Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ μόλις το στήνω μετά το reset και μου φαίνεται ότι πάει περίφημα. Αργότερα που θα δοκιμάσω μουσική να ακούσω, έτσι και έχουν διορθώσει κάποια ψιλοbugs στο Bluetooth, θα κάνω πάρτυ.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φάνηκε ότι σερνόταν λιγάκι μετά την αναβάθμιση. Αλλά με τόσα που έχω ακούσει για bugs και προχειροδουλειά στο update, συν του ότι πρόκειται για μεγάλη αναβάθμιση, δεν θα το άφηνα με τίποτα χωρίς reset.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Εχει Camera shutter speed 32?

Το δακτυλικο δουλευει καλα ?

Τα μενου ειναι μαυρα ή γκρι σκουρο ?

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο πάει από 1/1000s έως 1/4s.

Δακτυλικό μου φαίνεται με λιγάκι καλύτερη απόκριση από πριν. Τουλάχιστον δείχνει να διαβάζει και τα άλλα δάχτυλα που έχω καταχωρήσει πλην του αντίχειρα, κάτι που πριν συνήθως αποτύγχανε. Το σκούρο θέμα όλα τα λεφτά.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Security patch πιο φοράει;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φάνηκε ότι σερνόταν λιγάκι μετά την αναβάθμιση. Αλλά με τόσα που έχω ακούσει για bugs και προχειροδουλειά στο update, συν του ότι πρόκειται για μεγάλη αναβάθμιση, δεν θα το άφηνα με τίποτα χωρίς reset.

 

Sent from my Mi A3

 

πάντα μετά από κάθε μεγάλη αναβάθμιση όλες οι συσκευές σέρνονται από τότε που θυμάμαι το android

 

την πρώτη μέρα δεν δίνω πολλή σημασία ούτε σε επιδόσεις ούτε σε μπαταρία, από την επομένη κρίνω γιατί για ώρες γίνονται πραγματάκια

 

τώρα όσο για reset τι να σου πω, παρότι είναι πολύ απλό και γρήγορο πλέον συνεχίζω και βαριέμαι, επίσης έχω αναπτύξει τη φιλοσοφία ότι όσο φαίνεται καλό το αφήνω ως έχει

 

εδώ ακόμα και στο pc μου που είναι κάτι πολύ πιο σημαντικό και πολύπλοκο ήμουν για χρόνια με αναβάθμιση από 7 σε 10 και όταν άρχισαν τα πολύ παράξενα έκανα φορμάτ και με φρέσκια εγκατάσταση σε 10 είμαι πρώτη φορά στη ζωή μου από τις αρχές του χρόνου

 

στα android πολύ σπάνια τραβάω reset ειδικά πλέον, στο mi a1 έκανα μόνο μια φορά όταν το χάρισα και είχε δυο μεγάλα update στην πλάτη του

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι της αντίθετης άποψης. Δεν το βαριέμαι, και ίσα ίσα και τίποτα να μην έχει κάνω reset 2 φορές το χρόνο. Φεύγει και σαβούρα που έχω φορτώσει, και πάει και, αρχικά τουλάχιστον, πολύ καλύτερα.

Κάτι που πρόσεξα είναι πως μπαίνοντας recovery για το reset δεν έχει επιλογή clear cache. Δεν θυμάμαι αν είχε στην 9.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο πάει από 1/1000s έως 1/4s.

Δακτυλικό μου φαίνεται με λιγάκι καλύτερη απόκριση από πριν. Τουλάχιστον δείχνει να διαβάζει και τα άλλα δάχτυλα που έχω καταχωρήσει πλην του αντίχειρα, κάτι που πριν συνήθως αποτύγχανε. Το σκούρο θέμα όλα τα λεφτά.

 

Sent from my Mi A3

Εκανα κι εγω την αναβαθμιση χθες σε global.

Δεν εχω παρατηρησει κατι περιεργο, ουτε κολληματα, ουτε τιποτα. Κι ουτε εχω κανει reset.

Τα δακτυλικά καλού κακού τα ξαναπέρασα, γιατι καπου ειχα δει παλιοτερα οτι τα αναγνωριζει πιο γρηγορα.

Το κινητο παει οσο καλα πηγαινε και με την 9.

Link to comment
Share on other sites

EU upgrade γιοκ?

