Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει αναφερθεί ήδη, ευχαριστούμε πάντως για την παρατήρηση, μακάρι να το φτιάξουν με αναβάθμιση...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γεια σε όλους. Μια μικρή βοήθεια. Ξαφνικά στον κατάλογο όταν κάνω αναζήτηση και διαλέξω το τηλέφωνο που θέλω μου εμφανίζει το όνομα αλλά για να εμφανίσει το τηλέφωνο μπορεί να κάνει από μισό ως ένα λεπτό. Το έχει κάποιος άλλος το πρόβλημα; υπάρχει πιθανή λύση;
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Mi9t 128gb με ραγισμένη οθόνη που κάθεται.

Πόσα χρήματα θα μπορούσα να το δώσω;

Αξίζει η επισκευή της οθόνης;

Παλιότερα που είχα ρωτήσει ήταν κοντά στα 200 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, είμαι κυριολεκτικά μισό κλικ απο το να κάνω τη παραγγελία για το 6/64 (με καλύπτει ο εν λόγω αποθηκευτικός χώρος, και εκτός αυτού ήδη έχω ξεπεράσει το διαθέσιμο budget μου, καθότι το γουστάρω πολύ το mi 9t, οπότε δε μπορώ να πάω στο 128).

Και με δεδομένο ότι το 10 θα βγει σε κάνα 2μηνο περίπου, και σίγουρα δε θα έχει κάτω απο 300ευρώ, αλλά και το γεγονός ότι έχω μείνει χωρίς συσκευή, με κάνει να μη μπορώ να περιμένω για νέες κυκλοφορίες συσκευών.

Με βάση τα ανωτέρω, αν και συσκευή 10-11 μηνών αυτή του νήματος εδώ, στα 285 που τη βρήκα σε σκρουτζομάγαζο (στο Banggood για να το έφερνα με -σχεδόν- μηδενική πιθανότητα τελωνείου, είναι out of stock), αξίζει σαν τιμή; νομίζω ότι φθηνότερα και χωρίς τελωνείο δε μπορώ να το βρω, δυστυχώς η τιμή έχει πάρει την ανιούσα για το 9t γιατί μειώνεται η διαθεσιμότητα των καταστημάτων.

Ήμουν μεταξύ αυτού και του Redmi note 9 pro, όμως θέλω οθόνη amoled και πιο φωτεινή που σίγουρα το 9T προσφέρει συγκριτικά με το RN9 Pro, και προσωπικά η υλοποίηση χωρίς σταγόνες για τη selfie με καλύπτει απόλυτα, σε συνδυασμό με τη καλή του αυτονομία όπως γράφετε κι εσείς εδώ (ομολογουμένως στο RN9 Pro είναι ακόμα καλύτερη).

 

Στη τιμή λοιπόν αυτή, και ως 10-11 μηνών συσκευή, το προτείνετε;

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, είμαι κυριολεκτικά μισό κλικ απο το να κάνω τη παραγγελία για το 6/64 (με καλύπτει ο εν λόγω αποθηκευτικός χώρος, και εκτός αυτού ήδη έχω ξεπεράσει το διαθέσιμο budget μου, καθότι το γουστάρω πολύ το mi 9t, οπότε δε μπορώ να πάω στο 128).

Και με δεδομένο ότι το 10 θα βγει σε κάνα 2μηνο περίπου, και σίγουρα δε θα έχει κάτω απο 300ευρώ, αλλά και το γεγονός ότι έχω μείνει χωρίς συσκευή, με κάνει να μη μπορώ να περιμένω για νέες κυκλοφορίες συσκευών.

Με βάση τα ανωτέρω, αν και συσκευή 10-11 μηνών αυτή του νήματος εδώ, στα 285 που τη βρήκα σε σκρουτζομάγαζο (στο Banggood για να το έφερνα με -σχεδόν- μηδενική πιθανότητα τελωνείου, είναι out of stock), αξίζει σαν τιμή; νομίζω ότι φθηνότερα και χωρίς τελωνείο δε μπορώ να το βρω, δυστυχώς η τιμή έχει πάρει την ανιούσα για το 9t γιατί μειώνεται η διαθεσιμότητα των καταστημάτων.

Ήμουν μεταξύ αυτού και του Redmi note 9 pro, όμως θέλω οθόνη amoled και πιο φωτεινή που σίγουρα το 9T προσφέρει συγκριτικά με το RN9 Pro, και προσωπικά η υλοποίηση χωρίς σταγόνες για τη selfie με καλύπτει απόλυτα, σε συνδυασμό με τη καλή του αυτονομία όπως γράφετε κι εσείς εδώ (ομολογουμένως στο RN9 Pro είναι ακόμα καλύτερη).

