Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τo Windows Phone


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανοιχτηκε νεο θεμα χωρις λογο...Οτι αλλο στο θεμα της ΡΟΜ και οχι εδω
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • Απαντήσεις 336
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά,

 

Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι εδώ και λίγο καιρό, έχουμε δημιουργήσει ένα blog το οποίο είναι

αφιερωμένο στις εφαρμογές για Windows Phones, με την ονομασία wpapps.gr (Windows Phone Apps).

 

Συγκεκριμένα κάνουμε reviews στις εφαρμογές που υπάρχουν στο Windows Phone Store με αναλυτική

βαθμολογία στις κατηγορίες Design, Λειτουργικότητα, Προβλήματα και Χρησιμότητα / Gameplay,

όπου μέσα από τα παραπάνω θα δείτε το Τελικό Σκορ που έχουμε δώσει στη κάθε εφαρμογή.

 

Όλα τα παραπάνω γίνονται φυσικά μετά από αρκετό και "επίπονο" testing ;)

 

Ουσιαστικά το wpapps.gr είναι το πρώτο ελληνικό blog με reviews εφαρμογών αποκλειστικά για κινητά με

λειτουργικό σύστημα Windows Phone. Σκοπός του wpapps.gr είναι να μπορεί ο κάθε χρήστης να ενημερωθεί για

το ποιες εφαρμογές υπάρχουν στο store αλλά και ποιες αξίζουν και ποιες λιγότερο.

 

Σταματάω όμως εδώ για να μη σας κουράσω ...

 

Ελπίζουμε να σας αρέσει η πρωτοβουλία μας και φυσικά τα reviews μας.

Θα χαρούμε να σας δούμε στη παρέα μας αλλά και τις εφαρμογές σας ;)

 

 

Φιλικά

Θοδωρής

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

Ωραια δουλεια ... Συνεχιστε ετσι ..Χαιρομαι που αρχιζουν σιγα σιγα και αλλοι και φτιαχνουν ..

Θελουμε και αλλα Ελληνικα σαιτ για Windows Phones !!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραια δουλεια ... Συνεχιστε ετσι ..Χαιρομαι που αρχιζουν σιγα σιγα και αλλοι και φτιαχνουν ..

Θελουμε και αλλα Ελληνικα σαιτ για Windows Phones !!!!

 

Thanks :)

 

Χαιρόμαστε που αρέσει ...

 

Το υλικό μεγαλώνει συνέχεια ... Έχουμε ήδη πάνω από 40 reviews μέσα σε 20 ημέρες!!! και έρχονται κι άλλα :cool:

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε πολύ billstamaniac :)

 

 

καντε μου κ κανένα review μην με θάψετε πολύ όμως :p

Link to comment
Share on other sites

καντε μου κ κανένα review μην με θάψετε πολύ όμως :p

 

Σε έχουμε ήδη στη λίστα με τα επόμενα reviews ... ;)

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μπραβο για το site

και εγω τωρα αρχιζω να μπαινω στα windows phone

βαρεθηκα πλεον τα φλασαρισματα στο android

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Αυτο ειναι το πρωτο βημα για το ξεκλειδωμα των WP8

 

H MS στην προσπαθεια της να προωθησει το νεο web app builder της οπου ο καθενας μας μπορει να φτιαξει μια εφαρμογη για WP ανοιξε και την διαδικασια του Dev Unlock δωρεαν για ολους (μεχρι 2 εφαρμογες ).

Εγκαταστηστε το Windows Phone SDK 8.0 και ξεκλειδωστε το τηλεφωνο σας ...ΤΩΡΑ !!!

 

Διαβαστε ΕΔΩ τις λεπτομερειες και ..ασχοληθειτε ..οσοι εχετε χρονο και μερακι

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αυτο το εργαλειο υπαρχει εδω και ενα μηνα περιπου, προσπαθησα να κανω την δικια μου εφαρμογη αλλα στο τελος δεν ανοιγε, με πεταγε στην αρχικη οθονη, αν υπαρχει καποιος που εφτιαξε την δικια του εφαρμογη ας κανει ενα βιντεο πως την εκανε
Link to comment
Share on other sites

1)

2) εχεις κανει dev unlock στην συσκευη σου;

3) τι error εμφανιζει; απλα σκαει;

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

1)

2) εχεις κανει dev unlock στην συσκευη σου;

3) τι error εμφανιζει; απλα σκαει;

 

Φιλε μου σ ευχαριστω με βοηθησε πολυ το βιντεο, δεν εβγαζε error απλα με πεταγε, ισως τα δεδομενα που αντλουσε δεν ηταν σωστα,εκανα την πρωτη μου εφαρμογη..

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω κάποιοι χρήστες του myphone έχουν δημιουργήσει ενδιαφέρον εφαρμογές και παιχνίδια!

