Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την τελευταία αναβάθμιση τού Μαρτίου το swipe down απο οποιοδήποτε σημείο στην home screen δεν δουλεύει.... έχει κάποιος άλλος το ίδιο θέμα?

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Μήπως έχεις βάλει task changer από το Good lock? Γιατί αυτό έχει ένα bug και δεν δουλεύει το swipe down.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω αλλά τώρα μου δουλευει κανονικά μετά απο restart βέβαια , λες να φταίει το task changer ? μπορεί θα το παρακολουθήσω
Ναι αυτό ευθύνεται

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το χρησιμοποιώ ως εξής, όταν πατήσω το Smart View από τον πίνακα γρήγορης πρόσβασης μου εμφανίζει το μοντέλο της τηλεόρασης και δίπλα ακριβώς ένα βελάκι, όταν το πατήσεις εμφανίζει δυο επιλογές , κατοπτρισμό οθόνης και αναπαραγωγή περιεχομένου, πατάω το πρώτο και προχωράει απευθείας σε κατοπτρισμό οθόνης.

Εσένα δεν σου βγάζει αυτές τις επιλογές;

 

Σωστός. Default είναι το play content και με το βελάκι επιλέγεις mirror screen.

Ευχαριστώ.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανείς να μου πει γιατί δεν μπορώ να κάνω share video από το youtube στο messenger με το Galaxy Note10+ ενω με τα Note4 και Note8 το έκανα ανετοτατα ?????!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανείς να μου πει γιατί δεν μπορώ να κάνω share video από το youtube στο messenger με το Galaxy Note10+ ενω με τα Note4 και Note8 το έκανα ανετοτατα ?????!!!!!!

 

Ναι φίλε μου είναι πρόβλημα του messenger.... Δεν σε αφήνει να φορτώσεις τίποτα από share... Ούτε και από την συλλογή σε αφήνει να κάνεις share φωτογραφίες ή βίντεο

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Όντως έτσι είναι και φωτογραφίες δεν μπορώ!!! Το θέμα όμως το έχω εγώ με το Note10+ διότι η σύζυγός μου με iPhone μια χαρά μπορεί!!! Επομένως μάλλον δεν είναι θέμα του messenger !!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης το περίεργο είναι ότι δεν το είχα με Note4 ούτε και με Note8

Link to comment
Share on other sites

Όντως έτσι είναι και φωτογραφίες δεν μπορώ!!! Το θέμα όμως το έχω εγώ με το Note10+ διότι η σύζυγός μου με iPhone μια χαρά μπορεί!!! Επομένως μάλλον δεν είναι θέμα του messenger !!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης το περίεργο είναι ότι δεν το είχα με Note4 ούτε και με Note8

 

Φίλε μου σου εξήγησα και πριν είναι θεμα της τελευταίας αναβάθμισης της εφαρμογής του messanger... Και εγω πριν 5 μέρες δεν είχα κανένα Θέμα... Τώρα όμως έχω...και με s10 plus και με Samsung A5 σε όλα το ίδιο θέμα... Οπότε δεν είναι η συσκευή..

Και η εφαρμογή για iPhone σε σχέση με Android δεν έχει καμία σχέση... Μπορεί να είναι σχεδόν οι ίδιες αλλα τα προβλήματα στην κάθε πλατφόρμα διαφέρουν...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καταγραφή συνομιλίας. Το ACR αλλά και κάποιο άλλο που αναφέρει άλλος φίλος στην αρχή.

Το ACR το έχω αγοράσει εδώ και χρόνια για το S4 μετά το είχα στο Note 4 και τώρα στο Note 10 plus.

Λειτουργεί Άψογα χωρίς όμως δυνατότητα για εγγραφή μέσω Bluetooth. Κάνεις εγκατάσταση από το store.

Η Google έχει απαγορεύσει την πρόσβασή στην λίστα των επαφών στις εφαρμογές που έχουν πρόσβαση και στην λίστα κλήσεων ή κάτι τέτοιο, με αποτέλεσμα αρχικά να σταματήσει να καταγράφει το όνομα της επαφής αλλά μόνο τον αριθμό. Όμως η εταιρεία διαθέτει το πρόγραμμα ως ACR Unchained σε δικά της site που το ξεπερνά αυτό.