 

Δακτυλικό αποτύπωμα??

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

 

Τι γιοκ; Μια χαρά έφτασε σε ελληνικής εισαγωγής

 

Όσο για το αποτύπωμα φαίνεται ένα τσικ πιο γρήγορο, κανένα ουσιαστικό θέμα αλλά δεν περίμενα και μεταμόρφωση , ξέρω ότι είναι αργός ο αισθητήρας

 

Επίσης νομίζω ότι είναι ελαφρώς πιο φωτεινή η οθόνη, αλλά όχι κάτι φοβερά τρομερό.. πείτε μου αν είναι ιδέα μου

 

Ένα άλλο παράξενο που παρατήρησα είναι ότι μεγάλωσαν κάπως τα εικονίδια και η γραμματοσειρά οπότε κάτω από αυτά δεν φαίνονται ολόκληρες οι λέξεις σχεδόν πουθενά

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σε EU το android 10 κι εγώ, όλα καλά χωρίς bugs, χωρίς factory reset.

 

To μόνο bug είναι ότι κρασάρει η gcam όταν βγάζω σέλφι στη νυχτερινή λειτουργία

αλλά γι'αυτό προφανώς δεν μπορώ να κατηγορήσω το λειτουργικό και το update.

 

Στεναχωρέθηκα που δεν υπάρχει συμβατότητα των 3rd party launchers και των νέων gestures.

Ελπίζω στο άμεσο μέλλον το ζήτημα να λυθεί γιατί λατρεύω τον nova και ο προεγκατεστημένος

quickstep μου φαίνεται χοντροκομμένος..

Link to comment
Share on other sites

Αλλοι λενε οτι εχει shutter speed 32 seconds αλλοι οχι

Τι γινεται ?

 

Στο τελε ενα παιδι είπε ότι φτανει μέχρι 1/4.

Link to comment
Share on other sites

Στο wide φτανει στο 1/4s , ενω στο ultra wide ειναι στα 8s.

Επισης η gcam εκδοση 7.2.010 by Urnix05 δοκιμαστηκε κι αυτη (και στο night sight σελφι) και λειτουργει κανονικα χωρις κρασαρισματα.

Περιμενα οτι στο android 10 η gcam οπου ηταν για android 9, θα ειχε προβλημα.

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Το ρολόι δε θα έπρεπε να είναι εκεί;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το ρολόι δε θα έπρεπε να είναι εκεί;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

ναι τώρα που το λες ίσως εκεί είναι η ώρα. σε όσους έκαναν την 10αρα σήμερα δείχνει το ρολόι; υπάρχει κάποια ρύθμιση θυμάμαι σε κάποιο κρυφό μενού που βάζαμε η βγάζαμε το ρολόι;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δείχνει κανονικά το ρολόι εκεί. Και κανονικά, και στο screenshot.

 

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δείχνει κανονικά το ρολόι εκεί. Και κανονικά, και στο screenshot.

 

 

Sent from my Mi A3

ωχ βλέπω το hard reset να έρχεται και βαριέμαι να ξανά στήνω!!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει αυτο ?

"i cant belive this, if someone calls me i first have to double tap notification just to open phone app and then i have to answer on phone. You fixed notification light for missed calls but screwed the app.

and if i dont hang up in few second i have blank screen"

 

To shutter speed ειναι στο 1/4

Νομιζω δεν πρεπει να βιαστειτε οσοι δεν τη βαλατε γιατι δεν υπαρχει επιστροφη

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση. Είτε έχει κάνει κάποια βλακεία αυτός, είτε δεν έχει κάνει reset...

Μόλις δοκίμασα να καλέσω και με το τηλέφωνο κλειδωμένο με σβηστή οθόνη, και με ανοιχτή οθόνη, και δεν συμβαίνει τίποτα τέτοιο. Όταν είναι κλειδωμένο σου ανοίγει κανονικά full screen με το στρογγυλό πλήκτρο που σέρνεις αναλόγως με το αν θες να απαντήσεις ή όχι, ενώ όταν είναι ανοιχτή η οθόνη σου βγαίνει μικρό παραθυράκι με πλήκτρα απάντηση/απόρριψη στο πάνω μέρος. Το τελευταίο λογικά θα ρυθμίζεται από κάπου.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...