Jump to content

Samsung Galaxy Tab S6


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την απλή θήκη εννοούσα γιατί μας τη χρωστάει. Απλά σκέφτομαι να πάρω και την άλλη με το πληκτρολόγιο και θα αποφασίσω ποια θα κρατήσω από τις δύο.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η σειρά μου :happy: έτοιμο για παραλαβή από public το 256 wifi.

 

Για τη θήκη δεν έχουν ενημέρωση, ούτε στο περίπου.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η σειρά μου :happy: έτοιμο για παραλαβή από public το 256 wifi.

 

Για τη θήκη δεν έχουν ενημέρωση, ούτε στο περίπου.

 

Σήμερα πήρα και εγώ το 256 wi fi με τήν θήκη απο τον Κοτσόβολο.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το δοκίμασα σε hard καταστάσεις. Επεξεργασία κειμένων, πολλές εφαρμογές ανοικτές μαζί. Με το πληκτρολόγιο, το γύρισα και στο DeX και δούλεψε απροβλημάτιστα. Χάζεψαν όλοι οι τριγύρω και ρώταγαν ποιο μοντέλο είναι κλπ. Δεν είναι ούτε laptop ούτε desktop αλλά σε έκτακτες περιπτώσεις είναι μια χαρά.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το δοκίμασα σε hard καταστάσεις. Επεξεργασία κειμένων, πολλές εφαρμογές ανοικτές μαζί. Με το πληκτρολόγιο, το γύρισα και στο DeX και δούλεψε απροβλημάτιστα. Χάζεψαν όλοι οι τριγύρω και ρώταγαν ποιο μοντέλο είναι κλπ. Δεν είναι ούτε laptop ούτε desktop αλλά σε έκτακτες περιπτώσεις είναι μια χαρά.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Η μπαταρία στο standby,πως είναι;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ήταν λίγο έκτακτη η χρήση και δεν το είχα απο πριν φορτισμένο δούλευα και το φόρτιζα παράλληλα οπότε δεν εχω εικόνα

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το 8/256 wifi μαζί με τη θήκη από Κωτσόβολο.

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191003/efe391ced45f392808168283105e29d8.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G9550 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία στο standby,πως είναι;
Wifi μοντέλο και γενικά όλα πάντα ανοιχτά, συγχρονισμοι, wifi, bluetooth, έχει κατανάλωση περίπου 1% στις 2 ώρες, κάποιες φορές και λιγότερο.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Wifi μοντέλο και γενικά όλα πάντα ανοιχτά, συγχρονισμοι, wifi, bluetooth, έχει κατανάλωση περίπου 1% στις 2 ώρες, κάποιες φορές και λιγότερο.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορεί να είναι και ακόμα καλύτερα, τώρα βλέπω, 4,5 ώρες standby και μισή ώρα ανοιχτή οθόνη και έχει χάσει συνολικά στις 5 ώρες 3%

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλά τα νούμερα , πράγματι

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα την μπαταριας εγω αποφασισα να ενεργοποιησω απο την αρχη την "προστασια μπαταριας" ετσι ωστε να φορτιζει εως το 85% και ταυτοχρονα απενεργοποιησα την γρηγορη φορτιση, γιατι βρισκω 3-4 ωρες ανετα την ημερα σε πριζα αν θελησω.

Το ερωτημα βεβαια ειναι αν θα κερδισω αισθητα διαρκεια μπαταριας σε βαθος χρονου...

Link to comment
Share on other sites

Wifi μοντέλο και γενικά όλα πάντα ανοιχτά, συγχρονισμοι, wifi, bluetooth, έχει κατανάλωση περίπου 1% στις 2 ώρες, κάποιες φορές και λιγότερο.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

άρα στο 24ωρο θα χάσει 12% χωρίς να κανείς τίποτα(εννοώ κλειστή οθόνη). άρα σε 8 μέρες τέλος η μπαταρία χωρίς να το δουλέψεις.

και αν το δουλέψεις; 2-3 μέρες;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

άρα στο 24ωρο θα χάσει 12% χωρίς να κανείς τίποτα(εννοώ κλειστή οθόνη). άρα σε 8 μέρες τέλος η μπαταρία χωρίς να το δουλέψεις.

και αν το δουλέψεις; 2-3 μέρες;

Για εμένα είναι πολύ καλά και υπόψιν το έβαλα πολύ χοντρικά, τωρα βλέπω μετα απο 19 ώρες, 0,3% την ώρα. Επισης είπαμε όλα ανοιχτά έτσι, εσύ μπορεί να μην το δουλεύεις αλλά αυτο δουλεύει με συγχρονισμούς κτλ., δεν είναι σε airplane mode.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα είναι πολύ καλά και υπόψιν το έβαλα πολύ χοντρικά, τωρα βλέπω μετα απο 19 ώρες, 0,3% την ώρα. Επισης είπαμε όλα ανοιχτά έτσι, εσύ μπορεί να μην το δουλεύεις αλλά αυτο δουλεύει με συγχρονισμούς κτλ., δεν είναι σε airplane mode.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κοιτά,εχω 2 android tablet. Το Samsung note 10,1 2014 και το Samsung tab s2 8in 2016. Το πρώτο με κλειστά όλα,απλα standby και άνοιγμα και WiFi οποτε χρειάζεται, έχει με 50 μέρες αναμονή. Το s2 σε 7 μέρες,πάει μπαταρία με την ίδια περίπου χρήση.

Για αυτό το ψάχνω να δω πως συμπεριφέρεται το s6,μιας και εχω καλομάθει με το ipad,όπου το standby είναι άψογο,με όλα ανοιχτά πάλι εννοείται.