Άψογο από χρόνια χωρίς Bluetooth οπως προανέφερα.

Το άλλο πρόγραμμα που ανέφερε άλλος φίλος το δοκίμασα αλλά έγραφε σε υπερβολική ένταση και στην αναπαραγωγή δεν χαμήλωνε η ένταση με τπτ. Από την άλλη για να συνδυάσει το νούμερο με την εγγραφή έπρεπε να κατεβάσεις άλλο πρόγραμμα με αν θυμάμαι καλά περίεργα "γούστα" στα δικαιώματα.

Επίσης το ACR αν θες το αγοράζεις μία φορά και τέλος. Το άλλο έχει συνδρομή.

Προσοχή, είναι ΠΑΡΑΝΟΜΗ η καταγραφή αν δεν ενημερώσετε τον συνομιλητή σας.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ζήσω και δίχως αυτό απλά νόμιζα ότι είναι θέμα της συσκευής επειδή έβλεπα ότι σε iPhone δούλευε. ΟΚ thnx
Είναι 100% θέμα εφαρμογής το ίδιο πρόβλημα έχω και με s20u. Από εκεί και πέρα μπορείς να κάνεις share τα πάντα με διάφορους τρόπους. Έχει επιλογή το ms να διαλέξεις ότι θες από τη συλλογή σου, για άλλα κάνε αντιγραφή συνδέσμου και στείλε ότι θέλεις YouTube , browser κτλ.

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανείς να μου πει γιατί δεν μπορώ να κάνω share video από το youtube στο messenger με το Galaxy Note10+ ενω με τα Note4 και Note8 το έκανα ανετοτατα ?????!!!!!!

 

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω γενικά με τα sharing απευθείας στο messenger. Αναγκαστικά κάνω copy-paste για να κάνω sharing στο messenger.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι φίλε μου είναι πρόβλημα του messenger.... Δεν σε αφήνει να φορτώσεις τίποτα από share... Ούτε και από την συλλογή σε αφήνει να κάνεις share φωτογραφίες ή βίντεο

 

Από τη συλλογή γίνονται όλα κανονικά. Από άλλες εφαρμογές δεν γίνεται sharing.

 

*Τελικά σίγουρα πρόκειται για bug του messenger. Είχε μεγάλες αλλαγές τελευταία κ αυτό και όλες οι εφαρμογές της Facebook.

Edited by Ipokratis
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση με 2 σκέλη γιατί έχω μπερδευτεί λίγο...

1.Παλιότερα οταν έστελνα με Bluetooth ενα ή περισσότερα αρχεία μεταξύ 2 συσκευων samsung και ειχα ενεργοποιημενω το wifi γύριζε αυτόματα την αποστολή απο Bluetooth σε WiFi direct... Τώρα με την Android 10 δεν γυρίζει αυτόματα και συνεχίζει την αποστολή με Bluetooth εστω και αν στέλνεις αρχειο 4 gb. Υπάρχει τρόπος να γυρίζει αυτόματα?

2.Εφόσον δεν λειτουργεί αυτόματα το παραπάνω στέλνω εγω κατευθείαν τα αρχεία με WiFi direct....

Μόλις τελειώσω μου πετάει μήνυμα να απενεργοποιήσω το WiFi direct για να μην έχω κατανάλωση μπαταρίας...

Και το ερωτημα είναι:

Υπάρχει μεμονωμένη ρύθμιση απενεργοποιήσης του WiFi direct? Πως απενεργοποιεις μόνο το wifi direct (χωρίς να κλείσεις την σύνδεση οικιακού WiFi)?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και μια ενημέρωση..

