Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δουλεύει απλά θέλει τρόπο, για να κάνεις sweep up πρέπει να ακουμπήσεις το κάτω μέρος της google μπάρας(δηλ εκεί που έχω το κόκκινο). Επίσης θα βοηθήσει αν πας στο Bottom Edge, εκεί που λέει trigger bar και να πας τέρμα δεξιά το Sensitivity.

Ok το κατάλαβα, ευχαριστώ, δουλεύει μια χαρά!!

Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/#!edgnRJZS!ai4-OJ-GYCTLgsyeLqMmFFruMWPzS21QwTs56-2rbpA

 

εγώ την έχω καταβρει με την εφαρμογή

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.used.aoe

 

φωτίζει γύρω από την οθόνη ότι χρώμα θες. έχω βάλει πράσινο για whatsapp μωβ για viber κλπ! πολύ όμορφο και δεν τρώει μπαταρία. έχει και γύρω από το notch μόνο εάν θέλει κάποιος πολύ ωραία!

θέλει λίγο ψάξιμο στις ρυθμίσεις αλλά είναι εύκολο. εμένα πχ εναλλάσσεται το Led του κινητού με το χρώμα που έχω βάλει από την εφαρμογή αυτή.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Δηλαδή χωρίς εφαρμογή δεν δουλεύει το notification led σωστά στις αναπάντητες;

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.com/amp/s/m.gsmarena.com/xiaomi_mi_a2_lite_starts_receiving_android_10-amp-41890.php

 

Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι το a3 θα είναι το τελευταίο one που θα πάρει 10 :lol::lol::lol:

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που βλέπω στο Α2 lite καλά είμαστε με την 9 δε θέλω περιπέτειες.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που βλέπω στο Α2 lite καλά είμαστε με την 9 δε θέλω περιπέτειες.

 

Εννοείται.

Όπως και στο a3 άλλωστε. :)

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως βλεπω να δινουν το android 10 μαζι με το android 11 η και το 12.

Ειναι εντελως γελεια η κατασταση τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που βλέπω στο Α2 lite καλά είμαστε με την 9 δε θέλω περιπέτειες.

 

Παραδέχομαι την Xiaomi γιατί κατάφερε μέσα σε λίγο χρονικό διάστημα απο εκεί που δέν βλέπαμε τον χρόνο για τα update και μονο ξύλο που δεν παίζαμε για να το πάρουμε,τώρα όλοι ξαφνικά αδιάφοροι για ολόκληρο ANDROID 10

Edited by Nikos_96
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Παραδέχομαι την Xiaomi γιατί κατάφερε μέσα σε λίγο χρονικό διάστημα απο εκεί που δέν βλέπαμε τον χρόνο για τα update και μονο ξύλο που δεν παίζαμε για να το πάρουμε,τώρα όλοι ξαφνικά αδιάφοροι για ολόκληρο ANDROID 10

 

Χαχα όντως, καλά για να είμαι ειλικρινής εγώ το περίμενα μόνο και μόνο για το dark mode που κάνει λίγο καλύτερη εξοικονόμηση της ενέργειας, κάτι που φυσικά γίνεται και με εφαρμογή αλλά είπα θα περιμένω για να μην την βάλω τζάμπα. Τώρα είμαι σε φάση καλά είμαστε και με το Αndroid 9 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας τι εγινε με το Α2 lite πραγματικα στεναχωριεμαι γιατι πρεπει πολλες εκατονταδες χρηστες να την πατησαν στην Ελλαδα και να πεθανε η συσκευη τους......τραγικοι χειρισμοι......ποτε ξανα Xiaomi με Android One.....
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας τι εγινε με το Α2 lite πραγματικα στεναχωριεμαι γιατι πρεπει πολλες εκατονταδες χρηστες να την πατησαν στην Ελλαδα και να πεθανε η συσκευη τους......τραγικοι χειρισμοι......ποτε ξανα Xiaomi με Android One.....

