Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να εξηγήσεις ποια εφαρμογή άνοιξες και έκανες εκκαθάριση δεδομένων για να κάνουμε το ίδιο σε περίπτωση που πάρει πρωτοβουλία και το κατεβάσει μόνο του;

Ευχαριστώ!

 

Οταν εισαι στην οθονη της αναβαθμισης την βαζεις στα προσφατα και πατας το εικονιδιο με το σπιτακι πανω απο την καρτελα.

Πας στην επιλογη app onfo και μετα δεδομε και αποθηκευση και κανεις διαγραφη ολων των δεδομενων και cache.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω οδηγό για για unlock bootloader και twrp. Έχω μείνει αρκετό καιρό εκτός του αθλήματος. Έχω την έκδοση V11.0.23.0.QFQMIXM.

 

RIP στα Α3 που έκαναν αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω οδηγό για για unlock bootloader και twrp. Έχω μείνει αρκετό καιρό εκτός του αθλήματος. Έχω την έκδοση V11.0.23.0.QFQMIXM.

 

RIP στα Α3 που έκαναν αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.thecustomdroid.com/install-twrp-recovery-xiaomi-mi-a3-guide/

 

Αυτος ειναι ο μονος τροπος που δουλεψε σε εμνα αλλα οχι με twrp αλλα me shrp.

Με twrp δεν δουλευε με τιποτα.

Μολις περασεις το shrp φλασαρεις το twrp αν θελεις.

https://forum.xda-developers.com/t/recovery-official-laurel_sprout-skyhawk-recovery-project-v2-3-1-08-06.4069883/

Κανεις κατεβασμα σε αυτο που λεει download now και στο πρωτο απο τα τρια που λεει για stock rom.

Edited by papsr6
Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω οδηγό για για unlock bootloader και twrp. Έχω μείνει αρκετό καιρό εκτός του αθλήματος. Έχω την έκδοση V11.0.23.0.QFQMIXM.

 

RIP στα Α3 που έκαναν αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπες telegram έχει τα πάντα

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω οδηγό για για unlock bootloader και twrp. Έχω μείνει αρκετό καιρό εκτός του αθλήματος. Έχω την έκδοση V11.0.23.0.QFQMIXM.

 

RIP στα Α3 που έκαναν αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οσο για το unlock bootloader ειναι δυο βηματα μονο.

1...σε comand δινεις εντολη ....fastboo flashing unlock.

Μολις κανει ρεσταρτ το αφηνεις να παει στην αρχικη οθονη setup και το ξαναβαζεις στο fastboot mode.

2... δινεις παλι εντολη fastboot flashing unlock_critical.

Μετα απο αυτο εισαι οκ ξεκλειδωμενος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάτι δεν πάει καλά με τα drivers. Θα δοκιμάσω τον οδηγό από το telegram πρώτα

 

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Mi A3 | OFFICIAL™

Mi A3 - Official Telegram Group

 

- Our channel: @MiA3Cloud

- Our Off-Topic group: @XiaomemeOT

- Our Photography group: @a3photography

- Our Customization group: @XiaomemeCustomization

 

Read the rules using /rules command.

https://t.me/A3Official

Εδώ είναι όλοι οι οδηγοί και ότι άλλο χρειάζεται, για ρομ βάλε paranoid alpha 1

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από πολλές ώρες στο pc (είχα πρόβλημα με τα adb drivers και με το adb fastboot, μεχρι να το βρω είδα κ έπαθα) έκανα το unlock, και πέρασα miui 12, τα πάντα λειτουργούν ρολόι. Ευχαριστώ για την βοήθεια!a933ee8cd81288f9ba2dcfdbdd0f2aff.jpg

 

Στάλθηκε από το MI A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από πολλές ώρες στο pc (είχα πρόβλημα με τα adb drivers και με το adb fastboot, μεχρι να το βρω είδα κ έπαθα) έκανα το unlock, και πέρασα miui 12, τα πάντα λειτουργούν ρολόι. Ευχαριστώ για την βοήθεια!a933ee8cd81288f9ba2dcfdbdd0f2aff.jpg

 

Στάλθηκε από το MI A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λεγεται οτι ο λογος που το Mi a3 δεν εχει auto bost brightness κατω απο τον ηλιο, ειναι γιατι το android one δεν υποστηριζει την λειτουργια boost και οχι γιατι η οθονη δεν ειναι ικανη να δωσει για λιγο χρονο Boost φωτεινοτητας.

 

Παντα σκεφτομουν αν καποιος περασει MIUI, αν οντως αποκτησει Boost κατω απο πολυ φως.

Δωσε ενα feedback περι αυτου, μηπως ενδιαφερονται κι αλλοι αν τελικα γινεται, να αποκτησουν κι αυτοι αν το εχουν αναγκη, με μια εγκατασταση miui. :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι και miui βρε παιδιά τόσες εξαιρετικές ρομ υπάρχουν .

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τα Α3 που σας εμφανίστηκε η αναβάθμιση ήταν Global ή EU ή και τα 2?

 

Και στα δυο ταυτοχρονα και στα δυο brick.