 

Στη τιμή λοιπόν αυτή, και ως 10-11 μηνών συσκευή, το προτείνετε;

αρχικα να σου πω οτι αξιζει παρτο χωρις δευτερη σκεψη κατα δευτερον στο σκρουτζ ειναι στα 265!!!επομένως τρεχαααα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

αρχικα να σου πω οτι αξιζει παρτο χωρις δευτερη σκεψη κατα δευτερον στο σκρουτζ ειναι στα 265!!!επομένως τρεχαααα

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Το είδα στα 265, αλλά επειδή αναγράφεται όχι ως άμεση παράδοση 1-3 ημερών αλλά κατόπιν παραγγελίας, πρέπει να επικοινωνήσω με το κατάστημα για να μου πουν με όσο το δυνατόν μεγαλύτερη προσέγγιση πότε θα παραλάβω εάν προχωρήσω παραγγελία για μια συσκευή κατόπιν παραγγελίας, καθότι δε μπορώ να περιμένω 25-30 ημέρες..

Άμεσα διαθέσιμο το βρήκα στα 285 εκεί μέσα. Εάν μου πουν Max 10 ημέρες αναμονή, θα το πάρω στα 265!

 

Πάντως το κινητό είναι εκπληκτική συσκευή σαν ομορφιά που προσωπικά δίνω βάση, και specs.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

για 20 30 ευρο διαφορα μιλαμε.......οχι φιλε να μην το παρεις απο Κινα.........μην φας σημερα το βραδυ πιτογυρο.....να πως βγειλε η διαφορα.:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

για 20 30 ευρο διαφορα μιλαμε.......οχι φιλε να μην το παρεις απο Κινα.........μην φας σημερα το βραδυ πιτογυρο.....να πως βγειλε η διαφορα.:lol:

 

:lol::lol::lol: Θεός!!

 

Κι εγώ το συστήνω ανεπιφύλακτα! Το έχω από τον Αύγουστο, με καλύπτει σε όλα, οκ η αυτονομία έχει πέσει σε σχέση με την αρχή (το έχω φορτώσει και μπόλικες εφαρμογές), αλλά το βάζω στην πρίζα και φορτίζει από το 55% στο 80% σε 20'! Μέχρι να κάνω ένα μπάνιο, κομπλέ!! Και εγώ γουστάρω φουλ με το ότι δεν έχει σταγόνες, notch κτλ! Να πάρεις οπωσδήποτε θήκη αν όχι και τζαμάκι! Έχει φάει κάτι τούμπες ξεγυρισμένες που, αν δεν είχα θήκη, θα έκλαιγα με μαύρο δάκρυ!

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: Θεός!!

 

Κι εγώ το συστήνω ανεπιφύλακτα! Το έχω από τον Αύγουστο, με καλύπτει σε όλα, οκ η αυτονομία έχει πέσει σε σχέση με την αρχή (το έχω φορτώσει και μπόλικες εφαρμογές), αλλά το βάζω στην πρίζα και φορτίζει από το 55% στο 80% σε 20'! Μέχρι να κάνω ένα μπάνιο, κομπλέ!! Και εγώ γουστάρω φουλ με το ότι δεν έχει σταγόνες, notch κτλ! Να πάρεις οπωσδήποτε θήκη αν όχι και τζαμάκι! Έχει φάει κάτι τούμπες ξεγυρισμένες που, αν δεν είχα θήκη, θα έκλαιγα με μαύρο δάκρυ!

 

Ωραίος! Ευχαριστώ κι εσένα για τη γνώμη σου! Θα το προτιμούσα στα 250 το κινητό όπου πριν μήνες βρισκόταν και σε τέτοια τιμή, αλλά το θέλω τόσο, που εάν πάω σε άλλη επιλογή κινητού θα σκέφτομαι την αγορά του 9t που δεν έκανα.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Ευχαριστώ κι εσένα για τη γνώμη σου! Θα το προτιμούσα στα 250 το κινητό όπου πριν μήνες βρισκόταν και σε τέτοια τιμή, αλλά το θέλω τόσο, που εάν πάω σε άλλη επιλογή κινητού θα σκέφτομαι την αγορά του 9t που δεν έκανα.

