Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο τηλέφωνο και σε μένα χτυπάει και στα 2. Στις ειδοποιήσεις είναι που χτυπάει μόνο bt. Αν βρω ενα ίδιο θα δοκιμάσω.
Από Android 9 και έπειτα έχει καταργηθεί από Google η δυνατότητα στις ειδοποιήσεις να ακούγεται ταυτόχρονα από Bluetooth ακουστικά και τηλέφωνο.

 

Έως 8.1 ίσχυε αυτή η δυνατότητα.

 

Πλέον μόνο με Tasker υπάρχει η δυνατότητα επαναφορά συγκεκριμένο feature.

 

Τσέκαρε εδώ έχει και έτοιμο profile να από χρήστη που ανέβασε αν θες να δοκιμάσεις.

 

https://androidforums.com/threads/no-notification-sounds-on-the-phone-when-connected-to-bluetooth-in-android-9-0-pie.1291881/

 

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει παιδια δυνατότητα όταν με καλούν στο τηλέφωνο να μην ανάβει η οθόνη;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από Android 9 και έπειτα έχει καταργηθεί από Google η δυνατότητα στις ειδοποιήσεις να ακούγεται ταυτόχρονα από Bluetooth ακουστικά και τηλέφωνο.

 

Έως 8.1 ίσχυε αυτή η δυνατότητα.

 

Πλέον μόνο με Tasker υπάρχει η δυνατότητα επαναφορά συγκεκριμένο feature.

 

Τσέκαρε εδώ έχει και έτοιμο profile να από χρήστη που ανέβασε αν θες να δοκιμάσεις.

 

https://androidforums.com/threads/no-notification-sounds-on-the-phone-when-connected-to-bluetooth-in-android-9-0-pie.1291881/

 

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ η δική σου απάντηση ήταν πολύ πιο χρήσιμη από εκείνη της samsung. Δεν το βλέπω να μπαίνω στη διαδικασία να κάνω όλα αυτά που διάβασα. Μάλλον θα μάθω αλλιώς. Όπως και να έχει είναι ενοχλητικό να αλλάζουν απλές ρυθμίσεις που υπάρχουν από εποχή note 1 (δε θυμάμαι καν με ποια εκδοση android βγήκε).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως απενεργοποιείται το notification bar από την οθόνη κλειδώματος;
Lock screen settings

 

Sent from my SM-N9750 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Final Android 10 - Feb 2020...[/img]

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

 

Νέο update για το Android 10 rollout... τώρα γράφει για Ιανουάριο 2020

 

screenshot_20191128-121447_samsung-members6378624463693612579..jpg?resize=864%2C1536&ssl=1

Link to comment
Share on other sites

Στην Γερμανία ξεκίνησε να δίνεται η official Android Q στο Galaxy S10 για όσους ήταν στο beta πρόγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

Στην Γερμανία ξεκίνησε να δίνεται η official Android Q στο Galaxy S10 για όσους ήταν στο beta πρόγραμμα.

 

Σωστά, μόλις το διάβασα. Άρα μπορεί το παραπάνω πλάνο να είναι για τα πανηγύρια! Αν θυμάμαι καλά η Beta 10 στο NOTE ξεκίνησε 2 εβδομάδες μετά απο του S10+.... για να δούμε!:)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δλδ περίπτωση να την πάρουμε την αναβάθμιση ποιο νωρίς;;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες το DEX σας λειτουργει κανονικα? Εκανα εγκατασταση κλπ και οταν συνδεω το καλωδιο, η εφαρμογη περιμενει να συνδεθει το κινητο (εν τω μεταξυ τα windows το εντοπιζουν κανονικα) και δεν γινεται τιποτα μεχρι που κρασαρει τελειως το προγραμμα στον υπολογιστη και αναγκαζομαι να βγαλω το καλωδιο.

Εχετε παρομοια εμπειρια?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το DEX σας λειτουργει κανονικα? Εκανα εγκατασταση κλπ και οταν συνδεω το καλωδιο, η εφαρμογη περιμενει να συνδεθει το κινητο (εν τω μεταξυ τα windows το εντοπιζουν κανονικα) και δεν γινεται τιποτα μεχρι που κρασαρει τελειως το προγραμμα στον υπολογιστη και αναγκαζομαι να βγαλω το καλωδιο.

Εχετε παρομοια εμπειρια?

εμενα δουλευει κανονικα. μηπως να το βγαλεις και να το εγκαταστησεις ξανα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το DEX σας λειτουργει κανονικα? Εκανα εγκατασταση κλπ και οταν συνδεω το καλωδιο, η εφαρμογη περιμενει να συνδεθει το κινητο (εν τω μεταξυ τα windows το εντοπιζουν κανονικα) και δεν γινεται τιποτα μεχρι που κρασαρει τελειως το προγραμμα στον υπολογιστη και αναγκαζομαι να βγαλω το καλωδιο.

Εχετε παρομοια εμπειρια?

