Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο nova έχει επιλογή αρίθμησης και χωρίς το tesla. Στην αρχή χρησιμοποιούσα την επιλογή tesla, αλλά δεν μου λειτουργούσε σωστά (διάβαζα τις ειδοποιήσεις, αλλά η αρίθμηση παρέμενε κι έφευγε μόνο με restart), μετά επέλεξα αυτό που γράφει numeric dots και λειτουργεί άψογα. Όσο για το led, από ό,τι κατάλαβα στον καθένα λειτουργεί διαφορετικά, είναι προφανές ότι υπάρχει bug, φαντάζομαι ότι θα διορθωθεί. Πάντως, με την τελευταία ενημέρωση λύθηκε και το πρόβλημα που είχα με την αυτόματη φωτεινότητα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά. Μια ερώτηση, υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε θέση στη nav bar το back button στα δεξιά?

ευχαριστώ

 

Με αυτό πρέπει να γίνεται

https://play.google.com/store/apps/details?id=xyz.paphonb.systemuituner

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου αλλά πρέπει να κατεβάσεις το ADB και να δώσεις προτεραιότητα μέσω pc, για να κάνεις κάτι τόσο απλό? Νομίζω οτι είναι αυτονότητο και η "φυσική" θέση του back button είναι δεξιά και όχι αριστερά. Τουλάχιστον να υπήρχε μια επιλογή μέσα στις ρυθμίσεις...αλλά δεν βλέπω τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου αλλά πρέπει να κατεβάσεις το ADB και να δώσεις προτεραιότητα μέσω pc, για να κάνεις κάτι τόσο απλό? Νομίζω οτι είναι αυτονότητο και η "φυσική" θέση του back button είναι δεξιά και όχι αριστερά. Τουλάχιστον να υπήρχε μια επιλογή μέσα στις ρυθμίσεις...αλλά δεν βλέπω τίποτα.

 

Ναι αλλιώς δε γίνεται.

Κι εγώ δεξιά το είχα σε παλιά κινητά αλλά τώρα το συνήθισα και φαίνεται και πιο βολικο όταν το δουλεύεις με το ένα χέρι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μόλις το απέκτησα

Πρόταση για GCAM K,άι ρυθμίσεις;

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μόλις το απέκτησα

Πρόταση για GCAM K,άι ρυθμίσεις;

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

 

Βάλε αυτήν

https://t.me/hellasmobiles/40607

 

Έχω προτείνει και μια άλλη παλαιότερα (xcam), αλλά νομίζω ότι αυτή τα πάει καλύτερα.

 

Η παλαιότερη είναι εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7931709#

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

 

 

Ελπίζω να είναι καλό στο φωτογραφικό κομμάτι/βίντεο.

 

Καλα Χριστούγεννα

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αγορά από foxbox, εγγύηση και χαρτιά από infoquest. Επίσης η εξυπηρέτηση πολύ όμορφη κατά την παραλαβή από εκεί...

 

Καλά Χριστούγεννα

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα τουλάχιστον δεν περνιέται ούτε αυτή του link (1.5) ούτε η τελευταία (1.8)!

Προχωράει λίγο την εγκατάσταση και στο τέλος βγάζει:

Η εφαρμογή δεν έχει εγκατασταθεί

 

/edit/

ΟΚ έπρεπε να βγουν πρώτα οι προηγούμενες gcam της σειράς 6.x

Edited by kalligator

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

η αυτόματη φωτεινότητα δεν έχει φτιάξει που λέτε. ακόμα κολλάει σε πιο ψηλό σημείο

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Στο δικό μου από την πρώτη κιόλας επανεκκίνηση μετά την ενημέρωση το πρόβλημα της αυτόματης φωτεινότητας εξαφανίστηκε, δεν έχει ξανακολλήσει από τότε. Τέλος πάντων, μικρή σημασία έχει, το σημαντικό είναι να έχουν κάνει καλή δουλειά στην επερχόμενη ενημέρωση σε 10, με τις όποιες βελτιώσεις και τα -ελπίζω λίγα- προβλήματά του..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρονια πολλά για αρχή και να ρωτήσω κάτι διάβασα και πιο πάνω κάτι 6ωρες οθόνη στο 50%...με τι φωτεινοτητα,όλα ανοιχτά?εμένα μεχρι το 20% που το αφήνω να φτάσει έχει περίπου 6ωρες οθονη,στο αυτόματο η φωτεινότητα και όλα ανοιχτα(δεδομένα,wifi,bt).
Link to comment
Share on other sites

