Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορω να κατεβασω απο καπου το apk της στοκ καμερας;

 

Παραθέτω link με zip που περιέχει τα apks Camera και cameraTools. Τα έκανα backup με τον amaze file manager μόλις απ το κινητό μου που είναι σε Android 9 με Security Patch Φεβρουαρίου.

 

Αν υπάρχει κάποιος θαρραλέος με Android 10 που θέλει να προσπαθήσει να τα βάλει να δει τι γίνεται και να μας πει θα είναι καλή φάση. Φαντάζομαι πως δε θα εγκαθίσταται καν γιατί θα είναι παλιότερη έκδοση. Καλού κακού αν θέλετε να το κάνετε κρατήστε backup από όλα σας τα data και τραβήξτε και τα apks από Camera & CameraTools μπας και χρειάζονται επαναφορά μετά.

 

Προφανώς δε φέρω καμία ευθύνη αν κρασάρουν τα πάντα και χρειαστεί factory reset το τηλέφωνο για να παίξει, αν τα κακαρώσει τελείως, αν λιώσει το γυαλί της κάμερας κλπ επειδή δεν είναι συμβατό το apk. Δοκιμάζετε με δική σας ευθύνη. To link εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω link με zip που περιέχει τα apks Camera και cameraTools. Τα έκανα backup με τον amaze file manager μόλις απ το κινητό μου που είναι σε Android 9 με Security Patch Φεβρουαρίου.

 

Αν υπάρχει κάποιος θαρραλέος με Android 10 που θέλει να προσπαθήσει να τα βάλει να δει τι γίνεται και να μας πει θα είναι καλή φάση. Φαντάζομαι πως δε θα εγκαθίσταται καν γιατί θα είναι παλιότερη έκδοση. Καλού κακού αν θέλετε να το κάνετε κρατήστε backup από όλα σας τα data και τραβήξτε και τα apks από Camera & CameraTools μπας και χρειάζονται επαναφορά μετά.

 

Προφανώς δε φέρω καμία ευθύνη αν κρασάρουν τα πάντα και χρειαστεί factory reset το τηλέφωνο για να παίξει, αν τα κακαρώσει τελείως, αν λιώσει το γυαλί της κάμερας κλπ επειδή δεν είναι συμβατό το apk. Δοκιμάζετε με δική σας ευθύνη. To link εδώ.

 

Επειδη εχω προβλημα με τη στοκ καμερα και επειδη 'ταχω παρει' θα δοκιμασω οτιδηποτε και ας μπρικαρει ας φρικαρει.Το δικο μου ειναι 9 με Security Patch Φεβρουαρίου απλα απο την αρχη η καμερα εχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, για όσους κατεβάσατε το Α10 στο Mi A3 παρατηρήσατε να έχει γίνει πιο αργό όπως φαίνεται στο παρακάτω
?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ασχολείστε ακόμα με μια προβληματική αναβάθμιση που αποσύρθηκε?

Ας βγει η κανονική και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, για όσους κατεβάσατε το Α10 στο Mi A3 παρατηρήσατε να έχει γίνει πιο αργό όπως φαίνεται στο παρακάτω
?

Κατα την γνωμη μου ειναι σιγουρο οτι θα ειναι πιο αργο με την 10.

Εδω δεν φταιξανε τα προβληματα θα εχουν κανει optimization?

Με την πορεια των updates θα βελτιωνεται συνεχεια με τα optimizations.

Link to comment
Share on other sites

Κατα την γνωμη μου ειναι σιγουρο οτι θα ειναι πιο αργο με την 10.

Εδω δεν φταιξανε τα προβληματα θα εχουν κανει optimization?

Με την πορεια των updates θα βελτιωνεται συνεχεια με τα optimizations.

 

Αν είναι να το κάνει πιο αργό ποιος ο λόγος για αναβάθμιση πλιν των security patches?

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου, μετά το update θέλει factory reset και στήσιμο από την αρχή. Αν δεν το έχει κάνει αυτό στη συσκευή του βίντεο, δεν αποκλείεται να συμβάλει στην χειρότερη απόδοση.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να το κάνει πιο αργό ποιος ο λόγος για αναβάθμιση πλιν των security patches?

