Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι το 5g έχω και εγώ

 

Στάλθηκε από το SM-N976B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N976B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα και σ ευχαριστώ για το feedback... Οψόμεθα... Ευελπιστώ στο μέλλον οι επόμενες να είναι όπως πρέπει...

Link to comment
Share on other sites

Έγινε push στο background το Nearby sharing (επιτέλους ένα γρήγορο file sharing στο Android).

Τσεκάρετε τις συσκευές σας.3bb0b68b1c94024db7d6e37469640139.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι γιατί αλλιώς θα πάει κουβά

 

1 χρόνο το έχω χωρίς μεμβράνη, χωρις protector, ούτε μια γρατζουνιά. Ιχνος,είναι σαν καινούργιο.

Βέβαια το προσέχω και το έχω σε Tech 21 case το οποίο εχει βγάλει τα λεφτά του σε ότι αφορά τις πτώσεις..

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει δυνατότητα στην οθόνη AOD να μου εμφανίζει το επόμενο γεγονός του ημερολογίου; Αν και το έχω ενεργοποιήσει στο face widget, δεν το βλέπω.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στο κουτί της συσκευής υπάρχει ανταπτορας usb on the go?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στο κουτί της συσκευής υπάρχει ανταπτορας usb on the go?

 

Ναι υπάρχει...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει...

 

Δε νομίζω.

Στο δικό μου το 256 Gb τουλάχιστον αγοράς 9ος 2019, δεν υπήρχε και αγόρασα .

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω.

Στο δικό μου το 256 Gb τουλάχιστον αγοράς 9ος 2019, δεν υπήρχε και αγόρασα .

 

Σε ελληνικά unboxing δεν δείχνει κάτι ενώ στα ξένα έχει. Το πήρα μεταχειρισμένο όλα μέσα άψογα και δεν είχε. Δεν είναι τόσο σημαντικό αλλά θα ήθελα να ξέρω

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Σόρι παιδιά ίσως και να έχετε δίκαιο... Θα κοιτάξω για πιο σίγουρα και εγω ξανά αν και νόμιζα ότι είχε μέσα μιας και εγώ δουλεύω τον αντάπτορα από το Note 7
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σόρι παιδιά ίσως και να έχετε δίκαιο... Θα κοιτάξω για πιο σίγουρα και εγω ξανά αν και νόμιζα ότι είχε μέσα μιας και εγώ δουλεύω τον αντάπτορα από το Note 7

 

Το δικό μου αγορασμένο από σκρουτσομαγαζο έχει οπως ειχε και το note8... έτσι συνδέω φωτογραφική στο κινητό αλλά και φλασακι...

Link to comment
Share on other sites

Σόρι παιδιά ίσως και να έχετε δίκαιο... Θα κοιτάξω για πιο σίγουρα και εγω ξανά αν και νόμιζα ότι είχε μέσα μιας και εγώ δουλεύω τον αντάπτορα από το Note 7

 

Τελικά και το δικό μου δεν έχει μέσα αντάπτορα OTG και είναι Ελληνικό απο you. gr

Νόμιζα ότι είχε μέσα στο κουτάκι που εν τέλει είχε τις ανταλλακτικές μύτες για το S-pen

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά και το δικό μου δεν έχει μέσα αντάπτορα OTG και είναι Ελληνικό απο you. gr

Νόμιζα ότι είχε μέσα στο κουτάκι που εν τέλει είχε τις ανταλλακτικές μύτες για το S-pen

 

Στα ελληνικα δεν εχει ανταπτορα Κωστα. Εχω αλλαξει 5 και το ξερω καλα ... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Απορία, έχει ακουστεί κάτι για "μεγάλη" αναβάθμιση στο ερχόμενο διάστημα για το κινητό μας; Με τρώει να του κάνω επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις με το patch του Αυγούστου (απλά για να το κρατάω "φρέσκο"), αλλά να το αναβάλω αν επίκειται κάτι μεγαλύτερο.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απορία, έχει ακουστεί κάτι για "μεγάλη" αναβάθμιση στο ερχόμενο διάστημα για το κινητό μας; Με τρώει να του κάνω επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις με το patch του Αυγούστου (απλά για να το κρατάω "φρέσκο"), αλλά να το αναβάλω αν επίκειται κάτι μεγαλύτερο.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Κάποια στιγμή θα έρθει το One UI 2.5, τώρα αυτό μπορεί να είναι σε 1 μήνα, σε 3, ή το 2021..

