Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς πως αποθηκεύονται οι φωτογραφίες από την εφαρμογή Outlook; Πραγματικά δεν το βρίσκω!

 

Εννοείς μια φωτογραφία που έχεις στο Outlook να την κατεβάσεις στο κινητό?

Ανοίγεις την εφαρμογή Outlook, ανοίγεις την φωτογραφία που σε ενδιαφέρει και στο κάτω μέρος σου εμφανίζει διάφορες επιλογές. Η μία είναι ένα βελάκι που λέει "αποθήκευση". Επιλέγεις τον φάκελο που θέλεις και είσαι οκ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς μια φωτογραφία που έχεις στο Outlook να την κατεβάσεις στο κινητό?

Ανοίγεις την εφαρμογή Outlook, ανοίγεις την φωτογραφία που σε ενδιαφέρει και στο κάτω μέρος σου εμφανίζει διάφορες επιλογές. Η μία είναι ένα βελάκι που λέει "αποθήκευση". Επιλέγεις τον φάκελο που θέλεις και είσαι οκ.

 

Ναι φίλε αυτό εννοώ.. Εγώ όταν πατάω πάνω σε φωτογραφία μου βγάζει μόνο το εικονίδιο της κοινής χρήσης.. Ανεβάζεις μία φωτογραφία να καταλάβω λίγο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε αυτό εννοώ.. Εγώ όταν πατάω πάνω σε φωτογραφία μου βγάζει μόνο το εικονίδιο της κοινής χρήσης.. Ανεβάζεις μία φωτογραφία να καταλάβω λίγο;

 

Άνοιξε την φωτογραφία (να γίνει μεγάλη) και μετά δες κάτω την μπάρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δες στο κάτω μέρος

 

 

https://i.postimg.cc/F9x368Sj/Screenshot-20191026-232213-One-Drive.jpgScreenshot-20191026-232213-One-Drive.jpg

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε την φωτογραφία (να γίνει μεγάλη) και μετά δες κάτω την μπάρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δες στο κάτω μέρος

 

 

https://i.postimg.cc/F9x368Sj/Screenshot-20191026-232213-One-Drive.jpgScreenshot-20191026-232213-One-Drive.jpg

 

Εμένα δεν βγάζει τίποτα τέτοιο.. Σε ποιά εφαρμογή έδωσες δικαιώματα να ανοίγει τις φωτογραφίες όταν την κάνεις μεγάλη;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 μέρες προσπαθώ να κατεβάσω το microg (για την τελευταία έκδοση ή παλαιότερες λειτουργούν κανονικά ) για το YouTube vanced. Αλλά στο official site δεν δουλεύει το link. Δεν θέλω να το κατεβάσω από apk mirror η από άλλο site. Έχετε βρει κάποιο τρόπο;

 

Λάζαρος..

Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 μέρες προσπαθώ να κατεβάσω το microg (για την τελευταία έκδοση ή παλαιότερες λειτουργούν κανονικά ) για το YouTube vanced. Αλλά στο official site δεν δουλεύει το link. Δεν θέλω να το κατεβάσω από apk mirror η από άλλο site. Έχετε βρει κάποιο τρόπο;

 

Λάζαρος..

Note 10+

Δεν ξερω απο που προσπαθεις να το κατεβασεις, αλλα στο "επισημο" youtubevanced.com το λινκ για το 0.2.6.17455 λειτουργει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το επίσημο από ότι ξέρω είναι το https://vanced.app. Κάνω λάθος; ξέρω ότι υπάρχουν πολλές σελίδες αλλά είναι να τις εμπιστευτείς;

 

Λάζαρος..

Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο εξωτερικο και μου ηρθε ενα cb message Ξερω οτι ειναι μηνυμα κυψελης ,αλλα απλα ηταν ενας αριθμος .Τι ρολο βαραει ;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το επίσημο από ότι ξέρω είναι το https://vanced.app. Κάνω λάθος; ξέρω ότι υπάρχουν πολλές σελίδες αλλά είναι να τις εμπιστευτείς;

 

Λάζαρος..

Note 10+

Γι' αυτο εβαλα εισαγωγικα στο "επισημο". Απο εφαρμογη "στα ορια του νομιμου" και φυσικα εκτος playstore δεν μπορεις να ζητας την αξιοπιστια και την ασφαλεια των επισημων εφαρμογων.