 

Μπορείτε για τις εφαρμογές που δημιουργείτε να ανοίγετε νέο θέμα. Εφόσον μαζευτούν αρκετές εφαρμογές/παιχνίδια θα δημιουργηθεί υποπεριοχή να τις έχουμε όλες μαζί συγκεντρωμένες! :D

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

μιας και βλεπουμε ολο και περισσοτερους νεους ελληνες developers να κανουν τα πρωτα τους βηματα πανω στην αναπτυξη εφαρμογων για WP γιατι να μην κανουμε ενα topic αφιερωμενο σε αυτο. Μονο εφαρμογες απο ελληνες Developers
SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

@Tzhmakos δεν εννοούσα κάτι τέτοιο.

 

Βλέπω κάποιοι χρήστες του myphone έχουν δημιουργήσει ενδιαφέρον εφαρμογές και παιχνίδια!

 

Μπορείτε για τις εφαρμογές που δημιουργείτε να ανοίγετε νέο θέμα. Εφόσον μαζευτούν αρκετές εφαρμογές/παιχνίδια θα δημιουργηθεί υποπεριοχή να τις έχουμε όλες μαζί συγκεντρωμένες! :D

 

Για κάθε εφαρμογή λοιπόν θέλουμε νέο θέμα και όταν συγκεντρωθούν 15-20 εφαρμογές θα δημιουργηθεί ξεχωριστή κατηγορία που θα περιλαμβάνει αποκλειστικά τέτοιου είδους εφαρμογές. :)

 

Οπότε για κάθε εφαρμογή που έχεις φτιάξει μπορείς να δημιουργήσεις ξεχωριστό θέμα. Το θέμα που άνοιξες το αφήνω προς το παρόν αν θέλεις να αντιγράψεις αυτά που έγραψες και έπειτα θα το σβήσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για έναν νέο προγραμματιστή που θέλει να ασχοληθεί υπάρχει υλικό στην σελίδα που παραθέτω. Όποιος ενδιαφέρεται ας ρίξει μια ματιά.

 

StudentGuru.gr

The Object-Oriented Side Of Life... :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Για έναν νέο προγραμματιστή που θέλει να ασχοληθεί υπάρχει υλικό στην σελίδα που παραθέτω. Όποιος ενδιαφέρεται ας ρίξει μια ματιά.

 

StudentGuru.gr

 

Πολυ καλα βιντεο tutorials επισης θα βρειτε σε αυτο το channel http://channel9.msdn.com/Series/Windows-Phone-7-Development-for-Absolute-Beginners

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξαφνικά το Marketplace στο lumia720 μου σταμάτησε να μου δείχνει ποιες εφαρμογές θέλουν ενημέρωση... Ξέρει κανείς να μου πει τι συμβαίνει?:X

huawei mate 10 lite

lumia 1020 yellow

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Γεια σας παιδιά,

δεν ξέρω που ειναι το σωστό μέρος που πρέπει να το γραψω το θεμα. αν ειναι λαθος παρακαλώ να μεταφερθει και συγνώμη.

 

Εχω windows 8.1 64bit, 3GB memmory, επεξεργαστη dual 2core και visual studio 2012. το θέμα ειναι ότι οταν προσπαθώ να κανω build ενα app που φτιαχνω (το πιο απλο πχ hellow world σε μηνυμα) δεν μου δεινει την επιλογή δοκιμής σε emulator.

Πως μπορώ να δω τι φταιει;

Επίσης πως μπορώ να το δοκιμασω στο δικο μου nokia920;

 

Ευχαριστώ

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Ο επεξεργαστής σου δεν υποστηρίζει Second Level Address Translation (SLAT), απαιτούμενο για τον emulator. Χρειάζεσαι i3 και πάνω για να μπορείς να τρέχεις τον windows phone emulator. Μπορείς να χρησιμοποιείς το κινητό σου, αφού ολοκληρώσεις τη διαδικασία καταγραφής του(phone registration). (Start->"Windows Phone SDK 8"->"Windows Phone Developer Registration"). Χρειάζεται να έχεις και ενεργό λογαριασμό ως developer (αν θυμάμαι καλά).
Link to comment
Share on other sites

Ο επεξεργαστής σου δεν υποστηρίζει Second Level Address Translation (SLAT), απαιτούμενο για τον emulator. Χρειάζεσαι i3 και πάνω για να μπορείς να τρέχεις τον windows phone emulator. Μπορείς να χρησιμοποιείς το κινητό σου, αφού ολοκληρώσεις τη διαδικασία καταγραφής του(phone registration). (Start->"Windows Phone SDK 8"->"Windows Phone Developer Registration"). Χρειάζεται να έχεις και ενεργό λογαριασμό ως developer (αν θυμάμαι καλά).

 

και αυτό μπορώ να το κανω δωρεάν; αν παιζει κατευθείαν στο κινητό κατι ειναι τουλάχιστον μέχρι να παρω αλλο pc.

 

Και επειδή ειδα οτι θέλει 14€ για registration, επειδή η κοπέλα μου ειναι φοιτήτρια, παιζιε να παρω απο εκεί κατι δωρεαν;

Edited by evagelos
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τo Windows Phone
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...