Δεν μπορει να ειναι τοσο ασχετοι και να κανουν ολα αυτα τα απιστευτα.

Κατι συνβαινει.

Εγω πιστευω θελουν να σταματησουν το androidone αλλα το κανουν με ηλιθιο τροπο.

Δεν ειναι δυνατον να μην μπορουν να στησουν ενα καθαρο android .

Εγω παντως στο επομενο θα παω στο realme και φυσικα η xiaomi ηδη εχει φαει delete.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το Mi A2 είχα θεματα μηνιαίας αναβάθμισης και έπρεπε κάθε φορά να κάνω επαναφορα για να τις πάρει. Το αγόρασα τον Ιουν 2019 και ειχε Update Οct 2018 με την έκδοση android 8, έκανα το update στην 9 και απο Ιουν 2019 ξαναπήρα update τον Νοε 2019 (προφανώς από ότι διάβαζα λύθηκε το θέμα διότι το 50% των κατόχων ειχαν το ίδιο πρόβλημα). Παρελπίδα πήρα προς τα μέσα Ιαν την 10 και αμέσως μετα απο λίγες μέρες μια διορθωτική ενημέρωση πάνω στην 10 και μπορώ να πω ότι δουλεύει χωρίς προβλήματα η συσκευή μου. Το update ομως του Φεβ 2020 δεν έχει έρθει ούτε σε εμένα ούτε στης γυναίκας που έχει το ίδιο τηλέφωνο (και δεν αντιμετώπιζε τα παραπάνω θέματα, ήταν στο αλλο 50% των τυχερών κατόχων:p:p). Τι να πω, ειλικρινά έφυγα απο την nokia/MS μετά απο 5 χρόνια, είμαι υπερευχαριστημένος απο της Mid range συσκευές της XIAOMI, αλλά αν συνεχίσουν έτσι μας βλέπω να την εγκαταλείπουμε.
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, ειλικρινά έφυγα απο την nokia/MS μετά απο 5 χρόνια, είμαι υπερευχαριστημένος απο της Mid range συσκευές της XIAOMI, αλλά αν συνεχίσουν έτσι μας βλέπω να την εγκαταλείπουμε.

Ετσι και εγω. Αποφασισα ομως να γυρισω παλι στην ΝΟΚΙΑ. Μαλλον σε 7.2

Link to comment
Share on other sites

Καλά χρυσά τα Nokia αλλά όταν βλέπω π.χ το 7.2 που λες με το 660 να είναι κοντά στα 300€ δεν θα πήγαινα με τίποτα, άσε η τραγική μπαταρία που μέρα δεν θα βγάζει με τίποτα,( gsmarena.com Endurance rating 69h) mi a3 101h. Δυστυχώς η xiaomi παίζει μπάλα μόνη της στα χαμηλά, update το Α3 μου θα φάει όταν δοκιμαστή και όχι Day 1.

Realme είναι μια καλή εναλλακτική με καλές τιμές και κοντά στο stock Android, το μόνο που δεν έχει είναι υπέρυθρες για όποιον την χρειάζεται.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλά χρυσά τα Nokia αλλά όταν βλέπω π.χ το 7.2 που λες με το 660 να είναι κοντά στα 300€ δεν θα πήγαινα με τίποτα, άσε η τραγική μπαταρία που μέρα δεν θα βγάζει με τίποτα,( gsmarena.com Endurance rating 69h) mi a3 101h. Δυστυχώς η xiaomi παίζει μπάλα μόνη της στα χαμηλά, update το Α3 μου θα φάει όταν δοκιμαστή και όχι Day 1.

Realme είναι μια καλή εναλλακτική με καλές τιμές και κοντά στο stock Android, το μόνο που δεν έχει είναι υπέρυθρες για όποιον την χρειάζεται.

 

Δοξα τον θεο υπαρχει ανταγωνισμος και εγω ειμαι της γνωμης οτι οσες εταιριες συμπεριφεροντε στους πελατες με τοση αλλαζωνια οπως η xiaomi θα πρεπει ο καταναλωτης να τιμωρει την εταιρια αυτη που το κανει.

