Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τόσο καιρό γιατί δεν είχε εμφανιστεί....

Τέσπα,..

Γενικότερα με τα update κλπ δεν έχω θέματα...το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι πως στα sms αργεί 3-4 δευτερόλεπτα να μου εμφανίσει το κείμενο που στέλνω...ενώ πρώτα το εμφάνιζε κατευθείαν...Δεν βρήκα ρύθμιση γι αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Και τόσο καιρό γιατί δεν είχε εμφανιστεί....

 

Τέσπα,..

 

Γενικότερα με τα update κλπ δεν έχω θέματα...το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι πως στα sms αργεί 3-4 δευτερόλεπτα να μου εμφανίσει το κείμενο που στέλνω...ενώ πρώτα το εμφάνιζε κατευθείαν...Δεν βρήκα ρύθμιση γι αυτό...

Γιατί ίσως ο πάροχος σου το ενεργοποίησε εκείνη τη στιγμή ίσως

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για το θέμα με το "πατάει όπου να ναι", το είχα σε ένα moto g3.

 

Άρχισε να εμφανίζεται όταν η μπαταρία ήταν πολύ πεσμένη και το έβαζα στον φορτιστή, μετά σταδιακά εμφανιζόταν και με παραπάνω μπαταρία, μετά άρχισε να γίνεται και εκτός φορτιστή για λίγο και προς το τέλος είχε παραγίνει και όταν το έπιανε έπρεπε να κλείσω το κινητό γιατί έκανε σαν τρελό.

 

Έκανα φορμάτ, άλλαξα σε custom rom, τίποτα. Και ξαφνικά κάηκε ο φορτιστής, το φόρτισα με άλλον και... τέλος. Από τότε το τηλέφωνο το λειτουργεί συγγενής για χρόνια και δεν το έχει ξανακάνει ούτε μια φορά.

 

Επίσης το πρότεινα και σε φίλο που είχε το ίδιο πρόβλημα σε άλλο μοντέλο (δε θυμάμαι τι πια) και έφτιαξε και σε αυτόν. Ίσως να θέλει δύο τρεις φορτίσεις για να έρθει στα ίσια του.

 

Όσο για εξήγηση, δεν έχω, αλλά αν ψάξεις για αυτό το πρόβλημα θα δεις ότι συμβαίνει σε αρκετά τα κινητά τυχαία, αλλά σχεδόν πάντα ξεκινά όταν φορτίζουν.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Μια και αναφέρθηκε για WiFi call, στη σχετική ρύθμιση φαντάζομαι έχετε επιλέξει πάντα κλήσεις μέσω WiFi όταν υπάρχει διαθέσιμο WiFi (VOWIFI). Έχετε παρατηρήσει συνήθως μετά από λίγο να σας κόβει τη σύνδεση, σαν να πέφτει η γραμμή και να πρέπει να ξανακαλέσετε;

Αν επιλέξω την τρίτη επιλογή "σύνδεση σε WiFi, όταν δεν υπάρχει δίκτυο κινητής" τότε δεν έχω αποσυνδέσεις, αλλά φαντάζομαι κάνει hd κλήση με VOLTE...

Edited by map31000
Mi A3 Not just Blue 4GB RAM 64GB ROM, official international version, PFQEUXM
Link to comment
Share on other sites

Μια και αναφέρθηκε για WiFi call, στη σχετική ρύθμιση φαντάζομαι έχετε επιλέξει πάντα κλήσεις μέσω WiFi όταν υπάρχει διαθέσιμο WiFi (VOWIFI). Έχετε παρατηρήσει συνήθως μετά από λίγο να σας κόβει τη σύνδεση, σαν να πέφτει η γραμμή και να πρέπει να ξανακαλέσετε;

 

Αν επιλέξω την τρίτη επιλογή "σύνδεση σε WiFi, όταν δεν υπάρχει δίκτυο κινητής" τότε δεν έχω αποσυνδέσεις, αλλά φαντάζομαι κάνει hd κλήση με VOLTE...

Που είναι αυτή η ρύθμιση? γτ έχω ξεχάσει

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γτ έχω βρίσκω μια καρτέλα σε android 10 mi a3 κλήση WiFi χωρίς επιλογές κενή σελίδα

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις ακολουθήσει τη διαδικασία για ενεργοποίηση του WiFi call ,όπως την περιγράφει εδώ;

http://www.myphone.gr/forum/archive/index.php/t-478670-p-4.html

 

Στη συνέχεια κάνεις και τη σχετική ενεργοποίηση της υπηρεσίας με τον πάροχο της SIM.

Το μενού που αναφέρομαι είναι στον dialer -> τρεις τελείες -> ρυθμίσεις -> λογαριασμοί κλήσης -> Cosmote (στην περίπτωση μου) -> κλήση WiFi -> Προτίμηση κλήσεων.