Το μεγάλο ατου της συσκευης ειναι η μπαταρια. Το εχει η κοπελα μου εδω και κοντά 1 μηνα αν θυμαμαι καλα και απο εκει που με το mi4c το φορτιζε καθε μιση μερα, πλεον φορτιζει καθε 2μιση μερες με φυσιολογικη χρηση (δεδομενα ανοιχτα μονιμα σχεδον, φουλ χρηση φβ/ινσταγκραμ/μεσσετζερ/κλπ). Το μεγάλο μειον του ειναι το δαχτυλικο αποτυπωμα... ΠΟΛΥ αργο κ παρα πολλες φορες δεν πιανει. Ειναι η μερα με την νυχτα σε σχεση με το mi9t pro. To ειχα παρει απο μαγαζι που βρισκεται στο Περιστέρι στα 145€ και μου ανεφερε οτι εχει 2 χρονια εγγυηση. δεν το εψαξα αν εχει εγγυηση δικη τους ή infoquest.
Link to comment
Share on other sites

τελικα το wifi calling υποστηριζεται επισημα;

 

επισης, συμφωνω απολυτα για την μπαταρια και

τελος κι εγω το πηρα απο μαγαζι εκτος infoquest στα 142 και καλυτερα για μενα,

εχω κακη εμπειρια απ την τελευταια..

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις πιο μαγαζι ?

 

a-box αν θυμαμαι καλα λεγεται. νομιζω εχει ανεβασει την τιμη πλεον. για την 64αρα εκδοση μιλάω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρονια πολλά για αρχή και να ρωτήσω κάτι διάβασα και πιο πάνω κάτι 6ωρες οθόνη στο 50%...με τι φωτεινοτητα,όλα ανοιχτά?εμένα μεχρι το 20% που το αφήνω να φτάσει έχει περίπου 6ωρες οθονη,στο αυτόματο η φωτεινότητα και όλα ανοιχτα(δεδομένα,wifi,bt).

 

Πόση αναμονή; Μια ή δύο κάρτες; Πόσες ώρες είσαι εκτός wifi? (Δηλαδή 4g)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το κινητό το ξεσκισα ως wifi hotspot αυτές τις μέρες λόγω των προσφορών σε δεδομένα και μιας και βγήκα εκτός Αθήνας.

πέρα από το ότι στριμαρα 3 επεισόδια Witcher και το χρησιμοποίησε η γυναίκα για να κάνει δουλειά από το λάπτοπ το χρησιμοποίησα για να παίξω και online με το switch

 

Εκεί η μπαταρία διασύρθηκε κανονικά, αλλά και πάλι πολύ καλύτερα από άλλες περιπτώσεις κινητών

 

Επίσης χαίρομαι που μπορώ να κάνω πλοήγηση με αυτό κάμποσες ώρες ταξίδι χωρίς να ανησυχώ για power bank ή γενικά φορτιστές αυτοκινήτου

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Πόση αναμονή; Μια ή δύο κάρτες; Πόσες ώρες είσαι εκτός wifi? (Δηλαδή 4g)

 

Τώρα τελευταία έχω δύο κάρτες λόγω του free της cosmote,αλλά και πριν με μια δεν είδα ποτέ 6ωρες shot με 50% μπαταρία.μιση μέρα συνδέεται με wifi την άλλη είναι εκτός με δίκτυο.με χαλαρή χρήση μου κρατάει 1,5-2 μέρες αλλά δεν βλέπω αυτούς τους χρόνους οθόνης που αναφέρει ο φίλος παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς δε βρίσκεις που το λέει η βλέπεις λιγότερες ώρες??

 

Ξέρω που μπορώ να το δω,η απορία μου βρίσκεται στο πώς κάποιος με το ίδιο κινητό έχει τόσες πολλές ώρες οθόνης και εγώ δεν τις βλέπω.μηπως κάνω κάποιο λαθος,μήπως υπάρχουν κάποιες ρυθμίσει?

Link to comment
Share on other sites

Πόσες βλέπεις δλδ?είναι και τι κάνεις αυτές τις ώρες αφού σου κρατάει 2 μερες κομπλέ θα ναι και η μπαταρία σου και μενα τόσο κραταει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...