Jump to content

Samsung Galaxy Note 10/10+


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και ο ultrasonic αισθητηρας των τελευταιων samsung κινητων ειναι ακριβοτερος απο τον Optical και πιο ασφαλης,βεβαια δεν ειναι ο ταχυτερος της αγορας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 115
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και ο ultrasonic αισθητηρας των τελευταιων samsung κινητων ειναι ακριβοτερος απο τον Optical και πιο ασφαλης,βεβαια δεν ειναι ο ταχυτερος της αγορας.
Αν και δεν τον έχω δοκιμάσει για να έχω άποψη, για να δούμε μήπως τον έχουν βελτιώσει σε ταχύτητα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντως δε νομιζω οτι συμφερει το trade and save στο public.Mε xs max 256αρι πχ που εχω εγω, βγαινει οφελος 782 ευρω (συμπεριλαμβανομενων των 100).Δινεις δλδ ακομα 367 για το 10+ 256gb.

Μονο με εταιρικο τιμολογιο πιστευω αξιζει τον κοπο.Αλλιως το πουλας στο διπλανο φορουμ κ πας κ το παιρνεις.

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Παντως δε νομιζω οτι συμφερει το trade and save στο public.Mε xs max 256αρι πχ που εχω εγω, βγαινει οφελος 782 ευρω (συμπεριλαμβανομενων των 100).Δινεις δλδ ακομα 367 για το 10+ 256gb.

Μονο με εταιρικο τιμολογιο πιστευω αξιζει τον κοπο.Αλλιως το πουλας στο διπλανο φορουμ κ πας κ το παιρνεις.

 

Και ποιος θα δωσει 1100 για το xs max 256 ; αφου σε ενα μηνα η apple βγαζει νεα κινητα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Σωστα, 1100 δε θα δωσει αλλα στο διπλανο φορουμ τα 256αρια θα αγοραστουν τελικα 900-960.Δεν ειναι μεγαλη η διαφορα.Κ στην τελικη μπορει καποιος να παρει κ το 10+ 128.

 

----------

off topic END

Edited by xenkato1
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

68731953_2564772530247649_7266461877394210816_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_oc=AQkMpGtE3zYER1gLhOJL4lGJ3OUL9VkdQykv2BKDpm4fELU767dd9go1kSlOb1ThvBU&_nc_ht=scontent.fath6-1.fna&oh=745f980c5f1496394983405f5aec61f5&oe=5DCA4672

 

67756141_875315039515470_4370709649855348736_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_oc=AQlx7eBGw3qbHU9mmHH8FoVvX-hieFfPmcP5BAPh-7MsvorCWjXMc1yzwPv_eoIf3es&_nc_ht=scontent.fath6-1.fna&oh=97ede75df6684372a848e796c7acd736&oe=5DCA77CB

 

68905704_2333675040226333_2760493687229120512_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_oc=AQmxxWxaqJQqb0FkHN-PamqjNP0Ef6pzEmSDKrwRpPkGXKoOzkiGkpUP98HIMSUjot8&_nc_ht=scontent.fath6-1.fna&oh=15b4bcbff380fc909e31cfc32337481c&oe=5DEE247A

 

67795703_2124444984523679_2094087734107832320_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_oc=AQnQtKigY5TShO_INPnLd2uyU5GfM2ATsyqcej1ly9M9pcZTFvBEMRRf-s2XHcHKxkY&_nc_ht=scontent.fath6-1.fna&oh=5da1c58c533af0a58f892916c56b3e01&oe=5DE55F13

Στα καταστηματα της Κυπρου καθε χρονο δεν εχουμε κανενα ουτε για δειγμα στα demon εκθεσιακα κομματια δυστοιχως αναμενουμε να ερθει για να το παραλαβουμε.