Δεν εχει ουτε την ευθιξια να βγαλει ανακοινωση για αυτο το μπαχαλο εστω με μια πιστευτη διακιολογια.

Για μενα ειναι παντελως απαραδεκτοι και μονο για αυτο τους διαγραφω αν και οι συσκευες τους ειναι καλες.

Link to comment
Share on other sites

Καλά... Μην ξανά αγοράσετε Xiaomi... Τα καλύτερα κινητά σε σχέση τιμής-απόδοσης-ποιότητας, γιατί έβγαλε ένα λάθος update....ok

Όλες οι άλλες εταιρίες είναι τέλειες.....Αγοράστε από εκείνες....Προσέξτε μόνο μη σας σκάσει καμιά μπαταριά στα μούτρα (πχ)....

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

Καλά... Μην ξανά αγοράσετε Xiaomi... Τα καλύτερα κινητά σε σχέση τιμής-απόδοσης-ποιότητας, γιατί έβγαλε ένα λάθος update....ok

Όλες οι άλλες εταιρίες είναι τέλειες.....Αγοράστε από εκείνες....Προσέξτε μόνο μη σας σκάσει καμιά μπαταριά στα μούτρα (πχ)....

 

Αν αναφερεσαι σε μενα μαλλον δεν καταλαβες τι εγραψα.

Εμενα δεν με πειραξαν τα χαρακτηριστικα της συσκευης και η ποιοτητα.

Εγραψα οτι ειναι καλα.

Η αθλια συμπεριφορα της εταιρειας με εχει τσαντισει.

Και η meizu εχει φανταστικα τηλεφωνα φιλε αλλα δεν τα παιρνει κανενας λογω support και εχει και αυτη καλες τιμες.

Αν δεν σεβοντε τα λεφτα μου δεν τους σεβομαι και γω.

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου δεν το εγραψα ΜΟΝΟ για σενα και καταλαβα ακριβως τι εγραψες και τι εννοείς....Και δε σε αδικώ...

Απλα ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα για ενα λαθος update γιατί μιλάμε για μια καλή και αξιόπιστη σε μεγάλο βαθμό εταιρία. Αυτό πιστεύω εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλή και αξιόπιστη είναι. Εγώ δεν πάω να τα ισοπεδωσω όλα. Και εννοείται ότι προσφέρουν φοβερή σχέση απόδοσης/τιμης. Απλά για Android one συσκευές δείχνει ότι δεν το έχει όπως η ΝΟΚΙΑ που βγάζει μόνο τέτοιες. Εγώ αυτό είπα.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και την αξιοπιστία της πάει να καταστρέψει.

Έχουν αναφερθεί καταστροφές οθονών μετά το update στην 10 στο a2 lite.

Περιμένουν κάποια ανακοίνωση για το τι θα γίνει με τις ζημιές.

Link to comment
Share on other sites

Καλά... Μην ξανά αγοράσετε Xiaomi... Τα καλύτερα κινητά σε σχέση τιμής-απόδοσης-ποιότητας, γιατί έβγαλε ένα λάθος update....ok

Όλες οι άλλες εταιρίες είναι τέλειες.....Αγοράστε από εκείνες....Προσέξτε μόνο μη σας σκάσει καμιά μπαταριά στα μούτρα (πχ)....

 

Εσένα σου έχει σκάσει καμια μπαταρία στα μούτρα,η λες κάτι έτσι για να το πεις;;;

Εγώ έχω αλλάξει πολλά Xiaomi,και ακόμα πιο πολλά Galaxy Note,εσύ τι έχεις αλλάξει;;;;

Άντε γιατί όλο εξυπνάδες διαβάζω εδώ μέσα....

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και για να στο πω πιο απλά,στην μεσαία κατηγορία η Xiaomi έχει πολλά.σαπακια....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...