβουλη αφησε το 4,3 στη μεγιστη αναλυση του φακου δλδ
Link to comment
Share on other sites

η σωστη αναλογια ειναι η 4 προς 3 σε φωτογραφιες γενικου περιεχομενου,σε τοπια ειναι καλη η 16,9.στα 16 προς 9 ομως πεφτει η αναλυση.σε βιντεο προσωπικα εγγραφω με 1080 30fps σε συμπιεση x265 hevc

επισης στις φωτο πλεον εχω την συμπιεση heif που ειναι σε μισο μεγεθος και 16 bit βαθος χρωματος σε σχεση με το παλιο jpg.

 

 

When it comes to image quality, HEIF versus JPEG, HEIF holds the throne among the other available solutions. As proven and tested, the first one has a higher depth than the second. While HEIF uses a 16-bit deep color, the JPEG is only 8-bit which is smaller by at least two-fold. To put it bluntly, devices that support HEIF format can capture a wide array of colors. Furthermore, you can easily modify your photographs like apply enhancements on various layers like foreground, middle ground, and background. Plus, you may rotate and crop your images without altering or saving them for a second time, making it faster to work on when you’re using Mac and iOS devices.

https://www.apowersoft.com/heif-vs-jpeg.html

https://www.aiseesoft.com/resource/heif-vs-jpeg.html

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

η σωστη αναλογια ειναι η 4 προς 3 σε φωτογραφιες γενικου περιεχομενου,σε τοπια ειναι καλη η 16,9.στα 16 προς 9 ομως πεφτει η αναλυση.

 

Θέλεις να το εξηγήσεις?

Εγώ μιας και βλέπω τις φωτογραφίες σε tv (κυρίως) και pc, θεωρώ πως 16:9 ώστε να μην αφήνει μαυριλες δεξιά και αριστερά, είναι η καλύτερη επιλογή. Ακόμα κι αν θέλει κάποιος να τις εκτυπώσει για να τις βάλει σε κάποια κορνίζα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να το εξηγήσεις?

Εγώ μιας και βλέπω τις φωτογραφίες σε tv (κυρίως) και pc, θεωρώ πως 16:9 ώστε να μην αφήνει μαυριλες δεξιά και αριστερά, είναι η καλύτερη επιλογή. Ακόμα κι αν θέλει κάποιος να τις εκτυπώσει για να τις βάλει σε κάποια κορνίζα.

 

οι επαγγελματιες φωτοτογραφοι χρησιμοποιουν το 4,3!ΜΟΝΟ 4.3!(ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΤΟΠΙΑ)

τα κενα στις τηλεορασεις ειναι λογω του οτι ειναι 16,9 ειναι λογικο.

απο εκει και περα ειναι προσωπικη επιλογη για καποιον αν θελει να φωτογραφιζει σε 16,9 αλλα ειναι λαθος!

 

 

καλυτερα προτιμησε να βγαλεις σε 4,3 και αν θελεις κανε crop.ειναι το σωστο να βγαζεις με τη βελτιστη αναλυση του φακου

 

Για το βιντεο εννοειται στο 16,9 ειναι το σωστο φορμα μιας και πλεον δεν εχουμε τις παλιες τηλεορασεις / οθονες στο 4,3.στη βιομηχανια ειναι το βιντεο 16,9 και σε φωτο 4,3

 

μελλοντικα το βιντεο θα αλλαξει σε 21:9 ultrawide.προς το παρον ειναι το 16,9

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα ένα φοβερό future της εφαρμογής aod notify. Ως γνωστό δυστυχώς από το s10 ακόμα η aod ακόμη και αν το τηλέφωνο μπει σε θήκη πουγκί τσέπη κτλ δεν σβήνει.

Στην εφαρμογή λοιπόν υπάρχει επιλογή που λέγεται pocket mode και μετά από μερικά δευτερόλεπτα απενεργοποιει την aod. Δουλεύει άψογα. Δεν ξέρω αν έχει ξανά αναφερθεί. Για μένα είναι πολύ σημαντικό μιας και δεν κλείνω ποτέ aod αλλά δεν υπάρχει λόγος να είναι ανοιχτή όταν έχω το τηλέφωνο στο πουγκί.

 

Λάζαρος..

Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα ένα φοβερό future της εφαρμογής aod notify. Ως γνωστό δυστυχώς από το s10 ακόμα η aod ακόμη και αν το τηλέφωνο μπει σε θήκη πουγκί τσέπη κτλ δεν σβήνει.

Στην εφαρμογή λοιπόν υπάρχει επιλογή που λέγεται pocket mode και μετά από μερικά δευτερόλεπτα απενεργοποιει την aod. Δουλεύει άψογα. Δεν ξέρω αν έχει ξανά αναφερθεί. Για μένα είναι πολύ σημαντικό μιας και δεν κλείνω ποτέ aod αλλά δεν υπάρχει λόγος να είναι ανοιχτή όταν έχω το τηλέφωνο στο πουγκί.

 

Λάζαρος..

Note 10+

 

εννοεις τις επιλογες που εχει πατηστε για εμφανιση η βασει προγραμματος ?

Link to comment
Share on other sites

εννοεις τις επιλογες που εχει πατηστε για εμφανιση η βασει προγραμματος ?
Όχι είναι στα settings. c3356ba95a48573ecc058668294532e3.jpg

 

Λάζαρος..

Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιησες τις επιλογες προγραμματιστη;εμενα δεν τα εχει αυτα

 

Screenshot-20191029-214044-Always-On-Display-1.jpg

 

Screenshot-20191029-214050-Always-On-Display-1.jpg

Είναι η εφαρμογή aodNotify

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.alwaysondisplay

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι κατέβασε και εγγατεστησε την εφαρμογή aod notify.

Φτιάξε τα settings και είσαι κομπλέ.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.alwaysondisplay

 

Λάζαρος..

Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

ειπα και γω τι γινεται,αυτη η εφαρμογη εχει μηπως φωτισμο στην καμερα;να αναβει για ειδοποιησεις στην καμερα;
Ναι εννοείται dcb4deeb0b0e0997f49c18c27fdf4a96.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...