Είναι βασικό Κριτιριο για μένα, το standby πριν δώσω 8 κατοστάρικα.

Καλημερα και να το χαρείς το tablet.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτά,εχω 2 android tablet. Το Samsung note 10,1 2014 και το Samsung tab s2 8in 2016. Το πρώτο με κλειστά όλα,απλα standby και άνοιγμα και WiFi οποτε χρειάζεται, έχει με 50 μέρες αναμονή. Το s2 σε 7 μέρες,πάει μπαταρία με την ίδια περίπου χρήση.

Για αυτό το ψάχνω να δω πως συμπεριφέρεται το s6,μιας και εχω καλομάθει με το ipad,όπου το standby είναι άψογο,με όλα ανοιχτά πάλι εννοείται.

Είναι βασικό Κριτιριο για μένα, το standby πριν δώσω 8 κατοστάρικα.

Καλημερα και να το χαρείς το tablet.

Λογικό σε airplane mode και άνοιγμα οπότε χρειάζεται να πηγαίνει πολύ παραπάνω, εγώ όπως σου είπα αυτά τα νούμερα βλέπω με τα πάντα ανοιχτά μόνιμα, ακόμα και Bixby voice wake-up και bluetooth και γενικά το tablet να το χρησιμοποιώ κάθε λίγο και λιγάκι πολλές φορές.

Σε ευχαριστώ πολύ. Καλήμερα.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε "παιδιά" για εμάς που ενδιαφερόμαστε να αγοράσουμε αλλά ας μιλήσω για τον εαυτό μου καλύτερα που ενδιαφέρομαι (για την ακρίβεια δεν μπορώ να περιμένω άλλο) για το 8/256 LTE, εκτιμάτε πως αξίζει να περιμένω λίγο ακόμα μήπως και ξανά έχει ο Κοτσόβολος καμιά αντίστοιχη προσφορά όπως τις προάλλες στα 717 ευρώ με θήκη ή εμφανιστεί κάνα νέο σκρουτζομάγαζο να το δίνει πιο χαμηλά από τα 849 που είναι τώρα η χαμηλότερη ή περιμένω τζάμπα γιατί δε βλέπω καμιά κινητικότητα τόσες μέρες τώρα για το συγκεκριμένο μοντέλο.

Ρωτάω μήπως από εμπειρία κάποιος γνωρίζει τι συμβαίνει συνήθως και τι θα μου πρότεινε να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα μήνυμα για επιπλέον καθυστέρηση της θήκης.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε "παιδιά" για εμάς που ενδιαφερόμαστε να αγοράσουμε αλλά ας μιλήσω για τον εαυτό μου καλύτερα που ενδιαφέρομαι (για την ακρίβεια δεν μπορώ να περιμένω άλλο) για το 8/256 LTE, εκτιμάτε πως αξίζει να περιμένω λίγο ακόμα μήπως και ξανά έχει ο Κοτσόβολος καμιά αντίστοιχη προσφορά όπως τις προάλλες στα 717 ευρώ με θήκη ή εμφανιστεί κάνα νέο σκρουτζομάγαζο να το δίνει πιο χαμηλά από τα 849 που είναι τώρα η χαμηλότερη ή περιμένω τζάμπα γιατί δε βλέπω καμιά κινητικότητα τόσες μέρες τώρα για το συγκεκριμένο μοντέλο.

 

Ρωτάω μήπως από εμπειρία κάποιος γνωρίζει τι συμβαίνει συνήθως και τι θα μου πρότεινε να κάνω.

Μέσα στον Οκτώβρη παίζει δεκαήμερο εκπτώσεων, ίσως βάλουν τότε ξανά προσφορά. Επίσης 1-10/11 έχει εκπτώσεις

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στον Οκτώβρη παίζει δεκαήμερο εκπτώσεων, ίσως βάλουν τότε ξανά προσφορά. Επίσης 1-10/11 έχει εκπτώσεις

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μακάρι για να δούμε.

Απλά το θέμα είναι πως στα 849 ευρώ που είναι τώρα το πιο φθηνό έχει δύο βδομάδες τουλάχιστον αναμονή και σκέψου να πω ok ας το κλείσω και καθώς θα περιμένω για την παράδοση να αναρτηθεί με νέα καλύτερη τιμή ή και με προσφορά θήκης/πληκτρολογίου κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι για να δούμε.

Απλά το θέμα είναι πως στα 849 ευρώ που είναι τώρα το πιο φθηνό έχει δύο βδομάδες τουλάχιστον αναμονή και σκέψου να πω ok ας το κλείσω και καθώς θα περιμένω για την παράδοση να αναρτηθεί με νέα καλύτερη τιμή ή και με προσφορά θήκης/πληκτρολογίου κλπ.

 

Λογικό δεν είναι? Εδώ δεν παραλάβαμε εμείς ακόμα που παραγγείλαμε πριν 30 μέρες

Link to comment
Share on other sites

Λογικό δεν είναι? Εδώ δεν παραλάβαμε εμείς ακόμα που παραγγείλαμε πριν 30 μέρες
Εντάξει έχεις δίκιο (αν η παραγγελία σου δεν ήταν αυτή του Κοτσόβολου στα 717 ευρώ την οποία δεν πήρα δυστυχώς νωρίτερα χαμπάρι και δεν θα συζητούσαμε τώρα γι αυτό).

 

Υ.Γ.: Συγγνώμη για το :spam:.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα μήνυμα για επιπλέον καθυστέρηση της θήκης.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγω το ίδιο

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ μετά από γαμοσταυριδια. Σήμερα χωρίς την θήκη αλλά δεν μπορώ να το χαρώ έτσι όπως εγινε,οποίος ενδιαφέρεται για άψογη s4 ας στείλει μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...