Εν πασει περιπτωσει, εδω και 2 χρονια περιπου, απο το youtubevanced.com εχω κατεβασει ολες τις εκδοσεις, χωρις προβλημα μεχρι στιγμης.

 

Το καλο με το android παντως ειναι οτι μπαινω οπου θελω χωρις να φοβαμαι για ιους ή spyware. Windows πλεον χρησιμοποιω μονο για offline δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοείται. Απλά για το γμτ το ανέφερα.

Γιατί πιστεύεις ότι δεν υπάρχει κίνδυνος στο Android; από που τόση σιγουριά;

 

Λάζαρος..

Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοείται. Απλά για το γμτ το ανέφερα.

Γιατί πιστεύεις ότι δεν υπάρχει κίνδυνος στο Android; από που τόση σιγουριά;

 

Λάζαρος..

Note 10+

Αν θες δώσε ενα mail pm να στο στείλω.Το έχω back up.
Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοείται. Απλά για το γμτ το ανέφερα.

Γιατί πιστεύεις ότι δεν υπάρχει κίνδυνος στο Android; από που τόση σιγουριά;

 

Λάζαρος..

Note 10+

Αν και βγαινουμε εκτος θεματος, εμπειρικα και μονο, θα σου πω οτι σχεδον 7 χρονια με android συσκευες δεν εχω κολλησει τιποτα. Και μπαινω σε αρκετα "θολα" sites που σου ζητουν να εγκαταστησεις 100 κιλα bloatware πριν σε αφησουν να κατεβασεις αυτο που θελεις.

Το android ομως ΟΛΕΣ τις φορες με εχει ειδοποιησει οτι προκειται να εγκατασταθει καποια σκουπιδοεφαρμογη. Έτσι αν γινει καποια πατατα θα εχω δωσει εγω την εγκριση.

Link to comment
Share on other sites

Αν και βγαινουμε εκτος θεματος, εμπειρικα και μονο, θα σου πω οτι σχεδον 7 χρονια με android συσκευες δεν εχω κολλησει τιποτα. Και μπαινω σε αρκετα "θολα" sites που σου ζητουν να εγκαταστησεις 100 κιλα bloatware πριν σε αφησουν να κατεβασεις αυτο που θελεις.

Το android ομως ΟΛΕΣ τις φορες με εχει ειδοποιησει οτι προκειται να εγκατασταθει καποια σκουπιδοεφαρμογη. Έτσι αν γινει καποια πατατα θα εχω δωσει εγω την εγκριση.

Τώρα κατάλαβα και το έχω παρατηρήσει χρόνια τώρα. Σωστός :D

@da_rudakos ευχαριστώ για το app.

Λάζαρος..

Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Αν και βγαινουμε εκτος θεματος, εμπειρικα και μονο, θα σου πω οτι σχεδον 7 χρονια με android συσκευες δεν εχω κολλησει τιποτα. Και μπαινω σε αρκετα "θολα" sites που σου ζητουν να εγκαταστησεις 100 κιλα bloatware πριν σε αφησουν να κατεβασεις αυτο που θελεις.

Το android ομως ΟΛΕΣ τις φορες με εχει ειδοποιησει οτι προκειται να εγκατασταθει καποια σκουπιδοεφαρμογη. Έτσι αν γινει καποια πατατα θα εχω δωσει εγω την εγκριση.

 

Το Android σε ειδοποιεί ακόμα κι όταν κατεβάζεις κανονική εφαρμογή.....

Γενικά όποτε κατεβάζεις εφαρμογή εκτός store σου βγάζει μήνυμα για κίνδυνο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κανονικη η σκουπιδι εφαρμογη.

Το οτι λεει οτι θα γινει εγκατασταση εφαρμογης απο αγνωστες πηγες αυτο σημαινει πολυ απλα οτι δεν κατεβαινει απο την εφαρμογη Google-Play που ερχεται προεγκατεστημενη στο λειτουργικο της Google-Samsung .

Αλλο να ειναι σκουπιδι μια εφαρμογη ως εφαρμογη και αλλο το τυπικο μηνυμα εγκαταστασης γιατι δεν προερχεται απο το μαρκετ...

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει απο το store εφαρμογη και αμεσως εγγραφτηκα στην υπηρεσια crazy girls :p και φυγανε 2,5 ευρουλακια .