Φαινεται πιο μεγαλο σε σχεση με το S10 Plus οθοναρα 12gb ram.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ Βαγγέλη. Έπεσε προ παραγγελία και από εμένα σε glow 512gb

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραίος Δημήτρη. Επίσης, ο λόγος που γυρίζω ξανά και ξανά σε samsung, είναι το οικοσυστημα αυτής. Galaxy tab s6, note 10 plus, Galaxy watch active 2. Καταπληκτικά προϊόντα σε όλες τις κατηγορίες, που μετά τη μηλια μόνο η samsung μπορεί να διαθέσει στην αγορά με συνέπεια κάθε χρόνο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ το γνωρίζω, οι περισσότεροι όμως και κυρίως όσοι δεν έχουν note είτε δεν το γνωρίζουν είτε το ξεχνάνε. Για πιο χρωματισμό πηγαίνεις ή επέλεξες;

Μαυρο 512. Είμαι κλασικός, λόγω και του χώρου εργασίας μου.

Καταπληκτικό το glow πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ήδη live η συσκευή Demo unit για όσους ενδιαφέρονται στο public golden hall Edited by skiros
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εδώ ο φίλος μας λέει ότι πλέον το Note 10+ έχει stainless steel frame όπως το iPhone και όχι aluminium.

 

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πες μας φιλε τι εντυπωση σου αφησε.Το χρωμα το glow αξιζει?

 

Μου άφησε την καλύτερη εντύπωση γενικά. Είναι τεράστιο αλλά έχεις οθονάρα.

Η συσκευή έχει κορυφαίο transition μεταξύ τζαμιού-μετάλλου-τζαμιού.

Παρότι μεγάλο, το ζύγισμα της συσκευής είναι εξαιρετικό.

Το punch hole δεν με ενοχλεί όσο ενοχλεί το "χάπι" στο S10+. Ναι, δεν μου αρέσει το "χάπι" του S10+ και προτιμώ τη 1 κάμερα του S10.

Οι κάμερες μου φάνηκαν εξαιρετικές.

Όποιος γουστάρει το πενάκι, θα ξετρελαθεί από τα "άπειρα" χαρακτηριστικά.

Αυτά τα λίγα και τέλος άφησα το χρώμα.

Το χρώμα είναι εντυπωσιακό. Αν προχωρήσω σε αγορά, θα το σκεφτώ σοβαρά.

 

Μεγειά σε όσους το αγοράσουν. Θα έχουν στα χέρια τους το πληρέστερο smartphone στον πλανήτη.

Link to comment
Share on other sites

Το δαχτυλικο ξερουμε αν ειναι καλυτερο απο του S10? Εχω ακουσει παραπονα για το registration
Σε ένα γρήγορο hands on που είδα, έκανε αναφορά ότι του φαίνεται πιο γρήγορο από του s10, θα δείξει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εδώ ο φίλος μας λέει ότι πλέον το Note 10+ έχει stainless steel frame όπως το iPhone και όχι aluminium.

 

Λεει απο κατω στο σχολιο του

Samsung has corrected their press material, it's not a stainless steel frame. It's still aluminum

Link to comment
Share on other sites

Αααα τσάμπα η χαρά. Αναμενόμενο βέβαια θα μου πεις να είναι αλουμίνιο για να μπορέσουν να κρατήσουν εκεί χαμηλά το βάρος.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Κατά την παρουσίαση αναφέρθηκε ότι θα έρχεται με YouTube premium, λέτε να δοθεί και εδώ κάποια συνδρομή;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αααα τσάμπα η χαρά. Αναμενόμενο βέβαια θα μου πεις να είναι αλουμίνιο για να μπορέσουν να κρατήσουν εκεί χαμηλά το βάρος.

 

Το iPhone για να μπορέσει να κρατηθεί στα 200 γραμμάρια περίπου δεν έχει φυσικά ούτε 4300 μπαταρια (πολύ μικρότερη), ούτε πένα στο σώμα της συσκευής, ούτε wacom digitizer.

Για να έβαζαν stainless Steel στο note 10+ κι όλα τα παραπάνω θα πηγαίναμε χαλαρά στα 220+ γραμμάρια.

Μακρια...