Link to comment
Share on other sites

Και στα δυο ταυτοχρονα και στα δυο brick.

 

Πάλι καλά να λέω που δεν το πρόσεξα, γιατί παίζει από τη λαιμαργία μου για updates να το είχα πατήσει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από πολλές ώρες στο pc (είχα πρόβλημα με τα adb drivers και με το adb fastboot, μεχρι να το βρω είδα κ έπαθα) έκανα το unlock, και πέρασα miui 12, τα πάντα λειτουργούν ρολόι. Ευχαριστώ για την βοήθεια!a933ee8cd81288f9ba2dcfdbdd0f2aff.jpg

 

Στάλθηκε από το MI A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις κανένα λινκ του ,twrp που πέρασες και της Ρόμ?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανένα λινκ του ,twrp που πέρασες και της Ρόμ?

 

https://forum.xda-developers.com/t/miui-12-port-10-miui-12-for-mi-a3-stable-weekly-rom.4016457/

 

Εδω ειναι η ρομ.

Αν κοιταξεις λιγο πιο πισω εχω δωσει οδηγιες με ποιο τροπο μπορεις να περου περναειασεις custom recovery αν δεν σου μπαινει κατευθιαν το TWRP

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το brick έστειλα email στο banggood και μου είπαν ότι είναι εκτός εγγύησης οπότε δεν αναλαμβάνουν. Οκ, δεν περίμενα κάτι καλύτερο, απλά ήταν το πρώτο που σκέφτηκα να κάνω.

 

Τώρα έστειλα και στο global service της xiaomi. Τους γράφω ότι ζητάω άμεση λύση που θα μπορεί να υλοποιηθεί από εμένα ή άμεσο refund με βάση το serial number ή IMEI.

 

Προτείνω όσοι έχετε αυτό το πρόβλημα να κάνετε το ίδιο για να πιέσουμε όσο γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε μας εδώ μόλις σου απαντήσει η μαμά εταιρεία.

Καλό καλοκαίρι θα απαντήσουν αυτοί πάντως είναι καλή ιδέα να πιέσουν όσοι στάθηκαν άτυχοι στέλνοντας Μάιλ

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι ότι άκρη στην Ελλάδα θα βγάλουν μόνο όσοι το έχουν αγοράσει από την επισημη αντιπροσωπία. Καθώς ισχύει η 2ετής εγγύηση.

Οσοι το πήρανε από άλλη διαδρομή, και έχει λήξει η εγγύηση (που πολλοί έδιναν 1 χρόνο, ειδικά από Κίνα) θα έχουν πολύ στεναχώρια.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι ότι άκρη στην Ελλάδα θα βγάλουν μόνο όσοι το έχουν αγοράσει από την επισημη αντιπροσωπία. Καθώς ισχύει η 2ετής εγγύηση.

Οσοι το πήρανε από άλλη διαδρομή, και έχει λήξει η εγγύηση (που πολλοί έδιναν 1 χρόνο, ειδικά από Κίνα) θα έχουν πολύ στεναχώρια.

 

Ο νομος στην ΕΕ λεει οτι καθε αγιρα εντος ΕΕ εχει δυο χρονια εγγυηση ανεξαρτητα το ποσο λεει το καταστημα της αγορας.

Κατα συνεπεια αν εχει αγοραστει απο σκρουτζ πχ ισχυει το ιδιο οτι και να λεει ο πωλητης.

Το πως θα το επιβαλει ο καταναλωτης ειναι ενα θεμα αφου ουτε δικαιοσυνη εχουμε ουτε κρατος,αφου ειμαστε ενα αθλιο προντεκτορατο μαφιοζων.

Με τις υγειες μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ καλή χρονιά. Κάτοχος mia3 4/64 δίχως ενημέρωση ακόμα προς το παρόν.

Ποια τα βήματα για να κάνω απενεργοποίηση αυτόματων αναβαθμίσεων λογισμικού;(πανάθεμά τους)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ καλή χρονιά. Κάτοχος mia3 4/64 δίχως ενημέρωση ακόμα προς το παρόν.

 

Ποια τα βήματα για να κάνω απενεργοποίηση αυτόματων αναβαθμίσεων λογισμικού;(πανάθεμά τους)

Κλείσε τις αυτόματες ενημερώσεις από το μενού προγραμματιστών8d60089a4090f9f5a08a685c949d6c58.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το δικό μου είναι νεκρό, σήμερα παρατήρησα ότι πατώντας power button αναβοσβήνει το led, όμως εξακολουθεί να μην ανοίγει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε μας εδώ μόλις σου απαντήσει η μαμά εταιρεία.

 

Απάντησαν ότι το ψάχνουν και θα ενημερώσουν τους πελάτες τους όταν έχουν νεότερα.

Link to comment
Share on other sites

Απάντησαν ότι το ψάχνουν και θα ενημερώσουν τους πελάτες τους όταν έχουν νεότερα.

 

Λογική απάντηση ακούγεται εδώ δεν έχει δώσει καμία απάντηση οφισιαλ η σιαομι ούτε στο community πουθενά για να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...