Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντοπισα ενα προβληματακι και περιμενω επιβεβαιωση απο εσας.

Οταν αναψεις την συσκευη και μπουταρει στην αρχικη οθονη η μπαρα αναζητησης της google ειναι χαμηλα κατω και σωστα στο gestures mode.

Οταν ομως κανεις το πρωτο swipe απο κατω προς τα πανω η μπαρα αναζητησης ανεβαινει πιο ψηλα κοντα στα εικονιδια και μενει εκει.

Ειναι bug η θελει καποια ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Εντοπισα ενα προβληματακι και περιμενω επιβεβαιωση απο εσας.

Οταν αναψεις την συσκευη και μπουταρει στην αρχικη οθονη η μπαρα αναζητησης της google ειναι χαμηλα κατω και σωστα στο gestures mode.

Οταν ομως κανεις το πρωτο swipe απο κατω προς τα πανω η μπαρα αναζητησης ανεβαινει πιο ψηλα κοντα στα εικονιδια και μενει εκει.

Ειναι bug η θελει καποια ρυθμιση?

το ρολόι εσένα φαίνεται κανονικά πάνω αριστερά στην μπάρα;

 

οι ρυθμίσεις των gestures που βρίσκονται;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντοπισα ενα προβληματακι και περιμενω επιβεβαιωση απο εσας.

Οταν αναψεις την συσκευη και μπουταρει στην αρχικη οθονη η μπαρα αναζητησης της google ειναι χαμηλα κατω και σωστα στο gestures mode.

Οταν ομως κανεις το πρωτο swipe απο κατω προς τα πανω η μπαρα αναζητησης ανεβαινει πιο ψηλα κοντα στα εικονιδια και μενει εκει.

Ειναι bug η θελει καποια ρυθμιση?

 

Oχι, η μπαρα ειναι κατω-κατω και παραμενει εκει μονιμα, ακομα και με swipe προς τα επανω.

Link to comment
Share on other sites

το ρολόι εσένα φαίνεται κανονικά πάνω αριστερά στην μπάρα;

 

οι ρυθμίσεις των gestures που βρίσκονται;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Το ρολόι εμφανίζεται κανονικά η μπάρα μου κάνει σχέδια.

Link to comment
Share on other sites

Εντοπισα ενα προβληματακι και περιμενω επιβεβαιωση απο εσας.

Οταν αναψεις την συσκευη και μπουταρει στην αρχικη οθονη η μπαρα αναζητησης της google ειναι χαμηλα κατω και σωστα στο gestures mode.

Οταν ομως κανεις το πρωτο swipe απο κατω προς τα πανω η μπαρα αναζητησης ανεβαινει πιο ψηλα κοντα στα εικονιδια και μενει εκει.

Ειναι bug η θελει καποια ρυθμιση?

 

Αυτό που λες είναι το πιο "αργό" swipe για να εμφανίσει τις εφαρμογές που τρέχουν, που στην προηγούμενη έκδοση το κάναμε με το μισό swipe και όχι το πιο μεγάλο που έβγαζε το drawer

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Oχι, η μπαρα ειναι κατω-κατω και παραμενει εκει μονιμα, ακομα και με swipe προς τα επανω.

 

Εμνα ανεβαινει κοντα στα εικονιδια.

Σου βγαζει εσενα αυτα τα ασπρα βελακια για το assistant στις δυο ακρες?

Εμενα τις βγαζει και φανταζωμαι οτι αυτο ευθυνεται.

Link to comment
Share on other sites

πως το αναπαράγουμε αυτό το gesture να σας πω και εμένα (που δεν έχω το ρολόι) τι κάνει;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στο μενού SIM CARDS

το χρώμα είναι ακόμα άσπρο!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το Facebook δεν έχει dark Mode τώρα με την 10αρα;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

π

στο μενού SIM CARDS

το χρώμα είναι ακόμα άσπρο!

 

το Facebook δεν έχει dark Mode τώρα με την 10αρα;

 

Πόσο τραγικό αυτό με το SIM Cards menu.

 

Όχι ακόμα δυστυχώς, πρέπει είτε να κάνουμε enforce Dark Mode από Dev menu του Android 10, είτε να περιμένουμε update του App...

Link to comment
Share on other sites

έκανα την αναβάθμιση και όλα μια χαρά...

Δουλεύει και η gcam και σε νυχτερινή όραση.

Επίσης, επειδή είχα τον Microsoft Launcher μια χαρά και με αυτόν μετά την αναβάθμιση.

Τον έβγαλα να δοκιμάσω αυτά που αναφέρθηκαν πιο πάνω σχετικά με την μπάρα αναζήτησης και το ρολόι και δεν είχα κάποιο πρόβλημα.

Νομίζω ήταν ένα ομαλό update...

Mi A3 Not just Blue 4GB RAM 64GB ROM, official international version, PFQEUXM
Link to comment
Share on other sites

Πείτε καμιά γνώμη για την μπαταρία, έχω την εντύπωση ότι είναι λίγο χειρότερη από 100-20% με την 9 πήγαινε πάνω από 8 ώρες sot, με την 10 περίπου 7.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση μου έκλεισε το ξυπνητήρι και τον ήπια πρωί πρωί

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Εμνα ανεβαινει κοντα στα εικονιδια.