 

Ωπα παλικαρε.....βαστα....τι να σκεφτεσαι φιλε....σιγα μην σκεφτω για ενα κινητο...εδω ο κοσμος χανεται και το νινι λενε.....30.000 αμαξι αγορασαμε με ενα ψαξιμο και λιγο διαβασμα στο νετ,α ναι και και οι κορες διαλεξαν το χρωμα...:lol:

παρε κατι και ζησε την ζωη σου φιλε!!!!!

Φιλικα παντα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ωπα παλικαρε.....βαστα....τι να σκεφτεσαι φιλε....σιγα μην σκεφτω για ενα κινητο...εδω ο κοσμος χανεται και το νινι λενε.....30.000 αμαξι αγορασαμε με ενα ψαξιμο και λιγο διαβασμα στο νετ,α ναι και και οι κορες διαλεξαν το χρωμα...:lol:

παρε κατι και ζησε την ζωη σου φιλε!!!!!

Φιλικα παντα.

Σωστός...!!!! +1000000000

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Εδώ κ καμία βδομάδα, επειδή χρησιμοποιώ τα πλήκτρα στην οθόνη,μου έχει βάλει στο κεντρικό πλήκτρο το Google assistant,και δημιουργεί ένα εφέ όταν το πατάς,σαν σταυρός με χρώματα. Το κάνει και σε σας(ξέρω ότι μπορώ να το απενεργοποιήσω μέσω των συντομεύσεων ή αν βάλω χειρονομίες)
Link to comment
Share on other sites

Εδώ κ καμία βδομάδα, επειδή χρησιμοποιώ τα πλήκτρα στην οθόνη,μου έχει βάλει στο κεντρικό πλήκτρο το Google assistant,και δημιουργεί ένα εφέ όταν το πατάς,σαν σταυρός με χρώματα. Το κάνει και σε σας(ξέρω ότι μπορώ να το απενεργοποιήσω μέσω των συντομεύσεων ή αν βάλω χειρονομίες)

 

Και σε εμένα εμφανίστηκε ξαφνικά.

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα εμφανίστηκε ξαφνικά.

 

Χεχε,ναι αυτό ήταν που μου έκανε εντύπωση, ότι ξαφνικά έγινε. Κάποιες φορές χρησιμοποιώ τις χειρονομίες, αλλά αυτόν τον καιρό είμαι με τα κουμπιά. Οκ μάλλον του Google αλλαγή είναι που έγινε με πρόσφατο update

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,μια ερώτηση.

Όταν ανοίγετε το NFC φαίνεται κάποιο εικονίδιο επάνω στη γραμμή εργασιών;

Το ανοίγω για να δοκιμάσω το wallet eurobank και δεν βλέπω κάποιο εικονίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,μια ερώτηση.

Όταν ανοίγετε το NFC φαίνεται κάποιο εικονίδιο επάνω στη γραμμή εργασιών;

Το ανοίγω για να δοκιμάσω το wallet eurobank και δεν βλέπω κάποιο εικονίδιο.

 

όχι δεν έχει ένδειξη...αν το δοκιμασεις πες μου αν λειτουργει η εφαρμογη της τραπεζας τζαμπα μην κουβαλαω την καρτα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω στο μαγαζί και θα σου πω. Ευχαριστώ για το εικονίδιο. Είναι κάτι καινο7για τις τράπεζες εδώ και έπρεπε να γίνει, είχαν μείνει πολύ πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει σε POS καταστημάτων πολύ καλά. Στα διόδια δεν δούλεψε .

έχει μια εφαρμογή που μπορείς να έχεις ολες τις κάρτες αν την βρω θα σας πω...αρα σε ενα αν δεν δουλεψει οπως τα διοδια τι να το κανεις...θα την πατησεις τζαμπα!!

 

Θα το δοκιμάσω στο μαγαζί και θα σου πω. Ευχαριστώ για το εικονίδιο. Είναι κάτι καινο7για τις τράπεζες εδώ και έπρεπε να γίνει, είχαν μείνει πολύ πίσω.

ετσι ακριβως εγω δουλευω πολυ το πλαστικο χρημα γενικα επειδη ειμαι χασουρας στα λεφτα κερματα παντου σκορπαω

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Νέος κάτοχος του κινητού αρκετά ευχαριστημένος.

Έχω ένα θέμα με την μπαταρία όμως. Ενδεικτικά το βράδυ έπεσε 20% περίπου με όλα κλειστά. Έχω κάνει clear προωρινής μνήμης σε σύστημα UI και google play store(διάβασα τα σχόλια των χρηστών στις προηγούμενες σελίδες)

Έχω stable έκδοση V11.0.5.0

Το συστημα android καταναλωνει περιπου το 30% και έχω on screen time 4ωρες 32 λεπτα.