Και σε εμένα κανονικά δουλεύει. Δοκίμασε απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση. Συνήθως αυτό βοηθάει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωση ΔεκεμβριουScreenshot-20191129-120723-Software-update.jpg
Από τώρα;; Ρε μπράβο!! Η επόμενη να υποθέσω θα είναι το android 10!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω δεν έχει να κάνει με το Note 10, αλλά επειδή πολλοί από εμάς είμαστε χρόνια Samsungάκηδες, δείτε το βίντεο κι εντυπωσιαστείτε για τι κολοσσό μιλάμε, η Apple (όσο κι αν συμπαθώ τα iDevices) δείχνει μυρμηγκάκι δίπλα της!!

 

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω δεν έχει να κάνει με το Note 10, αλλά επειδή πολλοί από εμάς είμαστε χρόνια Samsungάκηδες, δείτε το βίντεο κι εντυπωσιαστείτε για τι κολοσσό μιλάμε, η Apple (όσο κι αν συμπαθώ τα iDevices) δείχνει μυρμηγκάκι δίπλα της!!

 

 

η samsung δεν εχει εισαχθει στο χρηματιστηριο μετοχων της αμερικης ενω εχει 20 !!!! πλασια αξια απο την apple ,ειναι η δευτερη μεγαλυτερη ναυπηγικη εταιρεια,κατασκευαζει απο μνημες και επεξεργαστες μεχρι ταγκερ.η apple ειναι καλη στο λογισμικο πραγματικα στο θεμα των υπολογιστων και ταμπλετ,μεχρι εκει.υπαρχουν χρονια τωρα μνημονια συνεργασιας με την ν κορεα και της αμερικης,η δεν χαβαη δεν ηθελε και καλα εκανε και δεν επεσε στα ποδια της αμερικης και γιαυτο ολο αυτο.

σαν εταιρεια ειναι ενας γιγαντας τεχνολογιας που δινει απο μνημες μεχρι οθονες στην apple.

και ναι ειναι μυρμηγκακι η εταιρεια στο κουπερτινο σε σχεση με τις εγκαταστασεις και την τεχνογνωσια της samsung.

το καλο ειναι οτι εδω υπαρχει η αποψη η λογικη αποψη και δεν υπαρχουν τρολλ συντονιστες οπως σε αλλα φορουμ που αν πεις κατι για την apple μονο που δεν βγαζουν οπλο.η αληθεια ειναι αυτη για τη samsung.

 

για να μη παρεξηγηθω απο τους ανθρωπους που αγοραζουν τα προιοντα της apple ειναι δικαιωμα τους και κανουν οτι θελουν με την τσεπη τους.αφου το γουσταρουν καλα κανουν

 

https://el.wikipedia.org/wiki/Samsung

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Το κατεβασα το update Δεκεμβριου.Δεν εχω παρατηρησει καμια διαφορα σε κατι.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωση ασφαλειας ειναι δεν εχει κατι αλλο.σε αναμονη για την 10 τωρα...κανα μηνα λογικα
:):):):!::!:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και στο wifi νομιζω δεν εχει και την καλυτερη συνδεσιμοτητα. Εχω την αισθηση οτι το note 9 που ειχα ηταν δυνατοτερο...
Link to comment
Share on other sites

Και στο wifi νομιζω δεν εχει και την καλυτερη συνδεσιμοτητα. Εχω την αισθηση οτι το note 9 που ειχα ηταν δυνατοτερο...
Απο του s8+ που αντικατεστησε είναι σαφώς καλύτερο πάντως.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες το DEX σας λειτουργει κανονικα? Εκανα εγκατασταση κλπ και οταν συνδεω το καλωδιο, η εφαρμογη περιμενει να συνδεθει το κινητο (εν τω μεταξυ τα windows το εντοπιζουν κανονικα) και δεν γινεται τιποτα μεχρι που κρασαρει τελειως το προγραμμα στον υπολογιστη και αναγκαζομαι να βγαλω το καλωδιο.

Εχετε παρομοια εμπειρια?[/QUO

 

Μου το είχε κάνει κι έμενα αυτό και έκανα wipe cache partition και έστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Νέος κάτοχος και εγώ του κινητού, πολύ ευχαριστημένος τις πρώτες 2-3 μέρες που το χρησιμοποιώ. Οθοναρα, πολύ γρήγορο, πενάκι, φοβερός ήχος.

 

Δύο πραγματάκια να ρωτήσω μόνο, πρώτον την προστευτικη μεμβράνη οθόνης που έρχεται με τη συσκευή την αφήνουμε πάνω ή την βγαζουμε; έχει κάποια επίπτωση στην οθόνη, χρώματα, καθαρότητα κτλ; δεν θέλω ακόμα να αγοράσω κάποιο γυαλί οπότε την εχω αφήσει.

Δεύτερον, ένα πράγμα που μου έχει κάνει εντύπωση είναι το vibration της συσκευής στην πίσω πλευρά όταν παίζει ήχος από τα ηχεία...είτε αυτό είναι μουσική, είτε βιντεάκια στο yt, ακόμα και στις κλήσεις. Η συσκευή "τρεμει" περισσότερο απ' ότι θα πρεπε και έχω δει σε οποιαδήποτε άλλη, είναι φυσιολογικό αυτο; διορθώνεται με μια θήκη πχ spigen neo hybrid; παρ'όλο που ο ήχος είναι εντυπωσιακός, είναι εκνευριστικες αυτές οι δονήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...