Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Τι γίνεται με το Android 10?? Ακούω διαφορα.

 

τι ακουσες δηλαδη;ακομα ειναι στην δοκιμαστικη ,λογικα σε κανα μηνα θα αρχισει στις συσκευες.

εδω μολις ξεκινησει η διαθεση μπορεις να δεις ανα χωρα https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-note-10-plus/firmware/#SM-N975F

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια καλημερα.

Μια ερωτηση.Απο ανταπτορες τι ειχε μεσα το πακετο?Στο ΝΟΤΕ 9 ειχε δυο.

Πως συνδεουμε τωρα το κινητο με τον υπολογιστη μιας και(type c σε type c)

 

εγω το συνδεω με το καλωδιο που εχει μιας και εχει το λαπτοπ μου type c. μπορεις να παρεις ενα καλωδιο να κανεις τη δουλεια σου https://www.skroutz.gr/s/21028915/Samsung-Regular-USB-3-0-Cable-USB-C-male-USB-A-male-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-1m-EP-DA905BBE.html

 

https://www.skroutz.gr/s/20798126/Anker-Braided-USB-3-0-Cable-USB-C-male-USB-A-male-%CE%9A%CF%8C%CE%BA%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%BF-1m-AK-A8168092.html

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν περάσουμε την επίσημη rom θα αλλάξει το CSC σε DBT; με την sim μέσα θα μπορώ να κρατήσω το CSC μου μετά το update; και τέλος, ota θα παίρνω κανονικα;
Link to comment
Share on other sites

Αν γινει οπως με το s10 στη γερμανια και εκει ξεκινησε πρωτα 27/11 και ελλαδα 5/12 λογικα σε 10 με 15 μερες θα την παρουμε στα note
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση...Όταν είμαι με 4g μιλάω κανονικά στο messenger, οταν γυρίσω σπίτι και συνδεθώ στο wifi αρχίζει και ξαναχτυπαει ολα τα μυνηματα του messenger που έλαβα από την αρχή. Υπάρχει κάποια λυση για αυτό? Τόσα κινητά έχω αλλάξει πρώτη φορά συμβαίνει.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε κανείς τη 10αρα;γίνεται και μέσω SD card ;φαντάζομαι θα παίρνει Ota τις αναβαθμίσεις σωστά;

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση...Όταν είμαι με 4g μιλάω κανονικά στο messenger, οταν γυρίσω σπίτι και συνδεθώ στο wifi αρχίζει και ξαναχτυπαει ολα τα μυνηματα του messenger που έλαβα από την αρχή. Υπάρχει κάποια λυση για αυτό? Τόσα κινητά έχω αλλάξει πρώτη φορά συμβαίνει.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Κάτι με την εφαρμογή παίζει μήπως να κάνεις clear data Chase; εμένα δε μου το κάνει αυτό

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την δεκάρα από το πρωί πρωί

Μέσω odin γίνεται μια χαρά (και κρατάει το eur csc) αλλά θα γίνει φορματ όλο το κινητό

Κάτι αξιοζήλευτο από την 10, δεν έχω δει οπότε άμα δεν σας τρώει ο κ.... σας όπως εμένα, μην βιαστείτε

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την δεκάρα από το πρωί πρωί

 

Μέσω odin γίνεται μια χαρά (και κρατάει το eur csc) αλλά θα γίνει φορματ όλο το κινητό

 

Κάτι αξιοζήλευτο από την 10, δεν έχω δει οπότε άμα δεν σας τρώει ο κ.... σας όπως εμένα, μην βιαστείτε

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αρχικά θέλω να αποφύγω το format ιδικά αυτήν την περίοδο που έχω πολύ λίγο ελεύθερο χρόνο. Γιαυτό ρώτησα αν γίνετε μέσω SD card. Θα περιμένω Ota.

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την δεκάρα από το πρωί πρωί

Μέσω odin γίνεται μια χαρά (και κρατάει το eur csc) αλλά θα γίνει φορματ όλο το κινητό

Κάτι αξιοζήλευτο από την 10, δεν έχω δει οπότε άμα δεν σας τρώει ο κ.... σας όπως εμένα, μην βιαστείτε

 

Αν φλασαρουμε το HOME_CSC_OXM γίνεται φορματ;

Link to comment
Share on other sites

Αν φλασαρουμε το HOME_CSC_OXM γίνεται φορματ;

Θεωρητικά όχι αλλά επειδή πρόκειται για μεγάλη ενημέρωση, καλό θα ήταν να γίνει

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αρχικά θέλω να αποφύγω το format ιδικά αυτήν την περίοδο που έχω πολύ λίγο ελεύθερο χρόνο. Γιαυτό ρώτησα αν γίνετε μέσω SD card. Θα περιμένω Ota.