 

Τα upgrades δεν βγαινουν για να ειναι πιο γρηγορα αλλα για τα νεα χαραξτηριστικα και η γρηγοραδα φτιαχνεται σιγα σιγα.

Τα μονα upgrades που δεν βελτιωνωντε σε ταχυτητα ποτε αλλα συνεχως βαρενουν περισσοτερο ειναι τα IOS της ΑPPLE.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε αναβάθμιση την πρώτη μέρα τα πράγματα πάνε πιο αργά και πιθανώς κάψει και πολλή μπαταρία.αν δε κάτσεις καμία βδομάδα με αυτή δε μπορείς να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Τα μονα upgrades που δεν βελτιωνωντε σε ταχυτητα ποτε αλλα συνεχως βαρενουν περισσοτερο ειναι τα IOS της ΑPPLE.

Εδώ να πούμε πως αυτό δεν ισχύει, αλλά ok.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να μου κάνει πιο αργό το κινητό σε μόνιμο επίπεδο δεν θα κάνω την αναβάθμιση, τα τελευταία 6 χρόνια ήμουν με ένα κινητό με 0,8 GB RAM (αυτό τα λέει όλα). Μετά από τόσο καιρό που κατάφερα να αλλάξω κινητό το οποίο το απολαμβάνω, δεν πρόκειται να κάνω την αναβάθμιση αν είναι να γίνει πιο αργό (θα περιμένω κανένα μήνα να δω πως πάει σε άλλους και μετά θα αποφασίσω). Αυτά προφανώς τα λέω για μένα. Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, με βοηθήσατε πάρα πολύ :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, για όσους κατεβάσατε το Α10 στο Mi A3 παρατηρήσατε να έχει γίνει πιο αργό όπως φαίνεται στο παρακάτω
?
αυτό που όλοι βρίσκουν και από ένα πρόβλημα είναι απλά απίστευτο. Λοιπόν

1) δακτυλικό αποτύπωμα. Σε εμένα δουλεύει μία χαρά με double tap. Κάνοντας βέβαια της κατάλληλες ρυθμίσεις.

2) μπαταρία καμία διαφορά. Ποσο δηλαδή καλύτερη θα μπορούσε να γίνει από αυτό που είναι;

3) κάμερα. Εδώ έχω το ίδιο πρόβλημα με τους άλλους.

4) θέμα αργού τηλεφώνου γενικός. Κανένα θέμα το ίδιο με πρίν.

5) κάρτα μνήμης. Κανένα θέμα.

6) επαιξα και τζόκερ. Δεν κέρδισα. Άρα;

Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος από την μεταπήδηση στο A10 και μου αρέσουν και οι μικροαλλαγές που προστέθηκαν. Οπότε περιμένουμε τώρα να φτιάξουν και την κάμερα και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν έγινε το κινητό πιο αργό, πολύ θετικό αυτό :) Αν και γενικά μπορείς να φέρεις το κινητό τις ρυθμίσεις που θες χωρίς το Α10 κατεβάζοντας εφαρμογές που είναι πανάλαφρες με μηδέν κόμμα κάτι της % κατανάλωση μπαταρίας (μέσα γράφει πως κάνει 0% οπότε θα είναι 0, κάτι%...). Μιλάω για το dark mode και για τα gestures (που προσωπικά μετά την αναβάθμιση την εφαρμογή για τα gestures θα την κρατήσω καθώς δεν είναι περιορισμένη όπως αυτή στο Α10).
Link to comment
Share on other sites

αυτό που όλοι βρίσκουν και από ένα πρόβλημα είναι απλά απίστευτο. Λοιπόν

1) δακτυλικό αποτύπωμα. Σε εμένα δουλεύει μία χαρά με double tap. Κάνοντας βέβαια της κατάλληλες ρυθμίσεις.

2) μπαταρία καμία διαφορά. Ποσο δηλαδή καλύτερη θα μπορούσε να γίνει από αυτό που είναι;

3) κάμερα. Εδώ έχω το ίδιο πρόβλημα με τους άλλους.

4) θέμα αργού τηλεφώνου γενικός. Κανένα θέμα το ίδιο με πρίν.

5) κάρτα μνήμης. Κανένα θέμα.