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατά την παρουσίαση αναφέρθηκε ότι θα έρχεται με YouTube premium, λέτε να δοθεί και εδώ κάποια συνδρομή;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για κάποιους λίγους μήνες είναι, ένα trial period ουσιαστικά. Αν δεν κάνω λάθος 4.

Σε όλα τα note θα ισχύει, ουσιαστικά κατεβάζοντας την εφαρμογή από Galaxy store (essentials)...

Παλιά είχαν και την ηλεκτρονική έκδοση του business week για για κάποιους μήνες δωρεάν. Όμορφα δωράκια...

Link to comment
Share on other sites

Τον πηρα και γω το μεζε Boys ..

Παρα πολυ ωραιο , πανεμορφο , καλο κρατημα , πληθωρα λειτουργιων με το spen.

Η τρυπα στο κεντρο δεν ενοχλει καθολου στη θεαση , ολα κομπλε:D

Link to comment
Share on other sites

Το iPhone για να μπορέσει να κρατηθεί στα 200 γραμμάρια περίπου δεν έχει φυσικά ούτε 4300 μπαταρια (πολύ μικρότερη), ούτε πένα στο σώμα της συσκευής, ούτε wacom digitizer.

 

Για να έβαζαν stainless Steel στο note 10+ κι όλα τα παραπάνω θα πηγαίναμε χαλαρά στα 220+ γραμμάρια.

 

Μακρια...

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Για κάποιους λίγους μήνες είναι, ένα trial period ουσιαστικά. Αν δεν κάνω λάθος 4.

 

Σε όλα τα note θα ισχύει, ουσιαστικά κατεβάζοντας την εφαρμογή από Galaxy store (essentials)...

 

Παλιά είχαν και την ηλεκτρονική έκδοση του business week για για κάποιους μήνες δωρεάν. Όμορφα δωράκια...

Μια χαρά, έχω βάλει 1 μήνα trial και σκεφτόμουν να ανανεώσω.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τον πηρα και γω το μεζε Boys ..

 

Παρα πολυ ωραιο , πανεμορφο , καλο κρατημα , πληθωρα λειτουργιων με το spen.

 

Η τρυπα στο κεντρο δεν ενοχλει καθολου στη θεαση , ολα κομπλε:D

Ωραία πράγματα...Το glow το ειδες;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εδώ ο φίλος μας λέει ότι πλέον το Note 10+ έχει stainless steel frame όπως το iPhone και όχι aluminium.

 

https://www.theverge.com/2019/8/9/20799085/samsung-galaxy-note-10-frame-aluminum-steel-video

 

Το αναφέρει γιατί η Samsung το έλεγε σε promotional videos στην παρουσιαση

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά, έχω βάλει 1 μήνα trial και σκεφτόμουν να ανανεώσω.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραία πράγματα...Το glow το ειδες;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτο ειχε πολυ ωραιο.:rolleyes: Αλλα εγω το μαυρο δεν το αλλαζω ποτε οτι χρωμα και να βγει οσο και να του παει.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω καταλαβω καποιους με το 90 hz στο oneplus 7 pro...για εμενα καλυτερα που δεν το εβαλε..το κινητο ειναι top οπως καθε χρονο που βγαζει !τι να πει και το xs max που ειναι 120 hz.
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω καταλαβω καποιους με το 90 hz στο oneplus 7 pro...για εμενα καλυτερα που δεν το εβαλε..το κινητο ειναι top οπως καθε χρονο που βγαζει !τι να πει και το xs max που ειναι 120 hz.

Το xsmax δεν είναι 120hz. 60 είναι. Πιάσε το 7 προ στα χέρια σου, δούλεψε το για κάνα 10 λεπτό και μετά πιάσε ένα οποιοδήποτε τηλέφωνο με 60hz. Αν το κάνεις ποτέ μοιράσου μαζί μας την εμπειρία σου.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το εχω πιασει στα χερια μου δν τρελαθηκα κιολας..pixel 3 xl εχεις πιασει στα χερια σου να δεις το pure android?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...