Σου βγαζει εσενα αυτα τα ασπρα βελακια για το assistant στις δυο ακρες?

Εμενα τις βγαζει και φανταζωμαι οτι αυτο ευθυνεται.

 

οχι δεν μου βγαζει. Απλα οταν κανω swipe η μπαρα αναζητησης google πηγαινει πανω πανω και μετατρεπεται απλα σε μπαρα αναζητησης εφαρμογων.

Δεν ξερω αν τωρα κολησε το μυαλο μου ή δεν το ειχα δοκιμασει πριν, τωρα οπουδηποτε κι αν αγγιξω το δαχτυλο στην οθονη και το συρω επανω, εμφανιζονται τα apps.Δεν χρειαζεται να ξεκινησω απο κατω ή απο το μικρο λευκο βελακι που υπαρχει πανω απο τα εικονιδια dialer κλπ. Δεν θυμαμαι αν ετσι ηταν και πριν, αλλα αν εγινε τωρα, το swipe ειναι ακομα πιο ευκολο.

(ειναι το κινητο του πατερα μου και δεν το χρησιμοποιω εγω, για αυτο και δεν θυμαμαι)

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Πείτε καμιά γνώμη για την μπαταρία, έχω την εντύπωση ότι είναι λίγο χειρότερη από 100-20% με την 9 πήγαινε πάνω από 8 ώρες sot, με την 10 περίπου 7.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καποιοι και εδω λενε για τη μπαταρια

https://c.mi.com/thread-2976559-17-1.html

Επισης για τις καμερες οτι χειροτερεψαν

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ νωρίς, αλλά εγώ δεν βλέπω καμιά διαφορά στη μπαταρία. Θα το δουλέψω αποκλειστικά αυτό σήμερα (δε θα αλλάξω συσκευή) να δω τι κάνει, αλλά τα πρώτα δείγματα είναι ενθαρρυντικά. 1,5 ώρα από τη φόρτιση, 40 λεπτά οθόνης και είναι στο 94%.

Επίσης δεν βλέπω κανένα πρόβλημα στις φωτογραφίες. Κυρίως κάποια πορτραίτα που τράβηξα εντός σπιτιού είναι το ίδιο καλά με πριν. Σε λίγο που θα βγάλω βόλτα το σκυλί θα τραβήξω και εξωτερικά να δω τι γίνεται.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Την φοράω κοντά μήνα την 10 οπότε το έχω τσεκαρει καλά με την μπαταρία είναι χειρότερη.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπήκε με fastboot ROM καθαρή εγκατάσταση.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό με την μπαταρία είναι σχετικό.. άλλο 8 ώρες sot με το να την έχεις απλά ανοιχτή και να την κοιτάς στην αρχική χωρίς να κάνεις τίποτα(ή λίγα πράγματα) και άλλο 6 ώρες sot με το να το σκαλίζεις συνέχεια με εφαρμογές(messenger,instagram,κλήσεις) έτσι δεν είναι; τώρα ειδικά με την 10 θα πηγαίνει το χέρι σας συνέχεια να το εξερευνείτε οπότε οι ώρες που λέτε και δεν σας αφήνουν ευχαριστημένους δεν είναι αντιπροσωπευτικές..περιμένετε κανα μήνα(καθημερινότητας) και πέστε εντυπώσεις Edited by Nikos_96
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μιλάω με την δική μου χρήση και τις ίδιες εφαρμογές, έχω περίπου ένα μήνα την 10 και βλέπω χειρότερη μπαταρία , αυτό διαβάζω στο Telegram από πολλούς χρήστες έχουν πτώση μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

τι να κάνω εγώ με το ρολόι που δεν φαίνεται πάνω αριστερά; να περιμένω κανένα update η πρέπει αναγκαστικά να κάνω φορματ; φοβάμαι μην και με το φορματ δεν εμφανιστεί πάλι και τζάμπα το κάνω

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι να κάνω εγώ με το ρολόι που δεν φαίνεται πάνω αριστερά; να περιμένω κανένα update η πρέπει αναγκαστικά να κάνω φορματ; φοβάμαι μην και με το φορματ δεν εμφανιστεί πάλι και τζάμπα το κάνω

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Μπορείς να αλλάξεις θέμα ή wallpaper; εγώ δεν έχω την συσκευή απλά είδα τα εικονίδια σου και σκέφτηκα μήπως να προσπαθούσες να αλλάξεις το θέμα μήπως και έφτιαχνε..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, επειδή είχα τον Microsoft Launcher μια χαρά και με αυτόν μετά την αναβάθμιση.

 

Έχεις ΚΑΙ Microsoft Launcher KAI τα νέα gestures του Android 10 ταυτόχρονα;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αλλάξεις θέμα ή wallpaper; εγώ δεν έχω την συσκευή απλά είδα τα εικονίδια σου και σκέφτηκα μήπως να προσπαθούσες να αλλάξεις το θέμα μήπως και έφτιαχνε..
θέμα δεν έχει επιλογή να αλλάξω. wallpaper άλλαξα αλλά πάλι δεν φαίνεται το ρολόι!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...