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Βιάστηκα να βάλω το beta 10αρι και δεν έχει τίποτα το ενδιαφέρον σε σχέση με το 9αρι. Πίσω στο 9αρι για να μην έχω και τα bugs
Link to comment
Share on other sites

Βιάστηκα να βάλω το beta 10αρι και δεν έχει τίποτα το ενδιαφέρον σε σχέση με το 9αρι. Πίσω στο 9αρι για να μην έχω και τα bugs
Καμία σοβαρή αλλαγή!;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμία σοβαρή αλλαγή!;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σοβαρή όχι. Μικρές βελτιώσεις πάνω στο ήδη υπάρχον design. Τίποτα άλλο

 

Edit: Η μόνη νέα και σημαντική για εμένα λειτουργία είναι η επιλογή που μας έδωσαν για να απενεργοποιήσουμε τελείως την οθόνη όταν το κινητό φορτίζει και να μην μένει το μήνυμα με τον υπολειπόμενο χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρή όχι. Μικρές βελτιώσεις πάνω στο ήδη υπάρχον design. Τίποτα άλλο

 

Edit: Η μόνη νέα και σημαντική για εμένα λειτουργία είναι η επιλογή που μας έδωσαν για να απενεργοποιήσουμε τελείως την οθόνη όταν το κινητό φορτίζει και να μην μένει το μήνυμα με τον υπολειπόμενο χρόνο

 

Γιατι?

Στο Android-9 :

Εαν απενεργοποιησεις την τριτη κλιμακα απο τις επιλογες προγραμματιστη δεν νομιζω οτι δειχνει τιποτα οταν φορτιζει.Η τριτη κλιμακα απο την στιγμη που ειναι ενεργη τουλαχιστον 0.5 ενεργοποιει σε ολο το συστημα να εμφανιζει ολα τα animation και της μπαταριας φυσικα.Καποιος που δεν τα θελει βαζει Off.Εννοειται επισης οτι δημιουργουν και μικροκαθυστερηση.

 

1)Οποιος θελει να λειτουργει γρηγορα την συσκευη του βαζει και τις τρεις κλιμακες Off.

2)Οποιος γουσταρει animation αλλα και γρηγορη σχετικα ταχυτητα αφηνει την τριτη κλιμακα 0.5 και την πρωτη και δευτερη Off.

Edit:

Σε περιπτωση που βαλουμε και τα τρια Off απαραιτητο reboot.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Γιατι?

Στο Android-9 :

Εαν απενεργοποιησεις την τριτη κλιμακα απο τις επιλογες προγραμματιστη δεν νομιζω οτι δειχνει τιποτα οταν φορτιζει.Η τριτη κλιμακα απο την στιγμη που ειναι ενεργη τουλαχιστον 0.5 ενεργοποιει σε ολο το συστημα να εμφανιζει ολα τα animation και της μπαταριας φυσικα.Καποιος που δεν τα θελει βαζει Off.Εννοειται επισης οτι δημιουργουν και μικροκαθυστερηση.

 

1)Οποιος θελει να λειτουργει γρηγορα την συσκευη του βαζει και τις τρεις κλιμακες Off.

2)Οποιος γουσταρει animation αλλα και γρηγορη σχετικα ταχυτητα αφηνει την τριτη κλιμακα 0.5 και την πρωτη και δευτερη Off.

Edit:

Σε περιπτωση που βαλουμε και τα τρια Off απαραιτητο reboot.

 

Μόνο που για να κάνεις αυτό που λες πρέπει να ενεργοποιήσεις τις ρυθμίσεις των προγραμματιστών. Ενώ πλέον με το 10αρι, γίνεται η απενεργοποίηση μόνο εκείνου του μηνύματος χωρίς να πειράζει τίποτε άλλο

Link to comment
Share on other sites

Ε καλα και που ειναι το προβλημα? Μια φορα ενεργοποιεις τις επιλογες και μενουν μονιμα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα. Κατέβασα την beta του Android 10 την μετέφερα στην sd card αλλά όταν την επιλέγω για να την περάσω μέσα από το σύστημα μου λέει Failed mount/ sd card:no such file/directory και κάτω couldn't mount και δεν εμφανίζεται το αρχείο. Έκανα και διαμόρφωση και πάλι τα ίδια.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tomco1984
Link to comment
Share on other sites

Ε καλα και που ειναι το προβλημα? Μια φορα ενεργοποιεις τις επιλογες και μενουν μονιμα.

 

Φαντάζομαι πως ο οδηγός σου για βελτίωση μπαταρίας που έχεις στο s9 είναι ο ίδιος και στο note 10, σωστά?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...