Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς πως μπλοκάρω αριθμούς που ξεκινάνει πχ από +375

Το +375* κάνει δουλειά;

Για το phone της Samsung μιλάω. Όχι για 3rd party apps.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σήμερα ήρθα και εγώ στην ομάδα μετάβαση από το note 9 ρε παιδιά όποιος μπορεί ας μου πει σε κάτι που έχω μπλέξει προσπαθώ από το πρωί και δεν τα καταφέρνω

1) πέστε μου ρε παιδιά πως μπορώ να αλλάξω από τα αγγλικά στα ελληνικά το Chrome έχουν μεταφερθεί όλα και οι σελίδες του Chrome όμως στις ρυθμίσεις γράφει αγγλικά ενώ στις επιλογές έχω βάλει ελληνικά πρώτα και μετά αγγλικά ότι είχα στο note 9 δεν μπορώ να καταλάβω τι γράφει και το άλλο που θα ήθελα την βοήθειά σας να μου πείτε ποια εφαρμογή να κατεβάσω να αναπληρώσει το led μου λείπει ρε παιδιά σας ευχαριστώ και συγνώμη εάν σας κούρασα

 

Το aodnotify για τις ειδοποιήσεις πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπλοκάρω αριθμούς που ξεκινάνει πχ από +375

Το +375* κάνει δουλειά;

Για το phone της Samsung μιλάω. Όχι για 3rd party apps.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Αν εννοείς να μπλοκαρεις κάποιον αριθμό πριν σε καλέσει και εμφανιστεί στην λίστα κλήσεων τότε δεν γνωρίζω...

Αλλα αν σε έχει πάρει τηλέφωνο κάποιος οποιαδήποτε αριθμός και βλέπεις τον αριθμό του στην λίστα κλήσεων πατάς την υποτιθέμενη "φωτογραφία" δίπλα από τον αριθμό και κάτω δεξιά υπάρχει η επιλογή "αποκλεισμός" και τέλος

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το aodnotify για τις ειδοποιήσεις πολύ καλό.

 

Σ ευχαριστω πολυ φιλε να εισαι καλα μηπως μπορεις να μου πεις τι ρυθμισεις να κανω για να μου δουλευει;

 

για το chrome μηπως ξερεις να μου πεις; σ ευχαριστω πολυ και παλι

Link to comment
Share on other sites

Ν είναι ενεργοποιημενη η aod με ένα πάτημα, πατάς μια φορά ανοίγει το ρολόι και σου δείχνει τις ειδοποιήσεις,απο την άλλη αν το πιάσεις δονείται όταν έχει ειδοποιήσεις, μη βαζεται τζάμπα εφαρμογές,οσο λιγοτερες τόσο καλύτερα, ειναι πλήρες το ui αν το διαβάσει κάποιος σωστά.

 

Είχα κάνει μια ερώτηση αλλά δεν ήξερε μάλλον κάποιος, λέω να ξαναρωτήσω αν ξέρει κανείς για πιο λόγο στη χρήση μπαταρίας αν προσθέσει κάνεις τις καταναλώσεις των εφαρμογών δεν αθροιζουν την καταναλωση που δείχνει η καμπύλη στο διάγραμμα.

Μου βγάζει πολύ μικρές καταναλώσεις ανά εφαρμογή, κατι 0,2 σε 25 λεπτά περιηγητή κτλ.

 

Η υπόλοιπη κατανάλωση; το ιδιο μου δείχνει και το accubatery (εφαρμογή). (Δλδ πάλι μικρές καταναλώσεις ανα εφαρμογή) που δεν αθροιζουν το συνολικό αριθμό κατανάλωσης.

 

Δε ξέρω αν έγινα κατανοητός ή ξέρει κανείς για πιο λόγο γίνεται αυτό.

Δε θυμάμαι σε άλλη συσκευή. Γενικά είναι καλή η μπαταρία με ένα σωστό στήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Κατοχος του Note 10 Plus 5G.

Εδω και 2 μερες το κινητο και χωρις να το εχω εκθεσει καθολου σε νερο / υγρασια μου βγαζει που και που οτι εχει μαζεψει υγρασια η θυρα φορτισης του . Που και που φορτιζει και εξαφανιζεται το μηνυμα αλλα οποτε φορτιζει δεν υποστηριζει ταχυφορτιση.

Δοκιμασα τα παντα. Επανκιννηση επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, στεγνωμα της θυρας (δεν ειχε ετσι κι αλλιως θεμα), φορτιση με το κινητο κλειστο παλι τιποτα. Να σημειωσω οτι μεχρι και αλλο καλωδιο δοκιμασα αλλα παλι κανει τα ιδια. Πλεον ταχυφορτιση γιοκ....

Η επιλογη για γρηγορη φορτιση ειναι ενεργοποιημενη, αλλα και παλι οταν φορτιζει δεν φορτιζει πλεον γρηγορα.