6) επαιξα και τζόκερ. Δεν κέρδισα. Άρα;

Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος από την μεταπήδηση στο A10 και μου αρέσουν και οι μικροαλλαγές που προστέθηκαν. Οπότε περιμένουμε τώρα να φτιάξουν και την κάμερα και όλα καλά.

 

Αν ειναι ετσι οπως τα λες και δεν εχω λογο να το αμφισβητισω σκεψου οταν θα το κανουν full optimization.

Link to comment
Share on other sites

Η αυξομείωση του ήχου με κλειστή οθόνη δουλεύει στα ακουστικά κλπ?

 

Η SD, οι led ειδοποιήσεις στις αναπάντητες?

 

-Η αυξομείωση του ήχου με κλειστή οθόνη δουλεύει στα ακουστικά κανονικά ( μόλις έκανα δοκιμή)

-SD δεν χρησιμοποιώ γιατί το έχω δίκαρτο.

-Οι ειδοποιήσεις δουλεύουν όπως πριν.

αυτό που όλοι βρίσκουν και από ένα πρόβλημα είναι απλά απίστευτο. Λοιπόν

 

1) δακτυλικό αποτύπωμα. Σε εμένα δουλεύει μία χαρά με double tap. Κάνοντας βέβαια της κατάλληλες ρυθμίσεις.

 

2) μπαταρία καμία διαφορά. Ποσο δηλαδή καλύτερη θα μπορούσε να γίνει από αυτό που είναι;

 

3) κάμερα. Εδώ έχω το ίδιο πρόβλημα με τους άλλους.

 

4) θέμα αργού τηλεφώνου γενικός. Κανένα θέμα το ίδιο με πρίν.

 

5) κάρτα μνήμης. Κανένα θέμα.

 

6) επαιξα και τζόκερ. Δεν κέρδισα. Άρα;

 

Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος από την μεταπήδηση στο A10 και μου αρέσουν και οι μικροαλλαγές που προστέθηκαν. Οπότε περιμένουμε τώρα να φτιάξουν και την κάμερα και όλα καλά.

Έτσι ακριβώς!
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Με double tap δεν είναι μια χαρά όταν για να ανοίξεις το τηλέφωνο πρέπει να έχεις συνέχεια ενεργό το αποτύπωμα και να το πατάς 3 φορές για να ανοίξει το τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ετσι οπως τα λες και δεν εχω λογο να το αμφισβητισω σκεψου οταν θα το κανουν full optimization.
έχω πάρει δύο, πρωτα πήρα στην κόρη μου και επειδή μου άρεσε πήρα και για μένα δηλαδή έδωσα 330€ περίπου. Αν λοιπόν ήμουν απογοητευμένος απο οτιδήποτε στο τηλ. Θα ήμουν ο πρώτος που θα εκραζε εδώ μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Διάβασα ότι ο χρόνος έκθεσης στο manual πήγε από 32 sec στο 1/4''.

Ερώτηση σχετική-άσχετη : Μήπως κλείδωσαν το api2; :confused:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νέο ποτέ θα ξαναβγεί ;

 

Μέσα στον Μάρτη λογικά,απλά η Xiaomi έχει να μαζέψει αρκετά προβλήματα...

Αλλα εσύ είσαι και λίγο τυχερός...Είχες φαγωθεί για το update,και το έδωσε όταν έφυγες τριήμερο...Εντάξει μερικές φορές ο Μέρφυ απλα δεν υπάρχει....

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στον Μάρτη λογικά,απλά η Xiaomi έχει να μαζέψει αρκετά προβλήματα...

Αλλα εσύ είσαι και λίγο τυχερός...Είχες φαγωθεί για το update,και το έδωσε όταν έφυγες τριήμερο...Εντάξει μερικές φορές ο Μέρφυ απλα δεν υπάρχει....

Καλά εμένα είναι e.u δεν ήρθε ποτέ . Έτσι κ αλλιώς δεύτερο το έχω . Απλά επειδή πάει πολύ καλά για τα specs του το κρατάω

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα να το κράζω κ άδικα αρκετές φορές . Το πούλησα σήμερα. Ελπίζω να πάνε καλά όλα παιδια γτ σαν συσκευή ήταν κ είναι τίμια
Link to comment
Share on other sites

Τι αγόρασες τελικά;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...