 

Λάζαρος.. Note 10+

 

Στο xda έχουν βγάλει σε μορφή OTA την αναβάθμιση και μπορείς να την περάσεις από την sd

Αλλά θεωρώ πως το format θα ήταν χρήσιμο από 9 σε 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα πουθενά αυτήν την έκδοση. Μιλάς για την official σωστά; αν μπορείς δώσε link.

Εννοείται πως θα γίνει φορματ αλλά μετά τις γιορτές ο χρόνος αυτό το διάστημα είναι αμείλικτος.

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Αξίζει λέτε η μετάβαση από oneplus 7 pro σε note 10 plus?

Ειμαι υπό σκέψη..

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Αξίζει λέτε η μετάβαση από oneplus 7 pro σε note 10 plus?

Ειμαι υπό σκέψη..

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

 

Θετικα Note 10 plus

S-pen

Dex

Ασυρματη φορτιση

Ελαχιστα καλυτερη καμερα σε βιντεο

Σε κανονικη καμερα σχεδον ιδιες!

 

Θετικα Oneplus 7pro

90Hz (Μου λειπει απιστευτα)

Γρηγορες αναβαθμισεις

Καλυτερες εφαρμογες για Fullscreen (Στο Note 10 plus καλυπτεται το Notch με μια μαυρη μπαρα σε πολλες εφαρμογες πραγμα σπαστικο)

Ελαχιστα καλυτερη μπαταρια ( σχετικα με δικια μου χρηση)

 

Αυτα σαν πρωην χρηστης Oneplus 7 pro!

 

Αν βρεις με μια καλη διαφορα ταξεως 100-150 ευρω εξτρα για Νοτε τοτε αξιζει αλλιως μεινε οπως εχει!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Θετικα Note 10 plus

 

S-pen

 

Dex

 

Ασυρματη φορτιση

 

Ελαχιστα καλυτερη καμερα σε βιντεο

 

Σε κανονικη καμερα σχεδον ιδιες!

 

 

 

Θετικα Oneplus 7pro

 

90Hz (Μου λειπει απιστευτα)

 

Γρηγορες αναβαθμισεις

 

Καλυτερες εφαρμογες για Fullscreen (Στο Note 10 plus καλυπτεται το Notch με μια μαυρη μπαρα σε πολλες εφαρμογες πραγμα σπαστικο)

 

Ελαχιστα καλυτερη μπαταρια ( σχετικα με δικια μου χρηση)

 

 

 

Αυτα σαν πρωην χρηστης Oneplus 7 pro!

 

 

 

Αν βρεις με μια καλη διαφορα ταξεως 100-150 ευρω εξτρα για Νοτε τοτε αξιζει αλλιως μεινε οπως εχει!

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Τα 60 hz δεν συνηθίζονται μετά από κάποιες μέρες χρησης του note?

Αυτό με τις εφαρμογές που λες όντως πολύ κακο...

Με 200 ευρώ διαφορά για σφραγισμένο αξίζει λες?

Δεν ξέρω τι να κάνω.

Το 7pro το έχω ένα εξάμηνο και είναι το καλύτερο κινητό που έχω αγοράσει και δοκίμασα πολλά πριν από αυτό..

 

Επίσης θα ήθελα να δω το note 10 plus από κοντά αλλά δεν το έχει κάποιος φίλος..

Από τα μαγαζιά δεν βγάζεις συμπέρασμα...

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Για μενα δεν υπαρχει συγκριση το n10+ ειναι απλα η κορυφη.τωρα για τις εφαρμογες που εχουν μπαρες μαυρες ειναι λιγες αλλα πηγαινεις στις ρυθμισεις και βαζεις πληρη οθονη και κομπλε.Screenshot-20191217-173038-Settings.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για μενα δεν υπαρχει συγκριση το n10+ ειναι απλα η κορυφη.τωρα για τις εφαρμογες που εχουν μπαρες μαυρες ειναι λιγες αλλα πηγαινεις στις ρυθμισεις και βαζεις πληρη οθονη και κομπλε.Screenshot-20191217-173038-Settings.jpg

 

Το δοκιμασα και οντως εφτιαξε αυτο που λες..πως και δεν το εκανα τοσο καιρο!

Thanks φιλε μου!

Πολλα παιχνιδια ας πουμε τα επαιζα με μαυρη μπαρα τωρα που το εκανα εφυγε! Απλα πρεπει να κανεις ενα ενα για οσες εφαρμογες εχουν την μαυρη μπαρα!

Στο Op7pro επειδη δεν εχει notch ηταν ολα φουλ!

Αλλα να πω την αληθεια η 60hz δεν συνιθιζεται!