Mi A3 Not just Blue 4GB RAM 64GB ROM, official international version, PFQEUXM
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όταν το είχα το mi a3, παρά του ότι είχα ενεργοποιήσει το wifi calling με αυτήν την πατέντα, δεν έπαιζε σωστά. Δηλαδή δεν έκανε εναλλαγή wifi calling σε volte και αντίστροφα. Πράγμα ίσως λογικό, καθώς η συσκευή δεν είναι επίσημα συμβατή (η πατέντα αυτή απλά το κάνει να παίζει με το ζόρι). Αν ήταν συμβατή θα έπαιζε από τη μάνα του χωρίς να χρειαστεί να κάνεις αυτή τη διαδικασία, όπως έπαιζε το volte. Αλλά δεν λέω μεγάλη κουβέντα, γιατι έχει περάσει καιρός που το έδωσα το τηλέφωνο και έχει πάρει και κάποια updates.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ακολουθήσει τη διαδικασία για ενεργοποίηση του WiFi call ,όπως την περιγράφει εδώ;

 

http://www.myphone.gr/forum/archive/index.php/t-478670-p-4.html

 

 

 

Στη συνέχεια κάνεις και τη σχετική ενεργοποίηση της υπηρεσίας με τον πάροχο της SIM.

 

Το μενού που αναφέρομαι είναι στον dialer -> τρεις τελείες -> ρυθμίσεις -> λογαριασμοί κλήσης -> Cosmote (στην περίπτωση μου) -> κλήση WiFi -> Προτίμηση κλήσεων.

Μέχρι το cosmote πάει μετά δεν υπάρχει κλήση WiFi επίσης έχω κάνει τη πρώτη διαδικασία και λέει enabled

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το cosmote πάει μετά δεν υπάρχει κλήση WiFi επίσης έχω κάνει τη πρώτη διαδικασία και λέει enabled

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό εννοώ, όπως στη συνημμένη εικόνα:

Edited by map31000
Mi A3 Not just Blue 4GB RAM 64GB ROM, official international version, PFQEUXM
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοώ, όπως στη συνημμένη εικόνα:
Σκέψου ότι σε μένα εμφανίζει μόνο την επικεφαλίδα κλήση WiFi τπτ άλλο

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό της γυναίκας μου όποτε έχει εισερχόμενη κλήση αντί να γεμίζει η οθόνη με την κλήση, αυτή εμφανίζεται σαν ειδοποίηση μόνο. Είναι απίστευτα ενοχλητικό γιατί πρέπει να την βρεις ανάμεσα σε άλλες ειδοποιήσεις... Υπάρχει κάποιος τρόπος να εμφανίζονται οι εισερχόμενες κλήσεις σε ολόκληρη την οθόνη;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Security update 37Mb περίπου για την global έκδοση διαθέσιμη. Την πέρασα και είναι ασφαλής.

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό της γυναίκας μου όποτε έχει εισερχόμενη κλήση αντί να γεμίζει η οθόνη με την κλήση, αυτή εμφανίζεται σαν ειδοποίηση μόνο. Είναι απίστευτα ενοχλητικό γιατί πρέπει να την βρεις ανάμεσα σε άλλες ειδοποιήσεις... Υπάρχει κάποιος τρόπος να εμφανίζονται οι εισερχόμενες κλήσεις σε ολόκληρη την οθόνη;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εννοείς εμφανίζεται σαν pop up παραθυράκι πάνω πάνω ?

Εάν ναι αυτό το κάνει όταν κάνεις κάτι άλλο στο κινητό σερφαρεις ας πούμε αν δε κάνεις τπτ συνήθως φαίνεται σε όλη την οθόνη .

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κανει γενικά συνέχεια... Δεν υπάρχει ρύθμιση να υπερκαλύπτει όλες τις εφαρμογές και να γεμίζει όλη την οθόνη;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κανει γενικά συνέχεια... Δεν υπάρχει ρύθμιση να υπερκαλύπτει όλες τις εφαρμογές και να γεμίζει όλη την οθόνη;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάτα επάνω στις πληροφορίες της εφαρμογής "Τηλέφωνο" και εκεί στις σύνθετες ρυθμίσεις έχει μια επιλογή "Εμφάνιση πάνω σε άλλες εφαρμογές".

Δες αν είναι ενεργό...

Mi A3 Not just Blue 4GB RAM 64GB ROM, official international version, PFQEUXM
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα έκανε επανεκινηση 3 φορές. Και αμέσως όταν άνοιγε στο σήμα της xiaomi αναβοσβηνε η οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Αφού μου έκανε ρεσταρτ 20 φορές σε λίγες ώρες έκανα επαναφορά προτιμήσεων εφαρμογών και έστρωσε
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ξαναρχισε τα restart εκανα σβησιμο reset τα παντα αλλα τιποτα

 

Δεν εχω βρει λυση

Είναι ενοχλητικό όντως εμένα βέβαια κάνει το πολύ 1 ανά 2 μέρες οπότε υπάρχουν φορές που δε το καταλαβαίνω κάν αν έχεις εγγύηση πήγαινε το μήπως κάνουν τπτ!

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα,

μου έκανε και εμένα restarts και το έφτιαξα με το τρόπο που μου είχε προτείνει ο chios. Έριξα το fastboot image της rom και από τότε δεν μου έχει κάνει ούτε 1 restart.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα,

 

μου έκανε και εμένα restarts και το έφτιαξα με το τρόπο που μου είχε προτείνει ο chios. Έριξα το fastboot image της rom και από τότε δεν μου έχει κάνει ούτε 1 restart.

Είναι μπελαλοδουλεια η γίνεται γρήγορα αυτό?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά το ρεσετ έκανα και επαναφορα προτιμήσεων εφαρμογών και από χτες δεν το ξανακανε
Συνεχίζει χωρίς restart ?

Δεν ξέρω να τη βάλω την 11 να μη τη βάλω

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...