Το "SoftKey Edge" αναβαθμιστικε στην έκδοση 1.0.0.5 και έχει επαναφέρει το κλειδωμα της οθόνης μαζι με νεα γραφικά

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Διορθώθηκε από σήμερα το bug που δεν μπορούσε να γίνει sharing προς το messenger με την σημερινή αναβάθμιση της εφαρμογής.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα θέμα σήμερα και ήθελα να ρωτήσω αν έχει συμβεί και σε άλλον. Ενώ έχω 4g+ το ιντερνετ σέρνεται ή δεν ανοίγει καθόλου σελίδες. Το γύρισα σε 3g και ανοίγουν όλα μοα χαρά. Μήπως έχει να κάνει με την υπερφόρτωση των δικτύων αυτές τις μέρες? Χρησιμοποιεί ο περισσότερος κόσμος 4g? Η να είναι καμιά ρύθμιση που πρέπει να αλλάξω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα θέμα σήμερα και ήθελα να ρωτήσω αν έχει συμβεί και σε άλλον. Ενώ έχω 4g+ το ιντερνετ σέρνεται ή δεν ανοίγει καθόλου σελίδες. Το γύρισα σε 3g και ανοίγουν όλα μοα χαρά. Μήπως έχει να κάνει με την υπερφόρτωση των δικτύων αυτές τις μέρες? Χρησιμοποιεί ο περισσότερος κόσμος 4g? Η να είναι καμιά ρύθμιση που πρέπει να αλλάξω?

 

Ναι φίλε μου λόγω της υπερφόρτωσης είναι. Το έχω πάθει κι εγώ τις τελευταίες μέρες. Ακόμη και το Wi-Fi στο σπίτι μου με πετάει ανά διαστήματα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Κάτοχος κι εγώ από χτες του θηρίου και πολύ ευτυχής. Να ρωτήσω δυο πραγματακια.1)το ακουστικό στις κλήσεις είναι λίγο χαμηλο,στο τερμα η ενταση ειναι μετριο,το εχετε παρατηρησει? και 2)γινεται να κατεβαζω την κουρτίνα από τη μέση της οθόνης για τα εικονίδια? γιατι μονο απο ψηλα κατεβαινει

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Κάτοχος κι εγώ από χτες του θηρίου και πολύ ευτυχής. Να ρωτήσω δυο πραγματακια.1)το ακουστικό στις κλήσεις είναι λίγο χαμηλο,στο τερμα η ενταση ειναι μετριο,το εχετε παρατηρησει? και 2)γινεται να κατεβαζω την κουρτίνα από τη μέση της οθόνης για τα εικονίδια? γιατι μονο απο ψηλα κατεβαινει

ευχαριστω

 

Ότι αφορά το ακουστικό εγω το εχω πάντα 2 κλικ χαμηλό γιατί με ξεκουφενει και ακούνε και οι γύρω μου τις συνομιλίες μου

Υπάρχει επιλογή για να κατεβαίνει η κουρτίνα από οποιοδήποτε σημείο της οθόνης... Το έχεις ενεργοποίησει?

Αν όχι τότε Ενεργοποίησε το... Αν ναι ισωε κάποια εφαρμογή που έβαλες σου δημιουργεί πρόβλημα

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ότι αφορά το ακουστικό εγω το εχω πάντα 2 κλικ χαμηλό γιατί με ξεκουφενει και ακούνε και οι γύρω μου τις συνομιλίες μου

Υπάρχει επιλογή για να κατεβαίνει η κουρτίνα από οποιοδήποτε σημείο της οθόνης... Το έχεις ενεργοποίησει?

Αν όχι τότε Ενεργοποίησε το... Αν ναι ισωε κάποια εφαρμογή που έβαλες σου δημιουργεί πρόβλημα

Ξερεις απο που το ενεργοιουμε? μηπως δεν το εχω κανει? το ψαχνω απο χτες αλλα δεν βρηκα κατι
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις απο που το ενεργοιουμε? μηπως δεν το εχω κανει? το ψαχνω απο χτες αλλα δεν βρηκα κατι

 

Κάνεις και καλά ζουμ in στην αρχική οθόνη και σου βγάζει κάτω κάποιες επιλογές πας ρυθμίσεις αρχικής και επιλέγεις "Σάρωση προς τα κάτω από πίνακα ειδοποίησεων"

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...