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

......

Πήγα στην smartec για μεμβρανη (εχω αλλάξει άλλες 2 φορές σε παλιότερα Note 10 plus) και ενώ παλιότερα η τοποθέτηση ήταν τέλεια σαν την εργοστασιακή... τόσο καλή... αυτή τη φορά ήταν απογοήτευση... Σε κόντρα ήλιο καμια 15αρια πολύ μικρές κουκιδιτσες οι οποίες λαμπιριζουν στο φως του ήλιου... Το είδε και ο υπάλληλος ο οποίος μου είπε ότι αν δεν φύγουν σε 3 μέρες να πάω για νέα δωρεάν τοποθέτηση αλλά να μην περιμένω να είναι και πολύ καλύτερη... Ξενέρωσα...

Παιδιά τελικά τα σιμαδια δεν έφυγαν προφανώς ήταν ψιλή σκόνη και πήγα και μου την άλλαξαν χωρίς χρέωση (εννοείται) και η καινούρια είναι τοποθετημένη τέλεια όπως η εργοστασιακή χωρίς το παραμικρό...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Απορία, έχει ακουστεί κάτι για "μεγάλη" αναβάθμιση στο ερχόμενο διάστημα για το κινητό μας; Με τρώει να του κάνω επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις με το patch του Αυγούστου (απλά για να το κρατάω "φρέσκο"), αλλά να το αναβάλω αν επίκειται κάτι μεγαλύτερο.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Η μεγάλη αναβάθμιση θα είναι με την προσθήκη των χαρακτηριστικών του Note 20+

Θα συμβεί λογικά με την πρώτη αναβάθμιση των note 20+ ως συνήθως γίνεται κάθε φορά.

Το ανέφερα σε προηγούμενο ποστ σε αυτή την συζήτηση.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στο note 9 είχα βρει μια εφαρμογή σαν αποθετήριο που μπορούσες να εγκαταστήσεις κάποιες εφαρμογές και να δώσεις κσποιες επιπλέον λειτουργίες στον launcher. Δεν θυμάμαι καθόλου όμως το όνομα της. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για αυτή μιλας

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bluehorizonapps.nicelock3

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Και ακόμα καλύτερα το Finelock που δεν έχει διαφημίσεις και πολύ καλύτερο UI.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=yuh.yuh.finelock

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Το multi star είναι πολύ χρήσιμο

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το άρθρο:

https://www.androidcentral.com/galaxy-note-10-s-pen-compatible-galaxy-note-20

 

αναφέρει ότι το πενάκι του 10 δουλεύει κανονικά στο 20, απλά χάνεις το βελτιωμένο latency του 20.

 

Θα χε ενδιαφέρον θα δούμε εάν το πενάκι του 20 δουλεύει στο 10 κι έχει διαφορά στην αίσθηση λόγω απόκρισης.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Το multi star είναι πολύ χρήσιμο
Αν και το έχω εγκαταστήσει δεν έχω βρει ακόμη τη χρησιμότητα του να είμαι ειλικρινής.

Ότι κάνει το κάνω ήδη μέσα από τον task manager κάνοντας κλικ στο εικονίδιο του κάθε ανοιχτού app.

Τι ακριβώς χρησιμοποιείς από τις ρυθμίσεις του;

Μπορείς να δώσεις κάποια παραδείγματα;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...