Edited by lostre21
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την V11.0.5.0 πριν καμιά βδομάδα (τι το'θελα; ) και είχα κι εγώ πολύ μεγάλη κατανάλωση από το σύστημα android. Έκανα εκκαθάριση των δεδομένων πολλών εφαρμογών (της Google κυρίως) μετά restart κλπ. αλλά δεν είδα διαφορά. Ίσως ελάχιστη.

Τελικά αναγκάστηκα προχθές να κάνω επαναφορά εργοστασιακών και δείχνει να έχει στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Για σένα φίλος με την μπαταρία κάνε υπομονή να κάνει ένα κύκλο φορτισεων καμία 10αρια και θα καλυτερευσει βέβαια συμφωνώ με τον άλλο φίλο ότι η μπαταρία έχει πέσει μια και κάτι μέρες... Τώρα μια ερώτηση επειδή δεν είχα ποτέ δικαρτο μου έρχονται μηνύματα ότι είχα κλήσεις αλλά είχα κανονικά σήμα και κάποιες δεν έρχονται κανονικά όλα τα δικαρτα έτσι είναι η αυτό έχει κανένα bug?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα κάνει την αναβάθμιση από Android 9 σε Android 10 (κάπου τέλος του '19 ή αρχές του '20 νομίζω ήταν...; ) είχα την έντονη εντύπωση ότι το τηλέφωνο έγινε πιο αργό και laggy - υπήρχαν ορατά lags σε όλο το user interface, που -νομίζω ότι- βελτιώθηκαν κάπως με ένα μικρό update που είχε κατέβει μεταγενέστερα, αλλά δε διορθώθηκαν ποτέ τελείως και -μαζί και με ένα σωρό προβλήματα που μου δημιούργησε το 10 με συμβατότητα παλαιότερων εφαρμογών- με είχαν κάνει να μετανιώσω που το έβαλα!

Όταν βγήκε η 11.0.5.0, διάβασα τα σχόλια που έγραφαν πολλοί για ανάλογα θέματα και -έχοντας... καεί με το προηγούμενο μεγάλο upgrade- απέφυγα να τη βάλω.

Βλέποντας όμως και τα σχόλια για το πώς το App Vault φαινόταν να είναι αυτό που δημιουργεί τα θέματα στην 11.0.5.0, και καθώς το app vault (παρέα με μερικές... δεκάδες ακόμα εφαρμογές της Xiaomi!) τα είχα κάνει disable, είπα τελικά πριν 1-2 εβδομάδες να το τολμήσω.

Αποτέλεσμα θετικό! Με την 11.0.5.0 και χωρίς app vault (χωρίς καθόλου app vault όμως, όχι έχοντας απλώς απεγκαταστήσει τις αναβαθμίσεις του), το τηλέφωνο φάνηκε να ανακτά την ταχύτητα και την ομαλότητα που είχε απωλέσει, ενώ φαίνεται να βελτιώθηκε και η κατανάλωση της μπαταρίας!

Οπότε αυτόν τουλάχιστον το συνδυασμό, μπορώ να τον προτείνω!

 

Σημειωτέον δε ότι μετά από... 38(!) built-in εφαρμογές, της Xiaomi ιδίως, αλλά και μερικές τρίτων, τις οποίες έκανα disable, δεν παρατήρησα καμία απολύτως (δυσμενή) επίπτωση στη λειτουργία της συσκευής - αντίθετα μειώθηκε αισθητά ο χρόνος που χρειάζεται για να κάνει boot, βελτιώθηκε η διάρκεια ζωής της μπαταρίας και εξαφανίστηκε -επιτέλους- το ενοχλητικό φαινόμενο όπου με το που άνοιγα σύνδεση δεδομένων, εμφανιζόταν αμέσως ένας μεγάλος όγκος κίνησης χωρίς να ξέρω ποια/ες εφαρμογή/ές τον προκαλούσαν, και δημιουργούσαν την έντονη εντύπωση ότι -παρά την άρνησή μου να στέλνονται δεδομένα στην Xiaomi, ή να κατεβαίνουν διαφημίσεις- η συσκευή μου με... έδινε με το νι και με το σίγμα!

Οπότε και αυτό είναι κάτι που επίσης μπορώ να προτείνω σε όσους έχουν τη διάθεση να πειραματιστούν λίγο παραπάνω με τη συσκευή τους!