Η 90αρα παραδειγμα σε browser η fb,instagram σε scrolling ειναι αλλου!αν τα βαλεις διπλα διπλα και κανεις συγκριση 60 με 90 εχει τεραστια διαφορα!

 

Οπως και να χει ειναι οντως φοβερη συσκευη το Note 10 plus!Να ειχε εστω 90HZ θα ηταν η απολυτη και πληρη τελεια συσκευη!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Ειδα απο κοντα και το 1+ αλλα δεν θα ελεγα εντυπωσιαστηκα.ουτε ειδα και κατι με τα 90 hz.αλλοι πιο απαιτητικοι χρηστες ισως το παρατηρουν
Link to comment
Share on other sites

Για μενα δεν υπαρχει συγκριση το n10+ ειναι απλα η κορυφη.τωρα για τις εφαρμογες που εχουν μπαρες μαυρες ειναι λιγες αλλα πηγαινεις στις ρυθμισεις και βαζεις πληρη οθονη και κομπλε.Screenshot-20191217-173038-Settings.jpg

 

Να σε ρωτήσω. Σε μένα το σηματάκι vol που έχει σε σένα δεν το έχει καν και το lte το γραφει 4g. Το vol να φανταστώ είναι volte? Σε μένα αν και το έχω ενεργοποιημένο εικονίδιο δεν έχω δει ποτέ. Ελληνικό είναι το τηλέφωνο eur.

Link to comment
Share on other sites

Για cosmote μπορω να σου πω για αλλη εταιρεια δεν ξερω ςν υποστηριζει το volte και wifi call. Αν δεν εχεις ενεργοποιησει την υπηρεσια στειλε WIFICALL στο 1333 μετα θα σου ερθει η απαντηση της ενεργοποιησης ,κανε μια επανεκκινηση και θα εμφανιστει.ενεργοποιησε το και απο τη συσκευη,συνδεσεις δικτυα

Screenshot-20191217-184517-Call-settings.jpg

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Για cosmote μπορω να σου πω για αλλη εταιρεια δεν ξερω ςν υποστηριζει το volte και wifi call. Αν δεν εχεις ενεργοποιησει την υπηρεσια στειλε WIFICALL στο 1333 μετα θα σου ερθει η απαντηση της ενεργοποιησης ,κανε μια επανεκκινιση και θα εμφανιστει.ενεργοποιησε το και απο τη συσκευη,συνδεσεις δικτυα

Screenshot-20191217-184517-Call-settings.jpg

 

Είσαι άρχοντας, όλα κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα πουθενά αυτήν την έκδοση. Μιλάς για την official σωστά; αν μπορείς δώσε link.

Εννοείται πως θα γίνει φορματ αλλά μετά τις γιορτές ο χρόνος αυτό το διάστημα είναι αμείλικτος.

 

Λάζαρος.. Note 10+

Για δες εδώ

Πρέπει να το ονομάσεις update.zip

Να το βάλεις στην sd

Και apply update from sd απο το stock recovery

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=81218243&postcount=290

 

Καλημέρα παιδιά. Αξίζει λέτε η μετάβαση από oneplus 7 pro σε note 10 plus?

Ειμαι υπό σκέψη..

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

 

Τα είχα και τα 2 (και εξακολουθώ να έχω το Note10+)

Τα 60hz του 1+7Pro φαίνονται απαράδεκτα μπροστά στην οθόνη του Note10+

 

Μπαταρία έχω καλύτερη με το Note10+ (περίπου 30λ-1ω SOT)

 

Η οθόνη (παρόλο με το notch) είναι καλύτερη στο Note10+. Γιατί:

1. Πιο φωτεινή

2. Λίγο πιο ζωντανά χρώματα

3. Λίγο πιο άμεση ανταπόκριση στο δάκτυλο

 

Σε θέμα ταχύτητας, είναι πάνω κάτω τα ίδια

Από αναβαθμίσεις, σχετικά καλά με την Samsung. Δεν μπορώ να πώ, βελτιώθηκε αρκετά και βγάζει πιο συχνά από ότι παλιότερα

 

Κάμερα προφανώς πάει στο Note10+ αν και με κάλυπτε αυτή του 1+7Pro

 

Σαν κατασκευή, τα νίωθεις το ίδιο

 

Φυσικά άμα έχεις όπως εγώ και τα Galaxy Buds και το Gear S3, με το Note10+, όλα θα δουλεύουν ρολόι

Ενώ με το 1+7Pro, είχε τα θεματάκια του

 

ΥΓ. Ωραία τα 90hz αλλά δεν με έλειψαν καθόλου όταν έπιασα στο χέρι μου το Note10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...