Edited by panraf
Link to comment
Share on other sites

smartec. το ειχα στο s9+ μου και οσο και να εψαξα δεν βρηκα λυση. προβλημα στην θυρα φορτισης . εγω ηθελα να γλυτωσω το πηγαινε ελα σε σμαρτεκ γιατι θα εμενα χωρις κινητο αλλα ειναι μονοδρομος η αλλαγη της θυρας. ισως...ισως να εγινε μ@λ@κια απο καλωδιο απο αλιεξπρες αλλα το αναφερουν πααααρα πολυ οποτε απλα τυχαινει πιστευω

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, στο translate με το spen γιατι δεν αφηνει να μεταφρασεις απο Ελληνικα σε αλλη γλωσσα? Μονο απο ξενη σε Ελληνικα

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, στο translate με το spen γιατι δεν αφηνει να μεταφρασεις απο Ελληνικα σε αλλη γλωσσα? Μονο απο ξενη σε Ελληνικα

Αν δεν κάνω λάθος δεν γινόταν ποτέ και δεν γίνεται ούτε και τώρα και μην τσεκάρεις σε ποιες γλώσσες σε αφήνει γιατί θα ξενερωσεις...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Ναι σιγουρα λειπουν γλωσσες

 

Εννοούσα ότι σε αφήνει σε απίθανες γλώσσες αλλα όχι σε Ελληνικα...

Εξακολουθεί εδω και χρόνια να μην δουλεύει και η εξαγωγή κειμένου (το οποίο το έχεις επιλέξει με το spen) από ελληνικά

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!

Κάποιος που να έχει τη συσκευή με Snap υπάρχει? Θέλω να ρωτήσω επίσης, εάν πρέπει να προσέξω κάτι με γλώσσα, σήμα κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!

 

Κάποιος που να έχει τη συσκευή με Snap υπάρχει? Θέλω να ρωτήσω επίσης, εάν πρέπει να προσέξω κάτι με γλώσσα, σήμα κλπ...

Την είχα ναι, τι θέλεις να μάθεις? Εάν πάρεις την έκδοση από Hong Kong θα είσαι κομπλέ στην Ευρώπη.

Καλύτερο σήμα WiFi/gsm και μπαταρία από την Ευρωπαϊκή έκδοση (exynos).

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την είχα ναι, τι θέλεις να μάθεις? Εάν πάρεις την έκδοση από Hong Kong θα είσαι κομπλέ στην Ευρώπη.

Καλύτερο σήμα WiFi/gsm και μπαταρία από την Ευρωπαϊκή έκδοση (exynos).

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Αυτά τα 2 που ανέφερες ήθελα και επίσης, αν δουλεύουν samsung pass, τί γίνεται με το θέμα γλώσσας της συσκευής και του πληκτρολογίου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα όταν φορτίζω το τηλέφωνο δεν δείχνει τίποτα στην οθόνη είναι φυσιολογικό αυτό; υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα όταν φορτίζω το τηλέφωνο δεν δείχνει τίποτα στην οθόνη είναι φυσιολογικό αυτό; υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω;

Καλημέρα! Πηγαίνεις Ρυθμίσεις- Οθόνη- Εμφάνιση πληροφοριών χρέωσης. Όταν είναι ενεργό σου δείχνει το επίπεδο φόρτισης :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πηγαίνεις Ρυθμίσεις- Οθόνη- Εμφάνιση πληροφοριών χρέωσης. Όταν είναι ενεργό σου δείχνει το επίπεδο φόρτισης :rolleyes:

 

φιλε μου σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση αλλα το εχω ενεργοποιειμενο

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα 2 που ανέφερες ήθελα και επίσης, αν δουλεύουν samsung pass, τί γίνεται με το θέμα γλώσσας της συσκευής και του πληκτρολογίου.
Εγώ του δουλεύω σε αγγλικό μενού. Πληκτρολόγιο βάζεις όσες γλώσσες θέλεις.

Samsung pass μια χαρά.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ του δουλεύω σε αγγλικό μενού. Πληκτρολόγιο βάζεις όσες γλώσσες θέλεις.

Samsung pass μια χαρά.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

 

 

Άρα, το μόνο μεονέκτημα είναι η εγγύηση....

Σ'ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου!

Link to comment
Share on other sites

Την είχα ναι, τι θέλεις να μάθεις? Εάν πάρεις την έκδοση από Hong Kong θα είσαι κομπλέ στην Ευρώπη.

Καλύτερο σήμα WiFi/gsm και μπαταρία από την Ευρωπαϊκή έκδοση (exynos).

 

Να ρωτήσω κάτι και εγώ. Έχει κάποιος Snapdragon με ραδιόφωνο ; και αν δουλεύει Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Την είχα ναι, τι θέλεις να μάθεις? Εάν πάρεις την έκδοση από Hong Kong θα είσαι κομπλέ στην Ευρώπη.

 

Καλύτερο σήμα WiFi/gsm και μπαταρία από την Ευρωπαϊκή έκδοση (exynos).

 

 

 

Να ρωτήσω κάτι και εγώ. Έχει κάποιος Snapdragon με ραδιόφωνο ; και αν δουλεύει Ελλάδα.

Νομίζω μόνο τα Αμερικανικά Snap έχουν ενεργοποιημένο το ράδιο - αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρος.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...