Link to comment
Share on other sites

Το απεγκαταστησα το app vault τωρα. Εαν εχετε να προτεινεται και αλλες εφαρμογες να τις σβησω και αυτες.

Ειναι πολυ σημαντικη η αυτονομια για εμενα.

Το κινητο ειναι μεταχειρισμενο επομενως εχει κανει τον κυκλο φορτισεων.

Ειμαι πολυ ικανοποιημενος σε ολα εκτος απο μπαταρια.

Μπορουμε να αφαιρεσουμε ολο το bloatware της xiaomi χωρις να μπλεξουμε με root κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα κάνει την αναβάθμιση από Android 9 σε Android 10 (κάπου τέλος του '19 ή αρχές του '20 νομίζω ήταν...; ) είχα την έντονη εντύπωση ότι το τηλέφωνο έγινε πιο αργό και laggy - υπήρχαν ορατά lags σε όλο το user interface, που -νομίζω ότι- βελτιώθηκαν κάπως με ένα μικρό update που είχε κατέβει μεταγενέστερα, αλλά δε διορθώθηκαν ποτέ τελείως και -μαζί και με ένα σωρό προβλήματα που μου δημιούργησε το 10 με συμβατότητα παλαιότερων εφαρμογών- με είχαν κάνει να μετανιώσω που το έβαλα!

Όταν βγήκε η 11.0.5.0, διάβασα τα σχόλια που έγραφαν πολλοί για ανάλογα θέματα και -έχοντας... καεί με το προηγούμενο μεγάλο upgrade- απέφυγα να τη βάλω.

Βλέποντας όμως και τα σχόλια για το πώς το App Vault φαινόταν να είναι αυτό που δημιουργεί τα θέματα στην 11.0.5.0, και καθώς το app vault (παρέα με μερικές... δεκάδες ακόμα εφαρμογές της Xiaomi!) τα είχα κάνει disable, είπα τελικά πριν 1-2 εβδομάδες να το τολμήσω.

Αποτέλεσμα θετικό! Με την 11.0.5.0 και χωρίς app vault (χωρίς καθόλου app vault όμως, όχι έχοντας απλώς απεγκαταστήσει τις αναβαθμίσεις του), το τηλέφωνο φάνηκε να ανακτά την ταχύτητα και την ομαλότητα που είχε απωλέσει, ενώ φαίνεται να βελτιώθηκε και η κατανάλωση της μπαταρίας!

Οπότε αυτόν τουλάχιστον το συνδυασμό, μπορώ να τον προτείνω!

 

Σημειωτέον δε ότι μετά από... 38(!) built-in εφαρμογές, της Xiaomi ιδίως, αλλά και μερικές τρίτων, τις οποίες έκανα disable, δεν παρατήρησα καμία απολύτως (δυσμενή) επίπτωση στη λειτουργία της συσκευής - αντίθετα μειώθηκε αισθητά ο χρόνος που χρειάζεται για να κάνει boot, βελτιώθηκε η διάρκεια ζωής της μπαταρίας και εξαφανίστηκε -επιτέλους- το ενοχλητικό φαινόμενο όπου με το που άνοιγα σύνδεση δεδομένων, εμφανιζόταν αμέσως ένας μεγάλος όγκος κίνησης χωρίς να ξέρω ποια/ες εφαρμογή/ές τον προκαλούσαν, και δημιουργούσαν την έντονη εντύπωση ότι -παρά την άρνησή μου να στέλνονται δεδομένα στην Xiaomi, ή να κατεβαίνουν διαφημίσεις- η συσκευή μου με... έδινε με το νι και με το σίγμα!

Οπότε και αυτό είναι κάτι που επίσης μπορώ να προτείνω σε όσους έχουν τη διάθεση να πειραματιστούν λίγο παραπάνω με τη συσκευή τους!

 

εγω χωρις το app vault ειμαι...απο οσο ειδα δηλαδή στις εφαρμογές και έγραψα την λεξη δεν εβγαλε κατι..αρα δεν το εχω..τωρα για τα αλλα που ειπες ναι αν μπορεις να πεις καποιες απο αυτες θα βοηθούσε αν και νομίζω πως εφόσον τς έχουμε σε επιλογή να μην ξεκινάν αλλά μονο εφόσον ζητηθει δεν βρίσκω καποιο λογο να το κάνουμε,εκτος και αν κάνω λαθος φυσικα!εμενα στο συστημα android ειναι μονιμα 28 με 30 % αρα νομιζω πως εχει να κανει καθαρα με το 11.0.5

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...